Şimdi Ara

Epson L800 yazıcı hk. görüşler.. (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
440
Cevap
9
Favori
53.620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bişey sorabilirmiyim çok kötü çıktı aldım demişsiniz yani renkler mi karışık nasıl kötü? yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafakaygusuz

bişey sorabilirmiyim çok kötü çıktı aldım demişsiniz yani renkler mi karışık nasıl kötü? yani

Evet kirmizi yerine sari basiyordu renkler karisikti hep.servise goturduk.olay cok basitmis sadece hava yapmis tuplere baglanan kablolar.tuplerin kapagini acip biraz beklemekte fayda var.sonradan duzeliyor.ve renkler muthis :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • L800 aldım.
    Beraber gelen küçük foto kağıtlarına foto bastım mükemmel.
    Bir de A4 photo kağıdı çıktı.
    Ona baskı almadan önce 4 adet adi fotokopi kağıdına foto bastırdım.
    Gökmavisi ağırlıklı ilkinden sonrakilerde kısa kenarda yarım santim mavi leke oldu.
    Sonra Epson A4 photo kağıdına high-key (açık renklerin hakim olduğu) bir foto bastırdım, onun da köşesinde bir kaç milimlik mavi mürekkep lekesi, sanki kağıdın köşesi mürekkebe sürtünüp sıyrılmış gibi çıktı.

Normal fotokopi kağıdına foto basmakla büyük bir hata mı yaptım? (Elimde foto kağıdı yok, hevesle normal kağıda baskı aldım deneme amaçlı).
    Bu yüzden mi olmuştur?
    Nasıl giderebilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fennezs

L800 aldım.
    Gökmavisi ağırlıklı ilkinden sonrakilerde kısa kenarda yarım santim mavi leke oldu.
    Sonra Epson A4 photo kağıdına high-key (açık renklerin hakim olduğu) bir foto bastırdım, onun da köşesinde bir kaç milimlik mavi mürekkep lekesi, sanki kağıdın köşesi mürekkebe sürtünüp sıyrılmış gibi çıktı.

Normal fotokopi kağıdına foto basmakla büyük bir hata mı yaptım? (Elimde foto kağıdı yok, hevesle normal kağıda baskı aldım deneme amaçlı).
    Bu yüzden mi olmuştur?
    Nasıl giderebilirim?

Normal A4 kağıtlar ince oldukları için mürekkebi çok dağıtır hocam foto baskısı alınmaz, illa ki basacam derseniz de baskı ayarlarından metin modunda basın photo yada best photo modunda baskı almayın, bu modları sadece fotoğraf kağıdına baskı alırken kullanın.
    Bahsettiğiniz mürekkep bulaştırma işi ciddi birşey değil bir iki kez benimde başıma geldi, muhtemelen kağıdın köşesi kıvrlmış baskı kafasına değmiştir.
    A4 kağıdına bir iki kez metin çıktıları alın geçer zaten, kağıdın uçları kıvrık olmasın, daha sonra kaliteli bir fotoğraf kağıdına foto basın düzgün bastığını göreceksiniz. Çok nadir de olsa bazen böyle şeyler olabiliyor önemli bir şey değil endişelenmeyin.
    Yalnız sizin durum devam eder ve her baskıda bunu yaparsa o zaman servise götürün tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: amlodis

quote:

Orijinalden alıntı: Fennezs

L800 aldım.

Bu yüzden mi olmuştur?
    Nasıl giderebilirim?

Normal A4 kağıtlar ince oldukları için mürekkebi çok dağıtır hocam foto baskısı alınmaz, illa ki basacam derseniz de baskı ayarlarından metin modunda basın photo yada best photo modunda baskı almayın, bu modları sadece fotoğraf kağıdına baskı alırken kullanın.
    Bahsettiğiniz mürekkep bulaştırma işi ciddi birşey değil bir iki kez benimde başıma geldi, muhtemelen kağıdın köşesi kıvrlmış baskı kafasına değmiştir.
    A4 kağıdına bir iki kez metin çıktıları alın geçer zaten, kağıdın uçları kıvrık olmasın, daha sonra kaliteli bir fotoğraf kağıdına foto basın düzgün bastığını göreceksiniz. Çok nadir de olsa bazen böyle şeyler olabiliyor önemli bir şey değil endişelenmeyin.
    Yalnız sizin durum devam eder ve her baskıda bunu yaparsa o zaman servise götürün tabi.

Bana da kıvrıklıktan sürünüyor gibi geldi, normaller, ama photo A4 kağıdı kıvrık değildi. Herhalde sürünme orada mürekkep birikmesine yolaçtı.
    Ddiğiniz gibi metin ayarı ile basayım 3-5 sayfa bir bakayım. İçimi rahatlattınız, umuıyorum bu tür birşeydir.

Evet sabırsızlık ettim, normal klağıda ki bendekiler iyice ince uyduruk, sünger gibi kağıtlar, photo basarsam böyle olur.

Sağolun bilgi ve tecrübenizi paylaştığınız için. Teşekkür ederim.

• Fennezs F kullanıcısına yanıt
    Rica ederim %99 bir problem olmaz, yüzlerce baskı aldım 2 yada 3 kez başıma geldi önemsiz bir şey, cihazı kapatıp açınca bile düzelir aslında çünkü kafa kendini temizliyor bu esnada, hatta baskı kafası park halinde bir süngerin üzerinde durur bu da bulaşan mürekkebin temizlemesini sağlar.
    Ama dediğim gibi senin problem devam ederse servise götür garantiden işlem yaparlar zaten.
  • Arkadaşlar bende epson L800 kullanıcısıyım fakat mürekkep tankında mürekkep olmasına rağmen mürekkeplerin bittiği uyarısı alıyorum.
    bütün renkler için bana özelden ürün kodu yollayabilir misiniz?
    Emekleriniz için şimdiden şükranlarımı sunarım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alix33

Arkadaşlar bende epson L800 kullanıcısıyım fakat mürekkep tankında mürekkep olmasına rağmen mürekkeplerin bittiği uyarısı alıyorum.
    bütün renkler için bana özelden ürün kodu yollayabilir misiniz?
    Emekleriniz için şimdiden şükranlarımı sunarım...

Ali Bey, öncelikle siz orijinal Epson mürekkebi kullanıyorsunuz anladığım kadarıyla. Orijinal kullanıyorsanız kod girebileceğiniz bir yer vardır ve o kodu girdiğinizde tanımlanır. O kutucuğa boş olarak 3 defa enter'a basın makine normale dönecektir.
    Kartuşların boş gözükmesi problemine gelince makineye kalibrasyon atmanız gerekiyor. Düzelmiyorsa eğer teknik bir problem olabilir ve teknik servise gitmesi gerekiyor olabilir. Özelden yazarsanız adresimizi veririz, makineyi bize gönderebilirsiniz.

• ben sx435w dolan kartuşlu yazıcıma deneme amaçlı sadece siyah orjinal L800 mürekkebi aldım. mürekkebi kullanacağım ama şişenin üzerindeki ID kodu bana lazım değil siyah L800 ID kodu lazım olan varsa bana pm atsın kodu verebilirim
  • Bu yazıcıyı aldığımızda tüpleri yanında mı geliyor ayrıca satın almak mı gerekiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cortextm

Bu yazıcıyı aldığımızda tüpleri yanında mı geliyor ayrıca satın almak mı gerekiyor?

Yanında geliyor hocam

• Beyler 3-5 sayfa panoramik fotoğraf basmayı deneyen oldu mu? Ne kadar uğraştıysam hizayı tutturamadım kafasına göre basıyo makine.
  • herkese hayırlı bayramlar, eski bir konuyu tekrar açtım.
    Benden öncede aynı sorunu yasamıs arkadaşlar olmuş. ama yazılarda cözum yolunu göremedim.
    epson l800 um var cok memnunum. Bebeklerin resimlerini basıyorum. daha kartuşlar yarıya gelmedi. Dusunun ne kadar bastığımı. Bastıgım kagitlar hep rovi Premium parlak cok ender olarak da mat.
    Son donemde koselerde siyah akıtmalar başladı. Daha onece olmuştu. Ama sonra püskürtme, kafa denetimi vs yapınca kendiliğinden düzelmişti. şimdi ise düzelmiyor. Surekli akıtma devam ediyor.
    Resimleri koydum. Ne yapmam lazım.
    Su bayram gününde beni sevindirin.
    Tesekkurler
    Dr.Mehmet SARIER
     Epson L800 yazıcı hk. görüşler.. Epson L800 yazıcı hk. görüşler..

• quote:

Orijinalden alıntı: sarier

herkese hayırlı bayramlar, eski bir konuyu tekrar açtım.
    Benden öncede aynı sorunu yasamıs arkadaşlar olmuş. ama yazılarda cözum yolunu göremedim.
    epson l800 um var cok memnunum. Bebeklerin resimlerini basıyorum. daha kartuşlar yarıya gelmedi. Dusunun ne kadar bastığımı. Bastıgım kagitlar hep rovi Premium parlak cok ender olarak da mat.
    Son donemde koselerde siyah akıtmalar başladı. Daha onece olmuştu. Ama sonra püskürtme, kafa denetimi vs yapınca kendiliğinden düzelmişti. şimdi ise düzelmiyor. Surekli akıtma devam ediyor.
    Resimleri koydum. Ne yapmam lazım.
    Su bayram gününde beni sevindirin.
    Tesekkurler
    Dr.Mehmet SARIER
     Epson L800 yazıcı hk. görüşler.. Epson L800 yazıcı hk. görüşler..

kağıdı iten merdaneler kirlenmiş muhtemelen. makineyi açtığınızda kafa sağa sola gider ve merdaneler döner. bu dönüş esnasında kolonyaya bulanmış bir peçete veya benzeri birşeyi dayayın 2 meranenin ortasına temizlenene kadar yapın bunu i birde yazdırma kafasının güzegahına paralel gergin bir şekilde duran şeffaf film vardır onuda silin ama bunu mutlaka kurulayın ve peçete vs. ile silerssniz küçükte olsa herhangi bir parçasını bırakmayın bu şerid üzerinde

• bu kirletme işini baskının başlangıcında veya sonuna dogru yapıyorsa, kagıdın kafaya temas ettiği son kısım veya baş kısmı yukarı dogru egimli olabilir. kagıt sona dogru geldiğinde kagıdın arka tarafı kafaya dogru yükselip kafaya çarpabiliyor. kagıdın baş tarafında da aynı sorun olabilir. bu eğimi tam tersi yönde vererek baskı almayı deneyin.

Uzm. Ord. Prof. Sokak Lambası
  • Farklı bi kağıt deneyin sorun kalmaz. Bu sorun yazıcıdan değil kağıttan kaynaklanıyor kağıdın bir tarafı tutucudan erken ayrılıyor ve dengesi bozuluyor.

• Merhabalar
    Benimde bir sorunum var yardımcı olur musunuz. Tank ünitesi kilitli şekilde yazıcıyı kullandım borulardaki tüm mürekkep bitti tekrardan da almıyor mürekkep. Ben bu boruları nasıl doldurabilirim yani ilk yazıcıyı aldığımız zamanki 20 dklik kurulum yapmam gerekiyor herhalde bu ekrana nasıl geleceğim. Teşekkürler
  • Balbes kullanıcısına yanıt
    vana açık vaziyette bir kaç kere kafa temizleme yapın yeniden mürekkeple dolar yazdırma kafası 2-3 kere yaptıktan sonra püskürtme denetimi yapın bütün renkler kesiksiz vaziyete gelene kadar kafa temizlemeye devam edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: civalı sokak lambası

bu kirletme işini baskının başlangıcında veya sonuna dogru yapıyorsa, kagıdın kafaya temas ettiği son kısım veya baş kısmı yukarı dogru egimli olabilir. kagıt sona dogru geldiğinde kagıdın arka tarafı kafaya dogru yükselip kafaya çarpabiliyor. kagıdın baş tarafında da aynı sorun olabilir. bu eğimi tam tersi yönde vererek baskı almayı deneyin.

Uzm. Ord. Prof. Sokak Lambası

Tesekkur ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: erdem baskı malzeme

vana açık vaziyette bir kaç kere kafa temizleme yapın yeniden mürekkeple dolar yazdırma kafası 2-3 kere yaptıktan sonra püskürtme denetimi yapın bütün renkler kesiksiz vaziyete gelene kadar kafa temizlemeye devam edin.

Vermiş oldugunuz bilgiler için teşekkürler.Dediğiniz gibi yaptım problem çözüldü
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.