Şimdi Ara

EPSON ORİJİNAL TANKLI YAZICI KULLANANLAR KULÜBÜ (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.410
Cevap
182
Favori
474.250
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet, bir zamanlar o yazıcılar hayli satıldı ve sadece siz değil bir çok kişi sorun yaşadı. O yazıcılara tank sistemi sonradan takıldığı için, yani fabrikasyon olmadığı için çoğu zaman sağlıklı çalışmadı. Üstelik o yazıcılar çok fazla sayıda çıktıyı kaldıracak kapasitede yazıcı değildi. Ben de tam onlardan alacakken Epson dikkatimi çekti ve iyi ki Epson'la tanışmışım. Şimdi sorularınıza cevapları yazalım:

***Yazıcıları ilk kullandığım tarihler ve şu ana kadar yazdırdığım sayfa sayıları:
    L220, 09/07/2016, 35585
    M105W, 24/06/2016, 34319
    M200, 21/10/2014, 53677
    Toplam çıktı sayısı:123581

***Yazıcılar daha servis görmedi, L220 ped dolu uyarısı verdi, pedleri yıkadım kuruttum geri yerine koydum, o da bir defa oldu.

*** Düzenli çıktı almak gerekir, çünkü bütün mürekkepli yazıcılarda zamanla kuruma olur. Aslında haftada birkaç çıktı almak iyi olur, ama ben bazen iki hafta hatta daha fazla ara veriyorum, çizgili çıkarırsa yazlımla kafa temizleme yaptırıyorum düzeliyor. Bir de köşeleri kırışmış kağıt koyarsan mürekkep bulaştırıyor ki bu yazıcının hatası değil zaten.

*** Mürekkepleri her yerde var, 70mL şişe 30-35 TL civarında satılıyor. Ben fotoğraf işiyle uğraşmadığımdan muadil mürekkep kullanıyorum, kalite olarak bir anormallik görmedim, yazıcıya da bir sorun çıkarmadı. Siyah beyazda muadil mürekkep maliyeti teorik olarak 1000 sayfa için 0,70 TL, renklide de yuvarlak hesap bunun iki katı. Bu değerler kullanıma göre değişse de bence bu durumda asıl maliyet kağıt maliyeti, mürekkebin kayda değer bir maliyeti yok. Orijinal mürekkep kullanırsan o biraz farkeder.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrekaplaner

arkadaşlar benimde yazıcı / tarayıcı özellikli bir cihaza ihtiyacım var türktelekom bayisiyim yeni açılış yapacağım günlük ortalama belki 20 30 tane çıktı alabilme durumum olacak uygun fiyatlı ne önerebilirsiniz birde lazer yazıcılar daha iyi diyorlar hangisine yönelmeliyim fiyat max 400 500 arası

Günde değil haftada bile olsa birkaç çıktı alıyorsanız Epson yazıcı alın derim, renklisini alın görsel olarak daha hoş olur. Lazerin tonerine sonradan çok para verirsiniz. Önceki mesajda paylaştığım yazıcıyı alın, pişman olmazsınız.
    Daha fazla açıklama için bu konunun ilk sayfalarına bakmanızı öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat3807

quote:

arkadaşlar benimde yazıcı / tarayıcı özellikli bir cihaza ihtiyacım var türktelekom bayisiyim yeni açılış yapacağım günlük ortalama belki 20 30 tane çıktı alabilme durumum olacak uygun fiyatlı ne önerebilirsiniz birde lazer yazıcılar daha iyi diyorlar hangisine yönelmeliyim fiyat max 400 500 arası

Günde değil haftada bile olsa birkaç çıktı alıyorsanız Epson yazıcı alın derim, renklisini alın görsel olarak daha hoş olur. Lazerin tonerine sonradan çok para verirsiniz. Önceki mesajda paylaştığım yazıcıyı alın, pişman olmazsınız.

hocam bu iki ürün arasında kararsızım hangisi beni üzmez sence ?
    http://urun.n11.com/cok-fonksiyonlu-yazici/samsung-sl-m2070-yaztarfotokopi-lazer-yazici-P111924213?cid=604001&gclid=EAIaIQobChMIxa_xy6Tc1QIVBSrTCh22VAmoEAQYBCABEgJbTPD_BwE&gclsrc=aw.ds

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/epson-l382-tankli-multifunction-yazici-287817977?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: murat3807

quote:

hocam bu iki ürün arasında kararsızım hangisi beni üzmez sence ?
    http://urun.n11.com/cok-fonksiyonlu-yazici/samsung-sl-m2070-yaztarfotokopi-lazer-yazici-P111924213?cid=604001&gclid=EAIaIQobChMIxa_xy6Tc1QIVBSrTCh22VAmoEAQYBCABEgJbTPD_BwE&gclsrc=aw.ds

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/epson-l382-tankli-multifunction-yazici-287817977?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

Samsung estetik ve fonksiyonel yazıcılar üretiyor amaaaa
    https://forum.donanimhaber.com/samsung-sl-m2070-yazici--110935014

Düzenli ve çok sayıda çıktı alanlara Epson'dan başka yazıcı tavsiye etmem.
    Arada bir aklıma estikçe yazdırırım ve renkli olmasa da olur diyenler ve çok az sayıda çıktı alanlar lazere yönelsin bence.

Siz ilk mesajınızda düzenli çıktı alacağınızı belirttiğinize göre Epson tavsiye ederim. Eğer kablosuz bağlantı istiyorsanız, L382 yerine L386 alabilirsiniz.
    Ya da samsung gibi siyah beyaz istiyorsanız Epson M200'e de bakabilirsiniz.

• Bu hafta sonu Teknosa internet sitesinde mağazadan teslimata %10 indirime ek olarak, Paraf'la ödeyene de %10 parafpara var!..
    Yazıcı almayı düşünenlere duyurulur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat3807 -- 19 Ağustos 2017; 0:30:21 >
  • fotoğrafları değişecek ama tasarımı sabit bir a4 çıktı almam gerekiyor. fotoğraflar da max. 6x6 şeklinde 3-4 adet olarak yer alıyor tasarımda.

170 - 200 gr parlak kuşe kağıda basılacak. her bir tasarım 30 adet gibi basılacak. günde 1-2'den haftada 12 takım ortalama basım olacak. totalde haftada 350-400 gibi.

L386,L486, L565 ya da L605'ten hangisi benim için uygundur? ya da diğer önerebileceğiniz bir model var mı?
  • Bu indirim süper olmuş. İndirimle 1175TL olan yazıcı ikinci bir indirimle 999 TL olmuş, üstüne KDV indirimi olmuş 849,15 TL'ye düşmüş.
    http://www.hepsiburada.com/epson-l605-fotokopi-tarayici-wifi-murekkep-tankli-yazici-c11cf72401-p-HBV0000037142

L386 ile kiyaslayacak olursak wi-fi'ye ek olarak ethernet bağlantısı, otomatik çift taraflı ve L386'dan daha hızlı yazdırma, LCD ekran, tuş takımı, entegre ve daha büyük tank sistemi gibi özellikleri var.

Üstelik bu yazıcıda 1 setin yanında +1 set daha mürekkep hediye.

Bu yazıcı Teknosa, Vatan Bilgisayar ve Mediamarkt' da şu an 1129 TL.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat3807 -- 21 Ağustos 2017; 22:30:1 >

• Selamun aleyküm Murat Bey. Öncelikle mürekkepli yazıcılara özellikle epson markasına karşı beni fena halde heveslendirdiniz. Ama sizden bir ricam var bilgilendirirseniz sevinirim. Otomatik çift baskı yapabilecek hızlı bir yazıcı arıyorum.( Yada alternatif bir yöntemde olur.) Hangi ürünleri tavsiye edersiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lebid L kullanıcısına yanıt
    A.,S. Yazıcıyı kullanma amacınızı, çıktı alma periyodunu ve çıktı sayısını, yazıcıya ayırabıleceğiniz bütçeyi de belirtirseniz size daha doğru bir şekilde yardımcı olabilirim.

• Öğretmenim. Öğrencilerime test dağıtmak için kullanacağım. Haftalık 200-250 yaprak test ayarlıyorum. Bütçe ise özellikleri tatmin ederse 700-750 ₺ ye kadar çıkar.

M105 modeli hoşuma gitti ama onun da dublex özelliği yok diye biliyorum.

• Lebid L kullanıcısına yanıt
    Daha önce de belirttiğim gibi özellikle de düzenli ve çok sayıda çıktı alanlara Epson orijinal tanklı yazıcıları tereddütsüz tavsiye ediyorum. Konunun ilk sayfalarında aslında yeterince açıklama var.

Öncelikle yazıcının renkli mi siyah beyaz mı olacağına karar vermelisiniz. Renkli yazıcı seçerseniz hız yavaş olur ama çıktılar gayet güzel görünür. Öğrenciler için de çekici olur ki ben de öğretmenim ondan biliyorum. Siyah beyaz seçerseniz hızlı olur, hız da onun avantajı. Tercih size kalmış.

M105W siyah beyaz için sadece yazıcı özelliği olan modeldir, eğer fotokopi, tarayıcı da isterseniz M200 almalısınız.
    L130 (piyasada tükendi sanırım) ya da L310 da renklinin sadece yazıcı özelliği olan modelidir, eğer fotokopi, tarayıcı da isterseniz L382 almalısınız. Kablosuz bağlantı da isterseniz L386 almalısınız. Daha üst modeller bütçenizi aşar.

Dublex baskı olmasa da olur bir özellik benim için. Çünkü yukarıda bahsettiğim tüm modeller elle çift taraflı baskı desteği sunuyor zaten. Önce kağıtların bir yüzü yazdırılır. Sonra siz kağıtların sırasını hiç değiştirmeden boş tarafı size bakacak şekilde yazıcıya koyarsınız arka yüzlerini de yazdırır.

Yazıcılar bazen indirime giriyor. Mesela geçen hafta Teknosa'da M105W 360 TL idi, benzer şekilde hepsiburada KDV indirimi yapmıştı L605 849 TL olmuştu.
    Böyle bir indirim bekleyip almanız daha karlı olur.

• Hocam zahmet edmeyip ayrıntılı ve güzel bir şekilde tekrar anlattığınız için teşekkürler. İyice düşündüm ve L386 modelini aldım. Artık bende Epson ailesine katıldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lebid -- 30 Ağustos 2017; 21:25:34 >
  • Murat hocam konu için teşekkürler L382 alarak aranıza katıldım. Ev kullanıcısıyım her şekilde bütün ihtiyaçlarımı karşılıyor alacak arkadaşlar gönül rahatlığıyla alabilirler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lebid

Hocam zahmet edmeyip ayrıntılı ve güzel bir şekilde tekrar anlattığınız için teşekkürler. İyice düşündüm ve L386 modelini aldım. Artık bende Epson ailesine katıldım.

Ben kullandım, memnun kaldım, başkaları da faydalansın diye burada paylaştım.
    İnsanlar yanlış tercihlerle boş yere para kaybetmesinler dedim.
    Yazıcınız hayırlı olsun.
    Düzenli çıktı aldığınız sürece kolay kolay sorun yaşamazsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: luskan

Murat hocam konu için teşekkürler L382 alarak aranıza katıldım. Ev kullanıcısıyım her şekilde bütün ihtiyaçlarımı karşılıyor alacak arkadaşlar gönül rahatlığıyla alabilirler.

Aramıza hoşgeldin.
    Her zaman söylediğim gibi düzenli çıktı aldıktan sonra bu yazıcılarda kolay kolay sorun çıkmaz. Yazıcıyı düzenli kullanmaya dikkat edin yeter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jugador07

fotoğrafları değişecek ama tasarımı sabit bir a4 çıktı almam gerekiyor. fotoğraflar da max. 6x6 şeklinde 3-4 adet olarak yer alıyor tasarımda.

170 - 200 gr parlak kuşe kağıda basılacak. her bir tasarım 30 adet gibi basılacak. günde 1-2'den haftada 12 takım ortalama basım olacak. totalde haftada 350-400 gibi.

L386,L486, L565 ya da L605'ten hangisi benim için uygundur? ya da diğer önerebileceğiniz bir model var mı?

Eğer fotoğraf işiyle uğraşıyorsanız Epson L8XX serisine bakmanızı öneririm. O kadar bütçe ayıramayacaksanız L386 da sizin için yeterli olur. Yazıcıyı almadan önce mağazalardan fotoğraf örneklerine bakmanızı öneririm. Böylece beklentinize uygun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
  • EPSON YAZICILARDA KAĞIT SIKIŞMASI VE KAĞIDA MÜREKKEP BULAŞMASI SORUNLARIYLA KARŞILAŞMAMAK İÇİN,

*** Yazıcı çalışırken kağıt eklemek yerine kağıtları önceden yazıcıya yerleştiriniz.
    *** Yazıcıya eklediğiniz kağıt sayısı alacağınız çıktı sayısına yetmiyorsa mecburen yazıcı çalışırken kağıt ekleyeceksiniz. Örneğin ara vermeden 500 sayfa çıktı alacaksanız kağıt eklemeniz gerekir, ekleyeceğiniz kağıdı yazıcıdaki kağıtların önüne değil de en arkasına koyunuz. Diğer bir yol ise zamanlamasını ayarlayıp yazıcıdaki kağıtlar bittiği anda yeni kağıtları yazıcıya yerleştirmektir.
    *** Kağıtlara kıyamamazlık yapıp katlanmış, kırışmış, yırtılmış kağıtları yazıcıya yerleştirmeyiniz.

Bu yazdıklarıma dikkat ederseniz kağıt sıkışması diye bir sorunla karşılaşma ihtimaliniz yok gibidir.

*** Özellikle köşesi düzgün olmayan kağıtları yazıcıya yerleştirdiğinizde kağıda mürekkep bulaşabilir, buna da dikkat edin.
    *** Bazen çok sayıda çıktı aldığınızda, özellikle de hızlı yazdırdığınızda, kağıda mürekkep bulaşabilir ki bu da nadiren karşılaşılan bir durumdur, normaldir, aşırı yoğunluktan kafada biriken mürekkep buna sebep olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat3807 -- 30 Ağustos 2017; 23:46:50 >

• Ben de Öğretmenim ve işim gereği çok fazla çıktı almak gerekiyor okullar açıkken. 4 yıldır Canon MP230 bitmeyen kartuş sistemini kullanıyordum v malum son 1-2 aydır okullar kapalı olduğundan fazla çıktı almayınca bizim makine yine hava yapma, kartuş tıkanma sorunu yapmış sabahtan beri uğraşınca hallettim gibi ama sarı renkte hala sıkıntı var biraz. Sanırım yenileme zamanı geldi. Wİ-Fİ çok önemli bir ihtiyaç değil benim için zaten printerın olduğu masada çalışıyorum. L386 VE L382 'yi takibe aldım. Eğer uygun kampanya görürseniz burdan haber verirseniz sevinirim.

Herkese iyi bayramlar
  • Epson L8xx serisinde indirim olma ihtimali var mı?
  • birtamyus B kullanıcısına yanıt
    Şu an L382 ve L386 indirimde. Hepsiburada sitesine özel olarak da L605 indirimde. Hatta bu site geçen günlerde KDV indirimi de yapınca L605 fiyatı hayli cazip olmuştu.L8xx serisinde pek indirime rastlamadım. Satıcı firmaların indirimi ve kredi kartı kampanyası da denk getirirseniz belki iyi bir fiyata alabilirsiniz. Örneğin Teknosa son zamanlarda internetten sipariş verip mağazadan teslim alana %10 indirim yapıyordu. (hafta sonları)
    Ben de indirimleri buradan haber veriyorum takip ettiğim kadarıyla.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.