Şimdi Ara

EPSON ORİJİNAL TANKLI YAZICI KULLANANLAR KULÜBÜ (92. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
6.410
Cevap
182
Favori
474.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sanirim fotograg kagidi icin Rovi marka oneriyorsunuz arkadaslar.
    Fakat farkli modelleri var rovinin de..Hangisini onerirsiniz ?
    Premium pearl mi yoksa glossy mi ?

Birde 300 gram L6160 a fazla kalin gelir mi sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shafter -- 1 Ocak 2019; 20:31:21 >
  • Hocam Rovi kagitlar uygun fiyatlı güzel kalitesi fena değil. Premium serisi İnci kagitlarini öneririm. İnci(mat)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle konu sahibine ve diğer arkadaşlara teşekkür ederim çok yararlı bir başlık olmuş, ben yazıcı almayı düşünüyorum, epson 2750DWF ve epson L3050 arasında kaldım, yazıcıdan öncelikli beklentim siyah-beyaz çıktı almak mesleğim gereği ofis ortamında kullanacağım aydan ortalama 300 400 sayfaya yakın çıktı alıyorum bazı aylar daha çok, ayda ortalama 50 60 sayfada renkli çıktı alıyorum ve 100 sayfaya yakında bazen daha az fotokopi çekiyorum bütçem en fazla 1000TL ama tabi daha uyun bir şey daha çok işimi görür şimdilik bu iki model arasında kaldım, bana hangisini önerirsiniz yada başka bir model önerilerine açığım iyi günler dilerim herkese (Wifi, çift taraflı baskı gibi özellikler de önemli ama ana önceliğim sorunsuz ucuz fotokopi ve çıktı alabilmek), iyi günler dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ONUR009 -- 3 Ocak 2019; 13:15:50 >
  • rovi premium pearl aldım. epson l386 ile fotoğraf basıyorum. fotoğraflar olduğundan daha koyu çıkıyor. var mı bunun bir ayarı? yoksa makinenin performansı bu kadar mı?
  • ONUR009 O kullanıcısına yanıt
    Çıktı maliyeti açısından tanklı yazıcılar daha avantajlıdır, L3050 ideal bir modeldir. İstediğiniz kadar çıktı alın sorun değil, yeter ki yazıcıyı düzenli kullanın, uzun aralar vermeyin. Yalnız, yazıcıda sayı tuşları yok, bu yüzden çoklu fotokopi çekmek biraz zahmetli oluyor, ben belgeyi taratıp pdf dosyası olarak kaydettikten sonra istediğim sayıda ve düzende yazdırıyorum. Bu bakımdan ekranlı modeller biraz daha pratik ama fiyatları yüksek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sirkumsali

rovi premium pearl aldım. epson l386 ile fotoğraf basıyorum. fotoğraflar olduğundan daha koyu çıkıyor. var mı bunun bir ayarı? yoksa makinenin performansı bu kadar mı?
    Ben fotoğraf yazdırmıyorum ama pek çok kullanıcı sizin dediğinizi söylüyor, Doğru ayarlarla güzel çıktılar aldıklarını ifade edenler de var. Bu konuda tecrübesi olup da en kaliteli fotoğraf yazdırmak için yazıcıda hangi ayarları yaptıklarını burada paylaşan arkadaşlar olursa memnun oluruz.
  • murat3807 M kullanıcısına yanıt
    valla kafayı yiyecem az kaldı :d bir ayarı varsa hangi ayar olduğunu birileri söylesin de yoksa makineyi kaldırıp çöpe atacam az kaldı :D fotoğraf için özel bir program var mı acaba?
  • Hocam koyu derken yazdırdığınız görselin dijital hali ile yazdırdıktan sonra ki halini taratıp ekler misiniz bir bakalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: sirkumsali

valla kafayı yiyecem az kaldı :d bir ayarı varsa hangi ayar olduğunu birileri söylesin de yoksa makineyi kaldırıp çöpe atacam az kaldı :D fotoğraf için özel bir program var mı acaba?
    Öncelikle iyi forumlar hocam ben deneme yanılma yoluyla şu ayarları yapıyorum gerçekten güzel çıkıyor fotoğraf epson easy photo print uygulamasına girin resmi seçin sonra görüntü düzelt dedikten sonra canlı net ayarını seçiyor ve parlaklığı en sonun bir tık altına getirip yazdırıyorum tatmin edici fotoğraflar çıkartıyor bir deneyiniz isterseniz.
  • Arkadaslar L6160 yazicim geldi dun ve aksam kurulumu yaptim.

Siparis ettigim rovi pearl kagitlarda az once geldi.

Elimde cok uzun zaman once aldigim Ultra parlak kagit vardi.Dun o kagitlarla birkac fotograf baskisi almisitm ve gayet begenmistik.

Bugun yeni gelen pearl kagitlarla bir fotograf ciktisi aldim ki ne goreyim..

Dun aldigim parlak kagida olan fotograflar dogan slx, pearl ( inci ) kagit ile aldiklarim mercedes :)

bu yazici ile bu kalitede foto ciktisi alacagim aklimin ucundan gecmezdi.Inanilmaz memnun kaldim..

bundan 6 ay once fotograf studyosunda 100 tane fotograf almistim 200 tl verip. ( simdi daha pahalidir kesin ) ondan 2 kat daha kaliteli fotograf ciktisi aldim.

Ayrica tepsili sistem oldugu icin cok rahat ettim.

Bu yaziciyi kesinlikle tavsiye ediyorum.

Unutmadan L6xx serisi office + ev icin oldugundan icinden 2 takim orjinal murekkep seti cikiyor..tek takim degil diger modeller gibi..Bu da 300 tl civari daha uyguna gelmis demek..

kdv sini kullandim firmama.

1680 tl ye aldim..

ekstra murekkep seti,kdv vs derken 1100 tl ye geldi..

Amazonda ki 1680 tl lik fiyat cok iyiydi..o fiyata 4xx serisi ancak aliniyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shafter -- 6 Ocak 2019; 11:5:39 >

• Hocam çok güzel hayırlı olsun. Güzel iş çıkarmış güle güle kullanın. :)

• Shafter kullanıcısına yanıt
    Değerli paylaşımlarınız için teşekkürler. Bu yazıcının mürekkepleri solmaya karşı da daha dirençli, bu yüzen hep aynı tür mürekkeplerden kullanmanızı öneriyorum. Sizin de bahsettiğiniz gibi kağıt kalitesinin farkını ve fotoğrafları saklama koşullarının da önemli olduğunu hatırlatmakta fayda var.
  • murat3807 M kullanıcısına yanıt
    Birşeyi merak ediyorum. Bu 7xxx serisinde fotolar için özel siyah renk var. Bende ki bu 6160 a 7xx de ki siyah mürekkebi alsam olur mu sizce?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Bana mantıklı geldi ancak mürekkep kodlarına baktığımda sizin yazıcıdaki mürekkeplerin kodu 101 iken 7160 ve 7180 modellerinin mürekkep kodu 106. Uyumlu cihazlara baktığımda ne yazık ki L6160 görünmüyor. Baskı kafası olarak 7160 ve 7180 de Epson Micro Piezo™ baskı kafası var ama damlacık boyutu 1.5 pL, L6160 da damlacık boyutu 3.3 pL damlacık boyutu farkı kaliteyi etkiler. Bana göre mürekkepten yana bir sorun yok gibi ama yine de teknik birime sormak lazım, belki mürekkeplerin yapısı farklıdır.
  • Gittim 1100 tl verip l3070 aldım baskı kalitesini hiç ama hiç beğenmedim renkleri o kadar soluk basıyor ki... HP nin 200 liralık yazıcısı çok daha canlı basıyor. Bunu nasıl şade edebilirim nasıl kanıtlarım kötü bastığını

• hocam iade etmekte kararlı iseniz birinde ekşi sözlükte okumuştum epson ile iletişime geçmiş mürekkeplerin maliyetini ödeyip iade etmiş arkadaş ama bence ufak ayarlarla çok iyi baskılar alabilirsiniz.
  • Arkadaşlar bu epson makineler öyle hassas ki ayarı doğru yapmazsanız feci rezil fotoğraf basıyor..

epsonun kendi print programına da güvenmeyin.

Manuel olarak misal canlı modun da bir tık üzeri var ayarlarda onda bastığım fotolar çok iyi

Peki hangi programda yazdıralım? Siz ne kullanıyorsunuz?

Hocam o fotoğraf siyahi sizin yazıcıda ki pigment siyah fakat o fotoğraf siyahi dye bazlıdır. Fotoğraflar da dye bazli siyah daha kaliteli baskılar verir. 4 renk kartuşlu yazıcılar da fotoğraf siyahi kullanırsanız eğer toner gibi simsiyah baskı alamazsınız hocam birde su bazlı olduğu için dayanıksız oluyor kagit ıslandığında felan belge niteliğini kaybetmiş oluyor ve hafif gri yazıyor fotoğraf siyahi ile. Fakat pigment suda bozulmayan bir mürekkep ve piyano siyahi renk verir. Sizin icin bunun bir önemi yoksa fotoğraf siyahi da kullanabilirsiniz fakat pigment bazlı olan siyah eski mürekkebinizin tamamen temizlenmesi gerekiyor. Zaten piezo kafa da termal bir püskürme olmayıp mekanik bir ittirme söz konusu olduğu için yeterli inceliğe sahip solvent içerikli(uçucu) mürekkebi bile sorunsuz kullanabilirsiniz. Tek şart mürekkeplerin sisteme sıfırdan entegre edilmesi. Sizin dediğiniz 7xxx serisi 1.5 pl olduğunu Murat Bey belirtmiş zaten. Sizin yazıcınız da 3.3 pl daha geniş bir nozzle sahip olduğundan hiç bir sıkıntı olmaz. Ama ben tavsiye etmem. :)

• CLARIA VE DURABRİTE MÜREKKEP FARKI:

https://www.youtube.com/watch?v=4JcPhtZYwFY
  • 
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.