Şimdi Ara

Epson Expression Home XP-205 Kullanıcıları (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
5
Favori
11.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kartuslarin uzerinde setup yaziyorsa kurulum kartusudur. Yaziciya herhangi bir kartus takip calistirirsaniz sonrasinda setup kartuslar calismaz. Bu kartuslar sadece ilk kez takiliyorsa calisir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • brdst B kullanıcısına yanıt
    Sn brdst ;
    Önemli bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Umarım siz veya başka arkadaşlarımdan 1. sorum içinde yanıt alabilirim. Saygılar.
  • gkozcan G kullanıcısına yanıt
    rica ederim

hp 3180 2 kartuşlu sanırım, 2 kartuşlu hplerde dolan kartuş yok maalesef. ama orijinal kartuşları tam bitmeden doldurup, kartuşu yazıcıdan sökerken fişi çekerseniz uzun süre sorun çıkarmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: brdst

rica ederim

hp 3180 2 kartuşlu sanırım, 2 kartuşlu hplerde dolan kartuş yok maalesef. ama orijinal kartuşları tam bitmeden doldurup, kartuşu yazıcıdan sökerken fişi çekerseniz uzun süre sorun çıkarmaz.

Sn brdst ,
    Teşekkür ederim. Saygılar.
    Sayın gkozcan merhaba.

HP kartuşlarının dolumunda dikkat edilmesi gereken en önemli husus doğru mürekkepleri kullanmaktır. Dolumcunuz muhtemelen universal tabir edilen "her kartuşa uyan" mürekkeplerle dolum yaptığı için randıman alamıyorsunuz.

OCP'nin HP 3180 yazıcınız ile uyumlu mürekkepleri
    bkp 249
    c 780
    m 776
    y 770
    olup 100 ml'lik setin detaylarını sitemizdeki
    http://sarfet.com/U31,28,bkp249-c780-m776-y770-4x100gr-hp-yazicilar-icin-uyumlu-murekkep-seti-ocp-ink-ocp-hp-murekkep-setleri-100-gr-ocp-hp.htm
    linkinden inceleyebilirsiniz.

• OCP Türkiye kullanıcısına yanıt
    Sn OCP Türkiye ;
    Öncelikle ilginize teşekkür ederim , ancak ben tereddütte kaldım , benim cihazımda 2 tane kartuş var bir siyah birde renkli için ama sizin önerdiğiniz üründe 4 renk var nasıl olacak ?
    Saygılar.
    Yanlışlık yok, kartuşlarınızdan biri siyah, renkli kartuşta ise Cyan, Magenta ve Yellow için olmak üzere üç hazne var.
    Sn OCP Türkiye:
    Çok özür dilerim , siz anlatmada doğru söylüyorsunuzdur , birşey demiyorum ama öyle kısa cevap yazmışsınızki , ayrıca sitenizde nasıl dolum yapılır açıklamada yok. Ben sizin seti aldığımda ürün içinde neler var , örneğin kartuşu varmı , kartuşu yoksa kartuşu nereden temin edeceğim , kartuş işini hallettikten sonra mürekkepleri nasıl dolduracağım , hangi miktarlarda dolduracağım. Cahilliğimi bağışlayın. Ben bu konuda hiçbirşey bilmiyorum. Detaylı , resimli açıklama verirseniz veya video ilave ederseniz çok memnun olurum. Saygılar.
    Sayın gkozcan bu seri kartuşların dolabilen tarzı bildiğim kadarıyla yok. Dolumculardan randıman alamadığınızı söylediğiniz için elinizde bu kartuşların orjinalinin boş olarak mevcut olduğunu düşünerek dolum seti önermiştim. Sözkonusu sette dolum prosedürlerini detaylı olarak hem yazılı hem görsel olarak bulacaksınız. Yani kendiniz bu dolumu yapabilirsiniz. Ama öncelikle bu kartuşlardan elinizde olması gerekiyor.
  • Merhaba arkadaşlar ;
    Ben dolan kartuş seti aldım. Kullanmaya başladım ancak bazı soru ve sorunlarım var. Çözümü konusunda yardımlarınızı acil bekliyorum.
    1- Kartuş seti içinden çıkan enjektörler tek kullanımlıkmıdır ? Eğer birden fazla kullanılabiliyorsa temizliği nasıl yapılır ?
    2- Orjinal kartuşda hiç kağıt kirletmesi yokken dolan kartuşda kağıt kirletmesi yaptı 10-15 tane kadar normalmidir , bunun önlemi varmıdır ? Nasıl tedbir alsamda bu olayı yaşamasam. Bu kirletme olayı yazıcıya zarar verirmi ?
    3- Renkli şemalarda sanki merdiven basamağı gibi görüntü oldu bunu nasıl ortadan kaldırabilirim ?
    4- Renkli resimlerde orjinalle dolduran kartuş çıktısı renklerinde netlik sorunum var bunu nasıl aşabilirim ?
    Saygılarımla
    Problem mürekkepte gibi görünüyor, kartuşta da olabilir.
    Aldığınız mürekkebin ne olduğunu belirtseydiniz iyi olurdu. Aldığınız yere danıştınız mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OCP Türkiye -- 18 Kasım 2013; 9:31:11 >
  • Bu ürünü kullanıp kartuş problemi yaşamayan var mı? Bizdeki kartuş hatası vermeye başladı. Ne yapmak gerekir?
  • Orijinal kartuş mu kullanıyorsunuz, yoksa dolan kartuşlardan mı? Dolan kartuşlardan kullanıyorsanız kartuşların üzerindeki yeşil çipleri ve yazıcıda bulunan pinlerini silin mürekkep bulaşmasından dolayı da kartuşları tanımıyor olabilir yazıcı. Tüm bunlara rağmen sorununuz düzelmedi ise ve @EcreWeb dolan kartuşlarda garanti süreniz dolmadı ise aldığınız yerden değişim talep edin. Çipleri arızalanmıştır.
  • bu xp 202 veya 205 yazıcilari nerden bulabiliriz dolan kartuş lu kullanan varda 202 yi mürekkep bittikce şırınga ile ekliyor sadece tank ile uğraşmak zor oluyor bende tankli yazıcı varda ordan biliyorum

• Bende yaklaşık 6 aydır xp 205 kullanıyorum. Ayda yaklaşık bir 700 sayfa çıktı alıyorum. Ders notu bastırdığımdan çoğunlukla siyah beyaz oluyor çıktılar. Tek seferde 150 sayfa çıktı aldığımda oluyor. Fakat son zamanlarda yazıcı ilk çıktılarımı normal kalitede veriyor belli bir sayfa sayısından sonra çıktılarda çiziklenmeler oluşuyor ince bir çizgi seklinde bir bölge yazdırılmıyor yazı üstüne gelincede okunmaz oluyor haliyle şuan için bir tıkanıklık gözükmüyor test yaptığımda. Bunun nedeni ne olabilir bu yazıcıda veya başka bir yazıcıda böle bir durumla karşılaştınızmı? Kolay dolum kartuş kullanıyorum yazıcıyı garantiye vermelimiyim. Kolay dolum kartuş kullanıpta garantiden ürününü yaptıran oldumu? Yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mustiabi M kullanıcısına yanıt
    Mürekkepten kaynaklanıyor olabilir, ne kullanıyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: OCP Türkiye

Mürekkepten kaynaklanıyor olabilir, ne kullanıyorsunuz?

Cescesor kullanıyorum, şimdiye kadar küçüğümden bir siyah mürekkeb bitirdim. 3 ay önce almıştım. Şuan makine de olan mürekkebde o şişenin son mürekkkebiydi acaba sonda kalan mürekkebde artıklarmı birikmişti diye düşünmeye başladım. Eğer böle bir sorun varsa uç tıkanmışsa çözümü varmıdır. Birde ocp mürekkebi nerelerden temin edebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustiabi -- 21 Aralık 2013; 20:23:11 >
  • mustiabi M kullanıcısına yanıt
    Farklı bir mürekkep markası hakkında yorum yapmam doğru olmaz. burada o markayı satan arkadaşlar birşeyler söyler belki.
    Ancak Epson kafa tıkanıklığını açmada çok başarılı olan yeni bir OCP ürünü var. Sitemizden mürekkep seti alanlara ücretsiz hediye edebiliriz.
    Cihazınızın kullandığı OCP mürekkep seti için link:
    http://www.sarfet.com/U607,27,bkp-115-bk-c-m-y-140-5x100gr-epson-expression-premium-xp-serisi-yazicilar-icin-uyumlu-murekkep-seti-ocp-ink-ocp-epson-murekkep-setleri-100-ocp-epson.htm

İlginiz için teşekkürler.

• kardeşler elimde hiç kullanılmamış kutusunda 3 tane cyan yellow magenta 18xl kartuş var ihtiyacı olanlar pm atabilir tanesi 35 tl 3 ü birden 100 tl
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.