Şimdi Ara

EPSON ORİJİNAL TANKLI YAZICI KULLANANLAR KULÜBÜ (96. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.410
Cevap
182
Favori
474.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kardeş yakışıyor mu K kullanıcısına yanıt
    Sürekli var ama tüm epsonlarda böyle ses olacağını sanmıyorum yazdırıp bitirince dayanılması güç aşırı yüksek çınlama sesi geliyor.

Birde kafasının kurumaması için bildiğim kadarıyla fişten çekmemek gerekiyor ama fişten çekmeden o odada yaşanamayacağı için düğmeyi kapatsam da ses susmuyor mecburen fişten çekiyorum.

Vatan ın bayisinden almıştım online alışveriş değil acaba vatana mı götürsem elim ile birde iade için bir süre oluyor mu ayıplı üründe mürekkepli olduğundan kargo ile biryere de göndermek istemiyorum bir açılsa tüm ürün maf olacak.

Son olarak ayıplı ürün iadesini direkt acaba satan firma mı yapar yoksa sadece epson mu yapar?

Teşekkürler tekrardan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kayganbeyin K kullanıcısına yanıt
    Aşırı bir ses varsa bu normal değil, iade için önce Vatan bilgisayarla görüşün. Ayıplı bir ürün ise ki buna servis karar verir sanırım iade ya da değişim hakkınız olur. Vatan servise gitmeden de iade alır mı bilemiyorum. Olmadı Epson müşteri hizmetlerini ararsınız.

Söylediğiniz gibi yazıcının düzgün kapatılması gerekiyor, bu klavuzda da yazıyor.
  • murat3807 M kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam servise gitmesini 2 nedenden istemiyorum.

1-Servis sadece adaptörü değiştirip sormadan tarafıma kargolama yapar ve bu tanklı bir ürün için hiç iyi değil içi mürekkep dolu çok mesafe gidip gelecek hava yapacak vb.

2-Bu sesi yanlarında olmadığım için izah edemeyebilirim ve dinleyen insan çok sesli ortamda olabilir o anda yada kulakları iyi işitmiyor vb. olabilir o kadar ses normal diyip kargolayabilirler ve 1.de dediğim gibi tanklı ürün kargoda istenmeyen bir soruna yol açabilir.

Bu sorunların önüne geçmek istiyorum ki hiçbir firma da kolay kolay ayıplı ürün sattık demeyeceği için insiyatifi onların eline doğrudan bırakmak yerine objektif bakış açısı ile bakacak bir merci aracılığı ile çözmek istiyorum.Acaba böyle bir hakkım mevcut mu?

Teşekkürler ilginiz için.

İlgili yerlerle görüşün olmadı tüketici hakem heyetleri vs var ama benim hiç işim olmadığı için bu konularda kesin bir şey söyleyemem.

EPSON YETKiLİ SERVİSLERİ :
    https://www.epson.com.tr/viewcon/corporatesite/cms/index/11117

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat3807 -- 13 Ocak 2019; 19:1:24 >
  • selam arkadaşlar,

bu epson yazıcılar arasında asetat kağıdına baskı yapabilen en ucuz model hangisi bilgisi olan var mı?
    O tizz ses benim Epson L805 yazıcımdan da geliyor. Baskı bittikten sonra geliyor. Sonra kesiliyor. Cihazınız normal. İçiniz rahat olsun.

• Fotoğraf baskısı için Epson 4 renkli almayı düşünen varsa vazgeçsin. Şu an piyasada 6 renkli Epson L805'ler 1800 lira civarına bulunuyor. 1000 tl 4 renkliye verene kadar bunu alın. Ömürlük bir cihazdır. Ayrıca 5 ve 6 renkli Epson yazıcılarda telefon veya tabletten baskı alırken baskı kalitesini "best" yani en iyi olarak seçebilirsiniz. 4 renkli yazıcılarda bunu sadece bilgisayardan yapabilirsiniz. Yani 5 veya 6 renkli Epson aldığınızda telefonunuzdaki bir fotoğrafı veya belgeyi pc ye gerek kalmadan kaliteli bir şekilde yazdırabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oblack01 -- 13 Ocak 2019; 21:15:44 >
  • oblack01 O kullanıcısına yanıt
    Hocam böyle normallik olacaksa olmaz olsun.

Düğmesinden kapatıyorum çınlamaya devam ediyor o zaman kronik bir sorun ve değişim de yapmayayım.

Odamda nasıl uyuyayım o ürün çalışırken?

Birde bu çınlama baya kafa ağrısı yapan ve sağlığa zararlı cinsten emin misiniz hepsinde olduğundan?

Açık alanda bile tahammül edilemez ki buna kapalı alanda böylesine ses gürültüsüne tahammül edebilelim.

• oblack01 O kullanıcısına yanıt
    Siz 2016 da da aynı konu hakkında yorum yapmışsınız sizden başka da yaşayan duymadım belki sizin cihazınız da arızalıdır?

Çünkü pek tahammülü mümkün olmayan bir durum bence kullandıkları adaptör kaynaklı benzer sorun lg g2-3 modellerinin şarj aletlerinde de vardı mesela ama hepsinde yoktu bence bu bir bozukluk hele benimki apayrı bir sorun,kapatınca da devam ediyor.

Bahsettiğim konu şu:https://forum.donanimhaber.com/yardim-epson-l365-cikti-alirken-gelen-tiz-ses--112827208

• Benim işyerinde L382 modeli var. Onda da o tiz sesi duyuyorum bazen. 2016'da L805'i yeni aldığımda ben de bu tür şeylere kafayı takıyordum. Ayrıca linkini verdiğiniz mesajda aynı tiz sesi bir başkası da duymuş. Konuyu açan ben değilim yani. Demek ki bizden başka pimpirikliler de var :) . İçinize sinmiyorsa servise gösterin. Epson servisleri baya hızlılar tamir konusunda.
  • Varmış galiba ikamet ettiğim yerde servis ama sürekli böyle bir ses ne bileyim kabul edilebilir gibi gelmedi 🙂

Ara ara da değil hep geliyor anlamadım gitti.

Bakayım iade alabilir isem , çünkü bununla yaşayabilir miyim bilmiyorum marka değiştirebilirim 🙁

Başka özelliklerinden sayfaları tek tek almasından felan da memnundum aslında neyse hayırlısı.

Çok teşekkür ediyorum ilgilendiğiniz için.

• cescesor haricinde muadil mürekkep kullanan, memnun kalan , tavsiye verebilecek var mıdır..
    Hocam bitince o sesin gelmesi normal galiba baskı kafası küçük elektrik akımı yaratarak mürekkebin tutumlu kullanılmasını sağlıyor yani çok ince bir zarın titreşimiyle mürekkep damlatma işlemi yapılıyor. Bu ses biraz bobin vızıltısını yani coil whine sesini andırabilir. Çok mantığını bilmiyorum ama akımın bitme sesi gibi büyük ihtimalle bir devre elemanı veya seramik levhalar o sesi yapıyor.

Ama uyku modundayken yazıcım bu sesi yapmıyor

• M105 modeli ile an itibariyle 5000 sayfaya ulaştım. Çıktıların hepsi döküman türünde belgelerdi. Bunların içerisinde 600 sayfa kadar resimli döküman vardı. Hepsini draft kalitesinde bastım. Başlangıç mürekkebi yarıya indi sayılır. Yazıcı ile gelen mürekkebin toplam 11.000 sayfaya yeteceği yazıyordu. Draft olarak yazdırırsam sanırım 20.000 sayfa civarı bile gidebilir.

Eğer dışarıda bastırsaydım sayfa başı 0.15 kuruştan 750 TL verecektim. Ben yazıcının kendisine 750 TL verdim. Şimdiden kendini amorti etti sayılır.

Elimde bulunan dökümanların bir çoğunu yazdırmış oldum, artık seneye kadar haftada 20-30 sayfa belge haricinde çok sık kullanmayacağım. Bu yüzden muadil mürekkep vs gibi işlere girişmiyorum. Ama buna ramen inanılmaz ekonomik bir ürün.

Bu ürün ile alakalı yaşadığım en büyük problem ise sayfaların yazdırıldıktan sonra bırakıldığı tepsi çoğu zaman sayfaları tutamıyor. Sayfalar sola doğru kayıp yere düşüyor. Bu konuyla alakalı tepsinin en son ve en küçük uç elemanının altına bir miktar katlanmış kağıt koyarak yükseltme uyguladım. Kağıt tepsiye düştüğü zaman kavis alarak sağa sola düşmesi engelleniyor.

Bunun haricinde daha önce de yazdım, Mac'te Windows'ta olduğu gibi yazılım yok. Sürücüyü apple sağlıyor. Sadece standart baskı özellikleri var. Mac'te iki taraflı yazdırmayı uzun uğraşlar sonucunda deneme yanılma yolu ile elde edebildim. Neyse ki windows yüklü bir bilgisayar var evde ve iki taraflı yazdırmayı onun üstünden daha risksiz yapıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seyfülislam -- 14 Ocak 2019; 10:47:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 1u2i3o4

Hocam bitince o sesin gelmesi normal galiba baskı kafası küçük elektrik akımı yaratarak mürekkebin tutumlu kullanılmasını sağlıyor yani çok ince bir zarın titreşimiyle mürekkep damlatma işlemi yapılıyor. Bu ses biraz bobin vızıltısını yani coil whine sesini andırabilir. Çok mantığını bilmiyorum ama akımın bitme sesi gibi büyük ihtimalle bir devre elemanı veya seramik levhalar o sesi yapıyor.

Ama uyku modundayken yazıcım bu sesi yapmıyor
    Teknik olarak pek anlamam ama bahsettiğiniz gibi Epson baskı kafasını diğerlerinden ayıran özellik bu elektriksel çalışma yöntemidir. Bu şekilde ısınmadan çalışan kafa diğerleri gibi çabuk yıpranmadığından daha uzun ömürlü oluyormuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seyfülislam

M105 modeli ile an itibariyle 5000 sayfaya ulaştım. Çıktıların hepsi döküman türünde belgelerdi. Bunların içerisinde 600 sayfa kadar resimli döküman vardı. Hepsini draft kalitesinde bastım. Başlangıç mürekkebi yarıya indi sayılır. Yazıcı ile gelen mürekkebin toplam 11.000 sayfaya yeteceği yazıyordu. Draft olarak yazdırırsam sanırım 20.000 sayfa civarı bile gidebilir.

Eğer dışarıda bastırsaydım sayfa başı 0.15 kuruştan 750 TL verecektim. Ben yazıcının kendisine 750 TL verdim. Şimdiden kendini amorti etti sayılır.

Elimde bulunan dökümanların bir çoğunu yazdırmış oldum, artık seneye kadar haftada 20-30 sayfa belge haricinde çok sık kullanmayacağım. Bu yüzden muadil mürekkep vs gibi işlere girişmiyorum. Ama buna ramen inanılmaz ekonomik bir ürün.

Bu ürün ile alakalı yaşadığım en büyük problem ise sayfaların yazdırıldıktan sonra bırakıldığı tepsi çoğu zaman sayfaları tutamıyor. Sayfalar sola doğru kayıp yere düşüyor. Bu konuyla alakalı tepsinin en son ve en küçük uç elemanının altına bir miktar katlanmış kağıt koyarak yükseltme uyguladım. Kağıt tepsiye düştüğü zaman kavis alarak sağa sola düşmesi engelleniyor.

Bunun haricinde daha önce de yazdım, Mac'te Windows'ta olduğu gibi yazılım yok. Sürücüyü apple sağlıyor. Sadece standart baskı özellikleri var. Mac'te iki taraflı yazdırmayı uzun uğraşlar sonucunda deneme yanılma yolu ile elde edebildim. Neyse ki windows yüklü bir bilgisayar var evde ve iki taraflı yazdırmayı onun üstünden daha risksiz yapıyorum.
    Sayfaların kaydığı doğru, ben pek üzerinde durmamıştım ama sizin yöntemi uygularım artık, teşekkürler.

M105W ile 99143 sayfa yazdırmışım, M200 ile 115783 sayfa yazdırmışım, yazıcılarda hiç sorun çıkmadı, bu yazıcılar bozulacak gibi de durmuyor.
    Pedlerin doluluk oranına baktım, bu kadar çıktıya rağmen % 70 seviyelerindeydi. Tek renk mürekkep kullanıldığı için pedler de renklilerdeki kadar çabuk dolmuyor.

Epson yakında bu yazıcıların yeni ve çok fonksiyonlu modellerini piyasaya sürecek. Daha önce de paylaştığım gibi bu yazıcıların piyasaya çıkmasıyla lazer yazıcı piyasası derinden sarsılacak. İşte o modellerden biri:
    https://www.epson.com.tr/products/printers/inkjet-printers/for-home/ecotank-m3180

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat3807 -- 14 Ocak 2019; 15:3:10 >

• 1u2i3o4 1 kullanıcısına yanıt
    Hocam acaba vaktiniz varsa düğmeden kapattıktan sonra yazıcıya yanaşıp fişi çekmeden ses geliyor mu gelmiyor mu dinleyebilir misiniz?

• Hocam hazır sizi bulmuşken sorayım

Elektrik kesilince printer elektrik gelince yeniden açılmıyor tuşuna basmak lazım acaba bir ayarı mı var bunun bilginiz var mı

• 1u2i3o4 1 kullanıcısına yanıt
    Açık kalma süresini ayarlayabilirsiniz ama yeniden açılmayla ilgili bir ayar yok sanırım.
  • 
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.