Şimdi Ara

EPSON ORİJİNAL TANKLI YAZICI KULLANANLAR KULÜBÜ (269. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.410
Cevap
182
Favori
474.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 267268269270271
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sanırım kenarlıksız baskı ile normal pedlerin baglantısı yok. Normal pedleri dolduran şey kafa temizleme ve özellikle de mürekkep temizleme-güçlü temizleme-derin demizleme.

• Arkadaşlar gri tonlama ile yazarsak renkli kartuslar kullanılmıs olur mu? Birde renkli kartusların donmaması için 15 günde bir renkli bir sayfa cıkarmak yeterli midir?

Ben 10 günde bir fotoğraf çıkarıyorum ancak bir fotoğrafın masrafı 1TL'ye yakın oluyor. Daha ekonomik olarak halletmek istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Havya Makinesi -- 15 Ocak 2021; 0:33:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar L850 ile L7160 arasında Wifi dışında bir fark var mı? Eğer fotoğraf kalitesi aynı ise aradaki 1000 lira farkı vermeye gerek yok diye düşünüyorum ne dersiniz?

• gralcan kullanıcısına yanıt
    L7160’da wifi direct var, cift tarafli baski var, apple airprint var ve epson iprint var daha kaliteli malzemesi olan bir kasa.
    L850 eski bir model. Bir de aralarindaki en buyuk fark 7160 5 renkle calisiyor L850 6 renkle.
    Sizin icin onemli olan nedir? Baski kalitesi mi yoksa yukarida saydigim donanimsal ozellikler mi?
  • Havya Makinesi kullanıcısına yanıt
    Sadece siyah-beyaz bw yazdirma secenegi oluyor tum yazicilarda. kullandiginiz yaziciyi yazmamissiniz eger laser yazici ise sadece siyah yazdirirsaniz digerleri tukenmez, ama bu konudaki gibi epson tankli ise inanilmaz az bir oranda da olsa diger renklerden kullanir.

Bir de 15 gunde bir renkli almak zodunda degilsiniz. Sadece yazicidan “cikti aldiginiz seyden bagimsiz” genel olarak cikti aliyorsaniz sorun yok.

Yazicidan 1 tl ye fotograf ciktisi aliyorsaniz ki muhtemelen 10x15cm boyuttadir. Daha ucuzu belki thermal foto cihazlari oluyor kendiniz bastiriyorsunuz herseyi ile, o belki daha ucuZa mal ediyordur ama o makineyi de magazadan satin alamayip sadece orada cikti alacaginiza gore yine daha pahaliya gelir. Bildigim kadarkyla hic bir magazada 1₺ ye cikti vermiyorlar. Daha ucuzu yok epson tankli modellerinden
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat3807

1. sorunuzun cevabını bilemiyorum. 2. sorunun cevabı ise kontrol panelindeki renkli fotokopi tuşuna basmak olacak.

Alıntıları Göster

Sanırım telefondan kaynaklıydı. Epson uygulumasının önbelliğini temizleyince sorun çözüldü. 2. Soruma cevap içimde teşekkürler. Bu arada baya memnunuz cihazdan çok doğru bi seçim yapmışız.

• Merhabalr,
    75 gr kağıt almayı düşünüyorum ,sıkışma sorunu yaşamaktan çekindim,

75 gr kullanan var mı
  • hepsi aynı baskı kafasını kullanıyor. ekstra özellikler sadece wifi, tarayıcı vb. ekstra özellikler. baskı kalitesi olarak fark l8*** modellerde var.

• Merhaba,

Bugün L3150 Epson yazıcı aldım. Yazıcıyı mürekkepleri koymadan bağlamış bulundum. Daha sonra mürekkepleri koydum ama Y mürekkebim eksikti. Mürekkepleri koyarken C'yi biraz taşırdım. Daha sonra bir şey yazdırmaya çalışırken mürekkep yok hatası verdi. Bi kaç kere kapattım açtım sonra ped kullanımı dolmuştur diye bir hata veriyor hiç baskı bile yapmadan böyle bir hata alıyorum çözümü nedir bunun lütfen yardımcı olur musunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: kraftwerk9

L7160’da wifi direct var, cift tarafli baski var, apple airprint var ve epson iprint var daha kaliteli malzemesi olan bir kasa.
    L850 eski bir model. Bir de aralarindaki en buyuk fark 7160 5 renkle calisiyor L850 6 renkle.
    Sizin icin onemli olan nedir? Baski kalitesi mi yoksa yukarida saydigim donanimsal ozellikler mi?

Hocam 6 renk 5 renge göre ciddi foto kalitesi veriyorsa L850 düşünürüm ancak foto kalitesi çok farketmiyorsa aradaki farka değer sanki bahsettiğiniz donanımlar.Yine de benim temel önceliğim fotoğraf baskısı.Bu doğrultuda hangisini önerirsiniz?

• Atık üniteleri dolan olursa hizmet vermekten memnun oluruz. Her model için atık ünite resetlenebilmektedir.

• mendilo M kullanıcısına yanıt

Muhtemelen birkaç kez mürekkep (derin=güçlü) temizleme işlemi yapmışsınız. Benim kullanmayı kolay kolay önermediğim bu işlem kafadaki mürekkebi boşalttığı için pedleri hemen dolduruyor. Yapılması gereken yazıcınızın modeline uygun reset yazılımını indirip yazıcıya reset atmak, ped yerine de pamuk koymak. Youtube da her iki işlemle ilgili videolar var. Yazılımı da forumda epson reset yazılımlarıyla ilgili konuda bulabilirsiniz. Ya da servise ücret karşılığı bu işlemleri yaptırabilirsiniz.

• @murat3807

Hocam ara sıra fotoğraftaki gibi lekeli çıktı alıyordum pek önemsemedim.Ancak son zamanlarda biraz fazlalaştı bu durum. Bunun bi çözümü varmıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: Emcow

Yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim.Baskı maliyeti gerçektekten çok daha iyiymiş .Mürekkep dediğiniz orijinal bir şey mi yoksa muadil vs midir pek bu işlerden anlamıyor affınıza sığınarak meraktan soruyorum .Şu anda hemen çıkartıp 1500 lira daha verme imkanım maalesef yok yazıcıya bütçeyi max bu kadar ayırabildik.Maalesef ara modelde kaldık ama şu anlık yapacak bir şeyim yok gibi görünüyor

Bahsettiğiniz cihazın a3 modeli internet satışında varmıdır ? a3 baskılı epson arıyorum 2 3 model kafama yattı sizinde bir görüşünüzü almak isterim murat hocamla beraber

• must@fa M kullanıcısına yanıt

Yazıcının içini açtığınızda kafanın gidip geldiği rayın alt tarfında6 tane siyah plastik silindir olacak, onların üzerindeki ve çevresindeki mürekkep lekelerini temizleyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: murat3807

Yazıcının içini açtığınızda kafanın gidip geldiği rayın alt tarfında6 tane siyah plastik silindir olacak, onların üzerindeki ve çevresindeki mürekkep lekelerini temizleyin.

İlk fotoğraf ön kapak açıkken içi, 2. Fotoğrafta kağıdın çıktığı bölüm. Tam olarak nereden ve nasıl müdahele edeceğim?

• gralcan kullanıcısına yanıt

Ben yaklaşık 1 yıldır epson l7160 kullanıyorum ve çok memnunum. Fotografçıdan bile daha kaliteli desem ayıp olacak ama öyle :)

Ve ilk defa bir yazıcıyı murekkep kuruma ıvır zıvır derdi olmadan uzun süre kullandım.

Tabi yazıcı fotograf yazıcısı olduğu için cektiğimiz fotoları surekli çıktı almamızın da etkisi oldu bunda.

Fiyat pahalanmış ama amacınız fotoğraf ise kesinlikle deger diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: bjQ7

Ben yaklaşık 1 yıldır epson l7160 kullanıyorum ve çok memnunum. Fotografçıdan bile daha kaliteli desem ayıp olacak ama öyle :)

Ve ilk defa bir yazıcıyı murekkep kuruma ıvır zıvır derdi olmadan uzun süre kullandım.

Tabi yazıcı fotograf yazıcısı olduğu için cektiğimiz fotoları surekli çıktı almamızın da etkisi oldu bunda.

Fiyat pahalanmış ama amacınız fotoğraf ise kesinlikle deger diye düşünüyorum.

Teşekkürler, sipariş geçeceğim bende..

• murat3807 M kullanıcısına yanıt

Cevap için teşekkürler, sanırım ben bu atık ped olayını farklı düşünmüşüm.

İyi günler.

• %99 oranında renkli ve siyah beyaz baskı, %4 oranında fotoğraf baskısı ve %1 tarama yapılacak bir ev kullanımı için yazıcı bakıyoruz. L1110 yeterli midir (tarayıcı olmadığının farkındayım) yoksa bütçeyi kasıp 3151 mi almalı?

• 
Sayfa: önceki 267268269270271
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.