Şimdi Ara

EPSON ORİJİNAL TANKLI YAZICI KULLANANLAR KULÜBÜ (173. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.410
Cevap
182
Favori
474.439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Epson L7180 veya L7160 uygun fiyatlı nereden bulabilirim.Ünlü marketler de bile stok yok sebebi nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BayMizan

Renkli doldurup harcamamak daha mı iyi diyorsunuz ?

Alıntıları Göster
    Düşündüğünüz ilk yöntemler kafaya zarar verir...

DOldurup çıktı almazsanız Murat Bey'inde dediği gibi bu sefer mürekkep kafaları kurur buda kafaya zarar verir.

Size 2 yöntem önerebilirim renklilere muadil doldurun maliyeti çok çok düşük zaten arada yazdırırsınız renki sayfada. Yok ya ne uğraşıcam renkli ile hiç işim olmuyor derseniz renkli tanklarada siyah renk doldurun yalnız karar değiştirirseniz veya satmak isterseniz boşaltmak zor olacaktır onuda hesap edin. renk tanklarada Siyah doldursanızda arada bir siyah metinden başka şeylerde bastırın yada yazdırma ayarlarında görebileceğiniz seçenekler olan K 'dan tasarruf et ve Griler için CMY renklerini kullan seçeneklerini aktif edip arada bu şekilde baskı alın. Eğer bunların hiçbiri ile uğraşamam derseniz M200 gibi tek renk modellere yönelin.. Bence en iyi çözüm renkilere renklileri doldurup 2 günde bir çıktı almak..

• quote:

Orijinalden alıntı: tonythetonguc

Düşündüğünüz ilk yöntemler kafaya zarar verir...

DOldurup çıktı almazsanız Murat Bey'inde dediği gibi bu sefer mürekkep kafaları kurur buda kafaya zarar verir.

Size 2 yöntem önerebilirim renklilere muadil doldurun maliyeti çok çok düşük zaten arada yazdırırsınız renki sayfada. Yok ya ne uğraşıcam renkli ile hiç işim olmuyor derseniz renkli tanklarada siyah renk doldurun yalnız karar değiştirirseniz veya satmak isterseniz boşaltmak zor olacaktır onuda hesap edin. renk tanklarada Siyah doldursanızda arada bir siyah metinden başka şeylerde bastırın yada yazdırma ayarlarında görebileceğiniz seçenekler olan K 'dan tasarruf et ve Griler için CMY renklerini kullan seçeneklerini aktif edip arada bu şekilde baskı alın. Eğer bunların hiçbiri ile uğraşamam derseniz M200 gibi tek renk modellere yönelin.. Bence en iyi çözüm renkilere renklileri doldurup 2 günde bir çıktı almak..

Alıntıları Göster
    O şekilde karar verdim üstadım. Renklilere renkli doldurup 2-3 günde bir çıktı alıcam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

O şekilde karar verdim üstadım. Renklilere renkli doldurup 2-3 günde bir çıktı alıcam.

Alıntıları Göster
    Yaşadığınız şehir bulunduğunuz ortama göre bu süreyi artttırabilirsiniz. Eğer yazıcının bulunduğu ortam %60 rutubetin altına inmiyorsa ve direk güneş görmüyorsa 1 haftaya kadar birşey olmayabilir, bunu süreyi siz deneye deneye zamanla daha iyi göreceksiniz. Mesela bnm Ankarada yazın sıcak günlerde en falza 2 gün iken bahar aylarında yağmurlu zamanlarda 10 gün dokunmayım birşey olmuyor. Kaloriferler yandığı zaman tekrar süre kısalıyor vs. vs.

Bu arada boş renkli çıktı almak içinde sayfa yarcamamak için 2 tarafıda kullanılmış sayfaları kullanmanızda bir sakınca yok ben öyle yapıyorum sadece kağıdın kenarı köşesi kıvrılmış kırışmış olmamasına dikkat edin. Bende bazen uzun günler renkli almadığım oluyor bu gibi durumlarda dediğim gibi 2 tarafıda kullanılıp ıskartaya çıkmış kağıtlar oluyor elimde geri dönüşüme göndermiyorum onlarıda belli bir adette saklıyorum bu iş için kullanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: tonythetonguc

Yaşadığınız şehir bulunduğunuz ortama göre bu süreyi artttırabilirsiniz. Eğer yazıcının bulunduğu ortam %60 rutubetin altına inmiyorsa ve direk güneş görmüyorsa 1 haftaya kadar birşey olmayabilir, bunu süreyi siz deneye deneye zamanla daha iyi göreceksiniz. Mesela bnm Ankarada yazın sıcak günlerde en falza 2 gün iken bahar aylarında yağmurlu zamanlarda 10 gün dokunmayım birşey olmuyor. Kaloriferler yandığı zaman tekrar süre kısalıyor vs. vs.

Bu arada boş renkli çıktı almak içinde sayfa yarcamamak için 2 tarafıda kullanılmış sayfaları kullanmanızda bir sakınca yok ben öyle yapıyorum sadece kağıdın kenarı köşesi kıvrılmış kırışmış olmamasına dikkat edin. Bende bazen uzun günler renkli almadığım oluyor bu gibi durumlarda dediğim gibi 2 tarafıda kullanılıp ıskartaya çıkmış kağıtlar oluyor elimde geri dönüşüme göndermiyorum onlarıda belli bir adette saklıyorum bu iş için kullanıyorum.

Alıntıları Göster
    Aynen bende öyle yapıyorum, normal 120gr A4 kağıt kullanıyorum, ıskarta olmadan önce defalarca gidiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: nirvanha

Epson L7180 veya L7160 uygun fiyatlı nereden bulabilirim.Ünlü marketler de bile stok yok sebebi nedir?
    Fiyatları şimdilerde yükseldi ve ilk üretilen cihazlar 11.11 ve kara cuma gibi günlerde piyasaya dağılmış oldu. Takip edenler aldı ve kullanıyor.
  • f47xfenerli F kullanıcısına yanıt
    Medimarkt muadil ürün göndermez, yani kutu içeriğine dokunmaz. Yazıcıyla gelen hızlı kurulum klavuzundaki adımları sırasıyla uygulayın. Önce mürekkepleri doldurup, mürekkep şarjı için (kafaya mürekkep çekilmesi için) bir süre beklemeniz gerekecek.
  • quote:

Atık tankı nerede L3151 in arkadaşlar ? Biz boşaltabiliyormuyuz ?
    Şu videoyu izleyin ama yazılımla reset atmanız gerekir.
    https://www.youtube.com/watch?v=8aASkeFgjaw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat3807 -- 18 Aralık 2019; 12:47:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat3807

Medimarkt muadil ürün göndermez, yani kutu içeriğine dokunmaz. Yazıcıyla gelen hızlı kurulum klavuzundaki adımları sırasıyla uygulayın. Önce mürekkepleri doldurup, mürekkep şarjı için (kafaya mürekkep çekilmesi için) bir süre beklemeniz gerekecek.
    @murat üstad merhaba bazı sorularım olacak! bilgisayardan veya telefondan birşeyler yazdırmaya çalıştığımda L3160 In ekranında kağıt boyutu yazdırma ayarınızla eşleşmiyor geçerli ayarı onaylayın diye her yazdırdığım dökümanda bu sıkıcı durum çıkıyor boyutları değiştiriyorum yine aynı sorun ne yapmalıyım.

birde resim falan yazdırdığımda baya baya kağıt ıslak çıkıyor diyebilirim ne yapmak gerekli.

ayrıca telefondaki pdf yazdırdığımda kağıt alt fonu beyaz çıkmıyor.epson iprint ten hangi ayarı kullanmalıyım.
    saygılar...

epson müşteri hizmetlerini de aradım birşeyler yaptırmaya çalıştılar olmayınca servise götürmeniz lazım dediler,

aldığım hatanın resmini çektim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f47xfenerli -- 20 Aralık 2019; 17:53:47 >

• Vatan bilgisayar' da L3151 849 TL, L3160 949 TL (HB de 1149 TL)

Haftada 3 gün yoğun kullanıyoruz. En yoğun kullandığımızda renkli 10 sayfa, siyah 100 sayfa civarı baskı alıyoruz.
    Haftada 100 sayfa kadar tarama ihtiyacımız
    bir o kadar da fotokopi ihtiyacımız oluyor.

Mevcut yazıcı 5 yıllık ve her tarafı oynamaya başladı. Her 4 gönderiden 2 sini yazıp 2 sinin kağıdını içerde bırakıyor. İlk çıktıyı almak 4 dk. falan sürüyor.

Bu işler için donmadan, takılmadan, kağıdı sıkıştırmadan fazla maliyetli olmadan kullanıma uygun mudur ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mustakil_Yazar

Vatan bilgisayar' da L3151 849 TL, L3160 949 TL (HB de 1149 TL)

Haftada 3 gün yoğun kullanıyoruz. En yoğun kullandığımızda renkli 10 sayfa, siyah 100 sayfa civarı baskı alıyoruz.
    Haftada 100 sayfa kadar tarama ihtiyacımız
    bir o kadar da fotokopi ihtiyacımız oluyor.

Mevcut yazıcı 5 yıllık ve her tarafı oynamaya başladı. Her 4 gönderiden 2 sini yazıp 2 sinin kağıdını içerde bırakıyor. İlk çıktıyı almak 4 dk. falan sürüyor.

Bu işler için donmadan, takılmadan, kağıdı sıkıştırmadan fazla maliyetli olmadan kullanıma uygun mudur ?
    epson yazıcıların uzmanı konuyu açan murat üstad size daha iyi cevap verecektir bu işlerin uzmanı o arkadaştır ama bende size sorunum olmakla birlikte 3 gündür L 3160 modelini kullanıyorum tank haznesi olması ve sizinde haftada bk, ve color toplam 100 sayfa ihtiyacınızı L3151 L3160 bu 2 model de ihtiyacınızı fazlasıyla görecektir. aralarındaki fark L3160 ta lcd ekran ve air print özelliği var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f47xfenerli -- 20 Aralık 2019; 18:7:4 >

• @f47xfenerli teşekkür ederim.
    Ustad @Murat: Bizim ofisin isini gorecrk daha ekonomik cihaz var mıdır 600 TL civarı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mustakil_Yazar kullanıcısına yanıt
    En düşük model L1110, 700 TL civarında ve tarayıcısı yok, yani ikinci el dışında o fiyata Epson tanklı yazıcı bulamazsınız.
    L3151 ve L3160 ile dakikada 3-4 sayfa çıktı alırsınız.
    Bu modellerde ADF (otomatik dökuman besleyici) yoktur ve tarama hızlarının düşük olması da can sıkıcı olabilir.
    Fotokopi çekerken sayı gireceğiniz tuşlar da bu modellerde yok malesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat3807 -- 21 Aralık 2019; 17:23:44 >
  • f47xfenerli F kullanıcısına yanıt
    Yazıcı özelliklerinden varsayılan ayarlara dönün. Ayrıca kağıdı yazıcıya duğru yönde yerleştirin. Resimleri fotoğraf olarak yazdırmayacaksanızi bir word belgesine yapıştırıp öyle yazdırın, aksi halde fotoğraf olarak yüksek kalitede yazdırdığı için kağıt ıslak çıkar.Epson i print kullanmadığım için son sorunun çözümünü ben de bilmiyorum.
  • L3151 modelindeki indirim devam ediyor.

Maximum kart ile seçili e ticaret sitelerinde 750 TL üzeri alışverişe 75 TL maxipuan, Paraf ile de Teknosa'da 1000 Tl üzerine 120 TL parafpara fırsatı var.
  • Migros'ta Copier Bond fotokopi kağıdı 12,90 TL. Money Kredi kartı ile 150 TL üzeri alışverişe 20 Money + Migros Sanalmarket'ten alışverişe %10 indirim (Kod kasadan 2 TL karşılığında alınıyor) + yılbaşı kampanyasında 2. 125 TL üzeri alşverişe 20 TL bonus fırsatı var.
  • @murat3708 :
    ADF si olmayan ve düşük tarama hızı olan 3151 ve 3160 mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mustakil_Yazar kullanıcısına yanıt
    Önceki mesajda yanlış yazmışım L1110'da tarayıcı yok, sadece yazma özelliği var.
    L3111 tarayıcılı USB bağlantılı model.
    L3151 tarayıcılı, wi-fi ve wi-fi direct bağlantılı model.
    L3160 da ise L3151'e ek olarak airprint desteği ve küçük bir ekran var.
    L31xx modellerindeki tarayıcılar kalite olarak fena değil ama yavaştırlar, ADF yoktur, yoğun kullanımda tarama hızı canınızı sıkabilir.
  • İyi akşamlar Epson L3161 model yazıcı aldım bugün. Firmware güncellemesi yazılımlar vs hepsini yükledim. Bi sorunum var. Bir türlü A4 çıktılarındaki kenar boşluklarını önleyemiyorum. Yazılımında diyo ama yok. Ya bi ayar, yazlım eksikliği/hatası var ya da ben bi hata yapıyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

İyi akşamlar.
  • Arkadaşlar mürekkep pedi için nasıl biz çözüm uyguluyorsunuz.

Ucuz ped var mı değiştirmek için.

L386 için söylüyorum.

Yani reset programı ile resetledim ancak pedleri fiziki olarak değiştimek gerekli mi?

Piyasada pahalı bunlar.
  • 
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.