Şimdi Ara

EPSON ORİJİNAL TANKLI YAZICI KULLANANLAR KULÜBÜ (232. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.409
Cevap
182
Favori
474.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 230231232233234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bakkal34

orjinal mürekkep almana gerek yok litrelik al bozulana kadar kullan kolay kolayda bozulmaz zaten ayda 2-3 bin çıktı alırsan
    epsonun tanklı yazıcıları eşşek gibi yazıcıdır yavaş çıkartır ama kolay kolay birşey olmaz günde 3-5 sayfa yazdırmak kaydı ile ömürlüktür
    Öyle yapacağım hocam sanırım, teşekkürler,aklımda bir iki soru işareti kaldı,
    https://www.bitmeyenkartus.com.tr/urun/epson-claria-ve-l-serisi-yazicilar-icin-uyumlu-4x1000-ml-murekkep-seti-photo-ink-akilli-murekkep-l382-l386-l455-1455

Şu üründe tüm L serisi için denmiş ama yazan modellerde L1110 yok 103 mürekkepli.

Sıkıntı olur mu acaba

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• an agony A kullanıcısına yanıt
    L6160 ile ilk sette 6.000 baskı aldım. Genellikle test ve çalışma kağıdı çıkarıyorum, arada fotoğraf da basıyorum. Şu an 10.000 baskıyı geçtim ve resimde de gördüğünüz gibi 2.set mürekkebin çoğu duruyor halen:

EPSON ORİJİNAL TANKLI YAZICI KULLANANLAR KULÜBÜ

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NS_85

L6160 ile ilk sette 6.000 baskı aldım. Genellikle test ve çalışma kağıdı çıkarıyorum, arada fotoğraf da basıyorum. Şu an 10.000 baskıyı geçtim ve resimde de gördüğünüz gibi 2.set mürekkebin çoğu duruyor halen:

Sayılar baya iyiymiş hocam ,anladım, teşekkürler

• Elimde siyah-beyaz yazıcı da olduğu için renkli modellerde sadece renkli sayfalar yazdırıyorum. Branşım Fen Bilimleri olduğu için bol resim,şekil, grafik içeren belgeler yazdırıyorum.Bu haliyle kolay kolay 4000 değerinin altına düşmüyorum, hatta fazlasını da yazdırıyorum. Sadece metin çıktısı alanlar çok daha fazlasını yazdırırlar. ayda 3000 çıktı alıyorsanız bence litrelik photoink setlerden alıp rahat rahat kullanın. Ben bu mürekkeplerle 500000+ çıktı aldım, sorun yok. Yazıcılar gerçekten sağlam, yeter ki düzenli kullanın. 7 yazıcıdan sadece ikisinde kağıt alma sorunu çıktı, başka da bir sorun yaşamadım.
  • Merhaba arkadaşlar,
    Benim sorum çıktı alırken kağıt bittiğinde, kağıt ekledikten sonra yazmaya devam etmesi için ne yapmalıyım?
    arkalı önlü baskı alıyordum, kağıt eklemeyi unuttum, durdu. kağıt ekleyince devam etmedi bitirdi yazmayı.

ikinci sorum;

Epson L3151 için hangi muadil mürekkebi almalıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: my_natsumi

Güzel bir noktaya değindiniz. Bende merak ettim açıkçası :)

Alıntıları Göster
    Kendi soruma kendim cevap vereyim. Yaklaşık 1 aydır şehir dışındayım. Gitmeden önce yazıcıyı (L3151) açık bıraktım ve kağıt haznesini de doldurdum. Mail ile 3 5 günde bir renkli bir siyah beyaz karışık sayfalar gönderdim. Bugüne kadar hepsi için başarıyla tamamlandı şeklinde mail geldi. Ancak bugün mail alındıdan sonra yazdırma başladı ve başarıyla tamamlandı mailleri gelmedi. Sanırım elektrik kesintisi olmuş ve cihaz kendiliğinden açılmıyor.
    İlk 1 ay uzaktan düzenli çıktı almış oldum. 1 ay daha şehir dışında kalmayı planlıyorum. Döndüğümde umarım problem olmaz.

Epsonconnect sitesindende yazıcının bağlantı durumu uzaktan kontrol edilebiliyor. Şuan benim durum aşağıdaki gibi.

Sunucu Bağlantısı
    Durum
    Bağlantı kesildi

• quote:

Orijinalden alıntı: doctorfo

Bu ses oluyor maalesef, diğer mevzuyu da ayarlar bölümünde kontrollerini yapabilirsin
    Çok teşekkür ederim öyleyse sesler normal herkeste olduğu gibi ustam. ☺️

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Merhaba arkadaşlar,
    Benim sorum çıktı alırken kağıt bittiğinde, kağıt ekledikten sonra yazmaya devam etmesi için ne yapmalıyım?
    arkalı önlü baskı alıyordum, kağıt eklemeyi unuttum, durdu. kağıt ekleyince devam etmedi bitirdi yazmayı.

ikinci sorum;

Ustacım ben Canon iP7250 de inktec kullandım cok memnun kaldım kaliteli idi fakat epson da hiç denemedim. Murat usta grupta kullanan olduğunu ve memnun olduklarını belirtti size de tavsiye ederim. Özellikle son kullanma tarihli ve kalite sertifikaları var. Elinize ulaştığında firmanın gerçekten güven verdiğini anlarsınız.

• quote:

Merhaba arkadaşlar,

ikinci sorum;

Kağıt bittiğinde siyah-beyaz ya da renkli kopyalama tuşlarından birine basmalısınız.
    Ben photoink claria mürekkep kullanıyorum, günlük işler için sorunsuz, Fotoğraf baskı kalitesine bir şey diyemem, fotoğraf yazdırmıyorum. Ayrıca pigment mürekkep kullanan arkadaşlar da inktec öneriyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat3807 -- 30 Haziran 2020; 13:13:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat3807

Kağıt bittiğinde siyah-beyaz ya da renkli kopyalama tuşlarından birine basmalısınız.
    Ben photoink claria mürekkep kullanıyorum, günlük işler için sorunsuz, Fotoğraf baskı kalitesine bir şey diyemem, fotoğraf yazdırmıyorum. Ayrıca pigment mürekkep kullanan arkadaşlar da inktec öneriyorlar.

Alıntıları Göster
    Cevabınız için teşekkürler.

Peki L3151 pigment mi dye mı acaba?
    Sanki bir yerde, siyah dye diğerleri pigment ya da tam tersi bir duyum almıştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alize333

Ustacım ben Canon iP7250 de inktec kullandım cok memnun kaldım kaliteli idi fakat epson da hiç denemedim. Murat usta grupta kullanan olduğunu ve memnun olduklarını belirtti size de tavsiye ederim. Özellikle son kullanma tarihli ve kalite sertifikaları var. Elinize ulaştığında firmanın gerçekten güven verdiğini anlarsınız.

Alıntıları Göster
  • quote:

Peki L3151 pigment mi dye mı acaba?
    Sanki bir yerde, siyah dye diğerleri pigment ya da tam tersi bir duyum almıştım.

Alıntıları Göster
    https://www.epson.com.tr/products/printers/inkjet-printers/for-home/ecotank-l3151

Kendi sitesinde dye ink yazıyor,

Siz l3151 mi aldınız?
    Ben de l1110 almayı düşünüyorum, ek özellikleri hariç yazıcı fonksiyonunda bir fark var mı acaba

• my_natsumi kullanıcısına yanıt
    L3151 in tüm mürekkepleri dye. L4150, L4160, L6160, L6190 gibi modellerde sadece siyah pigment, diğerleri dye mürekkep. WF-c5790 modelinde hepsi pigment.
  • merhabalar herkese epson L3160 ile aranıza katıldım.
    Fakat bir sorunum var tarayıcı ile ilgili yazıcıyı ilk açtığımda tarayıcı etkin çalışıyor.
    örneğin 3 sayfa tarıyorum devam edeceğim diğer sayfaları taramaya bilgisayara tara (JPEG) seçeneğine tekrar basıyorum.
    usb bağlantısı ve en son kullanılan seçeneği çıkıyor hangisi seçersem seçeyim geçersiz uyarısı veriyor.
    pc ve yazıyıcı yeniden başlatmadan da düzelmiyor yeniden başlatsam bile 1-2 taramadan sonra yine deaktif oluyor.
    tüm sürücileri sildim tekrar kurdum eksiksiz usb noktasını değiştirdim sorun maalesef çözülmedi ve eziyet olmaya başladı bu durum.
    Bilen varsa ve yardımcı olursa çok sevinirim yeni iş yeri ve taranacak bir sürü evrak var:(
  • Merhaba,

Epson L3151 yazıcımda küçük boyutlu fotografı 10 x 15 boyutuna göre çıktı alamıyorum. Sayfayı doldur seçeneği aktif etmeme rağmen fotograf hep küçük çıkıyor. Bunun bir ayarı var mıdır. İnternetteki sayfa ayar kısmı (page layout) ben de çıkmıyor.

Fotograf basan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.

• Epson L6190 yazicim recovery mode da kaldı yardımcı olursanız sevinirim

• Merhaba epson L5190 yazıcı ile Kodak premium photo paper kağıda baskı aldığımda bayazlar gri olarak gözüküyor. Hangi ayarda hata yaptığımı bulamadım yardımcı olur musunuz?

• az_tek A kullanıcısına yanıt
    hocam epson L3151 yazıcı nasıl siz kullanıyorsunuz sanırım ? wifisi stabil çalışıyor mu ? orjinal mürekkepli 1100 tl muadil mürekkepli 950 tl fiyatıç ayrıca niçin evde yokken yazıcıdan çıktı alıyorsunuz merak ettim
  • murat3807 M kullanıcısına yanıt
    siz hangi modeli kullanıyorsunuz hocam ?
  • Merhaba

Epson l382 tanklı yazıcı ile parlak kuşe kağıda baskı almak istiyorum. Daha önce deneyen oldu mu? Kağıt tavsiyesi verebilecek olan var mı?

• 
Sayfa: önceki 230231232233234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.