DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Epson LX-300+II Türkçe karakter sorunu
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
13
Cevap
0
Favori
53.413
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Yazıcı/Tarayıcı >> Epson LX-300+II Türkçe karakter sorunu
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      27 Mesaj
      22 Mayıs 2007 09:44:56 Konu Sahibi
      Bu konuda yardımcı olabilicek kimse yok mu???

|
      |

• Yüzbaşı
      974 Mesaj
      22 Mayıs 2007 12:05:30
      tamam yazıcın epson lx-300 de, işletim sistemin ne? Sorunla nerede karşılaşıyorsun? Biraz ayrıntılı bilgi vermen lazım değil mi? Sonra sitem ediyorsun!! Yazıcını "IBM Graphics" olarak tanıtmayı dene..Büyük ihtimal türkçe karakterleri düzgün yazacaktır.. Selamlar..
      |
      |

• Onbaşı
      27 Mesaj
      22 Mayıs 2007 14:38:57 Konu Sahibi
      Özür dilerim ama yazdıklarım sitemli değildi. Haklısınız geniş bilgi vermeliydim. Ben bu yazıcıyı dos tabanlı bir programda kullanıyorum ve burda türkçe karakter sorunu ortaya çıkıyor. Windowsta sorun yok. IBM Graphics olarak tanıtmak nasıl oluyor peki? dos ta çözüm olur mu ilginiz için şimdiden teşekkürler....
      |
      |

• Yüzbaşı
      974 Mesaj
      22 Mayıs 2007 23:11:25
      Başlat-Ayarlar-Yazıcı ve Fakslar'dan; yazıcı ekle diyorsun.. Yerel yazıcıyı seçip tak ve kullan... kutucuğunu işaretlemiyorsun..ileri deyip LPT1 bağlantı noktasını seçiyorsun, ileri deyip çıkan listeden üretici kısmından IBM, yazıcı kısmından IBM Graphics'i seçiyorsun.. Büyük ihtimalle işini görecektir. IBM Graphics nokta vuruşlu yazıcıları tanımlayan genel bir modeldir..
      |
      |

• Binbaşı
      1455 Mesaj
      26 Ocak 2010 14:44:47
      Epson LX-300+ Türkçe karakter desteğini yapmak için

Yazıcınıza kağıt yükleyiniz ve kapatınız. Toplamda 5 sayfaya ihtiyacınız olacak.
      "Font" tuşuna basılı tutarak "power" ile yazıcınızı açınız.
      Yazdırılan ilk sayfadan sonra tekrar "Font" tuşuna basınız.
      Yazdırılan ikinci sayfa, yazıcıdaki varsayılan ayarları göstermektedir.
      Yazdırılan ikinci sayfadan sonra tekrar "Font" tuşuna basınız.Yazıcı kalan diğer 3 sayfayı yazdıracaktır.
      Toplam 5 sayfalık setup çıktıları yazdırılmış olacaktır.LX-300+ da iki farklı setup çıktısı olabilir.Bunu anlamak için yapmanız gereken, ikinci setup sayfasında (current settings) "Data length" satırını kontrol etmek.

Eğer varsa.
      "Font" tuşuna 15 kere basınız.Yazıcı üzerindeki ışık durumu:
      - tear off1: açık
      - tear off2: açık
      - pause: yanıp sönüyor olacaktır.
      Bu konumdayken 7 kere LF/FF tuşuna basınız.Yazıcı üzerindeki ışık durumu:
      - tear off1: kapalı
      - tear off2: yanıp sönüyor
      - pause: kapalı olacaktır.
      Yazıcınızı kapatabilirsiniz.

Eğer "data length" satırı yoksa.
      7. "Font" tuşuna 14 kere basınız.Yazıcı üzerindeki ışık durumu:
      - tear off1: açık
      - tear off2: yanıp sönüyor (yanıp sönüyor)
      - pause: yanıp sönüyor olacaktır.
      8. Bu konumdayken 7 kere "LF/FF" tuşuna basınız.Yazıcı üzerindeki ışık durumu:
      - tear off1: kapalı
      - tear off2: yanıp sönüyor
      - pause: kapalı olacaktır.
      9. Yazıcınızı kapatabilirsiniz.
      |
      |
    • Er
      14 Mesaj
      17 Haziran 2010 11:34:38
      artık bişeye gerek yok

http://rapidshare.com/files/399945636/epson_lx_serisi_t__rk__ele__tirme.rar.html
      dosyayı indirin zaten 55 kb sonrası çok kolay , hadi kolay gelsin
      |
      |

Serkan IRMAK
    • Er
      2 Mesaj
      06 Eylül 2010 14:36:20
      arkadasım bu lınkkın tam acılımı gonderırmısın acıl ? *** cıktıgı ıcın ındıremıyorum
      |
      |

• Yüzbaşı
      542 Mesaj
      28 Ocak 2011 14:34:23
      Epson LX-300+II

arkadaşlar bu printger i geçen hafta aldım. 1 asıl 2. suret fatura kesiyorum.
      Yalnız 2. nusha ne yaparsam yapayım çok silik oluyor. bunu düzeltmenin bir yolu var mı acaba ?
      |
      |

2009(OCAK19) PEUGEOT 308 HDI PREMIUM Auto6R 110 Hp Babylone Kırmızı (İstanbul)
    • Onbaşı
      16 Mesaj
      02 Mart 2011 08:27:55
      Merdanenin sol tarafında fatura nüsha yoğunluk ayar kolu var mavi renkte olması lazım. onu en düşük seviyeye getir. Eğer halen düzmediyse matbaanı değiştir.
      |
      |

• 20 Eylül 2013 20:02:16
      Döküme; karakterleri bitişik çıkartma problemi yaşanıyorsa, sürücü olarak bi alt sürümünü yükleyin... düzeliyor.

En hayırlı genç gençliğini ALLAH(C.C) yolunda harcayandır.
      Bilselerdi......
      Bu dünyanın bir misafirhane bizlerin bir yolcu olduğunu bu kadar dünyaya bağımlı olur muydu insanlar ?
      Helal daire keyfe kafidir. Harama girmeye lüzum yoktur...
      Bugünü değiştirmeye cesareti olmayanların yarınları dün gibi olacaktır..
    • Onbaşı
      25 Mesaj
      02 Ocak 2014 12:34:37
      quote:

Orijinalden alıntı: maskmack

Döküme; karakterleri bitişik çıkartma problemi yaşanıyorsa, sürücü olarak bi alt sürümünü yükleyin... düzeliyor.

Windows 8 64 bit kullanıyoruz, karakterler bitişik çıkıyor, hatta çoğu karakter okunmuyor, üstüste yazıyor. Sorun gidere bastığımda :Bu aygıt, USB 3 uyumlu olmadığı için sorun giderilemiyor uyarısı verdi Windows. USB2 uyumlu aygıtı, USB 3 üzerinden kullanmaya çalışınca sanırım bu karakter sorununu yapıyor. Acaba eski sürücüyü nasıl kurabilirim.
      |
      |

Arduino Kullanıcıları Kulübü
    • 02 Ocak 2014 22:29:45
      XP üzerinde denemiştim. Yazıcıyı manuel eklerken, Yazıcı Listesinden Epson LX-300 seçtiğimde problem çözülmüştü. Tabii font ayarlarını vs. de yapmıştım.
      Test etme fırsatım olsa yardımcı olmak isterdim. Epson teknik destek ile görüşmeni tavsiye ederim, kolay gelsin.
      |
      |

En hayırlı genç gençliğini ALLAH(C.C) yolunda harcayandır.
      Bilselerdi......
      Bu dünyanın bir misafirhane bizlerin bir yolcu olduğunu bu kadar dünyaya bağımlı olur muydu insanlar ?
      Helal daire keyfe kafidir. Harama girmeye lüzum yoktur...
      Bugünü değiştirmeye cesareti olmayanların yarınları dün gibi olacaktır..
    • Er
      1 Mesaj
      29 Ocak 2016 00:29:04
      epson lx -350 nokta vuruşlu yazıcımı yeni aldım . fatura ilk sayfasında sorun yok ama diğer nüshalarında silik yazıyor . şeridi değiştirdim. baskı kalitesi en yüksekte . mavi renkli mesafe kolu da 4 de duruyor . diğer numaralrıda denedim . yardımcı olabilir misiniz . resim de atabilirim

• Onbaşı
      35 Mesaj
      29 Mart 2016 12:38:41

İlk sayfa yazıcı kafasının ve şeridin temas ettiği ilk nüsha olduğu için diğerlerine göre koyu görünmesi,
      diğer nüshalarında altta kalmalarından dolayı daha silik görünmeleri normal.
      Resimlerde de okunaklı ve problem görünmüyor. Kısaca herşey olması gerektiği gibi.

Diğer nüshalarında 1. nüsha ile aynı koyulukta yazmasını istiyorsanız, her nüshayı ayırıp tek tek yazdırmanız gerekmekte.
      Silik görünen nüshalar genelde muhasebenin ve saklama amaçlı kullanılıyor.
      Orjinal nüshanın fotokopisi alındığından veya görüntüsü taranıp saklandığından bu nüshalara fiziksel ihtiyaçta minimum oluyor.
      Selamlar.
      |
      |
      oguzkirtay kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Reklamlar
ses yalıtım malzemeleri
ses yalıtımı
modasor
izmir havalimanı transfer
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR2
0,518
1.2.162

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.