Şimdi Ara

EPSON Projeksiyonları - ANA KONU - (1250+ Üye) (289. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.179
Cevap
74
Favori
285.219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 287288289290291
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zyvox -- 23 Kasım 2017; 18:0:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • e_mumcik E kullanıcısına yanıt
    2100 de kontrast 35000 e 1, 2150 de 60000 e 1,
    2100 de kablosuz bağlantı yok sanırım, 2150 de ise farklı kablosuz bağlantı seçenekleri var.
  • arkadaşlar şu an Epson 2045, 2100 (bunda sanırım wifi bağlantı yok ancak chromecast'le halledilir sanırım) ve Optoma GT1080Darbee aynı fiyat 599 Usd. Hep evde keyifle film maç seyredebileceğim daha nadir oyun da oynayabileceğim bir projeksiyonum olsun istemişimdir. ikisi arasındaki avantaj dezavantajlar nelerdir? Bir de kuracağım yerin perdeye kurabileceğim yere uzaklığı maksimum 3-4 metre. Çok teşekkürler şimdiden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devilsadvocate -- 24 Kasım 2017; 0:4:20 >
  • devilsadvocate D kullanıcısına yanıt
    Zamanında optoma hd25 projeksiyon sahibiydim.Sonra epson tw5300 aldım.Optoma dlp projeksiyondu ve beni aşırı derecede rahatsız etti.Epson aldıktan sonra çok memnun kaldım.Alabiliyosanız epson 2100 lın kontrast yüksek sizi fazlasıyla memnun eder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: devilsadvocate

arkadaşlar şu an Epson 2045, 2100 (bunda sanırım wifi bağlantı yok ancak chromecast'le halledilir sanırım) ve Optoma GT1080Darbee aynı fiyat 599 Usd. Hep evde keyifle film maç seyredebileceğim daha nadir oyun da oynayabileceğim bir projeksiyonum olsun istemişimdir. ikisi arasındaki avantaj dezavantajlar nelerdir? Bir de kuracağım yerin perdeye kurabileceğim yere uzaklığı maksimum 3-4 metre. Çok teşekkürler şimdiden.

2100 için konuşursak,kontrast 2045 ile aynı, fakat kurulum açısından hem yatay hem dikey lens shift özelliği yanı sıra 1.6x zoom özelliği sebebiyle istediğiniz mesafeden çok kolay kurulum yapabiliyorsunuz, bu çok büyük artı, ayrıca fan sesi yeni model 2100 de çok daha azmış kullanıcı yorumlarına göre.
  • aşağıdaki videoya bakınca lg pf 1500w, 2150'yi biraz dövmüş gibi geldi. Türkiye de satılan versiyonu pf 1500g sanırım ne kadar fark bilmiyorum ama yurt içi fiyatı 3500 TL. Amazon'dan 2150'nin gelişi ile neredeyse aynı fiyat. Sanırım 1500g'ye yöneleceğim.
    https://www.youtube.com/watch?v=WMCNMdANbaM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devilsadvocate -- 24 Kasım 2017; 18:6:59 >
  • Epson 2150 projeksiyon Amazon.com da tekrar stokta.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu epson sürekli fiyat değiştiriyor 2150 modeli 900 dolardı black friday'de 650 oldu sonra yeniden 900'e çıktı şimdi gene düşürmüşler 700 dolar. 2100 modeli de 650 dolar. Büyük ihtimal bu fiyatlarda kalacak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fthykr -- 29 Kasım 2017; 17:23:53 >
  • Upgrade sebebiyle epson tw9200w projektörümü satıyorum. Lambası orjinali ile yeni değiştirilmiştir. Ilanlarda görebilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: devilsadvocate

aşağıdaki videoya bakınca lg pf 1500w, 2150'yi biraz dövmüş gibi geldi. Türkiye de satılan versiyonu pf 1500g sanırım ne kadar fark bilmiyorum ama yurt içi fiyatı 3500 TL. Amazon'dan 2150'nin gelişi ile neredeyse aynı fiyat. Sanırım 1500g'ye yöneleceğim.
    https://www.youtube.com/watch?v=WMCNMdANbaM

epson tw5350 nin görüntü kalitesi pf1500w ya göre daha iyidir.
    daha önce ikisinide aynı ortamda test etmiştim.
    epson u tavsiye ederim. mümkün ise demo yaparak alın.
    lg nin 100.000:1 kontrast oranı kesinlikle hatalı.
    videoda lg nin ışık gücü düşük olduğu için yan yana koyunca kamerada epson parlamış,

• parlaklıktan ziyade doğal keskinlik farkı dikkat çekici geldi. Zaten Amerika'da epson'un fiyatı 650 dolar, lg'nin 900 dolar seviyesinde videoda tersi durum haber değeri taşırdı:) ama sonuçta her ikisi de oldukça tatmin edici olacaktır benim gibi kullanıcılar için. Şahsen Türkiye fiyatı neden bilmiyorum lg, epson'a göre çok daha cazip.
  • Arkadaslar Merhaba,

Epson tw5650 aldım. Henüz kargoda geliyor. Bunun için bir ses sistemi bakmaktayım ama soundbar ile avr& 5+1 hoparlor arasında inanılmaz kaldım.

Kucuk bir odam var. Aslında 19m2 ama yarım bir duvar var odanın köşesinde. O duvara projeksiyon yansıtıp film izlemek istiyorum 3.5metreden. Aslında tekniken odanın 10m2 lik bi köşesindeyim. Soundbar düşündüm ilk önce ama daha sonra sağ ve solunda duvar olması kaliteli bir ses çıkışı almasını sağlar diye bir yorum okudum ve bende sağında duvar ama solu boşluk açık amerikan mutfağa gidiyor. 500 600euroluk bir bütçem var. Sizce bu linkteki gibi avr ve 5+1 mi almalıyım yoksa güzel bir soundbar mı? Yamaha 207 veya 306 soundbarlar mesela nasıl olur projeksiyon ve oda kombinimde. Tek amacım güzel kaliteli film izlemek.

https://www.amazon.de/Yamaha-apkyht4940eubl-Home-Cinema-Schwarz/dp/B071SFT5CV/ref=pd_sbs_504_21?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=QFXJVCR0YYDDJZJYDGAF

Dipnot :Yurtdışında yaşıyorum ve amazon da çalışıyorum be amazonun sattığı ürünlere %10indirimim var :)

Çok teşekkürler.

• orhancelil O kullanıcısına yanıt
    Soundbar yerine linkte ki gibi bir ürün kesinlikle daha performanslı olacaktır.
  • astramastra kullanıcısına yanıt
    çok teşekkürler cevap için. Bu üstteki linkteki ürün özelinde peki düşünceniz nedir ? Yine yamahanın başka ürünlerini de buldum aşağıda bu fiyat bandında. Ama hangisi iyidir anlamıyorum hiç. Veya bunların dışında bu fiyat bandında önerebileceğiniz bir ürün var mıdır ?
    teşekkürler tekrar.
    https://www.mall.cz/av-receivery-5-1/yamaha-htr-4069-yamaha-ns-f51-ns-p51-cerna
    https://www.mall.cz/av-receivery-5-1/yamaha-htr-4069-magnat-monitor-supreme-802-set-kavova

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhancelil -- 25 Aralık 2017; 14:25:49 >

• orhancelil O kullanıcısına yanıt
    NS serili set bence uygun,19 m2 de belki ihtiyacınız olmayacaktır ama ileri de küçük bir sub ekleyerek daha fazla keyif alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: astramastra

NS serili set bence uygun,19 m2 de belki ihtiyacınız olmayacaktır ama ileri de küçük bir sub ekleyerek daha fazla keyif alabilirsiniz.

çok doğru, bu 5.1 sistemlerden herhangi biri, bakacağınız tüm soundbarlardan daha iyidir.

@astramastra, dostum bahsi geçen 5650 epson hakkında bir fikrin varmı? bende bakıyorum ve 5600
    ile bunun arasında kaldım, aslında 5300 ile 5350 bakıyordum ben alana kadar bunlar çıktı,
    e dedim bunlardan bakmalı o zaman, sen ne dersin?
  • Arkadaşlar benim projektörüm yine bozuldu. Bluray filmleri vga girişinden izlersem nasıl bir sonuç alırım? Benim için deneyip tecrübelerini paylaşabilecek olan var mı? Çok fazla bozulma yapar mı? Cihaz: tw9200.

Okumak isteyenler için upuzun bir olay:

Epsondan iyice soğudum ve bir daha ki projektörüm asla epson olmayacak.

Projektör garantisi biter bitmez kapalı olduğu halde arızalandı. Yani ürün çalışmadığı bir anda yandı. Bir gün cihazı film izlemek için açtım ve sürekli sinyal yok uyarısı aldım. Anakart değişimi yapılacak fiyatı 2000tl dendi. Tamam dedim ödemeye gittim. Tecpro projektörü geri verdi. Parça yok tamir edilemez dediler. Epsona mail attım. Değiştirin dedim. Çünkü haklarımı biliyorum en az 5 yıl bunun parçasını bulundurmak zorundalar. 2013 kasım faturalı ürün için 2018 kasıma kadar hakkım var. Bir anda parça bulundu. İyi dedim parayı ödedim. Bu sefer ürünü 20 iş günü içinde tamir etmeleri gerekirken 30-35 iş günü gibi bir sürede tamir ettiler. Değişim için dava açacaktım ki eşim uğraşmamı istemedi. Tecpro aradı işte kusura bakmayın falan dediler, sıfır gibi yaptık falan dediler; gittim aldım. (Böyle bir hakkımız var bu arada. Garantisi olsun olmasın bir ürünün tamir süresi 20 gün. Geçerse ya malın o anki değeri neyse paranı iade edecek ya da yenisini verecekler) Bu sırada akıllandım tabii Necron lift serisi 2000lik bir ups aldım. Her şeyi bağladım. Güzelce 10-11 ay kullandım ve bir gün aynı şey.

Yine bir gün projektörü bir açtım ki sinyal yok uyarısı. Tahmin ettim. Evet hdmi girişleri bozulmuş ama vga çalışıyor. Eskisi kadar kötü bozulmamış. Her şey güç kaynağına bağlıyken bu sefer nasıl bozuldu anlamadım. Tecpro sağolsun aynı tamir fiyatını verdi ama euro:)) 2000 euro tamir fiyatı çıktı. Optik bütün kısımlar değişecekmiş falan. Geçen sefer de beni böyle ikna etmişlerdi. Ama bana değişen optik parçalar verilmedi. Biz her şeyi değiştirdik sıfır gibi oldu gel al demişlerdi. Şimdi düşünüyorum da hiçbir yerde parçaların kaydı yok. Faturada onlar bedelsiz şeklinde de yazmıyor. Değiştirdiklerine inanmıyorum yani. Anakart o zaman 480 euro falandı. Şimdi 500 olsun adamlar bana 1500 euroyu hediye mi ettiler? 1500 euronun üstünü çizene kadar yenisini de verebilir ya da cihazın parasını iade edebilirlerdi. Bu işte benim anlamadığım bir gariplik var. Sanki adamlar tamir ettirmeyeyim diye beni kandırıyorlar.

Bu arada yedek parça garantisi 6 ay. Bunu araştırmaktayım. Eğer daha uzun çıkarsa basacağım davayı. Çünkü tecpronun hak ettiği sadece bu. Adamlar sizin sözlü emrinizi kabul etmiyor yazılı istiyor; benim attığım maile de cevap vermeyip arıyorlar. Çok saygısızca bir davranış. 3-4 gün oldu arıza neyden kaynaklı 2000 euro tutan hangi parçalarmış yazılı gönderin dedim ses yok. Epsona mail attım 3 gün oldu ses yok. Hayatta her şey tecrübe. Bir daha asla kazandığım bir hakkı elimin tersiyle geri çevirmeyeceğim. Hele ki elektronik aletler konusunda. İyilikten maraz doğar diye boşuna dememişler. O zaman davayı açsaydım şimdi yeni bir 9200 kullanıyor olacaktım. Belki parasını alacaktım, belki de 9200 bulamayıp 9300 vereceklerdi. Şimdi kendim tamir ettirmeyi düşünüyorum. Elimde eski anakart da var. Belki bir yapan çıkar. Olmadı vga ile izlesem nasıl olur bilmiyorum. İçimi döktüm rahatladım. Herkese teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -spawn- -- 28 Aralık 2017; 17:0:29 >

• gecmiş olsun hocam . ucuz cihazda değilki flagshıp model yani zamanında .
  • quote:

Orijinalden alıntı: tamerege

quote:

Orijinalden alıntı: astramastra

çok doğru, bu 5.1 sistemlerden herhangi biri, bakacağınız tüm soundbarlardan daha iyidir.

@astramastra, dostum bahsi geçen 5650 epson hakkında bir fikrin varmı? bende bakıyorum ve 5600
    ile bunun arasında kaldım, aslında 5300 ile 5350 bakıyordum ben alana kadar bunlar çıktı,
    e dedim bunlardan bakmalı o zaman, sen ne dersin?

Merhaba hocam. Yaklasik 1 aydir falan kullaniyorum tw5650'yi. Haftasonu vakit bulursam kucuk bi inceleme yayinliycam burdan. Yani inceleme dedigim foto video falan atarim. Spesifik bi sorunuz varsa da yanitlamaya calisayim.

• yavuzazgin kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam. Üstatlardan biri yorum yapabilir umarım.

• 
Sayfa: önceki 287288289290291
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.