Şimdi Ara

EPSON ORİJİNAL TANKLI YAZICI KULLANANLAR KULÜBÜ

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
4.511
Cevap
146
Favori
252.673
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Yazıcı/Tarayıcı >> EPSON ORİJİNAL TANKLI YAZICI KULLANANLAR KULÜBÜ
Giriş
    53 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ahmet54.45

hocam siyah mürekkep sorunu bazen bende de oluyor ders notu çıkardığım için çok önemsemiyorum ancak bunun sayfaların kıvrılmış olduğuyla bi ilgisi var diye biliyorum .Ben öyle çıkan tüm kağıtlara baktığımda köşeleri hep yamuk oluyor
    kafa temizleme yapın. Ama dikkat edin edin, zorunlu olmadıkça GÜÇLÜ KAFA TEMİZLEME yapmayın.
    |
    |

Hayır, reset yazılımı kullanmadım hiç. Belki ilerde olabilir. Çünkü bu sorunu kökten halletmek gerekir. Önce Epson servisinden ped fiyatı için bir fiyat öğreneyim. Duruma göre bir karşılaştırma yaparak seçim yaparım
    |
    |
    ozkan_mee kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

* Mürekkep püskürtülürken yazıcı kafası ile kağıt arasında biraz mesafe olması gerekir. Özellikle köşeleri kırışık olan kağıtlarda mürekkep bulaşması görülür. Bazen, yazıcı yoğun çalıştığında kafada mürekkep fazlalığı olabilir, o da bulaşabilir. Kağıt yazıcının içinde ilerlerken bir şeye da takılıyor olabilir.

* Güçlü temizleme, derin temizleme, mürekkep temizleme vb. isimlerle anılan işlemler çok mürekkep tüketir ve pedleri çok çabuk doldurur. Bu işlemi neredeyse hiç önermem.

*Renkler farklı yazılıyorsa, yazıcı muhtemelen hava yapmıştır. BU pek sık yaşanmaz. Sistem havasını almak için tanktaki tıpalar açık bir şekilde kafa temizleme işlemi yapılmalıdır. Ya da becerebilenler damperlerden enjektörle hava alabilirler. Daha önce videolarını paylaştım. Konu içi arama yaparak bulabilirsiniz.

* Birkaç kafa temizleme ile düzelmeyen sorunlarınız için 10-12 saat ara verip tekrar denemeler yapmalısınız.

* Ped reset için modele özgü yazılımlar var, forumda çoğu modelin yazılımını ücretsiz bulabilirsiniz. Epson reset yazılımları ile ilgili konu var, L31xx serisi için de yazılım paylaşıldı. Ped almak yerine pamuk kullanmak daha ekonomik olur.

* Baskı kafası 70 Euro demişti servis. Korkmayın Epson kafalar kolay kolay bozulmaz, yeterki düzenli kullanın, aylarca ara vermeyin. Elimde 100000 baskıyı geçmiş 4 farklı model Epson yazıcı var. En eskisi 6 yıllık ve yaklaşık 135000 baskıda.

* Muadil mürekkep kullanımında Epson, cihazın garanti dışı kalacağını söylüyor. Ama ben kullanıyorum, sorun yok. Benim gibi çok çıktı alıp, çıktıları günlük işler için olanlara muadil mürekkep daha cazip geliyor.
    |
    |

• Çavuş
    41 Mesaj
    Epson Wf-C5790Dwf - L5190 - 6190 bu üç ürün arasında kaldım amacım günlük kullanım için ayda ortalama 1500 2000 arasında çıktı alırım benim için önemli olan iki konu var resim çıktısı ve çıktı maliyeti tavsiye yorumlarınıza ihtiyacım var yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Sn Murat 3807 nin bu konuda çok derin tecrübesi mevcut fakat yazıcı alma ana sebebi fotoğraf baskısı almak ise; Canon yazıcı oyuna girer. Çok sayıda sorunsuz çekim alma gibi konularda Epson iyi olsa bile, Canon fotoğraf konusunda çok eskiden beri otoritedir, standartları belirler. Ana amaç fotoğraf çıktısı almaksa şayet, CANON derim.

Orijinalden alıntı: muroz2000

Sn Murat 3807 nin bu konuda çok derin tecrübesi mevcut fakat yazıcı alma ana sebebi fotoğraf baskısı almak ise; Canon yazıcı oyuna girer. Çok sayıda sorunsuz çekim alma gibi konularda Epson iyi olsa bile, Canon fotoğraf konusunda çok eskiden beri otoritedir, standartları belirler. Ana amaç fotoğraf çıktısı almaksa şayet, CANON derim.
    Resim ve renkli çıktı ikiside olsun istiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: zns

Arkadaşlar 16 nisan 2020 tarihinde hepsiburada sitesinde epson L3156 aldım. 1 ayda 2000 çıktı aldım. Yazıcıdan gayet memnunum. Lakin aşağıda fotoğrafını da attığım bir sorun oluştu. A4 kağıtlarının alt köşesinde resimde de görüldüğü gibi siyah mürekkep atıkları bırakıyor. Bu sorunla daha önce karşılaşan oldu mu ya da bu konuda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    aynı sorun bende de var. aynı cihaz. üstelik sadece toplamda 100-150 sayfa çıktı almışımdır, çoğu da sadece siyah çıktı.

ara ara böyle iz bırakıyor.her zaman değil.
    resmi işler yapmadığım için şimdilik öylece kullanıyorum.

belki ilerleyen zamanlarda garantiye veririm.

edt. cihazım L3151 modelidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muammer816 -- 30 Mayıs 2020; 17:35:16 >

• Er
    3 Mesaj
    Resim ve renkli çıktıysa konu Canon tercihim olur kesinlikle. Mesela en iyi renkli çıktı çözünürlük değerleri 6000 x 1200 ile Brother da, 5760x 1440 ile 2.sırada Epson olmasına rağmen, 4800 x 1200 gibi daha düşük değerlere sahip olsa da Canon, fotoğraf çıktısı ve görüntüleme üzerine ihtisaslaşmış bir firma.
    |
    |

Bende aynı yazıcıdan var bu kafa temizliği vs periyodu var mi hocam? Yeni aldık haftada20 sayfa ancak baskı alıyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    muammer816 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: GameChanger

Bende aynı yazıcıdan var bu kafa temizliği vs periyodu var mi hocam? Yeni aldık haftada20 sayfa ancak baskı alıyorum
    benim bildiğim yok hocam. ancak bu konuda çok daha bilgili,tecrübeli arkadaşlar var burada.onlar daha iyi bilirler.

Teşekkürler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    muammer816 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Media Sözlük
canlı radyo dinle
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,375
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.