Şimdi Ara

EPSON ORİJİNAL TANKLI YAZICI KULLANANLAR KULÜBÜ (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.410
Cevap
182
Favori
474.492
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kadirk54

Selamun aleykum arkadaşlar. Öncelikle konuyu açan Murat hocama ve yorumlarını esirgemeyen arkadaşlara teşekkür ederim. Çok faydalı olduğunu düşündüğüm bir konu olmuş. Tanklı yazıcılarla ilgili bir cok şeyi öğrenmek mümkün olmuş. Ben de sınıfına ekim ayında L 605 almıştım. 6000 sayfa çıktı aldım. Siyah %10 diğer renkler 30 35 civarına düştü. Bu çıktılardan bir kısmı fotoğraf bir kısmı taslak mod da alındı. Çoğunlukla standart kalitede ortalama yüzde 30 doluluk çıktılar alındı. Wic reset adlı uygulama ile pad sayacını görebiliyorum. %8 civarında. Şunu keşfettim. Kafa temizleme yapınca direk yüzde 1 artıyor. Bazen desende silik kısımlar oluyor. Ben bu pad dolmasın diye temizleme yapmadan kullanayim öyle dedim. Baktım birkaç çıktı alinca kendisi düzeliyor. Desende silik kalmıyor. Şimdi diğer sınıflar da alayim diye peşine düştüler. Derken yazıcı 1000 liradan 1400 e fırlamış. Gittiler L 382 aldılar. Ikisini kıyaslarsam 605 iki kat daha hızlı çalışıyor. Kagit ustunde birbirine yakin gorunuyorlar ama iş pratikte öyle değil. Yanında bir set daha mürekkep vermişler bu seneyi çıkarir ama seneye muadil mürekkep kullansam diyorum. Çünkü yıl da 2 set mürekkep gidecek bu şekild e. O da 400 tl yi geciyor. Bu konuda tecrübesi ilan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Bak benim yazıcım o yönü ile şahane, tamamen kenarlıksız ve sanki fotoğrafcıdan gelmiş gibi bir fotoğraf çıkardı.

• quote:

Orijinalden alıntı: kadirk54

Selamun aleykum arkadaşlar. Öncelikle konuyu açan Murat hocama ve yorumlarını esirgemeyen arkadaşlara teşekkür ederim. Çok faydalı olduğunu düşündüğüm bir konu olmuş. Tanklı yazıcılarla ilgili bir cok şeyi öğrenmek mümkün olmuş. Ben de sınıfına ekim ayında L 605 almıştım. 6000 sayfa çıktı aldım. Siyah %10 diğer renkler 30 35 civarına düştü. Bu çıktılardan bir kısmı fotoğraf bir kısmı taslak mod da alındı. Çoğunlukla standart kalitede ortalama yüzde 30 doluluk çıktılar alındı. Wic reset adlı uygulama ile pad sayacını görebiliyorum. %8 civarında. Şunu keşfettim. Kafa temizleme yapınca direk yüzde 1 artıyor. Bazen desende silik kısımlar oluyor. Ben bu pad dolmasın diye temizleme yapmadan kullanayim öyle dedim. Baktım birkaç çıktı alinca kendisi düzeliyor. Desende silik kalmıyor. Şimdi diğer sınıflar da alayim diye peşine düştüler. Derken yazıcı 1000 liradan 1400 e fırlamış. Gittiler L 382 aldılar. Ikisini kıyaslarsam 605 iki kat daha hızlı çalışıyor. Kagit ustunde birbirine yakin gorunuyorlar ama iş pratikte öyle değil. Yanında bir set daha mürekkep vermişler bu seneyi çıkarir ama seneye muadil mürekkep kullansam diyorum. Çünkü yıl da 2 set mürekkep gidecek bu şekild e. O da 400 tl yi geciyor. Bu konuda tecrübesi ilan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Sizin gibi pek çok kullanıcını burayı takip ettiğinin farkındayım, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum, benim bildiklerim daha çok tecrübe ve araştırmaya dayalı şeyler. Asla konunun uzmanı ya da firma temsilcisi değilim.

Burada ne kadar çok arkadaş tecrübelerini paylaşırsa, birbirimize o kadar faydamız olur.

Kafa temizlemenin çok mürekkep harcadığı doğru ama çok sorun etmeyin, internetten yazılımını bulabilirsiniz. Bazı modellerin ücretsiz yazılımı bulunabiliyor, bulamazsanız bile satın alırsınız çok dert değil. Satın alacaklar içinhttp://www.1u1k.com/ vehttps://www.konusanservis.com sitelerini önerebilirim. Bildiğim kadarıyla Yunus Bey, diğer konularda da destek verebilen iyi niyetli bir arkadaştır.

L605'i bir ara Hepsiburada 835 TL'ye satmıştı, indirimiburada paylaşmıştım, almadığıma hala yanarım. Dediğiniz gibi hızlı olmasının yanısıra sayı tuşlarının bulunması da fotokopi çekenler için önemli bir artısı. Ayrıca kendinden önceki modellerin hepsinden daha fazla özelliğe sahip bir yazıcı.

Orijinal mürekkep elbette iyidir ama ben günlük işler için çıktılar alıyorum, uzun süre saklanacak belgeler ya da fotoğraflar yazdırmıyorum. Bu yüzdem mürekkep kalitesi çok umrumda değil, kaldı ki orijinalini aratacak bir fark da görmedim kendi kullanım amacım dahilinde... Photoink kullanıyorum, denemek için iki farklı marka mürekkep daha satın aldım, henüz onları kullanmadım. Kullanınca tecrübelerimi buradan paylaşırım ama dediğim gibi kısa vadede fotoğraf yazdırma gibi bir planım yok. Fotoğraf tecrübelerini de başka akadaşlardan öğreniriz artık. Bu arada Photoink beni mi takip ediyor yoksa buradaki paylaşımlarım sonucunda satışları mı patladı bilemiyorum, mürekkebe % 50 zam yapmış...

• quote:

Orijinalden alıntı: sever bilgisayar akhisar

Merhaba hocam iyi günler dileyim öncelikle...Orijinal ve muadil epson mürekkep kullanmış biri olarak kıyaslayacak olursam. Orijinal mürekkep pahalıdır ama makinanın ömrünü uzatır. Muadil mürekkep ucuzdur ama makinanın ömrünü kısaltır. En basit kıyaslama bu. Buları gözönünde bulundurursanız daha sağlıklı karar verirsiniz. Ve de orjinal mürekkepte renkler daha canlı ve kaliteli çıkar.Orjinal ve muadil kullanma kafa ömrü oranları yaklaşık aradaki fark 10-15 bin sayfa.Umarım küçük bir şekilde de olsa sizi aydınlatabilmişimdir. Saygılarımla...

Öncelikle paylaşımınız için teşekkür ederim. Elbette ki orijinal mürekkep daha iyidir. Zaten ben her fırsatta fotoğraf yazdırmadığımı belirtiyorum, uzun süre saklanacak önemli belgelerle de uğraşmıyorum, günlük sıradan çıktılar alıyorum ve kaliteye de pek ihtiyacım olmuyor, çıktılarda da orijinal mürekkebi aratacak bir fark görmedim bu sıradan işler için.

Mürekkep kalitesinin yazıcıya etkisini bilemiyorum, teknik olarak konunun uzmanı değilim ama bana göre mürekkep partikül boyutunda sorun olmadıkça yani kafayı tıkamadıkça mürekkebin makinaya etkisini de çok dert etmiyorum. Çünkü iki makinede muadil mürekkeple ayrı ayrı 80000 sayfayı, toplamda diğer iki makinemle beraber 260000 sayfayı sorunsuz yazdırmış durumdayım. daha ne kadar giderim onu da bilmiyorum...Sizin bahsettiğiniz 10-15 binlik olumsuz etki olsa bile olsun varsın, ben onun daha kaç katını yazdırıp ne kadar az masraf ederim ona bakarım.

• murat3807 M kullanıcısına yanıt
    Benim urun 2ıncı el oldugu icin servis şansı varmı bılmıyorum murekkeplerdende kaynalanabilirmi bu cizgilenme cok az oluyor murekkepleri degiştirince gecermi deneme puskurtmesınde siyahda birde tek bir kısım sarıda 3 tane kucuk şeritte siyahta cıktı gecermi bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seriyye1453 -- 14 Ocak 2018; 17:52:12 >
  • Bakım sekmesinden kafa temizleme işlemi yaptınız mı?
    dun gece 4 kere yaptım az öncede 2 defa yaptım bir şerit kapanmiş baziları ise sılık bazilarında hıc yok 2.3 tanesi gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seriyye1453 -- 14 Ocak 2018; 17:53:33 >
  • Buda test sonucu

EPSON ORİJİNAL TANKLI YAZICI KULLANANLAR KULÜBÜ

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu boşluklar hep aynı yerlerde ise kafa tıkanmıştır, uzman birinin açması gerekir, yani servis, fatura varsa ve süre dolmamışsa garantiden yararlanırsınız.
    Kendım internetteki videolarla acmaya calişsam ne tur aletler lazım ve neler gerekli ve rısk varmı gercekten Allah razı olsun cok yardımcı oldunuz
  • Enjektörle kafa açıcı solüsyon gönderiyorlar kafaya. Hiç denemedim.
  • Murat dostum, biliyorum benden usandın ama ben sonuçta anladım ki o şifre Epson L3060 yazıcıya göre Airties tarafından veriliyor, ben bu durumu kabullendim ve ağ adını gizledim.
    Ama hala hayret ettiğim şeyler oluyor, dediğim gibi benim bilgisayarım modeme kablo ile bağlı yani bu pc wireless değil, ama kasadan yazıcı bağlantı kablosunu söktüm, yazıcıyı başka odaya götürdüm, güç kablosunu taktım, yazıcıyı açtım ve bilgisayardan bir belge taraması denedim, bağlantı kablosu olmadığı halde taradı, tekrar ediyorum benim pc wireless değil modeme kablo ile bağlı, sence bu nasıl oldu, ama ayni şekilde başka odada iken çıktı vermedi,kablosuz görebiliyorsa, çıktı içinde görmesi gerekmez mi
    Açıkcası kablosuz tarama yapması bile şaşırtıcı değil mi ?
  • refikilhan kullanıcısına yanıt
    Burada birbirimize yardımcı olmak için bulunuyoruz, usanmak gibi bir şey olmaz. Sendeki yazıcıyı ve wi-fi direct özelliğini hiç kullanmadığım içinbelki yeterince yardımcı olamıyorumdur. Yazıcı kablosunu çektiğiniz halde bağlantı sağlanıyorsa yazıcıyı ağ üzeriden kurmuşsunuz demektir.
    Bence yazıcıyı bilgisayarınızdan kaldırıp kurulum cd adımlarını izleyerek baştan temizce kurun.
  • arkadaşlar herkese merhaba
    ben tecrübemi paylaşmak istedim.Benim duruma düşenler burak arkadaş gibi
    Sınıf için bazı çıktılar almam gerekiyordu ki ped uyarısı arkasından çıktı yok. Murat beyin yardımı sayesinde pedi resetledim pedi çeşmenin altında boyası bitene kadar temizledim. Pedi kalorifer peteğinin üzerine koyduğum gazete üzerine serdim deforme olmadan kurudu taktım ped tamam.
    Fakat ara sıra oluyordu fakat bu kez kafa temizleme sonucu bir türlü siyah açılmadı kaldı ki ben fotağraf bastığım içim orijinal mürekkep kullanıyorum. Burak beyin verdiği resim benim çıktıya göre çok çok iyi durumdaydı. Benim yazıcının garantisi biteli 4 ay olmuş servise göndersen yazıcının yarı parası fotura edlir. Açtım youtube yi bir iki video ve ben yazıcıyı söktüm. Baskı hafasını çıkardım. Enjektörün ucunu biraz ısıttım uygun kalınlıkta bir bendeki bir araçla baskı kafasındaki çıkıntıya göre ayarladım. 3-4 kez enjektörün içi çeşme suyu varken hava emiyor gibi baskı kafasında enjökter takılı iken çektim boşalttım.2-3 kez aynı sekilde yavaş yavaş suyu baskı kaf. sıktım alttan temiz su gelince peçete ile püskürtme yerleri hariç sildim. yazıcıyı tekrar topladım bir kafa temizleme yaptım. sonuç harika
    Murat bey ben kafa temizlerken tanktaki tıpayı çıkarmıyordum sizin demeniz aklıma yattı.Daha çabuk hava alınır diye. Düşüncenizi alsam bu konuda.
    Birde ben epson L1800 e hevesleniyordum. Bu kafa tıkanmasından sonra biraz tırstım galiba mürekkepli yazıcılarda kafa tıkanması herkeste oluyormu ? Bu durumda sizler ne yapıyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çetin68 -- 14 Ocak 2018; 22:14:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: murat3807

Burada birbirimize yardımcı olmak için bulunuyoruz, usanmak gibi bir şey olmaz. Sendeki yazıcıyı ve wi-fi direct özelliğini hiç kullanmadığım içinbelki yeterince yardımcı olamıyorumdur. Yazıcı kablosunu çektiğiniz halde bağlantı sağlanıyorsa yazıcıyı ağ üzeriden kurmuşsunuz demektir.
    Bence yazıcıyı bilgisayarınızdan kaldırıp kurulum cd adımlarını izleyerek baştan temizce kurun.

Murat dostum benim bilgisayarım modeme etkhernet kablosu ile bağlı yani wireless değil, bilgisayar yazıcıya kablo ile bağlı olmadan bu pc yazıcıyı nasıl görebiliyor.
  • refikilhan kullanıcısına yanıt
    Yazıcı kablosuz olarak ağa bağlı, bilgisayar da kablolu olark aynı ağa bağlı. Ağda buluşuyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: çetin68

arkadaşlar herkese merhaba
    ben tecrübemi paylaşmak istedim.Benim duruma düşenler burak arkadaş gibi
    Sınıf için bazı çıktılar almam gerekiyordu ki ped uyarısı arkasından çıktı yok. Murat beyin yardımı sayesinde pedi resetledim pedi çeşmenin altında boyası bitene kadar temizledim. Pedi kalorifer peteğinin üzerine koyduğum gazete üzerine serdim deforme olmadan kurudu taktım ped tamam.
    Fakat ara sıra oluyordu fakat bu kez kafa temizleme sonucu bir türlü siyah açılmadı kaldı ki ben fotağraf bastığım içim orijinal mürekkep kullanıyorum. Burak beyin verdiği resim benim çıktıya göre çok çok iyi durumdaydı. Benim yazıcının garantisi biteli 4 ay olmuş servise göndersen yazıcının yarı parası fotura edlir. Açtım youtube yi bir iki video ve ben yazıcıyı söktüm. Baskı hafasını çıkardım. Enjektörün ucunu biraz ısıttım uygun kalınlıkta bir bendeki bir araçla baskı kafasındaki çıkıntıya göre ayarladım. 3-4 kez enjektörün içi çeşme suyu varken hava emiyor gibi baskı kafasında enjökter takılı iken çektim boşalttım.2-3 kez aynı sekilde yavaş yavaş suyu baskı kaf. sıktım alttan temiz su gelince peçete ile püskürtme yerleri hariç sildim. yazıcıyı tekrar topladım bir kafa temizleme yaptım. sonuç harika
    Murat bey ben kafa temizlerken tanktaki tıpayı çıkarmıyordum sizin demeniz aklıma yattı.Daha çabuk hava alınır diye. Düşüncenizi alsam bu konuda.
    Birde ben epson L1800 e hevesleniyordum. Bu kafa tıkanmasından sonra biraz tırstım galiba mürekkepli yazıcılarda kafa tıkanması herkeste oluyormu ? Bu durumda sizler ne yapıyorsunuz?

Sizin yazıcıda olduğu gibi tek renk gelmiyorsa hava yapma ihtimali yüksektir. Ayrıca renklerden biri eksik olduğunda çıktıdaki renkler anormal olur, dikkat ettiyseniz renkli yazıcıda kafa aynı yere iki kere mürekkep püskürtüyor yani renkleri karıştırarak istenilen rengi elde ediyor. Mürekkeplerden biri hava nedeniyle kafaya ulaşmadığında istenilen renk de ortaya çıkmıyor.

burak19072012, tam da sizin yaptığınızı yapmalı ama suyla açılır mı bilmem, kafa açıcı özel solüsyon kullanması gerekir gibi, n11'de satılıyor.

Ben de beyaz yazıcımın (ilk aldığım yazıcı) kafasında bu işlemi yapmayı düşünüyorum. Püskürtme denetiminde görünmeyen incececik bir çizgi var, acemilik zamanlarımda yazıcıyı uzun süre kullanmadığım olmuştu. Diğer 3 yazıcımda dikkat ettim, yazıcıları düzenli kullandım, kalıcı bir tıkanma yaşamadım.

• murat bey ben defalarca kafa temizleme yaptım ama bir türlü siyah açılmadı diğer üç renk güzel ama siyah sıkıntılı idi umudu iyice yitirdim yazıcıyı öyle söktüm. İyiki de söktüm tecrübem oldu. siz tıpaya bir açıklık getirmediniz
  • çetin68 Ç kullanıcısına yanıt
    Sizin de dediğiniz gibi havayı almak için tıpalar açıkken kafa temzleme yaptırıyorum, onu da bugüne kadar 3 kere yaptım sanırım, sık karşılaşılan bir durum değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat3807

Yazıcı kablosuz olarak ağa bağlı, bilgisayar da kablolu olark aynı ağa bağlı. Ağda buluşuyorlar.

Teşekkürler dostum, yarın çok işim var artık salı günü 18 günlük yeni bir sitrese kendimi hazırlanmam gerekecek.
    Saygılarımla...
  • Murat dostum bu gün işimi bitirim eve gelince şimdi Eskişehir epson yetkili teknik servisi aradım, durumu anlattım, herşey normal dedi, bilgisayarın wifi özelliği olmaması önemli değil, zaten Epson L3060 bu özelliğe sahip kafana takma demesine rağmen emin değilim dedim TeamViewer ile bilgisayarıma girdi her şeyi kontrol etti, yazıcı kablosunu çıkar dedi, çıkardım, yazıcı kablosu olmadan bilgisayardan çıktı aldı, tarama yaptı, hiç elleme kurulumu doğru yapmışsın dedi.
    O kadar sevindim ki dostum, sende çok emek verdin, çok ama çok teşekkür ederim. Allah razı olsun.
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.