Şimdi Ara

Epox 9NPA Ultra da SkyStar 2 Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir arkadaş için amd sistem topladık ve epox anakart aldık sistemde skystar2 tv kartı da vardı, tv kartı takılı olduğu zaman şu problemlerle karşılaşıyoruz;
    Müzik yada başka bir dosya oynatırken seste sürekli takılma oluyor
    Mouse hareketlerinde takılma oluyor
    Sistem boşta beklerken kendi kendine donma kilitlenme oluyor

Tv kartını çıkardığımızda yada devre dışı bıraktığımızda sorunlar düzeliyor, pc şuan serviste bios güncellemesi yapıldı ancak sorun bir türlü giderilemedi. Pztsi başka bir tv kartı takıp deneyecekler. Şimdi bu sorun anakarttamı yoksa tv kartındamı ? Acaba bu anakartla ss2 kullanan varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fyilmaz -- 7 Mayıs 2006; 21:20:48 >

• Bende Epox 8rda+ ve AMD2100+ ile Skystar2 var.öyle bir sorun yok.ses kartın on board mu?.Bence tv kartının slotunu değiş.öyle bir dene.
  • Bende skystar 2 kulanıyorum ve Epox 9NPA Ultra siparişi verdim.Anakartı almadan önce baya araştırdım.Senin gibi bir problem yaşayana rastlamadım.
  • Tv kartının slotunu değiştirdim ama birşey değişmedi aynı sorun yine var, Belki biosla çözülür diye 26 nisan tarihli biosu yükledik yine devam ediyordu
  • Acaba skystarınız modeli neydi?Belki ondan kaynaklanıyor olabilir diye düşünüyorum.
  • nvidia son sürücüleri bir dene
  • Tv kartlarından nefret ediyorum yaaaa kıl oluyorum hepsini parçalayasım geliyo başıma buna benzer şeyler gelmiştide o yüzden
  • Tv kartını başka bir başka bir sistemde dene
    yeniden xp kur birde öyle dene
    güç kaynağını değiştir (tabi imkanın varsa)
    Donanıml driverlerinı güncelle
  • Tv kartının modeli skystar2... Sistem hala serviste heralde henüz çözüm bulamadılar.
  • dostum tv kartları bazen board da birleşik olan ses kartı ile çakışma yapabilir
    veya pc yi kasabilir veya ağırlaştırabilir... bu yüzden sorunlar çıkabilir...

bende tv kartı pc de açılışı sadece biraz geciktiriyodu ben çıkarmayı tercih ettim
    şimdi rahatım dostum bence sen tv kartı takma daha iyi..
  • skystar2 +9npa hiç bir problemim yok
    mutlaka denemiştirsinz ama genede söliyim
    başka bir pci slota takıp denedinizmi.ama muhtemelen skystar2 problemli.
  • nforce4 driver larınızı güncelleyerek deneyin derim.
  • Cevaplar için sağolun, pc serviste olduğu için şuan bir şey yapamıyorum ama yarın servise gidip nforce4 driverini güncelleyip deneyebilirim. Umarım o zaman sorun çözülür birde yarın tv kartını başka bir pc ye takıp deneyeceğim, bakalım ondada sorun çıkarırsa o zaman tv kartında problem var demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fyilmaz -- 9 Mayıs 2006; 2:47:06 >
  • Skystar ın değişik rev. driverlarını kullanın bazı sürümlerde dediğiniz sorunlarla karşılaşılıyor. Sesde kesilme mouse hareketinde takılma donma vs.
  • Şuan sitesinden en son ss2 driverını (4.4.0) indiriyorum, bir de onu kurup deneyeceğiz.. Biraz araştırınca şunu gördüm; zaten bu tv kartı nforce4 çipli anakartlarda çok sorun çkarıyormuş özellikle asus modellerinde... turkeyforum da bunla ilgili bir sürü şikayet var.
  • Az önce servisi aradım ordaki arkadaş ss2 nin son driverini indirip yüklediğini sorunun düzeldiğini söyledi. İnşallah sorun tamamen hallolmuştur, bugün gidip pc yi alacam bir de benim pc ye takacam kartı bakalım imzamdaki sistemdede hata verecekmi... Birde arkadaşlar bu kartla uydudan download falan yapılıyomuş nasıl çok faydalı bişeymi o, iyi oluyosa bide ben alacağım bu ss2 den ...
  • Uydudan downlaod işleri eskisi gibi değil.Sırf bu iş için skystar kullanmak mantıksız olur.Ben tyv izlemek için 19" ekran aldım.İzleyemediğim programları kaydedip izliyorumtvnin tanını veriyor.
  • Pc yi eve getirdik akşamdan beri kullanıyorum şuana kadar herhangi bir sorun yok (çok şükür) yalnız çanak olmadığı için ss2 henüz kullanma şansımız olmadı..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.