Şimdi Ara

Epson yazıcı boş kağıt çıkarıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.037
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yazıcı Epson L210, ne yaparsam yapayım boş kağıt veriyor yazdırma kafası yazıyormuş gibi yazma hareketini yapıyor, kartuşlar dolu, hortumlarda hava yok, kartuş püskürtme uçları açık bunu defalarca kontrol ettim, defalarca yoğun temizleme yaptırdım hatta fazla mürekkep atık pedleri dahi doldu, yani püskürtme uçları açık. Bilgisayarda kurulu olan yazılımdan kaynaklı olabilir düşüncesi ile bilgisayar bağlantısını kesip direkt fotokopi çekme özelliğini kullanayım dedim sonuç değişmedi. Ne yaparsam yapayım baskı kafası yazıyormuş gibi hareketler yapıyor fakat kağıt üzerinde bir nokta dahi leke yok. En küçük bir mürekkep izi olsa püskürtme uçları tıkanık diye düşüneceğim fakat hiç kağıt üzerinde nokta leke oluşmuyor. Bu konuda bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim.

• O zaman arıza anakartta mı.o zaman hiç kafa hareket etmemesi gerekmez mi.
  • potti34 P kullanıcısına yanıt

Dostum videoyu izledim mantıklı geldi bana fakat her yazdırmada kısa devre mi yaptırmam gerekiyor bir kere yaptırdıktan sonra bir daha yaptırmaya gerek yok mu orasını anlayamadım

Dostum videodaki devreyi gördüm muhtemelen F1 devresi... Oraya kısa devre yaptırarak yazdırdı ama her defasında yapmak gerekmiyor mu acaba bir kez yapınca sorun çözülüyor mu.

• zma kullanıcısına yanıt

burada tamir videosu var.(1) Fixed Epson L210 no Printout (F1 Fuse Problem) - YouTube

çalışmıyorsa sürekli şaşe yapma. kartı tamir et.

Tamam dostum çok teşekkür ederim

• F1 devresine videoda gösterildiği gibi kısa devre yaptım fakat sonuç değişmedi. Ya denemediğim yöntem kalmadı arkadaşlar bu konuda bilgisi olan var mı acaba.

• epson m2140 yazıcı boş kağıt veriyor. bu konuda yardımcı olabilecek bir arkadaşım var mı?

• zma kullanıcısına yanıt

hocam bende de l382 var. uzun zaman kullanmadım tıkandı açtım baskı kafasını 500 tane karne bastım sorun yoktu. pedi doldu diye resetledim 2 gün sonra çıktı alayım dedim bir tane mürekkep lekesi bile vermedi. baskı kafasına kadar söktüm tıkanma yok mürekkep gelmesindede sorun yok. siz de durum nedir çözebildiniz mi sorunu?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.