Şimdi Ara

Epox 8RDA3+ ve Cakewalk Sonar 1.3

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

normalde başka program ile (winamp mesela) midi sesleri geliyor ama sonar ile sesler gelmiyor. sonarın midi ayarlarında sadece mpu401 midir nedir o var. sesi çıkaracak midi mapper nerde?

hasta oldum.

• rda3+ de APU yok. Onboard audio'yu mu kullaniyorsun?

mpu-401 dedigi, gameport/midi cikisi.Yani oradan midi out veriyor.

Onboard audio kullandigini varsayarak: Midi sentezleyici olarak sadece windows'la gelen GS sentezleyici vardir muhtemelen (winamp vs ile dinlerken kullanilan). Bu alet oldukca dandik bir softsynth olduu icin belki de Cakewalk kabul etmiyo (acaip yuksek bir latency var). Deneme icin Yamaha XG (softsynth) filan yuklemeyi deneyebilirsin. Benim tavsiyem en azindan SB live kullanman, aletin en azindan hardware midi sentezleyicisi var (wavetable). Veya SB Audigy ile ASIO (low latency icin optimize edilmis) driverleri ile cok daha iyi bir performans alabilirsin.
  • iyi de bu programı daha önce başka onboard ses kartlarında kullandık.

bir de APU da wavetable var mı ki?
  • APU'da wavetable var evet (DLS). Ben onu kullanıyorum şu anda.

Windows 2000 kullanıyorsan microsoft'un standard GS softsynth'i olması lazım. Çok yüksek latency'si var ama en azından ses duyabilmen lazım.
  • evet softsynth var. tüm programlar da onu kullanıyor. ancak Sonar kullanmamakta ve görmemekte kararlı. bu yüzden hasta oldum.
  • haa bir de şu nokta var.

daha önce nf7 ile bu programı gayet iyi kullanıyordum. onda da APU yok. ve latency dahi sorun olmamıştı. aynı işletim sistemi... herşey aynı....
  • nf7 de apu var bildigim kadarıyla
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.