Şimdi Ara

EPSON ORİJİNAL TANKLI YAZICI KULLANANLAR KULÜBÜ (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6.410
Cevap
182
Favori
474.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İyi geceler.
  • murat3807 M kullanıcısına yanıt
    Hallettim abi çok saol Çok kolaymış aslında , bilmemek çok kötü :D Bu otomatik çift taraflı baskı için daha fazla para vermeye gerçekten gerek yok muş çok hoşuma gitti yazdırırken :D
  • Arkadaşlar elimde epson l365 var çıktı sayısını yazıcı özelliklerinden arıyorum bir türlü bulamıyorum nereden bakmamız lazım istatistiklere?
  • Püskürtme denetimi desenini yazdırınca orda çıktı sayısını görebilirsiniz. Ya da yazdır-özellikler-bakım sekmesi altında yazcı ve seçenek bilgilerine tıklayıp biraz beklerseniz sayıyı görebilirsiniz.

EPSON ORİJİNAL TANKLI YAZICI KULLANANLAR KULÜBÜEPSON ORİJİNAL TANKLI YAZICI KULLANANLAR KULÜBÜ

• quote:

Orijinalden alıntı: skyleqend35

Hallettim abi çok saol Çok kolaymış aslında , bilmemek çok kötü :D Bu otomatik çift taraflı baskı için daha fazla para vermeye gerçekten gerek yok muş çok hoşuma gitti yazdırırken :D

Bence de haklısın... Ayrıca orda kitapçıktan poster yazımına kadar farklı seçenekler de var, deneyip uygulanabilir.
  • merhabalar,
    bende epson tanklı yazıcı alarak aranıza katılmak istiyorum,
    wifi, renkli baskı olmazsa olmaz özellikler benim için, ayrıca dublex baskı da olsa fena olmaz, 999TL pek çok yerde şu an 605 modeli tavsiye eder misiniz?
    Birde ecotanklı modeller var L3050, L4150 gibi, ecotanklı modeller ile 605'in farkı ne acaba? 24 Kasım Black Friday belki 100-150 TL bir indirim olur,
    Hangi modeli almalıyım sizce, evde kendim kullanacağım.
  • ColdStrom kullanıcısına yanıt
    Ecotank modelleri özelikle tasarım olarak yeni bir seri. İhtiyacınıza göre 8 farklı modeli var. En düşük model L3050'yi inceledim ve bire bir L386'ya denk geliyor almayı düşünen varsa eğer... L386'dan farkı tasarımı.
    http://ardateknoloji.com.tr/epson-ecotank-its-l3050-yazici burada fiyat uygun gibi ama asiteyi bilmiyorum.

Dublex baskıyı istiyorsanız L605 i alabilirsiniz, çünkü özelliklerine göre fiyatı gayet uygun ve bu fiyat indirimli fiyattır.

Yeni seride kafa yapısı farklı olan bir model var L6190 ama o da 2000 TL civarında. Diğer modeller tasarım olark farklı ama teknik özellikler bakımından L382 ve L386'dan çok farklı değil. Bağlanabilirlik, tankın pozisyonu ve ekran gibi özelliklere göre farklı modeller üretilmiş.Bu modeller de fiyat cazip gelirse tercih edilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat3807 -- 18 Kasım 2017; 18:37:27 >

Hocam peki 605'e ecotank'ta hangi model denk geliyor, mürekkep sarfiyatı açısından fark var mıdır 605 ile arasında. 605 baya aklıma yattı biraz büyük sadece ama ona da katlanacağız artık :) 605 ile ilgili çok yorum göremedim, 1 ay önce hepsiburada 850TL'ye satmıştı, almadığıma çok pişman oldum
    L6160'a denk diyebiliriz. Ancak L6160 birazcık daha hızlı ve keranı daha iyi. Diğer özellikleri tasarım dışında hemen hemen aynı.
    Türkiyede satan bir yere rastlamadım.
    teşekkür ederim hocam, 605'te karar kıldım bu hafta içinde alacağım Allah kısmet ederse
    L382 ve L386 modellerine göre daha hızlı olması, otomatik dubleks baskı, her türlü ağ bağlantısı, sayı tuşlarının olması ve +1 set daha mürekkep hediyesinin olması bu yazıcının önemli artıları bence. Bu modelin ADF'li seçeneği olan L655'in 1700 TL civarında olduğunu düşünürsek 999TL + maxipuan ile şu anki en cazip fiyat sanırımwww.hepsiburda.com'da.
    http://www.hepsiburada.com/epson-l605-fotokopi-tarayici-wifi-murekkep-tankli-yazici-c11cf72401-p-HBV0000037142

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat3807 -- 19 Kasım 2017; 0:0:44 >

• Hocam l310 almak istiyorum. Butcem maks 500.

Epsonlar da canonlarda ki gibi belli bir ciktidan sonra emici haznesi değiştirme gibi olay var mi ?

Şuan canon yazicim var 1500 çıktı almisim. 3 4 bin gibi ömrü doluyormus bir daha elimi kirletmek istemiyorum sağını solunu açarak. Tarayıcı özelliğini canon ile idare edebilirim.

Fotoğraf ve metin yazdiriyorim genelde. Fotoğraf için tatmin eder mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • insaatmüh. İ kullanıcısına yanıt
    Atık mürekkep pedleri dolu hatası verir 6500 sayfa ömür gösteriyor fakat çok sık kafa temizliği yaptırmazsanız 15000 sayfa gidenlerini gördük nekadar çok kafa temizliği yaparsanız okadar çabuk doluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: insaatmüh.

Hocam l310 almak istiyorum. Butcem maks 500.

Epsonlar da canonlarda ki gibi belli bir ciktidan sonra emici haznesi değiştirme gibi olay var mi ?

Şuan canon yazicim var 1500 çıktı almisim. 3 4 bin gibi ömrü doluyormus bir daha elimi kirletmek istemiyorum sağını solunu açarak. Tarayıcı özelliğini canon ile idare edebilirim.

Fotoğraf ve metin yazdiriyorim genelde. Fotoğraf için tatmin eder mi ?

L220, L310, L382, L386 modellerinin hepsinde baskı çözünürlüğü 5760x1440. Fotoğraf için profesyonel bir beklentiniz yoksa sizi tatmin eder. Kaliteli fotoğraflarda çok iyi sonuçlar alındığını söyleyenler de var beğenmeyenler de var...

Bendeki L220 iki kere ped dolu uyarısı verdi, ilki 23000+ çıktıda, ikincisi 46000+ çıktıda. Bu uyarıdan kurtulmak için yazılıma ihtiyacınız olacak, forumda L310 ve eski modeller için ücretsiz yazılım var ama L382, L386... modelleri için göremedim.
    ilk seferinde pedleri yıkayıp kurutarak yenidenkullanmıştım ama daha sonraki sefere bir daha kullanmanın pek verimli olmayacağını düşündüm ve attım. Yerineen ucuz bayan pedlerinden koydum ve 15000 çıktıda kontrol ettim sorun yoktu. Ben yine de riske girmeyip onu da attım, yerine yenisini koydum.

Yazıcı periyodik olarak kafa temizleme yapıyor, ihtiyaç halinde ben de yapıyorum. Ped sorununu çözdüğüme göre ped dolar diye bir kaygım da yok.

NOT: Ped dolduğunda neler yapılabileceğini bu konunun 3. sayfasında yazmıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat3807 -- 19 Kasım 2017; 18:14:55 >

Hocam bu pedlerin değişimi kolay mıdır peki ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • insaatmüh. İ kullanıcısına yanıt
    Bu konunun 3. sayfasında resimli açıklamalar var. Tek vida ile yazıcının kenarından tutturulmuş olan atık ünitesini çıkarıyorsunuz.
  • Yine bu konunun 3. sayfasında ve muhtelif sayfalarında kafkaslı57 isimli arkadaşın fotoğraf konusunda olumlu yorumları var. Bildiğim kadarıyla kendisi fotoğraf tutkunu bir arkadaş. Bu konunun ilk zamanlarında bize hayli katkısı olmuştur, hatta sağladığı destek sayesinde bu konu burada tutunmayı başarmış ve bugünlere gelmiştir. Verdiği destekten dolayı kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat3807 -- 19 Kasım 2017; 18:31:30 >
  • YAZICI ALMAYI DÜŞÜNENLERE ÖNEMLİ HATIRLATMA!..

MEDİAMARKT 7 Kasım tarihinde Epson L386 yazıcıyı 479 TL'ye, 14 Kasım tarihinde ise 529 TL'ye sattı. Bakalım 21 Kasım'da kaça satacak?.. (Gidişat 579 TL'yi gösteriyor ama umarım daha uygun bir fiyata satılır.)
  • Merhaba arkadaşlar, ben bir kırtasiyeden aldığım a4 fotograf kağıdına çıktı aldım ama renkler soluk çıkmıştı. Farklı bir fotoğraf kağıdı ile denemek istiyorum. Epson L382 modeli var bende yeni aldım hangi marka kağıdı önerirsiniz acaba?
  • Eveeetttt,az önce Ankara bilisimport.com dan EPSON 5620 nin siparişini geçtim.Sanırım bu cihazla bende klüp üyesi oldum Bakalım sorunsuz bir şekilde elimize ulaşacak mı

http://www.bilisimport.com/urun/epson-workforce-wf-5620dwf-prnt-scan-foto-fax?ref=akakce&v=0.80.1

L605 ile arasında çok gittim geldim ama üstten besleme ve faks özelliği ile sonradan pişman olmamak için 5620 de karar kıldım.İkisininde çıktı hızları aynı,5620 den daha az sayfa alacağım ama orjinal kartuşlara 4000 sayfa verdiklerine göre dolum yapılabilen muadil kartuşla daha çok alırım diye düşündüm.

Şimdi asıl önemli olan içindeki toner bitince neye dikkat ederek almam gerekiyor. Bir yerde 5620 pigment toner kullanılması lazım gibi birşey okudum.ne kadar doğru bilmiyorum.yada diğerlerinden farkı nedir?

Bu konuda öneriniz

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.