Şimdi Ara

EPSON ORİJİNAL TANKLI YAZICI KULLANANLAR KULÜBÜ (224. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.407
Cevap
183
Favori
473.509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 222223224225226
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İyi bayramlar... Ben her renkten kullanıyorum, siyah doğal olarak daha fazla. Photoink litrelik mürekkepleri önce 500 mililitrelik su şişesine aktarıyorum, böylece huni yardımıyla tanka daha güvenli bir şekilde boşaltıyorum. Şişeleri kapalı bir dolapta bekletiyorum. 2 yıla yaklaşanlar oldu, sorun yok.
  • @murat3807 Çok teşekkürler tüm bilgiler için. Cidden bu konuda uzman olduğunuz belli. Hp veya Canon 400 tl civarındaki yazıcılardan alacaktım, ikinci el temiz kullanılmış ucuza buldum diye seviniyorum, araştırmalarım sonucu 300-400 basımda kartuşun bittiğini ve kartuş fiyatının 100 tl olduğunu, şırıngayla uzun uğraşlar sonucu bassan dahi 50-60 TL fiyatı olduğunu öğrenince almaktan vazgeçtim ve sizin konuya denk geldim. Epson L31xx serisi bir yazıcı alacağım. Evimde kullanmayı planlıyorum, ayda 40-50 basım anca yaparım diye düşünüyorum.
  • murat3807 M kullanıcısına yanıt
    hocam iyi bayramlar. Epson L365 cihazıma mürekkep almam gerekiyor. Piyasada orjinal denen ürünler de bile şüph var. nereden temin edebilirim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emirhan114

hocam iyi bayramlar. Epson L365 cihazıma mürekkep almam gerekiyor. Piyasada orjinal denen ürünler de bile şüph var. nereden temin edebilirim ?
    Walla bende aynı dertten müzdaribim. Benim cihazda L386.

Piyasada özellikle renklisi kalmadı gibi, kalan orjinallerde kutulu orjinal olduğu için fiyatları anlamsız yüksek. Eskiden cihaz içinden çıkan mürekkepleri sattıkları için 25-30 TL bandında Orjinal bulabiliyorduk. Dolayısıyla tüketimi az olanlar için orjinal kullanmak mantıklıydı.

Şimdi işin kötü yanı piyasada bir dolu sahteside var. Ben HB den aldım (Satıcı HB değil) bir tane sarı renk sahte çıktı, fiyatıda 70ml 29 TL idi. mürekkep sonuna kadar dolu değildi vakumlaması çok başarısızdı birde içindeki mürekkep çok akışkandı yani açıkça orjinal değildi. Birde orjinal olmayınca insan daha bir şüpheyle yaklaşıyor, herhangi bir marka söz konusu olmadığı için acaba içine ne koyuldu belli değil su mu sabun mu solvent mi cihaza zarar verir mi bilemiyorusun. En azında muadiller içerisinde için Photoink i biliyoruz ki baya bir insan kullanıyor ve hiç sorun yaşamamış. Böyle olunca bende, hem sahte çıkma tehlikesinden uzak durmak için hemde piyasada azda olsa bulunan kutulu orjinallerin pahalı olması sebebiyle Photoink almaya karar verdim.

Eğer illa orijinal alacağım diyorsanız 103 model serisi mürekkeplerde yazıcınızla uyumlu olacaktır ancak 65ml ve tanesi 35TL ye deliyor (aslında yine fena fiyat değil) bitmeyenkartusun sattıklarıda orjinal ben birkaç defa T664 aldım kendilerinden tamamen orjinal mürekkeplerdi. linki şurada:https://urun.n11.com/kartus/epson-103-orjinal-2li-siyah-murekkep-l1110l3110l3111l3150l-P349620011

Eğer Ankarada isteniz ve Photoink kullanırım derseniz Photoink mürekkebin 1 litreliğini ortak alabiliriz. Eğer bende bir ortak bulamazsam muhtemelen Epson 103 serisi mürekkeplerden alacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat3807

İyi bayramlar... Ben her renkten kullanıyorum, siyah doğal olarak daha fazla. Photoink litrelik mürekkepleri önce 500 mililitrelik su şişesine aktarıyorum, böylece huni yardımıyla tanka daha güvenli bir şekilde boşaltıyorum. Şişeleri kapalı bir dolapta bekletiyorum. 2 yıla yaklaşanlar oldu, sorun yok.
    Peki 2 yıldır bekleyen şişelerin doluluk oranı nedir yani toplamda kaç sene içerisinde bitirmiş olacaksınız?

Benim hesabıma göre 1 Litreliği bitirmem renklilerde rahat 6 yılı bulacak fiyatı 500ml ile yakın olunca bozulmasıda çok önemli değil önemli olan boulurda farkedilmezse cihazaın kafasında bir tıkanma yaparmı? Yani bu mürekkep içindeki sıvının buharlaşma yaparak paket içerisinde çökelme yapması gibi bir durum veya içindeki sıvının buharlaşması sebebiyle mürekkebin kıvamı yoğunlaşırsa cihaza bir zararı olur mu tek merak ettiğim konu bu. Satıcıya sordum, satıcının verdiği bilgi: kapağı açtıktan sonra kapağı sıkıca kapalı saklamak koşulu ile 4 yıla kadar dayanabildiği yönünde.

Bu durumda sanırım ya ortak bularak 1Lt photoink set alacağım ya da orjinal 103 serisi alma yoluna gideceğim. Yada tek başıma alıp üzerine 3-4 yıl sonrasına tekabul eden bir SKT yazıp o tarihe kadar kullanabildiğimi kullanacağım.
  • tonythetonguc kullanıcısına yanıt
    Bir arkadaş 4-5 yıllık mürekkepleri sorunsuzca kullandığını söylemişti. Ayrıca ben STT 2 yıl geçmiş 774 kodlu mürekkepleri sorunsuzca kullandım. Yani üretimden 2+2=4 yıl sonra kullandım diyebiliriz.

Photoink şişelerinde en iyi performans için 2 yıl içinde tüketin yazıyor.

Ben şişeleri ağzı kapalı bir şekilde ve güneş almayan bir yerde (kapalı dolapta) tutuyorum. Buharlaşma ya da tortu oluşumu gibi bir durumla karşılaşmadım. Mürekkepler homojen bir şekilde duruyor.

Ben yılda iki set kadar bitiriyorum ama elimde mutlaka en az iki yıllık mürekkebim oluyor. Aynı şehirde olsak yardımcı olurdum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emirhan114

Herkese iyi bayramlar...

Orijinal mürekkep almak istiyorsanız en garantisi Vatan Bilgisayar, Teknosa, Mediamarkt gibi mağazalardan almak fakat fiyatlar en son 60 TL civarındaydı.

Bitmeyenkartuş firmasının (bu arada bayilerinden bahsetmiyorum) da sahte mürekkep göndereceğini hiç sanmıyorum.Pek çok markaları olan ciddi bir firma bu işe tenezzül etmez diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat3807 -- 25 Mayıs 2020; 19:3:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: engineer037

@murat3807 Çok teşekkürler tüm bilgiler için. Cidden bu konuda uzman olduğunuz belli. Hp veya Canon 400 tl civarındaki yazıcılardan alacaktım, ikinci el temiz kullanılmış ucuza buldum diye seviniyorum, araştırmalarım sonucu 300-400 basımda kartuşun bittiğini ve kartuş fiyatının 100 tl olduğunu, şırıngayla uzun uğraşlar sonucu bassan dahi 50-60 TL fiyatı olduğunu öğrenince almaktan vazgeçtim ve sizin konuya denk geldim. Epson L31xx serisi bir yazıcı alacağım. Evimde kullanmayı planlıyorum, ayda 40-50 basım anca yaparım diye düşünüyorum.
    Yazıcıyı düzenli kullanırsanız yani uzun aralar vermezseniz kolay kolay sorun yaşamazsınız.

İlk aldığım Epson M200 modelini 6 yıldır muadil mürekkeple kullanıyorum, hiç de arıza varmedi ve şu an yaklaşık 135000 baskıda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat3807 -- 25 Mayıs 2020; 18:59:2 >
  • quote:

Bir arkadaş 4-5 yıllık mürekkepleri sorunsuzca kullandığını söylemişti. Ayrıca ben STT 2 yıl geçmiş 774 kodlu mürekkepleri sorunsuzca kullandım. Yani üretimden 2+2=4 yıl sonra kullandım diyebiliriz.

Photoink şişelerinde en iyi performans için 2 yıl içinde tüketin yazıyor.

Ben şişeleri ağzı kapalı bir şekilde ve güneş almayan bir yerde (kapalı dolapta) tutuyorum. Buharlaşma ya da tortu oluşumu gibi bir durumla karşılaşmadım. Mürekkepler homojen bir şekilde duruyor.

Ben yılda iki set kadar bitiriyorum ama elimde mutlaka en az iki yıllık mürekkebim oluyor. Aynı şehirde olsak yardımcı olurdum.
    Teşekkür ederim hocam bakalım biraz bekleyim ortak olan olursa alırım. Yoksa bir karar verip 1 litre alıp kullanabildiğim kadar kullanacağım 4-5 yıl içerisinde. Yada olmazsa yine orjinalle yola devam edip 103 serisinden alıcam. Bir kara veririm artık.

İşin aslı eşim okul değiştirdiği için çıktı ihtiyacımız bir hayli azaldı son dönemlerde. 3 yıl önce çalıştığı okulda farklı şubelere gittiği için yanına bilgisayar taşımamak için eve kağıt getiriyordu çıktıların çoğunu evden alıyordu. (Zaten o vesileyle eve aldım bu cihazı). Geçen yıl çalıştığı okulda son döneminde okul sahibi çıktıları için aylık öğretmen başı X kadar harcirah vericek herkes kendi halledicek kararı alındı derken çıktı ihtiyacımız resmen katlandı. Hatta yaz dönemi indirimde gördükçe balya balya kağıt aldık evde duruyor öyle bu sezon başı daha iyi bir teklif gelince yine okul değişti bu okulda sabit olduğu için hiç baskı ihtiyacı olmuyor. Sadece özel ders için yaptığı baskılar birde okulda bazen yazıcı yoğun oluyor dediği için ilk ders çıktılarını evden çıktı aldığı oluyor arada bir. Birde işte nadiren kendi ülkesinden edindği dijital ders kitaplarını filan basıyoruz. Bu sebeple hiç stabil değil baskı ihtiyacımız birde uzaktan eğitim başlayınca dahada azaldı çıktı ihtiyacı, renkli mürekkeplerim azalmış olmasa şu anda almayı düşünmem hiç çünkü belki eskiye nazaran iyice azalması durumu da olabilir bilemiyorum bakalım bir karar vereceğiz.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
  • Merhaba arkadaşlar bir sertifika basmam gerekli fakat kağıt parlak olmalı ve ince olmamalı L3160 yazıcı kullanıyorum. Bu yazıcıda en fazla kaç gr kağıt kullanabilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cloud35

Merhaba arkadaşlar bir sertifika basmam gerekli fakat kağıt parlak olmalı ve ince olmamalı L3160 yazıcı kullanıyorum. Bu yazıcıda en fazla kaç gr kağıt kullanabilirim?
    200 - 300 grama kadar kullandım ben sorunsuz. Bence sertifika için fazla kalın bile. gramajlı kağıtlarda inceler gibi değil inkjet lazer değişiyor. Inkjet modellerden alacaksınız birde basarken kalite ayarını en yükseğe getirip kağıt tipinide premium glossy olarak seçin.
  • quote:

Herkese iyi bayramlar...

Orijinal mürekkep almak istiyorsanız en garantisi Vatan Bilgisayar, Teknosa, Mediamarkt gibi mağazalardan almak fakat fiyatlar en son 60 TL civarındaydı.

Bitmeyenkartuş firmasının (bu arada bayilerinden bahsetmiyorum) da sahte mürekkep göndereceğini hiç sanmıyorum.Pek çok markaları olan ciddi bir firma bu işe tenezzül etmez diye düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    photoink markası hakkında bilginiz var mı? muadil olarak kullaıyor tüketiciler. 4 renk için de 50 tl satışı mevcut.
    Vataan ve teknosa da 65 tl bir renk.
    kendi yazıcımında 5-6 yıllık olduğu ve bazı problemleri olduğunu düşününce photoink daha mantıklı geldi. bozulursa komple yeni bir yazıcı düşüncesi oluştu bende.
  • emirhan114 kullanıcısına yanıt
    Photoink mürekkebi En çok kullananlardan biri de benimdir. Bu mürekkeple 500000'den fazla baskı alındı, mürekkepten yana bir sorun yok. Sıfır aldığım WF-C5790DWF yazıcımda bile Photoink kullanıyorum. Litrelik mürekkep seti alımında maliyet o kadar uygun oluyor ki garantiyi bile gözden çıkardım.
    Fotograf baskilarinda peki orjinal ile photoink arasinda kalite farki oluuor mu? Hem canlilik hem de zamanla soluklaşma gibi açılardan fark var mi? Uzun suredir kullaniyorsunuz galiba o yuzden sormak istedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TheRecRuiT123 kullanıcısına yanıt
    Orijinal mürekkep kullanmayalı o kadar uzun zaman oldu ki, size detaylı bir cevap veremeyeceğim. Zaten ben okul işleri için kullandığımdan fotoğraf konusunda yeterli tecrübem yok. Zamanında A4 kağıtta dikkat çekici bir fark görmemiştim.

Sorularınıza yönelik forumda birkaç konu var.

Bildiğim kadarıyla orijinali de olsa zamanla solma oluyor. Saklama koşulları da önemli tabi.

Epson, L71xx serisinin mürekkepleri için 300 yıla kadar dayanıklılık vadediyor.
  • Vatadanbilgisayardan bugün L3151 siparişi verdik bakalım hakkımızda hayırsılı. Garanti olayı hala devam ediyor galiba 2+1 :)
  • arkadaşlar merhaba EPSON L6190 modeli nasıl önerir misiniz? ve L5190 modeli? hangisini önerirsiniz arada fiyat farkı bayağı var, tank başlığında donma felan yapar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gerrard998 -- 28 Mayıs 2020; 1:43:13 >
  • gerrard998 G kullanıcısına yanıt
    Sizin açınızdan baskı hızı ve otomatik çift taraflı baskı-tarama çok önemli değilse, iş yükü çok fazla değilse, L5190 ekonomik bir tercih olabilir.

L6190 modelini almaktansa hemen hemen aynı maliyete WF-C5790DWF almanızı önerebilirim. Arayabileceğiniz tüm özellikleri bu yazıcıda bulabilirsiniz. Giriş seviyesinde profesyonel bir yazıcıdır. Detaylar bu konuda:

https://forum.donanimhaber.com/epson-workforce-pro-serisi-yazicilar-1000-sayfa-renkli-cikti-icin-murekkep-maliyeti-sadece-3-tl--140391906
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozkan_mee

Vatadanbilgisayardan bugün L3151 siparişi verdik bakalım hakkımızda hayırsılı. Garanti olayı hala devam ediyor galiba 2+1 :)
    Yazıcınız hayırlı olsun, garanti uzatma işlemini buradan yapabilirsiniz:

https://www.epson.com.tr/promotions/extended-warranty

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat3807 -- 28 Mayıs 2020; 10:24:15 >
    kardeş çok teşekkür ediyorum vatandan l5190 alıyorum o zaman, çift taraf felan önemli değil o kadar
  • 
Sayfa: önceki 222223224225226
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.