Şimdi Ara

EPSON ORİJİNAL TANKLI YAZICI KULLANANLAR KULÜBÜ (50. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.410
Cevap
182
Favori
474.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Cevap için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kafkaslı57

Tv nin üstündede çizgiler var hep koyu olan kısımlarda çizgiler
    Belli oluyor acaba bütün mütekkepleri tankdan çekip boşaltsan
    İyice sonra orjinal mürekkep koysan ve bi 30-40 sayfa yazdırıp
    Hortumlardaki mürekkepleride bitirip 3-4 sefer kafa yazdırıp temizlesen düzelir belki

bugün @erdem baskı malzeme ile görüştüm.https://forum.donanimhaber.com/resimli-epson-l805-koyu-alanlarda-yatay-cizgi-sorunu--131465581#131472656 konumdaki çözümü uyguladım sorunum çözülmüş görünüyor. riske atmayıp muadil mürekkebi tamamen kaldırıp orijinalleri koyayım mı, bugün hemen almıştım.

@çetin68 teşekkurler hocam..

bir soru.. günlük 1000 baskım var yaklaşık, ömrü nedir bu cihazların renklide?
    orijinale bütçe dayanmaz muadil sorun çıkarmıcak mürekkep öneriniz var mı? hep orijinal kullanmak zorunda mı kalıcaz..

EPSON ORİJİNAL TANKLI YAZICI KULLANANLAR KULÜBÜ

• quote:

Orijinalden alıntı: Nihatyc

Hocam merhabalar.Ben de Ekim ayında L605 aldım sınıf öğretmeniyim.Yazıcıdan genel olarak memnunum.Hediye gelen mürekkepleri 2. sete başladım.

Size sormak istediğim bilgisayardan yazdır dediğimde yazıcı kağıt almak için hamle yapıyor içinde dişli dönüyor kağıt kalmamış ya da kağıt sıkışması var diyor.Tepsiyi açıp kapatıyorum düzeliyor 5,6 kağıt sonra tekrar olabiliyor.Ama fotokopide sorun olmuyor girdiğim sayı kadar arkalı önlü çekiyor.

Bir de kağıt yazıcı içinde ilerlerken normal sesin yanında tiz bir ses çıkarıyor.

Siz de yaşıyor musunuz böyle sorunlar.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?

Sizin yazıcıda kağıt tepsisi vardı sanırım, kağıdın tepsıden alındığı yerde yukarı çıkışını sağlayan bir plastik var onun şekli bozulmuş olabilir, tepsinin içinde sıkışan başka bir cisimde olabilir iyice kontrol ettiniz mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: rec25

quote:

Orijinalden alıntı: Kafkaslı57

Tv nin üstündede çizgiler var hep koyu olan kısımlarda çizgiler
    Belli oluyor acaba bütün mütekkepleri tankdan çekip boşaltsan
    İyice sonra orjinal mürekkep koysan ve bi 30-40 sayfa yazdırıp
    Hortumlardaki mürekkepleride bitirip 3-4 sefer kafa yazdırıp temizlesen düzelir belki

bugün @erdem baskı malzeme ile görüştüm.https://forum.donanimhaber.com/resimli-epson-l805-koyu-alanlarda-yatay-cizgi-sorunu--131465581#131472656 konumdaki çözümü uyguladım sorunum çözülmüş görünüyor. riske atmayıp muadil mürekkebi tamamen kaldırıp orijinalleri koyayım mı, bugün hemen almıştım.

@çetin68 teşekkurler hocam..

bir soru.. günlük 1000 baskım var yaklaşık, ömrü nedir bu cihazların renklide?
    orijinale bütçe dayanmaz muadil sorun çıkarmıcak mürekkep öneriniz var mı? hep orijinal kullanmak zorunda mı kalıcaz..

Tanktaki tıpalar açıkken kafa temizleme işlemi hava yapma durumunda etkili olur. Ayrıca önceki mesajda yazdığım gibi yoğun kullanımlarda kafada biriken mürekkeptek kafa temizleme ile geçmeyebilir, hatta kafa temizleme işlemi sonrası püskürtme denetimi deseninin biriken mürekkep nedeniyle daha kötü bir şekilde yazdırıldığına bile rastlıyorum bazen. O zaman bir daha kafa temizleme yaptırıyorum.

Yazıcı kafasının ömrü konusunda net bir sayıya ulaşamadım. Ben M200 siyah beyaz yazıcıda 86350, L220 renkli yazıcıda 83865 sayfa yazdırmış durumdayım, sorun yok.

Bendeki yazıcılarda ağırlıklı olarak Photoink mürekkep kullanıldı, sorun çıkmadı. L8xx serisi yazıcı kullanmadım, damlacık boyutu 1,5 pl olduğu için o konuda kesin bir şey söyleyemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat3807 -- 19 Şubat 2018; 23:39:6 >

• damlacık boyu 1.5 pl
    yani daha sık mı dokuyor baskıyı? bu da muadil mürekkebin uç'lara sıkışma ihtimalini mi arttırıyor?

linktekini düşünüyordumhttp://cescesor.com/yazici-murekkebi/epson-murekkep/claria/epson-claria-uyumlu-500gr-murekkep.html

edit: muadil mürekkep ile orijinal mürekkep karıştırıp yarım yarım koymada sorun olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rec25 -- 20 Şubat 2018; 0:12:30 >
  • rec25 kullanıcısına yanıt
    Daha küçük damlacık, dediğiniz gibi daha sık ve daha iyi baskı. Muadil mürekkebi ben 3pl damlacık boyutlu cihazlarda sorunsuz kullandım. 1,5 pl damlacık boyutlu L8xx için olumlu ya da olumsuz bir şey söyleyemem, kullananlara sormak lazım.

Önemli olan ikisinin de aynı tip mürekkep olmasıdır. Muadilde sıkıntı yok diyorsanız, ikisi de claria ise karıştırabilirsiniz. Fakat durabrite mürekkeple claria mürekkebi karıştıramazsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat3807 -- 20 Şubat 2018; 0:23:36 >
  • Epson L3050 40 TL anında indirim ve 50TL bonus hediyesiyle 569 TL'ye geliyor. (Satıcı Teknosa)

https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/epson-ecotank-l3050-tankli-multifunction-wifi-yazici-330117167
  • Arkadaşlar 3 model arasında kaldım. L386, L3050 ve L3060. Sizce aradaki fiyat farkına L3060 almaya değer mi? Ekstra özellikleri neler?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • _mehmetaslan _ kullanıcısına yanıt
    L3050, L386 ile aynı özelliklere sahip, L3050 yeni model ve tanklar yazıcıya tam entegre. L3060'da ise tek fark wi-fi direct. wi-fi direct ile internet ve modem olmasa dahi yazıcıya kablosuz bağlanabilirsiniz.
  • murat3807 M kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim cevabınız için.

• Gittigidiyor.com dan teknosa satıcısından L3060 sipariş verdim arkadaşlar. Normalde 760₺ fiyatı. 40₺ indirim ve GarantiPay ile ödeme ile 50₺ bonus sonucu 670₺ ye geldi.

Hayırlı olsun...
    Teşekkür ederim Murat Bey

Hayırlı olsun güle güle kullanın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • A3 veya daha büyük fotoğraf basabileceğim en uygun fiyatlı epson yazıcı hangisidir arkadaşlar.?

Tamam hocam bakayım.

• EPSON YAZICILARDA KAFA HİZALAMA

Püskürtme denetimi desenininde bir sorun görünmediği halde çıktılarınızda belli aralıklarla çizgiler oluşuyorsa "kafa hizalama" yapmanız sorunu çözecektir. Aşağıdaki linkte bu işlemin nasıl yapılacağı ayrıntılı bir şekilde açıklanmıştır. Video için "konuşanservis"ten Yunus Avcı Bey'e teşekkür ederiz.

https://www.youtube.com/watch?v=BNLyDY5UycE

*** Lisanslı Epson yazıcı reset programları için kendisi ile iletişime geçebilirsiniz ya da https://www.1u1k.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

• EPSON MICRO PIEZO TEKNOLOJİSİ NEDİR?

Mürekkep püskürtmeli yazıcı seçiminde en önemli unsur baskı kafasıdır bence. Epson, patenti kendisine ait olan "Micro Piezo" teknolojisini kullanır.

Micro Piezo baskı kafası nedir ?

Bazı minerallerden kesilen ince levhacıklar düşük voltajda kendilerine özgü salınım yaparlar.Epson Micro Piezo baskı kafası (print head) “Piezo elektrik” adı verilen ve bu özelliğe sahip olan minerallerden oluşan
    piezo elemanları içerir.Micro Piezo elemana bir gerilim uygulandığında mürekkep baskı kafasından püskürtülür.

Micro Piezonun önemli bir özelliği de püskürtmede mürekkep miktarını kontrol etmesinin mümkün olmasıdır.Yazıcı kafasındaki bu hareket mekaniktir, asla ısı kullanılmaz.

Piezo eleman bir yarı iletken üretim işlemidir ve Epson'un özel silikon MEMS (Mikro-Elektro-Mekanik Sistemler) teknolojisi kullanılarak hassasiyeti son derece yüksek düzeyde ince bir film olarak imal edilir.

Epson Micro Piezo baskı kafasının Avantajları :

1. Üstün mürekkep çeşitliliği

Isı kullanılmadığından, mikro Piezo teknolojisinde mürekkepler geniş bir yelpazede kullanım için uygundur. Bu da baskı olanaklarını artırır.Solvent mürekkepler dış mekan ve poster yazdırmak için, Epson orijinal pigment mürekkepler, keskin görüntü kalitesi, yüksek mürekkep dayanıklılığı ve su haslığı talep edenler için uygundur.

2. Mükemmel dayanıklılık

Micro Piezo baskı kafası son derece dayanıklıdır.Isı kullanılmadığından endüstriyel baskıda sert koşullar altında kullanılabilir.

3. Yüksek görüntü kalitesi

Epson'un Çoklu Boyut Dot Technology (MSDT) tam baskı kafası püskürtülen mürekkep miktarını ayarlamak için kullanılır. 1.5 pikolitre kadar küçük püskürtülen mürekkep damlacıkları, Epson yazıcılar için zengin renk geçişleri ve neredeyse sıfır hata ile çarpıcı görüntüler yazdırmak mümkündür.

4. Yüksek hızlı

Epson yazıcılar MSDT, hassas kontroller sayesinde her saniye 40.000 mürekkep damlacıkları püskürtülür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat3807 -- 24 Şubat 2018; 0:49:8 >

• quote:

Orijinalden alıntı: rec25

A3 veya daha büyük fotoğraf basabileceğim en uygun fiyatlı epson yazıcı hangisidir arkadaşlar.?

https://www.hepsiburada.com/epson-l1300-its-a3-murekkep-tankli-yazici-p-BD801637
  • Aydınger çıkışında şöyle bir problemle karşılaştım. Isikli masada etkinlik yapayim diyordum ama elimde patladi L382

• 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.