Şimdi Ara

EPSON ORİJİNAL TANKLI YAZICI KULLANANLAR KULÜBÜ (221. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
6.410
Cevap
182
Favori
474.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 219220221222223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkür ederim. İnşallah çözülür.
  • burakacikel kullanıcısına yanıt
    Merhaba aynı sorunu bende yaşadım 8 sayfalık çıktı alırken 4ü normal renkli çıktı 4ü aynı şekilde kırmızı tonda 4 5 sefer kafa temizleme yaptım ben her temizleme sonrası kontrol ettim en son normale döndü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim yaşadığom sorunu başka yaşayan olursa diye yazıyorum, sorunum halloldu. Elimdeki Epson L7160 yazıcım ile 10x15 foto çıktısı alırken fotoğrafın sağ tarafında 3mm'lik bir boşluk kalıyordu. Elimdeki kağıtlar ise daha önce en az 600 adet çıktı aldığım kağıtlardı(Canon MG7550 ile). Ve hiç sorun yaşamamıştım. Ama bugün fotoğrafçıdan deneme amaçlı aldığım kağıtlarda sorun çıkmadı. Farkettim ki bendeki kağıtlar 5 mm daha kısa. Daha uzun olsa boşluğu anlardım ama kısa olduğu halde neden boşluk oluşuyordu(ve neden 3mm) bilmiyorum, sanırım teknik bir şey(bu arada eni aynı). Neyse sorun kağıttaymış, çok rahatladım. Aynı sorunla karşılaşan olursa diye yazdım.
  • Merhaba herkese. Ben bilenlerden bir konuda yardım istiyorum çok önceki sayfalarda sanırım bir kullanıcı 3160 modelinde fotoğraf baskısını 13x18 10x15 gbi küçük kağıtlara basarken kenarlıksız marjsız baskı alınabildiğini fakat A4 boyutunda baskıda 3160 ın sadece kenarlıklı basabildiğini full kenarlıksız marjsız a4 baskı yapamadığını belirtmişti. Bazı arkadaşlar da özellik olarak olmaya bileceğini belirttiler. Ben 3160 alacaktım fakat bunu okuyunca internet te 4150 videosunu gördüm onda A4 baskısını hemde çok kaliteli alıyordu o makinanında da Air Print yokmuş Sonuçta bir üstü 4160 modelinde hem airprint (benim için önemli) hemde a4 baskı herhalde vardır diye düşünerek 4160 a yönelmiş durumdayım. O kadar bunaldım ki araştıra araştıra. Ne olur bilenler bana yardımcı olun Artık son çare L4160 ama bilenler varsa 3160 modelinde full A4 kenarlıksız baskı yapabilen verim alan var mı Ne yapmam lazım bana yol gösterin teşekkürler

Birde sanırım bu 4150 4160 serisi fotoğraf baskısında kullandığı mürekkep ve kafa yapısından dolayı bir tık daha iyi 3160 a göre. ancak arada 500tl gibi de bir fiyat farkı mevcut.Ancak herhalde a4 full kenarkılsız baskı varsa 3160 bana yeter diye düşünüyorum. Cevaplarınız rica ediyorum.

Şimdiden çok teşekkür ederim değerli yardımlarınız için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baranbaba -- 12 Mayıs 2020; 11:23:9 >

• Kacar_07 kullanıcısına yanıt
    Hocam sevindim adınıza çözmüşsünüz:) yani ilginç durumdu kağıt hiç aklıma gelmedi benim arada normal de çıkıyor diyordunuz demek bazı kağıtlar normalmiş o zaman ondan o sekilde olmuş:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aliexpress'ten FA04010 FA04000 Epson L300 L301 L351 L355 L358 L111 L120 L210 L211 ME401 ME303 XP 302 402 405 2010 2050 için olan yazıcı kafası aldım. Epson L3050 tanklı yazıcı için uygun mu acaba? Satın aldığım link aşağıda:
    https://tr.aliexpress.com/item/4000798009970.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.383b4c4dHa2vYQ
  • Neden kartuşu değiştirin uyarısı veriyor, bilgisi olan var mı? Siyah kartuşu doldurmama rağmen aynı hatayı veriyor. EPSON ORİJİNAL TANKLI YAZICI KULLANANLAR KULÜBÜ

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • erdem baskı m. kullanıcısına yanıt
    cevap için teşekkür ederim.

Canon İ-SENSYS LBP6650dn aldım. 6000 sayfalık tonerle beraber 650tl ödedim. n11 satışları için kargo, fatura şablonları çıkarıyorum. genelde a5. bu şekilde daha uygun oldu gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Loma

Neden kartuşu değiştirin uyarısı veriyor, bilgisi olan var mı? Siyah kartuşu doldurmama rağmen aynı hatayı veriyor.
    cihaz murekkebin dolu olmadıgını algılamaz. yazıcı menusunde ( bendeki epsonda ) murekkepleri sıfırla secenegi vr. ona basınca tum murekkepleri full gosteriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: baranbaba

Merhaba herkese. Ben bilenlerden bir konuda yardım istiyorum çok önceki sayfalarda sanırım bir kullanıcı 3160 modelinde fotoğraf baskısını 13x18 10x15 gbi küçük kağıtlara basarken kenarlıksız marjsız baskı alınabildiğini fakat A4 boyutunda baskıda 3160 ın sadece kenarlıklı basabildiğini full kenarlıksız marjsız a4 baskı yapamadığını belirtmişti. Bazı arkadaşlar da özellik olarak olmaya bileceğini belirttiler. Ben 3160 alacaktım fakat bunu okuyunca internet te 4150 videosunu gördüm onda A4 baskısını hemde çok kaliteli alıyordu o makinanında da Air Print yokmuş Sonuçta bir üstü 4160 modelinde hem airprint (benim için önemli) hemde a4 baskı herhalde vardır diye düşünerek 4160 a yönelmiş durumdayım. O kadar bunaldım ki araştıra araştıra. Ne olur bilenler bana yardımcı olun Artık son çare L4160 ama bilenler varsa 3160 modelinde full A4 kenarlıksız baskı yapabilen verim alan var mı Ne yapmam lazım bana yol gösterin teşekkürler

Birde sanırım bu 4150 4160 serisi fotoğraf baskısında kullandığı mürekkep ve kafa yapısından dolayı bir tık daha iyi 3160 a göre. ancak arada 500tl gibi de bir fiyat farkı mevcut.Ancak herhalde a4 full kenarkılsız baskı varsa 3160 bana yeter diye düşünüyorum. Cevaplarınız rica ediyorum.

Şimdiden çok teşekkür ederim değerli yardımlarınız için
    sınıfımda kullandıgım epson 4160 modeli var. evet kenarlıksız a4 baskı veriyor diye hatırlıyorum. lakin hatıra niyetine foto basılmaz. yani o kaliteyi beklemeyin. ben de bastım fotograf ama gunluk kullanım için.

eger ama ciddi manada kaliteli foto baskısı ise daha ust modellere bakınız. l850 veya yeni olan 7000 serisi gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: mondschein66

sınıfımda kullandıgım epson 4160 modeli var. evet kenarlıksız a4 baskı veriyor diye hatırlıyorum. lakin hatıra niyetine foto basılmaz. yani o kaliteyi beklemeyin. ben de bastım fotograf ama gunluk kullanım için.

eger ama ciddi manada kaliteli foto baskısı ise daha ust modellere bakınız. l850 veya yeni olan 7000 serisi gibi.

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim cevap için. Eksik olmayın. Peki şöyle bişey sorayım herkese Epson 3160 mı hp 515 mi veya renkliden vazgeçebilirim derseniz diyelim HP Laser neverstop 1200w mi alırdınız. siyah beyaz baskıda bunlardan hangisi daha keskin görüntü sağlar

• quote:

Orijinalden alıntı: kerim68200

Merhabalar,

1500tl bandında HP 615 - Epson 5190 veya 1200 tl bandında olan HP 515 - Epson 3160 - Epson 3151 bu modellerden hangisini tavsiye edersiniz. Bir de Hp ve Epson arasında kalmamda garanti, mürekkep maliyetleri, servis ve baskı kafaları ile ilgili sorular var. Hangi markayı tavsiye edersiniz?

HP 515 =https://www.vatanbilgisayar.com/hp-smart-tank-515-fotokopi-tarayici-wifi-murekkep-tankli-yazici.html
    Epson L3160 =https://www.vatanbilgisayar.com/epson-l3160-ecotank-fotokopi-tarayici-wifi-murekkep-tankli-yazici-c11ch42403.html
    Epson L3151 =https://www.vatanbilgisayar.com/epson-l3151-fotokopi-tarayici-murekkep-wifi-tankli-yazici-c11cg86406-.html

HP 615 =https://www.vatanbilgisayar.com/hp-smart-tank-615-fotokopi-tarayici-faks-wifi-murekkep-tankli-yazici.html?OM.zn=alternative_products-w2&OM.zpc=615
    Epson L5190 =https://www.vatanbilgisayar.com/epson-l5190-fotokopi-tarayici-faks-wifi-murekkep-tankli-yazici-c11cg85403-.html?OM.zn=alternative_products-w2&OM.zpc=L5190
    Epson'da baskı kafası değişimi maliyetli ama kolay kolay sorun çıkmadığını söylüyorlar.Sorun çıkarsa da sök tak yapmak zor ve baskı kafası çok pahalı.
    Hp'de ise baskı kafalarını kendimiz takabiliyoruz ve Epson'a göre baskı kafaları piyasada daha ucuza satılıyor. Sorun çıkarsa da sök tak yapmak kolay ve baskı kafası ucuz.

Şimdi asıl sorum şu : Uzun kullanım sonucunda her iki yazıcı için baskı kafasında sorun yaşarsam markanın yetkili servis yaklaşımı ve maliyeti açısından hangisini önerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerim68200 -- 13 Mayıs 2020; 2:51:33 >

• quote:

Teşekkür ederim cevap için. Eksik olmayın. Peki şöyle bişey sorayım herkese Epson 3160 mı hp 515 mi veya renkliden vazgeçebilirim derseniz diyelim HP Laser neverstop 1200w mi alırdınız. siyah beyaz baskıda bunlardan hangisi daha keskin görüntü sağlar

Alıntıları Göster
    çözürlüklerine bakmak lazım. sınıfımda ayrıca canon 411dw var. sıyah beyaz için ondan da memnunum. epson 4160 da gunluk odev vermeye gayet yeterli. ama foto işi için yeterli değil.
  • mondschein66 M kullanıcısına yanıt
    Teşekkur ederim. Bir ben de inceleyeyim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar Merhaba 6 aydır epson L7180 tanklı yazıcıyı kullanıyorum fakat bakım kutusu değişimi diye bişey varmış.İlkini değiştir uyarısı verince kutudan çıkan yedeğiyle değiştirdim.Fakat internetten bakıyorum türkiye de satan bir yer bulamadım bunun için servise mi gitmem gerekiyor her seferinde?
  • epson yazıcıların baskı kafası ile ilgili teknik servisi aradım. Dedikleri 60-70 Eur fiyatı. Usd de olabilir. Yani yaklaşık 450-500TL diyelim maliyeti. Fakat bunun ne kadar sorun çıkarmayacağı konusunda bilgim yok.. Yani kaç baskıda bir yaklaşık değişim gerektiriyor. Hp 515 in baskı kafalarına bakıyorum şu an belki yeni çıktı diye bilmiyorum ama 250-300 tl ikisi birden alınca.. ve ona da kaç baskıdan sonra gider deniyor bilmiyorum Aslında bu konuda bilgisi olanlar varsa ona göre bir tercih yapılır. ancak epson un yazım hızı olsun özellikleri olsun daha üstte sanki. Bu baskı kafası maliyetini ve ömrünü netleştire bilsem ona göre tercih yapabilirim. Bilenlerden ne kadar ömürleri olduğu konusunda yardım rica ediyorum. Bir de teknik servis haftada bir iki mutlaka çıktı alın diyor donma için
  • Donma için şöyle bir çözüm olabilir, mesela benim yazıcı sürekli fişte ve ağa bağlı ben yazıcıya her gün 1 test çıktısı göndersem (email, dropbox, google drive ,Google Cloud Print v.b.) şekilde veya otomatik her gün mail atılsa o da çıktı alsa nasıl olur?

Bir de yazıcı terasta duruyor bu günlerde teras 27 dereceyi görüyor, bence serin bir yerde dursa iyi olur, sizce?
  • quote:

epson yazıcıların baskı kafası ile ilgili teknik servisi aradım. Dedikleri 60-70 Eur fiyatı. Usd de olabilir. Yani yaklaşık 450-500TL diyelim maliyeti. Fakat bunun ne kadar sorun çıkarmayacağı konusunda bilgim yok.. Yani kaç baskıda bir yaklaşık değişim gerektiriyor. Hp 515 in baskı kafalarına bakıyorum şu an belki yeni çıktı diye bilmiyorum ama 250-300 tl ikisi birden alınca.. ve ona da kaç baskıdan sonra gider deniyor bilmiyorum Aslında bu konuda bilgisi olanlar varsa ona göre bir tercih yapılır. ancak epson un yazım hızı olsun özellikleri olsun daha üstte sanki. Bu baskı kafası maliyetini ve ömrünü netleştire bilsem ona göre tercih yapabilirim. Bilenlerden ne kadar ömürleri olduğu konusunda yardım rica ediyorum. Bir de teknik servis haftada bir iki mutlaka çıktı alın diyor donma için
    Epson yazıcıların diğerlerine göre en üstün tarafı baskı kafasının dayanıklılığı. Diğerleri gibi ısıyla değil elektriksel bir yöntemle çalışıyor. Bu da ısıdan kaynaklı yıpranmaları önleyerek baskı kafasının uzun ömürlü olmasını sağlıyor. Kesin bir sayı bilgim yok ama elimde baskı kafası değişmeden 100000 çıktıyı geçmiş 4 tane Epson yazıcı var.

Mürekkepli yazıcıları sorunsuz ve verimli bir şekilde kullanmanın yolu düzenli kullanmak, uzun aralar vermemektir. Her hafta kullanmaya dikkat ediyorum ama bazen 2-3 hafta ara verdiğim de oluyor. O zaman pürüz çıkarda kafa temizleme işlemi ile düzeliyor.

• quote:

Alıntıları Göster
    Keskin görüntü ve çok daha net metinler için, pigment mürekkep kullanan ve Epson precisioncore baskı kafasına sahip WF serisi yazıcılara bakabilirsiniz.

https://www.epson.com.tr/verticals/precisioncore

Bu seriden önerebileceğim güncel model WF-C5790DWF.

• ozanyilgor O kullanıcısına yanıt
    Boşuna para harcamanıza gerek yok. Bakım kutusunun içindeki pedleri atıp yerine pamuk koyun ve linkteki resetleyiciyi alıp sınırsız kullanın.

https://tr.aliexpress.com/item/4000313429483.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.5bd33e20P0Zomf&algo_pvid=89aa683f-5ff5-4a18-94bd-9b57e96b2bd2&algo_expid=89aa683f-5ff5-4a18-94bd-9b57e96b2bd2-0&btsid=0ab6d67915895311335256968e5912&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

• 
Sayfa: önceki 219220221222223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.