Şimdi Ara

EPSON ORİJİNAL TANKLI YAZICI KULLANANLAR KULÜBÜ (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
6.410
Cevap
182
Favori
474.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Varsayılan yazıcınız L3050 İse elbette yazdır dediğinizde doğrudan yazdırabilirsiniz.

wi-fi direct ile internet ve modem olmasa dahi yazıcıya kablosuz bağlanabilirsiniz.
  • adt1 A kullanıcısına yanıt
    Bakım sekmesinde yazıcı ve seçenek bilgilerine girip kapanma zamanlayıcısını kapalı olarak ayarlıyorsunuz.

EPSON ORİJİNAL TANKLI YAZICI KULLANANLAR KULÜBÜ
  • murat3807 M kullanıcısına yanıt
    Tamam çok teşekkürler.Şimdi anladım
  • Evet kablosuz bir şekilde çıktı alabiliyorum. Hatta yazıcınım @print.epsonconnect.com uzantılı mail adresine dünyanın her tarafından mail atarak çıktı alabilirsiniz. Örneğin word dosyasını bu mail olarak atarsanız o dosyanın çıktısını alırsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar L3050 kullanıyorum 1 aydır. Mürekkep donma sorunu yaşamayayım diye de neredeyse hergün çıktı alıyorum. Ancak geçen siyah beyaz standart hızda a4e foto çıktısı aldım yatay çizgiler oluştu. Bikaç kaz kafa temizledim. çopunlukla düzeldi ama dikkatli bakınca hala iz görebiliyorum belli belirsiz. Yüksek kalitede çıktı alırsam çizgiler olmuyor. Sizce bu durum normal mi yoksa ne yapmam gerekir.

• TheSanitarium T kullanıcısına yanıt
    Bakım sekmesinden püskürtme denetimi deseni yazdırıp çizgileri kontrol ettiniz mi?
  • Çok şükür böyle bir topik var...

Lutfen benim için elzem olan bu konuda bir yorum yapın..

Herkese merhaba

2 aylık 2.el epson l805 aldim.

Orijinal mürekkeple sorun yaşamadım. Sabit gunluk 50 baskı. Hep standart kalitede bastım..

Orijinal mürekkep baya alt çizgiye yaklaşınca tüm renkleri photoInk mürekkeple doldurdum.

Bu andan itibaren aldığım 50 çıktıda sorun yoktu.

Fakat sonra fotoğraflarda yatay 2 mm arayla soluk çizgiler çıkmaya başladı. Kafa temizleme yaptım sadece 1 fotoda düzeltti ama sonra yeniden çizgi oldu. 2.kere kafa temizleme yaptım düzelmedi.

Şimdi best kalitede cıktı aldiğimda hiç bir sorun yok gayet güzel. Ama standart kaliteye alınca sadece koyu alanlarda çizgiler var. Açık renk alanlarda sorun yok. Ne yapmalıyım sizce ? Garantisi var. Garanti bana photoInk koydum diye sıkıntı çıkarır mi?

Sizce orijinal mürekkep sorunu çözer mi?

Bu saate kadar can sıkıntısından uyuyamadım :(

• rec25 kullanıcısına yanıt
    Bakım sekmesinden püskürtme denetimi desenini yazdırıp kontrol ettiniz mi, çizgiler tam mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat3807

Bakım sekmesinden püskürtme denetimi desenini yazdırıp kontrol ettiniz mi, çizgiler tam mı?

O çizgiler gayet muntazam.

Best kalitede baskıya devam ediyorum. Ama bayaa uzun sürüyor.

Arada düzeldi diye standarta alıyorum ama gene yatay çizgiler. Bu kadar yeni makina. PhotoInk mürekkep mi neden oldu acaba buna?

Ama şu da var best kalite çok muntazam. Mürekkepten olsa bestte de sorun olmaz mıydı?@murat3807

• Niye orjinal mürekkep koymadın arkadaşım değermiydi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Şimdi best kalitede cıktı aldiğimda hiç bir sorun yok gayet güzel. Ama standart kaliteye alınca sadece koyu alanlarda çizgiler var. Açık renk alanlarda sorun yok.

Benim cihazda da çizgi sorunu mevcut. Daha önce mürekkep değişimi yapılmadı. L386

Standart Kalite: vgy.me/oA75mj.jpg
    Yüksek Kalite: vgy.me/K75xbC.jpg

Diğer renklerde sorun yok.

• kadirk54 K kullanıcısına yanıt
    Hocam merhabalar.Ben de Ekim ayında L605 aldım sınıf öğretmeniyim.Yazıcıdan genel olarak memnunum.Hediye gelen mürekkepleri 2. sete başladım.

Size sormak istediğim bilgisayardan yazdır dediğimde yazıcı kağıt almak için hamle yapıyor içinde dişli dönüyor kağıt kalmamış ya da kağıt sıkışması var diyor.Tepsiyi açıp kapatıyorum düzeliyor 5,6 kağıt sonra tekrar olabiliyor.Ama fotokopide sorun olmuyor girdiğim sayı kadar arkalı önlü çekiyor.

Bir de kağıt yazıcı içinde ilerlerken normal sesin yanında tiz bir ses çıkarıyor.

Siz de yaşıyor musunuz böyle sorunlar.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?

• Merhaba
    Amatör olarak fotoğrafçılıkla uğraşıyorum.Baya bi fotoğrafım birikti fotoğrafları basmak için birkaç yazıcı baktım fakat L386 ve l850 arasında gidip geliyorum amacımın sadece fotoğraf olduğunu göz önüne alırsak bu 2 yazıcı arasında 1000 tl lik farka değecek bir kalite farkı varmıdır?
  • encinır E kullanıcısına yanıt
    Valla ben L386 kullanıyorum. ÇOk memnunum
    Diğerinde ekran ve fax var herhalde bence değmez

• quote:

Orijinalden alıntı: Arranger.

quote:

Şimdi best kalitede cıktı aldiğimda hiç bir sorun yok gayet güzel. Ama standart kaliteye alınca sadece koyu alanlarda çizgiler var. Açık renk alanlarda sorun yok.

Benim cihazda da çizgi sorunu mevcut. Daha önce mürekkep değişimi yapılmadı. L386

Standart Kalite: vgy.me/oA75mj.jpg
    Yüksek Kalite: vgy.me/K75xbC.jpg

Diğer renklerde sorun yok.

Hocam ne yapacağız bu sorunu.. orijinal mürekkep alsam siringayla mevcut renkleri çeksem ve yerine orijinal koysam sorun çözülür mu?

Bi de sadece siyah alanlarda sorun var. Gölgelerde siyah zeminlerde. Diğer renklerde problem yok. Yüzler ve açık alanlar gayet güzel. Best kalite yapınca 2 dakikada 1 resim basıyor.

Bu sorunu nasıl çözerim acil yardım:(

• quote:

Orijinalden alıntı: Kafkaslı57

Niye orjinal mürekkep koymadın arkadaşım değermiydi

Üstad değmezmiş şimdi anladım ama baya iyi bahsediyorlardı. Ben binlerce baskı yapmayı planlıyorum diğeri 300 tl bu 60 tl olunca denemek istedim. Böyle olacağını bilemezdim.

Şimdi şuraya bir resim attım bir el atacak yardımsever bekliyorum

Zaten bu işe yeni başladım hayatımda epson kelimesini 1 ay önce duydum. Kafa mi değişecek mürekkep mi kartuş mu. Yoksa servise mi gitmeliyim...

https://forum.donanimhaber.com/resimli-epson-l805-koyu-alanlarda-yatay-cizgi-sorunu--131465581#131465581

Tv nin üstündede çizgiler var hep koyu olan kısımlarda çizgiler
    Belli oluyor acaba bütün mütekkepleri tankdan çekip boşaltsan
    İyice sonra orjinal mürekkep koysan ve bi 30-40 sayfa yazdırıp
    Hortumlardaki mürekkepleride bitirip 3-4 sefer kafa yazdırıp temizlesen düzelir belki

• -tanklı yazıcılarda baskı kafasının kurumasını önlemek için düzenli çıktı alınacak tamam.
    -Ama yine de oluyor en azından bende oluyor.Acaba bütün epson tanklı yazıcılarda bu sorun oluyor mu?
    -rec25 Arranger. arkadaş sizlerde tıkanma var kafa temizleme yapmanız iyi olur derim.
    -Ben defalarca kafa temizleme yaptım siyah bir türlü açılmadı. Canım sıkıldı makinayı söktüm baskı kafasını elime aldım (bu ikinci oluyor) siyah mürekkebin olduğu yere şırınga yarım su ile dolu iken 3-4 kez şırıngayı geri çektip içindeki suyu boşalttım.2-3 kez şırınga ile aynı yerden yavaş basınç uygulayarak su bastım. Yazıcıyı topladım düzeldi.
    -Ben 16-17 gün baskı almamıştım. Baskı kafasının içindeki mürekkep pırtılaştı çekerken temizlendi diye düşünüyorum.
    -Kullanan arkadaşlardan biliyorum L800 lü makinalarda orijinal mürekkep olmasa da sorun olmuyor kafada tıkanma var diye düşünüyorum

• L382 yazıcı 499TL ve siparişini 500TL'ye tamamlayana 50TL chippara kazanma fırsatı...
    https://www.hepsiburada.com/epson-l382-tarayici-fotokopi-murekkep-tankli-yazici-p-HBV000001WPTS
    Tanklı yazıcılar hızlı yazdırdığı için kafada biriken mürekkep nedeniyle bu çizgiler oluşabiliyor. Mesela ben aynı gün içinde birkaç kez kafa temizlediğimi bilirim, binlerce çıktı aldığımda buna ihtiyaç oluyor. Fakat bahsettiğiniz çizgiler sürekli aynı yerden ise kafada tıkanma olabilir, belki yazıcıyı ilk aldığınızda dikkatinizden kaçmıştır, yazıcı uzun süre kullanılmadıysa böyle bir tıkanma olmuş olabilir. Bu durumda çetin68 arkadaşın yaptığı gibi yazıcı kafasını söküp tıkanıklığı açmak gerekir, birkaç sayfa sayfa önce bununla ilgili video linkleri paylaşmıştım.
    Epson L serisinde damlacık boyutu 3pl iken L8xx serisinde 1.5pl dir ki bu da mürekkep uyumu açısından önem arzetmektedir. Muadil mürekkepler 1,5pl için daha çok mu sıkıntı çıkarıyorlar bilemiyorum. Epson L8xx serisi yazıcı kullanan arkadaşlar varsa tecrübelerini burada paylaşmaları faydalı olacaktır.

• 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.