Şimdi Ara

EPSON Projeksiyonları - ANA KONU - (1250+ Üye) (292. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.179
Cevap
74
Favori
284.989
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 290291292293294
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: argetek

quote:

Orijinalden alıntı: bitsede gitsek mi

İstanbuldan xgimi alan 2 arkadaşla temas halindeyim. Birara aletleri karşılaştırma yapicaz.. Benim alette sorun yoksa gerçekten olay boyleyse, eski kullandığım LG pf1500 e donebilirim. Birde şu 4k olayını merak ediyorum. 4K bir projektör alamayacagim için, fiyatlar biraz makul bir seviyeye gelene kadar. 65 inç bir TV de düşünüyorum.

Ustadim bende Xgimi H1 almayi dusunuyorum. Cihazla ilgili memnun olmadiginiz nokta nedir acaba? Konu basliginda yazilanlari elimden geldiginde okumaya gayeet gosterdim herkes memnun gibi ( tabi beklentiler farklilil gosterebilir ) Bunu paylasirsaniz cok sevinirim. Henuz siparis vermedim hala arastirma noktasindayim. Tesekkurler simdiden

ben kendi adıma yeteri kadar görüntü ayarı olmadığını ve bu durumun kullanıcıyı yani bizi kısıtladığını düşünüyorum.
    örneğin epsonda bu alternatifler inanılmaz fazla.
  • Arkadaşlar herzaman olduğu gibi elektronik ürün alırken kafalar karışıyor =))

Epson TW9300 nasıldır? Tr de 18000 civarında Amazondan vergi dahil 10800TK ye geliyor?

Epson Home Cinema 5040UB 3LCD Home Theater Projector with 4K Enhancement, HDR10, 100% Balanced Color and White Brightness, Ultra Wide DCI-P3 Color Gamut and UltraBlack Contrasthttps://www.amazon.com/dp/B01IO0QWJA/ref=cm_sw_r_cp_api_JK-PAb9YYXYV0

Yani bu cihaz şu anda projeksiyonun mercedesimidir? Kararsız kaldım hergün fikir değiştiriyorum?

Kafamdakiler

1-) Epson 5040UB ( sanırım eu versiyonu TW9300 )
    2-) Epson 5650
    3-) Lg pf1500
    4-) Xgimi H1

Görüşlerinizi alabilirsem çok sevinirim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Epsonların yanında LG ile xgimi kıyas olmaz, ama hangi Epson dersen 9300 tabiki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bir sorum olacak, gündüz görüntü kalitesi için; cihazın, ışık gücümü (lümen) daha önemli yoksa Kontrastımı? Yoksa bambaşka birşeymi? :?
    Teşekkürler..
  • quote:

Arkadaşlar herzaman olduğu gibi elektronik ürün alırken kafalar karışıyor =))

Epson TW9300 nasıldır? Tr de 18000 civarında Amazondan vergi dahil 10800TK ye geliyor?

Epson Home Cinema 5040UB 3LCD Home Theater Projector with 4K Enhancement, HDR10, 100% Balanced Color and White Brightness, Ultra Wide DCI-P3 Color Gamut and UltraBlack Contrasthttps://www.amazon.com/dp/B01IO0QWJA/ref=cm_sw_r_cp_api_JK-PAb9YYXYV0

Yani bu cihaz şu anda projeksiyonun mercedesimidir? Kararsız kaldım hergün fikir değiştiriyorum?

Kafamdakiler

2-) Epson 5650
    3-) Lg pf1500
    4-) Xgimi H1

valla para sorun değilse tabiiki 9300, ama ekonomik olsun derseniz 5650 de fiyat performans ürünü
    orası kesin.ama gündüz ile alakalı çok beklenti olmamalı.
  • quote:

Arkadaşlar herzaman olduğu gibi elektronik ürün alırken kafalar karışıyor =))

Kafamdakiler

2-) Epson 5650
    3-) Lg pf1500
    4-) Xgimi H1

tw9300 epson un amiral gemilerinden birisi,
    5650 ise arada kalmış tam bir fiyat performans ürünü.
    bütçe varsa bende 9300 öneririm.
    ilk kez projeksiyon cihazı alınacak ise tw5650 sizi üzmez, 3-4 sene sonra epson un native 4k larına geçiş yaparsınız.
    bence her iki ürünü de demo yapıp ona göre neresi uygunsa ordan sipariş verirsiniz.
    türkiye de direk amazon fiyatı olmaz belki ama o rakama yakın fiyatlara bulabilirsiniz.
  • argetek kullanıcısına yanıt
    5040 ub baktığınız cihaz 7300 modeli. 6040ub 9300. 7300 160000 dinamik 9300 100000 dinamik kontrast yanyan izlediğimde bariz belli kontrast farkı var aradaki fiyat farkına değicektir emin olun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kardanad -- 15 Mart 2018; 22:36:42 >
  • Bu arda 9300 ün liste fiyatı tr de 18000 değil 15700 tl ama sıkı bir pazarlık yaparsanız amazondan alıcağınız rakama yakın bir fiyata alırsınız. Hemde alacağınız cihazın performansını görmüş olursunuz . Saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: kardanad

Bu arda 9300 ün liste fiyatı tr de 18000 değil 15700 tl ama sıkı bir pazarlık yaparsanız amazondan alıcağınız rakama yakın bir fiyata alırsınız. Hemde alacağınız cihazın performansını görmüş olursunuz . Saygılar

Ustadim selamlar. 18000 gordum proav’de sanirim yanlis baktim simdi kontrol ettigimde 15.900 gordum. 13-13.5 bandina duserlerse dediginiz gibi tr den almak daha mantikli.

Ama hergun kafalar karisiyor bir arkadasimda hw65es ede bak dedi ama ondada 4k destegi yok. Bu fiyat aralaginda sanirim alinabilcek en iyi projeksiyon bu.

3-3.5 senelik benq w1070 kullaniyorum artik upgrade vaktim geldi sanirim diyerek butce ayarladim. Umarim gonlumun ve butcemin en rahat edecegi secenegi secerim =)

Tekrardan yardimlariniz icin cok tesekkur ederim ustadim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Özellikle epson tr fiyatları avrupaya çok yakın diye biliyorum, özellikleri ilede 9300 göz dolduruyor, ama gerçek 4k mı? Kendi sitesinde 1080p yi 4k ya yükseltme ve 4k zenginleştirme diyor. Gerçek 4k mı onu anlayamadım.

• Zyvox kullanıcısına yanıt
    oncelikle ne amacli kullanacagina bagli. gunduz sunum amacli kullanacaksan eger si yeri yada okul gibi : isik gucu yani lumen onemli. ama ev kullanicisi isen yani aksamlari film izlerim diosan o zaman kontrast onemlidir.
    yani lumen sadece gunduz kullaniminda yani isikli ortamlarda.
  • valla arkadaslar bu ara 4k pj olayi baya patlladi. benq felanda devreye girdi. su an 1080 fiyatina 4k lar satiliyor baska markalar dahilinde. ve ozellikle sony jvc ve epsona nazaran inanilmaz derecede ucuzlar.
    yalniz biz tuketicilerin burda baya bi dikkat etmesi lazim. ureticiler cesitli teknik kurnazlikla bizlere cakma 4k lar yada cesitli aldatmaciliklar ile kotu urunler satabilir. ama su bir gercekki artik pj alacak olanlar bi dursun ;) 4k pj ler fena bi sekilde ucuzluyor.. !
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zyvox

Özellikle epson tr fiyatları avrupaya çok yakın diye biliyorum, özellikleri ilede 9300 göz dolduruyor, ama gerçek 4k mı? Kendi sitesinde 1080p yi 4k ya yükseltme ve 4k zenginleştirme diyor. Gerçek 4k mı onu anlayamadım.

Evet native 4K değil , pixel kaydırma teknolojisini kullanıyor.
  • argetek kullanıcısına yanıt
    internet fiyatlarına aldanmayın,satıcılarla birebir görüşüp fiyat alın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aerius123

Arkadaşlar bir sorum olacak, gündüz görüntü kalitesi için; cihazın, ışık gücümü (lümen) daha önemli yoksa Kontrastımı? Yoksa bambaşka birşeymi? :?
    Teşekkürler..

Gün ışığın da hiç bir projeksiyondan olması gereken görüntüyü alamazsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercet67

oncelikle ne amacli kullanacagina bagli. gunduz sunum amacli kullanacaksan eger si yeri yada okul gibi : isik gucu yani lumen onemli. ama ev kullanicisi isen yani aksamlari film izlerim diosan o zaman kontrast onemlidir.
    yani lumen sadece gunduz kullaniminda yani isikli ortamlarda.

Valla o soruyu ben değil, yukarıda başka bir arkadaş sordu. aerius123 galiba, ben zaten 5650 aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zyvox -- 22 Mart 2018; 10:32:47 >
  • Merhaba arkadaşlar,

İşyerinin toplantı odasına projeksiyon bakıyoruz. Oda büyük değil. Yaklaşık 25 metre kare civarında. Bütçe 2500-3000 TL. Tavsiye edebileceğiniz modelleri paylaşabilir misiniz? Kablosuz görüntü aktarma özelliği olursa iyi olur. Tabi bu fiyata mümkün müdür bilmiyorum.
  • arkadaşlar bugün amazonda epson 2150 yani 5650 ist teslim 3.700₺ kampanyası var alınırmı nedersiniz optoma darbee 29 ile arasında kaldım hangisini tavsiye edersiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bende epson 2150 yani 5650 aldım. Tavsiyem epson 5650. Optoma fan daha iyi bir cihaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende biraz önce aldım teşekkür ederim tavsiye için. Şimdi perde alacağım tavsiyeleriniz nelerdir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 290291292293294
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.