Şimdi Ara

EPSON Projeksiyonları - ANA KONU - (1250+ Üye) (303. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.179
Cevap
74
Favori
285.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 301302303304305
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• newonw1 kullanıcısına yanıt
    Hocam sizinkide hayirli olsun dlp den sonra 3lcd den ziyadesiyle memnun kalacaksiniz diye dusunuyorum.Siz ne kadara aldiniz acaba?Bu ara bende degistirmeyi dusunuyorum projeksiyonu bi de alr perde istiyorum ama bakalim nasil yaparim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FletneR_

Hocam sizinkide hayirli olsun dlp den sonra 3lcd den ziyadesiyle memnun kalacaksiniz diye dusunuyorum.Siz ne kadara aldiniz acaba?Bu ara bende degistirmeyi dusunuyorum projeksiyonu bi de alr perde istiyorum ama bakalim nasil yaparim.

Öncelikle teşekkür ederim.

Benq W1700 den sonra Epson TW7000 geçişte görüntü kalitesi açısından pek bir iyileşme oldu diyemem. Görüntü kalitesi çok benzer, netlik ve keskinlik aynı gibi.

Bana göre kontrast seviyesinde de artış olmadı. bu durumu bile bile aldım diyebilirim.

İhtiyacım olan nokta lens kaydırma özelliği ve milimetrik ayar için köşe düzeltme özelliği idi. Bu açıdan epson rakipsiz.

Diğer avantajı parlaklık açısından renkler daha canlı ancak benim odam zaten sinema odası ve perden küçük dolayısı ile çok fazla parlaklığa ihtiyacım yoktu ve ışık gücünü sönümlemek için cihazı eko ve sinema modunda kullanıyorum dolayısı ile fan sesini milimalize etmiş oldum. bu açıdan da avantajlı oldu.

Bu arada W1700 4K içerik açıp herhangi bir sahnede durdurup dikkatlice detaylara baktığınızda bir tık önde diyebilirim. W1700 ü bırakıp daha iyi bir cihaza geçmek için TW7100 e geçmem gerekiyordu ancak başka ihtiyaçlardan dolayı bütçeyi ancak TW7000 e göre ayarlayabildim.

• Hocam siz ne kullanıyorsunuz şuan?

Hocam tw5300 kullaniyorum.Aslinda soylemek istedigim sey gorumtu kalitesi olarak degilde dlp de olusan rainbow effect problemiydi.3lcd de bu tarz sorunlarin olmamasi cok iyi.Su an bir kararsizlik var almisken epson ls500 olsun bir de alr perde alayim diyorum ancak teknik ozelliklere baktigimda eco modda parlaklik 1200 lumen gorunuyor normal modda ise fan 37db ve bana gore bu deger yuksek.Fan sesi duymak istemiyorum.Tw5300 de normal modda 37 db ve beni bayagi rahatsiz ediyor bilmiyorum baya kararsiz kaldim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hocam tw5300 kullaniyorum.Aslinda soylemek istedigim sey gorumtu kalitesi olarak degilde dlp de olusan rainbow effect problemiydi.3lcd de bu tarz sorunlarin olmamasi cok iyi.Su an bir kararsizlik var almisken epson ls500 olsun bir de alr perde alayim diyorum ancak teknik ozelliklere baktigimda eco modda parlaklik 1200 lumen gorunuyor normal modda ise fan 37db ve bana gore bu deger yuksek.Fan sesi duymak istemiyorum.Tw5300 de normal modda 37 db ve beni bayagi rahatsiz ediyor bilmiyorum baya kararsiz kaldim.

W1700 de rainbow efect görmüyordum, TW7000 de de sorun yok, 3LCD de panel hizalama sorunu olduğu söylenir, bunu da yaşamıyorum yada ben farketmiyorum. Her iki cihazda güzel açıkçası.

normal mesafe cihazlar oturduğunuz yerin hemen üstünde konumladığı için fan sesi ihtimali artmaktadır. LS500 ise perdenin dibinde olacağı için fan gürültüsü aynı seviyede olsa dahi mesafeden dolayı fan sesinden rahatsız olmazsınız.

Bu arada LS500 gibi ust cihaz alacaksanız ALR UST perde almanız görüntüde kat be kat artış sağlayacaktır. ALR UST perdeleri bende takip ediyorum. Tahminimden çok daha öte bir performans artışı sağlıyor. UST cihaz alıp duvar veya normal perde de kullanılırsa cihazın yarı performansı boşa kullanılıyor gibi düşünüyorum.

Hocam peki bu alr ust perdeyi normal projeksiyonda kullansak aynı verimi alabilir miyiz acaba bir bilginiz var mı?Mesela tw5300 e bu perdeden alsam nasıl olur acaba.

• Hocam, ALR UST perde sadece UST cihazlarla kullanılıyor diye biliyorum. Normal mesafede kullanım olmayabilir

• quote:

Hocam peki bu alr ust perdeyi normal projeksiyonda kullansak aynı verimi alabilir miyiz acaba bir bilginiz var mı?Mesela tw5300 e bu perdeden alsam nasıl olur acaba.

Alamazsınız, ALR perde UST cihazlarda

Ultra Short Throw

kullanılmaktadır. Normal cihazda verimi belki %2-3 etkilerki orj bir ALR perde fiyat ortalaması 8-9 bin tl yazık günah.

• Herkese selamlar, epson tw 9400w için perde öneriniz varmıdır acaba, duvara montemi yada motorlumu alayım bütçe olarak sıkıntım yok elhamdülillah, kaliteli birşey istiyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arkadaşlar projecta marka 16:9 format’da 2.5 mt storlu perdemi 20 mt altın uçlu hdmi kablomu ve hdmi çoklayıcısını satıyorum ilgilenenler dm atabilir

• Herkese selamlar, burdan bilgi alamayınca tuncay beyin dediklerine her zamanki gibi itimat edip Elite screen 150” lunette curve serisi bir perde aldım, umarım memnun kalırım 🙂

• Merhaba arkadaşlar, tw650 alarak aranıza katıldım, yalnız kablosuz bilgisayardan görüntü aktaramıyorum. Programı açıp arama yaptıgımda bilgisayar internetten düşüyor, ne yapmalıyım? İp çakışması mı oluyor?

• Aeterna_victriX kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, güzel tercih. Keyifle kullanırsınız inşallah.

• mixed_mind kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim daha iyisi sizlerin olsun

• OlguErhan kullanıcısına yanıt

Epson ef-100 cihazı aldım ama emin değilim iptal etmeli miyim? Projeksiyonu XBox Konsola bağlayıp oyun ve Android Box bağlayıp Netflix TV vb amaçlı kullanacağım. 1280x800 çözünürlük var mesela 4K olan Xbox bağladığımda oyunun grafikleri netliği çok mu kötü görünür? Netflix 4K açtığımda görüntüyü çok mu kötü verir? Tavsiye alırsam çok sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: guvvventr

Epson ef-100 cihazı aldım ama emin değilim iptal etmeli miyim? Projeksiyonu XBox Konsola bağlayıp oyun ve Android Box bağlayıp Netflix TV vb amaçlı kullanacağım. 1280x800 çözünürlük var mesela 4K olan Xbox bağladığımda oyunun grafikleri netliği çok mu kötü görünür? Netflix 4K açtığımda görüntüyü çok mu kötü verir? Tavsiye alırsam çok sevinirim

720p cihaz alinmaz artik bence iptal edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bitsede gitsek mi -- 28 Ekim 2020; 8:22:21 >
  • Herkese merhabalar, bilmediğim için sizler gibi değerli abilerime sormak istedim HDMI kablo öneriniz ne olurdu benim için çok iyi birşey istiyorum birde akım düzenleyici power almak istiyorum önerileriniz benim için önemli

• tw650 cihazım var yaşadığım sorundan dolayı epson turkiyeyi tuketıcı hakem heyetıne sıkayet edıcem, fakat bilgilerine ulasamıyorum, kendileride vermiyor. Ne yapmayalım bilgisi olan varmıdır ?

Ürünü MediaMarkdan aldım

• quote:

Orijinalden alıntı: guvvventr

Cihaza lütfen ön yargılı yaklaşmayın. Çok başarılı bir Projeksiyon.

• 
Sayfa: önceki 301302303304305
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.