Şimdi Ara

EPSON ORİJİNAL TANKLI YAZICI KULLANANLAR KULÜBÜ (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.410
Cevap
182
Favori
474.302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam peki “mat” mı “parlak mı önerirsiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • riveryilmaz kullanıcısına yanıt
    ben daha çok parlak basıyorum. Mat ışığı görünce parlamıyor parlak ise parlıyor verdiklerim parlak fotoğrafı daha çok seviyor. yani parlak fotoğraf kağıdı diyorum.
  • çetin68 Ç kullanıcısına yanıt
    http://cescesor.com/ipek-fotograf-kagidi-260gr-50yp-10x15.html

bu üründen sipariş verdim hocam,bunu bi deneyeyim, sonra da parlak denerim
  • Arkadaşlar bugün ilk kez fotoğraf baskısı almak istedim. Kağıtlar geldi.Rovinin ipek 10*15 kağıtları.
    Yalnız şöyle bir sorunum var : Bütün fotoğraflar kırmızımsı çıkıyor. Bunun bi ayarı yok mu ? Eğer hep böyle ise çok kötü. Yardımcı olur musunuz ? Kağıtla alakalı olabilir mi ?
  • Normal kağıt baskısında bende aynı sorunu yaşadım. Fotoğraf kağıdı ayarı var parlak veya mat (epson matte ve glosy olmalı) 2 ayarda 2 farklı çıktı alınız kağıdınızın özelliğine göre değişiyor renk baskısı. En iyi hangisinde sonuç alırsanız o aylardan devam edersiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    -Bütün fotoğraflar kırmızı çıkıyorsa püskürtme denetimi yap siyak renk tıkalı olabilir bir bak
    -Fotoğrafın kırmızı çıkmasında epson mate yada epson prom... kağıt seçimi o kadar kırmızı etki etmez diye biliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: çetin68

-Bütün fotoğraflar kırmızı çıkıyorsa püskürtme denetimi yap siyak renk tıkalı olabilir bir bak
    -Fotoğrafın kırmızı çıkmasında epson mate yada epson prom... kağıt seçimi o kadar kırmızı etki etmez diye biliyorum

Hocam bütün fotoğraflar kırmızı çıkıyordu. Epson müşteri hizmetlerini aradım "kafa temizleme" yaptırdılar, sonra test çıktısı aldık, mavi renkte sorun çıktı, tekrardan kafa temizleme yaptık yine mavi sorunlu oldu. Son kez bi daha yapın sıkıntı olursa 12 saat çalıştırmayın dediler. Sonuncu kafa temizlemede düzeldi. Foto çıktısı aldım kırmızılık gitti, süper oldu :)
    gözün aydın
    bu gibi durumlarda önce püskürtme denetimi sorun varsa kafa temizliği yaparsın bende de saçlar kahverengi gibi oldu denetimde siyah tıkalı olduğu görüldü
    -Makine güzel de kafa tıkanması bazen çileden çıkarıyor insanı ama fotoğraf baskı harika oluyor.
    Güzel günlerde kullan inşallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: riveryilmaz

quote:

Hocam bütün fotoğraflar kırmızı çıkıyordu. Epson müşteri hizmetlerini aradım "kafa temizleme" yaptırdılar, sonra test çıktısı aldık, mavi renkte sorun çıktı, tekrardan kafa temizleme yaptık yine mavi sorunlu oldu. Son kez bi daha yapın sıkıntı olursa 12 saat çalıştırmayın dediler. Sonuncu kafa temizlemede düzeldi. Foto çıktısı aldım kırmızılık gitti, süper oldu :)

Siz yeni aldınız ve hemen kafada tıkanma mı yaşadınız. Çok normal gelmedi bana

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• chemsul kullanıcısına yanıt
    Hocam direkt kafa temizliği yaptırdılar. Dolum esnasında sıkıntı olmuş olabilir dediler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Herkese merhabalar..
    Foto basmaya devam:)

yalnız bugün bir uyarı verdi, "Mürekkep pedleri neredeyse dolmak üzere, yine de baskıya devam etmek istiyorsanız Kağıt tuşuna basın ve devam edin" şeklinde.

2 set kodları kullanılmamış orijinal mürekkep kutularım var saklıyordum, onlarla alakalı bir şey mi bu?
    mürekkep pedleri doldugunda yazdırmayacak mı?
    veya şu an dolmak üzere olduğunda baskı kalitesizleşir mi?

dolu deyip yazdırmadıgında ne yapmam gerekir?

teşekkürler arkadaşlar iyi pazarlar.

EDİT: Ben mürekkep seviyelerini göremiyorum. 2 set orijinal mürekkep boş kutular var ama büyük çogunlukla muadil mürekkep kullanıyorum. bu mürekkep kutularındaki kodları nerde ve nasıl kullanabilirim?
    bu kodlar mürekkep ped doluluğu sorununu çözecek mi*

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rec25 -- 4 Mart 2018; 14:24:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.cavdar

Kabloyla baskı alıyorum wifi kullanmıyorum. 13x18 i standart kalitede baskı alıp süresini ölçme şansınız var mı ?

hala ihtiyaç varsa test edebilirim
    13x18 bekleyen baskılarım var zira
  • rec25 kullanıcısına yanıt
    Hani baskı kafası temizliği yapıyoruz ya ; yada makine ara ara baskı temizliği yapıyor işte baskı kafası temizliği yaparken fazladan mürekkep alıyor. işte makine bunları sayıyor belli bir sayıdan sonra o hatayı veriyor. Az bir baskıdan sonra sana da ped dolu uyarısı verir ve baskı vermez. Se zaten 2 lamba yanıp yanıp söner görürsün.
    Acil olarak makinan hangi modelse internetten bak ped reset programı bul.resetle yazdırmaya devem edebilirsin. Makinanın arka kısmı kablo takılan yerde bir vida var onu sök pedleri deforme olmadan uygun bir yerde sık içindeki boya gitsin geri tak. En güzeli bunu youtubeden bir videosuna bak kafan karışmasın. Kolay gelsin
  • Arkadaşlar bendeki sorun şu
    mayıs 2017 de vatan bilgisayardan aldığım mürekkeplerden siyah bep baskı kafasını tıkıyor bundan önce bimeksten ,microerden almıştım sıkıntı yoktu ama bu kez siyahı boşaltıp yeni mürekkep dolduracam.
    4 renk çok kullananlardan sık sık mürekkep alanlardan soruyorum zira orijinal mürekkep kullanmalıyım foto bastığım için
    Güvenli orijinal epson mürekkep nerelerden alıyorsunuz
  • çetin68 Ç kullanıcısına yanıt
    Çetin Hocam, muadil kullandığım için yazıcıyla gelen orijinal mürekkepleri satıyorum. İlgilenen arkadaşlar özelden yazabilir.
    Mürekkep seviyelerini yazılımla göremiyoruz, zaten yazıcı "gözle kontrol edin" diye uyarıyor. Kodlar, çok eski yazıcılar için, yeni modeller mürekkep kodu istemiyor.
    Ped reset ve ped değişimi için bu konunun 3. sayfasına bakınız. Ayrıca yazıcı modelinize uygun reset yazılımına ihtiyacınız olacak. Eski modellerin ücretsiz yazılımları internette varken maalesef yeni modellerin ücretsiz yazılımları yok. Servise gitmezseniz, şu adresten temin edebilirsiniz:

https://www.1u1k.com/
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat3807

Mürekkep seviyelerini yazılımla göremiyoruz, zaten yazıcı "gözle kontrol edin" diye uyarıyor. Kodlar, çok eski yazıcılar için, yeni modeller mürekkep kodu istemiyor.
    Ped reset ve ped değişimi için bu konunun 3. sayfasına bakınız. Ayrıca yazıcı modelinize uygun reset yazılımına ihtiyacınız olacak. Eski modellerin ücretsiz yazılımları internette varken maalesef yeni modellerin ücretsiz yazılımları yok. Servise gitmezseniz, şu adresten temin edebilirsiniz:

https://www.1u1k.com/

Hocam sagolasin allah razı olsun.. bu topikteki bilgiler çok işime yaradı, allah sizin de işlerinizi rast getirsin.

Vaktiniz olduğunda 2 sualim olacak.

1. Mürekkep pedi boşaltma bilgim ve tecrübem yok, tek makina çalışıyorum hata luksum yok. Yetkili servis fiziksel ped değişimini ne kadara yapar bilginiz var mi? Ücretsiz yazılımlar var internette, bunlar baya güzel anlatılmış sonunda da program linki verilmiş. işe yarar mi yoksa riske atmayip illa 30-35 tl verip çeşitli sarf malzeme sitelerinden satın almak gerekir mi? Yetkili serviste değişim yapmasam en uygun ped değişimi yapan bir dükkan bildiğiniz var mi?

2. Epson easy photo print uygulamasını kullanıyorum. Görüntü düzeltme canlı renk uygulama islemleri baya işime geliyor iyi sonuçlar alıyorum.. bunun gibi efektif ayar yapıp yazıcıya gönderebileceğim başka programlar var midir? Sizler fotoğraf baskısı alırken neleri kullanıyorsunuz? Kumlamali resimler , soluk cansız resimler çok malum. Bunları neyle duzeltip cıktı alıyorsunuz..

Son olarak a5 boyut easy photo print programında kağıt boyutu bölümünde bulunmuyor. Bir türlü ayarlayamadım. Direk windows foto yazdirma sihirbazında a5 boyut mevcut. Ama onda da konumlandırma yapamıyorum. Easy photo printe a5 boyutu nasıl ekleyebilirim ?

Şimdiden çok teşekkür ederim.

• Kendi adıma çok üzüldüm Wifi li bir Epson almadığım için..:((

Daha geçen hafta Epson L382 aldım. Wifisi yok:(((((

• quote:

Hani baskı kafası temizliği yapıyoruz ya ; yada makine ara ara baskı temizliği yapıyor işte baskı kafası temizliği yaparken fazladan mürekkep alıyor. işte makine bunları sayıyor belli bir sayıdan sonra o hatayı veriyor. Az bir baskıdan sonra sana da ped dolu uyarısı verir ve baskı vermez. Se zaten 2 lamba yanıp yanıp söner görürsün.
    Acil olarak makinan hangi modelse internetten bak ped reset programı bul.resetle yazdırmaya devem edebilirsin. Makinanın arka kısmı kablo takılan yerde bir vida var onu sök pedleri deforme olmadan uygun bir yerde sık içindeki boya gitsin geri tak. En güzeli bunu youtubeden bir videosuna bak kafan karışmasın. Kolay gelsin

Hocam çok teşekkürler. Ikaziniz olmasa belki sürekli resetleme yapıp fiziksel değişimi atlayacaktım. Ilk defa resetleme yapicam. Pedleri bir defaya mahsus bosaltmasam reset yapıp devam etsem hemen dolup akma yapar mi? Anladığım kadarıyla internette çoğu kişi fiziksel boşaltma yapmadan resetleme ile işine devam ediyor. Tabi ben çok riske atmak istemem.. 2 dolmada bir boşaltsam zararı olur mu onu öğrenmem yeterli.. @çetin68

ped reset yaptıktan sonra yazıcı sorunsuzca yazmaya devam eder fakat yazıcıdaki pedi boş görür. Siz o pedi boşaltmaz iseniz belli bir zaman sonra ped boyanın fazlalığından dolayı ememez ve mürekkep yazıcının içine akmaya başlar ki yazıcı zarar görür tabi bu sizin boşaltmama durumunda. Hemen boşaltman şart değil ama bir şekilde boşalması gerekir.
    -Bana göre yıkayıp kurutup takılması şart değil. Pedleri çıkar sık ve tak çünkü zor bir işlem değil. sonra yaparım dedin ama unutursan iş karışır hepsi o. Ben sıktım bayağı bir mürekkep çıktı yıkadım kuruttum tabi ilk sefer başıma gelmişti. Fakat tam içi mürekkep dolu değildi sen bilirsin.
    Yeni ped almana gerek yok pedin görevi mürekkebi emmek su gibi kutunun içinde çalkalanmasını engellemek. Pedleri bez sıkar gibi sıkmadıktan sonra işini fazlasıyla görmeye devam eder

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çetin68 -- 5 Mart 2018; 12:56:52 >
  • 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.