Şimdi Ara

EPSON Projeksiyonları - ANA KONU - (1250+ Üye) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
6.179
Cevap
74
Favori
284.991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayırlı olsun Sn. @astramastra, tüm Epson'cuları bir çatı altında toplamışsınız faydalı bir konu olmuş, emeğinize sağlık.
  • Benide yazabilirsiniz. Epson 9000 modeli..

Birde ps3'ten görüntüyü 2d-3d çevir diyorum çeviriyor ama beni pek tatmin etmedi sanal 3D olayı..

3 metreye yakın devasa bir görüntü Ankara'da görüntü kalitesini görmek isteyenler ps3 cafeme gelebilirler..

EPSON Projeksiyonları - ANA KONU - (1250+ Üye)
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahta_bacak

Faydalı bir konu olmuş, teşekkürler :).

İlk yardımı ben isteyeyim, belki öneri gelir. 6000 kullanıyorum, genel olarak performansından ben memnunum, zaten ilk projeksiyonum. Default gelen ayarlar ile kullanıyorum. Hatta eco mod akşamları film izlediğimde benim için gayet yeterli oluyor, doğal seçeneğini tercih ediyorum. Bunun dışında ince ayar tavsiyesi olan var mı? Ya da ince ayarları kurcalayan, fayda sağlayan?

Ben teşekkür ederim sn @tahta_bacak,
    bende 9000 i default ayarlarda izliyorum,Eco mod karanlıkta izliyorsanız yetiyor hem daha az ses çıkarıyor,bildiğiniz gibi 9000 de ISF kalibrasyon yapabilme imkanı var ama henüz fırsatım olmadı bu işlere girmeye,birde ülkemizde ISF kalibrasyon yapan kişi yada kurum yok maalesef,ABD de bu ayrı bir sektör,bu işi yapan yazılım ve cihazlar var.6000 için farklı ayarda kullanan arkadaşlar varsa yardımcı olacaklardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: furai

Hayırlı olsun Sn. @astramastra, tüm Epson'cuları bir çatı altında toplamışsınız faydalı bir konu olmuş, emeğinize sağlık.

teşekkürler sn. @furai, paylaşmlarınızı bekliyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stones_

Benide yazabilirsiniz. Epson 9000 modeli..

Birde ps3'ten görüntüyü 2d-3d çevir diyorum çeviriyor ama beni pek tatmin etmedi sanal 3D olayı..

3 metreye yakın devasa bir görüntü Ankara'da görüntü kalitesini görmek isteyenler ps3 cafeme gelebilirler..

Eklendiniz sn @Stones_

9000 le beraberinde gelen 2D>3D convert olayı açıkçası beni de çok tatmin etmedi,bende bir kaç film izlerken deneme yapmıştım,
    fakat gözle fark edilir derecede bazı objeler havada kalıyor,zevk vermiyor.Sonuçta o sahneler 3D kamera ile yada 3D algısınıa uygun bir kompozisyon yapılarak çekilmemiş o nedenle ben kullanmıyorum bu özelliği.
  • Arkdaşlar benim çözemediğim bir sıkıntım var, tw6000 w var bende buna R6S i bağladığımda 3D iso larda hiç görüntü alamıyorum,mavi ekran çıkıyor ve desteklenmiyor yazıyor,altta da H:54 V:24 yazıyor, ses var görüntü mavi ekran, tv ye bağladığımda ise sıkıntı yok süper gösteriyor, arkadaşlar ne yaptıysam hangi ayarla oynadıysam hiç görüntü alamadım, hatta wireless tan değil direk projeksiyondan hdmi ie bağlandım gene olmadı, acaba yanlış bir şeyler mi yapıyorum???.
  • quote:

Orijinalden alıntı: astramastra

quote:

Orijinalden alıntı: cuoresportivo

....
    Neyse ProAV ye gidip haftaya bakıp alıp çıkacağım

Teşekkürler

Bu aralar benimde uğrama düşüncem var ProAV'ye,Panasonic AT-6000 gelmiş demoya ,bir gidip görmek istiyorum.

Merhabalar, geçtiğmiz cumartesi günü tuncay beyin mekanına gittim.Epson tw 6000 i izledim ve beğendim ama almak için kesin kararımı vermedim,9000i ve Panasonicin At6000 nide görmek gerekiyor.Ayrıca buradan Tuncay beyede teşekürlerimi gönderiyorum gösterdiği yakın alaka ve ilgiden çok menmun kaldım.
    Kendisi çok beyefendi ve iyi bir esnaf.
    Sayın Astramastra Panasonic AT 6000 de gelmişti cihazı gördük fakat daha kurulumu yapılmamıştı maalesef izleyemedik ama bu hafta içinde kurulumunu yaptırıp müşterilere göstereceklerini söylediler,Tuncay bey başka bir yerde demoda cihazı izlemiş ve cihazdan çok etkilendiğini anllattı cihazı çok övdü. Yanlız kötü yanı Fiyatı 9000 tl civarında olacağını söyledi Tuncay bey.
    Selamalr.
  • Fotoğraf çekemedim ama 2 tane kısa video aşağıdaki linklerdedir. Cep telefonu ile çekince görüntü kötü çıkmış yani gördüğünüzden çok daha iyi.

http://www.youtube.com/watch?v=5_XIMiWF5_k
    http://www.youtube.com/watch?v=cKftPUCSTS8
  • quote:

Orijinalden alıntı: damasyus

...
    Merhabalar, geçtiğmiz cumartesi günü tuncay beyin mekanına gittim.Epson tw 6000 i izledim ve beğendim ama almak için kesin kararımı vermedim,9000i ve Panasonicin At6000 nide görmek gerekiyor.Ayrıca buradan Tuncay beyede teşekürlerimi gönderiyorum gösterdiği yakın alaka ve ilgiden çok menmun kaldım.
    Kendisi çok beyefendi ve iyi bir esnaf
    ....
    Selamalr.

öncelikle 6000 i görüp beğendi iseniz alın,9000 e bakmayın,yoksa bütçe aşımına gitmek zorunda kalırsınız. Bütçe sorunu yoksa zaten direk 9000 i rahatlıkla önerebilirim. Tuncay bey'in esnaflığı konusunda ise söylediklerinize tamamen katılıyorum,eminim burada bir çok arkadaşta size katılacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: a_seaman

Fotoğraf çekemedim ama 2 tane kısa video aşağıdaki linklerdedir. Cep telefonu ile çekince görüntü kötü çıkmış yani gördüğünüzden çok daha iyi.

http://www.youtube.com/watch?v=5_XIMiWF5_k
    http://www.youtube.com/watch?v=cKftPUCSTS8

evet elde ki görüntüleme cihazlarının performansı ile doğru orantılı olarak bu tür görüntü ve resimler maalesef cihazlarımızın gerçek başarımını tam yansıtamıyor,almayı düşünen arkadaşların da kafasında soru işareti bırakıyor,bu tür alım kararlarından önce herkese tavsiyem mutlaka demo da ürünleri test etmeleri.

sn. @a_seaman kullandığınız player ve filmin formatı hakkında da bilgi verebilir misiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umitakbal

Arkdaşlar benim çözemediğim bir sıkıntım var, tw6000 w var bende buna R6S i bağladığımda 3D iso larda hiç görüntü alamıyorum,mavi ekran çıkıyor ve desteklenmiyor yazıyor,altta da H:54 V:24 yazıyor, ses var görüntü mavi ekran, tv ye bağladığımda ise sıkıntı yok süper gösteriyor, arkadaşlar ne yaptıysam hangi ayarla oynadıysam hiç görüntü alamadım, hatta wireless tan değil direk projeksiyondan hdmi ie bağlandım gene olmadı, acaba yanlış bir şeyler mi yapıyorum???.

sorunuza cevap verebilecek @erdos113 ve @signore nickli arkadaşlar var,soruyu fark ederlerse eminim buradan da yardımcı olacaklardır,isterseniz kendilerine p.m. den de ulaşmayı deneyin.Bildiğim kadarı ile kendileri R6S kullanıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: astramastra

sn. @a_seaman kullandığınız player ve filmin formatı hakkında da bilgi verebilir misiniz.

LG HB966TZ 3D BLURAY ev sinema sistemi ve Dune HDTV 101 kullanıyorum. Film Dark Knight Rises; bluray formatında ve bazı bölümleri daha önceki filmde olduğu gibi IMAX ile çekilmiş. Görüntüdeki player Dune. Zaten ya bluray yada remux formatta seyrediyorum.
  • Hayirli olsun yeni basligimiz...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Serdar yeni konu hayırlı olsun dostum.
  • Söyle ilk mesaja baktım da tw 9000 tw 6000. Den geçilmiyor. Bende bu ülkede para sıkıntısı var sanıyordum. Helal hepimize valla Serdar yeni başlık hayırlı olsun gerçi vardı bi benzeri ama bu da güzel olmuş eline saglık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beni de listeye ekleyebilirsiniz. 9000 W modelini 3 aydır 110" perde ile kullanıyorum. Performansından memnunum. 4K çözünürlük olsa muhteşem olurdu. 4K cihazlar belki birkaç yıla kadar satın alınabilir rakamlara gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mt070

Beni de listeye ekleyebilirsiniz. 9000 W modelini 3 aydır 110" perde ile kullanıyorum. Performansından memnunum. 4K çözünürlük olsa muhteşem olurdu. 4K cihazlar belki birkaç yıla kadar satın alınabilir rakamlara gelir.

Kullandığınız perdenin markası ve ölçüleri nedir hocam bir de bluray mi izliyorsunuz yoksa 1080p/720p mi bu konu hakkındaki performansı nasıldır saygılar
  • Ersin,Ali,Eray teşekkürler arkadaşlar sizlerinde başlığa katkılarınız bekliyoruz

evet benzer bir başlık vardı @erdos113 arkadaşımızın açtığı, ama ben ilk mesajda da belirttiğim gibi belirli modelleri değilde
    450 den 3500 üne 5500 den 9100 e kadar her modeli konuşup,tartışabileceğimiz,paylaşabileceğimiz bir başlık olsun istedim
    kendisinin de bu başlığıa katkıda bulunacağını zannediyorum.

mt070 eklendiniz
  • Topic hayirli olsun Serdar
  • saolasın Refik
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.