Şimdi Ara

EPSON ORİJİNAL TANKLI YAZICI KULLANANLAR KULÜBÜ (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.410
Cevap
182
Favori
474.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bende fotoğraf kağıdı ile ilgili bir soru soracağım.
    orjinal ile farklı marka kağıt hakkında bilgi edinmek için media markt ten gidip epsonun orjinal premium glossy paper adlı foto kağıdını 25 sayfa 60 tl civarı aldım
    birde 25 sayfa tanex 180 gr marka foto kağıdı 15 tl ye aldım.

sonra aynı resimi 1 adet tanex A4 foto kağıdına 1 Adette Epsonun A4 foto kağıdına bastım
    sonra resimleri yan koydum hiçbir fark göremedim . Ha kağıt ıslaınca boya akarmış yok ileride solarmış falan onlarını denemedim. ama diğer türlü
    çıktılara her açıdan baktım hiçbir fark yok.

orjinal epson foto kağıdına 60 tl vs ödemektense tanex e 15 tl iyidir diye düşündüm.

bu konu ile ilgili sizin görüşleriniz nelerdir?
    hangi marka foto kağıdı kaç gr almak fiyat performans olarak daha uygundur? Yazıcım epson L382
    Tşk..
  • 60 tl vermek bencede yazık
    Madem denemişsin 15 tl lik kağıda devam derim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: melih06

Mürekkep olarak şu üründen alacağım. L386 ile uyumludur sanırım.

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/epson-l-serisi-uyumlu-murekkep-4x1000-ml-epson-l220-l365-l550-l210-288795160

Photoink ürünün markası mı? Bu ad altında 4x1000 ml için 120 liradan 240 liraya kadar fiyat farkı var, hatta aynı satıcı aynı görseli olan bir ilanda 120 derken diğerinde 240 demiş. Önerebileceğiniz başka bir ürün var mıdır? @murat3807

Ben Photoink kullanıyorum, Bursakartuş firmasının markası. Az önce firmayla görüştüm, hepsinin aynı mürekkep olduğunu, ucuz satanların kendi karından feragat ettiğini ya da sahte mürekkep satabileceklerini söyledi. Ben daha önce 120 TL civarında bir fiyata aldım, doğrudan Bursakartuş gönderdi başka satıcıdan almış olmama rağmen.(Sanırım bazı satıcılar bir nevi aracılık yapıyorlar)

Mürekkep kalitesi konusunda özellikle fotoğraf için bir şey söyleyemem, ben daha çok A4 çıktılar alıyorum. Pek fazla fotoğraf tecrübem yok. Bazı satıcılar mürekkeplerinin iyi olduğunu iddia edip pahalı mürekkep satıyorlar ama pahalı olması her zaman iyi olduğu anlamına gelmiyor. Forumda ararsanız bu konuda çok tartışma var zaten.
    Hangisinin iyi olduğu konusunda samimi,tecrübeli ve satıcı değil son kullanıcı olan arkadaşlara ihtiyacımız var.

Yukarıda yazdığım gibi ben daha çok A4 çıktılar alıyorum. Bu çıktılarda bol bol resim de oluyor ve kalite olarak anormal bir durumla karşılaşmadım. 120000 civarında çıktı almış olmama rağmen herhangi bir tıkanma sorunu vs. de yaşamadım. Fiyatı da uygun olduğu için ben Photoinkten memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat3807 -- 2 Ağustos 2017; 14:42:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Şu satıcıdan aldım.http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/epson-l386-tarayici-fotokopi-wi-fi-murekkep-tankli-yazici-296437870

%4 kazananlar kulübü üyelerine %6 indirim vardı ve ayrıca 75 TL değerinde wp hediyesi var.
    (535 gibi bir fiyata geldi) n11'de de satılıyor fakat kartuşları orijinal değilmiş. 50 liralık n11 kuponu kullanarak ve 25 chip para ile 575'e alınabilir

@aeffes

Benim yazıcı mediamarkt etiketli geldi. Bugün yine %5 indirim var. Değerlendirebilirsiniz.

• Dün arkadaşımın başka şehirden telegramla
    Yolladığı fotoları elimde eskiden kalan hp
    Premlum A4 fotoğraf kartlarına basım yaptım
    Telefonumdan kaymak gibi şahane fotolar basıldı

• quote:

quote:

Şu satıcıdan aldım.http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/epson-l386-tarayici-fotokopi-wi-fi-murekkep-tankli-yazici-296437870

%4 kazananlar kulübü üyelerine %6 indirim vardı ve ayrıca 75 TL değerinde wp hediyesi var.
    (535 gibi bir fiyata geldi) n11'de de satılıyor fakat kartuşları orijinal değilmiş. 50 liralık n11 kuponu kullanarak ve 25 chip para ile 575'e alınabilir

@aeffes

Benim yazıcı mediamarkt etiketli geldi. Bugün yine %5 indirim var. Değerlendirebilirsiniz.

Siparis gecmistim bugun geldi bana da media markt etiketiyle geldi galiba toplu alim vs yapti firma oradan, su an kurulum yapiyorum

• Epson orijinal mürekkep mi kullanıyorsunuz? Ben orijinali denemedim, photoink kullanıyorum, fotoğraflar soluk ve fazla parlak çıkıyor, cescesor en düşük kalite kağıdından en yüksek kaliteli olanına kadar denedim sonuç değişmedi. Bir de cescesor mürekkep deneyeceğim, photoink'ten 2 kat daha pahalı. Hep orijinal kullanmak gerekiyorsa, maliyet oldukça artacağından fotoğrafları 40 kuruşa fotoğrafçıdan bastırırım. Bir de Canon yazıcıların iyi olduğu söyleniyor, e484 iyi gibi duruyor, fiyatı da oldukça uygun, 50 lira n11 çekiyle 319 liraya alabiliyorum, onu da alıp denemek istiyorum; ancak tankı sonradan takıldığından biraz sorun çıkaracak gibi görünüyor.

• melih06 M kullanıcısına yanıt
    Epson orjinal mürekkep kullanıyorum valla renkli 6.7 bin baskı alınabileceğini yazıyor
    Ve söylüyolar 40 kuruşdan dahaucuza geliyor eğer böyle olursa

• quote:

Epson orijinal mürekkep mi kullanıyorsunuz? Ben orijinali denemedim, photoink kullanıyorum, fotoğraflar soluk ve fazla parlak çıkıyor, cescesor en düşük kalite kağıdından en yüksek kaliteli olanına kadar denedim sonuç değişmedi. Bir de cescesor mürekkep deneyeceğim, photoink'ten 2 kat daha pahalı. Hep orijinal kullanmak gerekiyorsa, maliyet oldukça artacağından fotoğrafları 40 kuruşa fotoğrafçıdan bastırırım. Bir de Canon yazıcıların iyi olduğu söyleniyor, e484 iyi gibi duruyor, fiyatı da oldukça uygun, 50 lira n11 çekiyle 319 liraya alabiliyorum, onu da alıp denemek istiyorum; ancak tankı sonradan takıldığından biraz sorun çıkaracak gibi görünüyor.

Öncelikle Epson mürekkeple yazılmış fotoğrafları bir görmenizi öneririm. Kafkaslı57, takip ettiğim kadarıyla Epson mürekkep kullanarak yazdırdığı fotoğraflardan memnun. Tabi bu durum beklentiye göre de değişebilir. Aslında zaten bu yazıcılar fotoğraf yazıcıları da değiller. Fotoğraf yazıcısı olan modeller L8.. modelleri hatta çok daha profesyonel olanları da var. Daha önce de yazdığım gibi benim fotoğraf tecrübem olmadığı için bu konuda net bir bilgiye sahip değilim. Ben muadil mürekkebi yazı ve resim içeren A4 çıktılarda kullandım, beni tatmin etti.

Sonradan takılan tanklı bir yazıcı almanızı tavsiye etmem. Hem bu yazıcılarda sorun yaşama ihtimaliniz fazladır, hem de bu yazıcılar uzun süre kullanılabilecek dayanıklılığa sahip değildir.

• quote:

Orijinalden alıntı: aeffes

quote:

quote:

@aeffes

Siparis gecmistim bugun geldi bana da media markt etiketiyle geldi galiba toplu alim vs yapti firma oradan, su an kurulum yapiyorum

Hayırlı olsun, aramıza hoş geldin...
    Doğru bir tercih yapmışsın bence.
    Düzenli çıktı aldığın sürece kolay kolay sorun yaşayacağını sanmıyorum.

• murat3807 M kullanıcısına yanıt
    Valla foto yazıcısı değiller lakin hp nin a4 premium fotoğraf kağıdına bir foto baskısı
    Yapmış resmen dibim düştü

• Su fotolara bakin

EPSON ORİJİNAL TANKLI YAZICI KULLANANLAR KULÜBÜ

• Kafkaslı57 kullanıcısına yanıt
    Bunları paylaştığın çok iyi oldu.Tereddüt edenlere bir fikir vermesi açısından hayli faydalı bir paylaşım oldu. Açıkçası ben bu kadarını beklemiyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat3807 -- 7 Ağustos 2017; 16:13:32 >
  • murat3807 M kullanıcısına yanıt
    Aslında telegramdan gelen olsa dahada farklı görünecekler
    Whatsap bozuyor fotoları biraz

• Bu yukardaki resimleri ben basıp yolladım L386 epson orjınal tanklı yazıcıda
    Bu göründüklerinden kat be kat çok daha güzel görünüyorlar aslında

• Elimde çok az sayıda, Epson yazıcıyla birlikte gelmiş, ihtiyaç fazlası orijinal mürekkep vardır. Almak isteyen arkadaş varsa bana özelden yazsın. (Mürekkepler L serisi için, 70 mL vakumlu poşetinde ve tanesi 20 TL olmak üzere gayet uygun fiyata verilecektir.)

***Alışveriş sitelerine ilan vermeden önce, buraya yazmak istedim, önceliğim bu konudaki arkadaşlardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat3807 -- 12 Ağustos 2017; 1:7:16 >
  • merhabalar, bir kaç gün önce epson l386 aldım ve yazıcıdan gayet memnunum lakin kırmızı renkler çok solgun çıkıyor ne yapabilirim? mürekkeple alakalıysa hangi mürekkepi önerirsiniz?
  • http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/epson-l382-tankli-multifunction-yazici-287817977

Epson L382 %7-8 indirime ek olarak 60 TL maxipuan ile 454 TL gibi cazip bir fiyata geliyor.
  • arkadaşlar benimde yazıcı / tarayıcı özellikli bir cihaza ihtiyacım var türktelekom bayisiyim yeni açılış yapacağım günlük ortalama belki 20 30 tane çıktı alabilme durumum olacak uygun fiyatlı ne önerebilirsiniz birde lazer yazıcılar daha iyi diyorlar hangisine yönelmeliyim fiyat max 400 500 arası
  • Forum sakinlerine bir sorularım olacak, bilgi sahibi olanlar yardımcı olursa memnun olurum. Çok fonksiyonlu Renkli lazer yazıcılar yüksek maliyetli olduğu için ev ortamında kullanmam için uygun değil. Bende zamanında forumda araştırma yaparak canonun sürekli besleme sistemli yazıcısını almıştım. Çok övmelerine sayfa maliyetleri öve öve bitirememelerine güvenerek aldım ve pişman oldum. Senede bir kartuş değiştirdim, sürekli bakım istiyor, sorun çıkartıyor,fotokopi çekmek istiyorum çizgili çıkartıyor vs vs vs. Sonraları bu sistemi tavsiye edenleri göremedim. Hep başka sistemler övüldü. Sanki forumda kimse bu sistemi övmemiş gibi, kendim gidipte rastgele alıp kazıklanmış gibi hissettim.

Şimdi kullananlara sorularım şunlar
    Ne kadar zamandır bu modeli kullanıyorsunuz? ( bende önceki yazıcıdan ilk iki üç ay çok memnundum, zaman ilerledikçe sorunlar arttı.)
    Çok bakım gerektiriyor mu?
    Çok sorun çıkartıyor mu?
    Mürekkep maliyetleri düşük mü? Her yerde bulunabiliyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spiegel -- 16 Ağustos 2017; 13:13:22 >

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.