Şimdi Ara

EPSON ORİJİNAL TANKLI YAZICI KULLANANLAR KULÜBÜ (136. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6.410
Cevap
182
Favori
474.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Fotoğraf yada A4 kağıda resim baskısı nasıl acaba

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • burakbey3434 B kullanıcısına yanıt
    Yazdırdığım belgelerde resimler oluyor ve hissedilir bir kalitesizlik yok. Fotoğraf kağıdına baskılar da yaptım ama ince ayarlarla uğraşmadım ve karşılaştırma yapacak kadar fotoğraflarla meşgul olmadım. Fotoğraf kağıdına baskı kalitesi A4 kağıda göre mutlaka iyi olacaktır.
  • murat3807 M kullanıcısına yanıt
    Eyvallah kardeşim Saolasın bakalım eve gidip deneyelim
    😀

• quote:

Orijinalden alıntı: dusan

Ben de yazıcı almak istiyorum Epson L3151 yorumları iyi diye okudum. Eve alacağım fotoğraf baskısı ve okula çıktı almak için.Vatan ve mediamarkt ta 960 TL ilken Teknosa, Amazon gibi mağazalarda 1150 civarı.neden bu kadar fark var acaba?Birde okulda sınıfıma daha düşük bütçeli toner dolumu kolay (muadil) lazer yazıcı ne önerirsiniz? Teşekkürler
    Brother 1511
    https://urun.n11.com/lazer-yazici/brother-dcp-1511-fotokopi-tarayici-laser-yazici-P237423886?gclsrc=aw.ds&&gclid=EAIaIQobChMIpsangZXh5AIVlM13Ch1ZswLtEAQYASABEgJbo_D_BwE

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: murat3807

Yazıcının normal fiyatı 959 TL. Serbest piyasa, isteyen istediği fiyata satıyor. Yanında gelen mürekkeplerin orijinal olup olmadığına bakın. Muadil mürekkep gönderen firmalar daha ucuza satıyorlar. Bu durumda da garanti riske giriyor.

Tanklı yazıcılar varken lazere gerek yok aslında. Okuldaki yazıcıda hangi fonksiyonu ağırlıklı olarak kullanacaksınız? İstediğiniz özellikler nelerdir?
    cevap için teşekkür ederim öncelikle okulda bol bol çıktı alacağım öğrencilere. aradığım bir özellik yok aslında sadece toner dolumu kolay ve orijinal toner fiyatı hesaplı olsun yeter. tanklı olanı eve almayı istiyorum ama mürekkeplerin orijinalliğini nasıl kontrol edeceğiz ki? çok da anlamam aslında
  • dusan D kullanıcısına yanıt
    Satıcı Teknosa, Mediamarkt, Vatan Bilgisayar gibi kurumsal firmalar ise kutuya müdahale etmezler, kutudan orijinal mürekkepler çıkar. Bazı satıcılar ise kutuyu açıp muadil mürekkeple orijinalleri değiştiriyor ve fiyatı biraz düşürüyor. Açıklamalarda belirtilmemiş ise ya da emin değilseniz almadan önce satıcıya sorunuz.

Okuldaki makinada sadece çıktı mı alacaksınız, tarama ya da fotokopi işiniz olacak mı, hız ne kadar önemli?
  • Avansas'ta yeni üyelere özel tanışma fiyatı diye bir kampanya var. Navigator kağıdı baya uygun fiyata aldım. Kağıt almayı düşünen varsa yeni üyelik açıp indirimden faydalanabilir.

EPSON ORİJİNAL TANKLI YAZICI KULLANANLAR KULÜBÜ
  • Graduate kullanıcısına yanıt
    Evet, denememiz için farklı marka kağıtlarda indirimli tanışma fiyatı var. Ayrıca, yeni üyelere 100 TL alışverişe 20 TL, 200 TL alışverişe 40 TL, 300 TL alışverişe 60 TL indirim kodu veriyorlar.

Vera marka kağıt aldım, fiyatı 71,44 TL.

Teknosa internet sitesinde L3160 yazıcı 1099 TL, L3151 yazıcı 949 TL. "Mağazan Al" seçeneğine %5 indirim var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat3807 -- 21 Eylül 2019; 12:36:53 >
  • quote:

Evet, denememiz için farklı marka kağıtlarda indirimli tanışma fiyatı var. Ayrıca, yeni üyelere 100 TL alışverişe 20 TL, 200 TL alışverişe 40 TL, 300 TL alışverişe 60 TL indirim kodu veriyorlar.

Teknosa internet sitesinde L3160 yazıcı 1099 TL, L3151 yazıcı 949 TL. "Mağazan Al" seçeneğine %5 indirim var.
    L3151 için dün avansas müşteri hizmetleriyle görüştüm +1 şişe hediye mürekkep gönderip göndermediklerini sordum, göndermiyorlarmış. Mediamarkt'ten alacaktım ama club indirim kuponu gelmedi, kargoyla beraber 965'e geliyordu. Dün vatan'dan sipariş ettim 959'a bekliyorum bakalım.

Kağıdı hepsiburada'dan 110 liraya almak üzereyken avansas'a bir bakayım dedim ve uyguna geldi

• Merhabalar,
    L5190 ile 6190 arasında yaklaşık 1.000 TL fark var. Ben sadece hız farkı gördüm. Benim için çok önemli değil diye yazmıştım ama baskı kafası ve teknolojisi farklıymış. Buna değer mi peki?
    Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mgoker -- 21 Eylül 2019; 13:0:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Graduate

L3151 için dün avansas müşteri hizmetleriyle görüştüm +1 şişe hediye mürekkep gönderip göndermediklerini sordum, göndermiyorlarmış. Mediamarkt'ten alacaktım ama club indirim kuponu gelmedi, kargoyla beraber 965'e geliyordu. Dün vatan'dan sipariş ettim 959'a bekliyorum bakalım.

Kağıdı hepsiburada'dan 110 liraya almak üzereyken avansas'a bir bakayım dedim ve uyguna geldi

Alıntıları Göster
    Hayırlı olsun. Görüştüğünüz kişi konuya hakim değil sanırım, +1 şişe mürekkep zaten açılmamış kutudan çıkıyor. Yanılmıyorsam Avansas orijinal kapalı kutu satıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: mgoker

Merhabalar,
    L5190 ile 6190 arasında yaklaşık 1.000 TL fark var. Ben sadece hız farkı gördüm. Benim için çok önemli değil diye yazmıştım ama baskı kafası ve teknolojisi farklıymış. Buna değer mi peki?
    Teşekkürler.
    L6190'da baskı kafası daha büyük olduğu için bu model %50 daha hızlı, kafaya bağlı olarak baskı çözünürlüğü, damlacık boyutu vs. de farklı.

L6190'da otomatik dubleks baskı var.

Kağıt tepsisi kapasitesi L6190'da 250 sayfa iken L5190'da 100 sayfa.

Boyutlar hemen hemen aynı iken L6190 daha ağır.

L6190 modeli 2 takım mürekkeple geliyorken L5190 modelinde 1 takım mürekkep+1şişe siyah mürekkep var. Ayrıca L6190'daki siyah mürekkepler daha büyük şişede.

Ekran ve tuş takımı farkı da var. L6190'da ekran daha büyük.

Başka farklar da var ama onlar çoğu kişi için önemli değil.

• quote:

L6190'da baskı kafası daha büyük olduğu için bu model %50 daha hızlı, kafaya bağlı olarak baskı çözünürlüğü, damlacık boyutu vs. de farklı.

L6190'da otomatik dubleks baskı var.

Kağıt tepsisi kapasitesi L6190'da 250 sayfa iken L5190'da 100 sayfa.

Boyutlar hemen hemen aynı iken L6190 daha ağır.

L6190 modeli 2 takım mürekkeple geliyorken L5190 modelinde 1 takım mürekkep+1şişe siyah mürekkep var. Ayrıca L6190'daki siyah mürekkepler daha büyük şişede.

Ekran ve tuş takımı farkı da var. L6190'da ekran daha büyük.

Başka farklar da var ama onlar çoğu kişi için önemli değil.

Alıntıları Göster
    Cevap için teşekkür ederim. 6190 almak daha iyi olacak o zaman.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Sitede +1 şişe bilgisini göremeyince bilgi alayım dedim telefonda o şekilde bilgi verince riske atmak istemedim, zaten vatan ile aynı fiyattı

• mgoker M kullanıcısına yanıt
    Almadan önce hatırlatayım, L6190'da otomatik dubleks baskı var ama dubleks tarama yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Graduate

Sitede +1 şişe bilgisini göremeyince bilgi alayım dedim telefonda o şekilde bilgi verince riske atmak istemedim, zaten vatan ile aynı fiyattı
    İndirimi zaten kağıtta kullanmışsınız, farkeden bir şey yok. Yazıcıyı düzenli kullanmayı ve garantiyi 3 yıla uzatmayı unutmayın.
    Bilgiler için teşekkür ederim. Okul dönemi boyunca düzenli çıktı alıcam fakat yaz tatilinde pek kullanılmayacak. Kullanılmayan zamanlar için yapmam gereken bir şey var mı acaba?

• Graduate kullanıcısına yanıt
    Yaz tatili gibi uzun aralar vermek riskli. Sitede deneyen arkadaşlar oldu, yaz tatilinde yazıcıyı vakumlu poşette saklamışlar ve sorun olmamış.
  • quote:

L3151'i perşembe günü vatandan 900 tl ye aldım.
    nasıl bir süreklilik içinde kullanmak iyi olur. bir sınır var mı acaba en fazla kaç gün kullanmadan dursa sıkıntı olmaz?
  • 
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.