Şimdi Ara

[EPKYD] - EVLİ PS KULLANICILARI YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (6274. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
128.957
Cevap
153
Favori
2.158.748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 62726273627462756276
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: El Amra

RDR2 Onlayn hüsranı sonrası girdiğim bunalımın etkisi ile fallout 4 oynamaya devam ediyorum. Öyle böyle değil, evire çevire oynuyorum. Her defasında da hikayenin içinde bazı yeni şeyler çıkıyor karşıma. Paladin dens mesela sintmiş ya la. Öldürmedim ama sint manitam var üzülmesin diye, takıl burda sen dedim. Olm sen nasıl anlamadın sint olduğunu dedim, yemek su felan, cevap veremedi ona. Sora çıkışa elder makston geldi bık bık niye öldürmedin bunu falan. Ona da ağır konuştum, helikopterimsi uçağına bindi, çekti gitti, yavvvşşartis...
    O zaman dennns...
    Crue'de sint didee ama amaa..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

RDR2 Onlayn hüsranı sonrası girdiğim bunalımın etkisi ile fallout 4 oynamaya devam ediyorum. Öyle böyle değil, evire çevire oynuyorum. Her defasında da hikayenin içinde bazı yeni şeyler çıkıyor karşıma. Paladin dens mesela sintmiş ya la. Öldürmedim ama sint manitam var üzülmesin diye, takıl burda sen dedim. Olm sen nasıl anlamadın sint olduğunu dedim, yemek su felan, cevap veremedi ona. Sora çıkışa elder makston geldi bık bık niye öldürmedin bunu falan. Ona da ağır konuştum, helikopterimsi uçağına bindi, çekti gitti, yavvvşşartis...
    O zaman dennns...
    fallout 4 rezıl bır oyun
  • Fifada division 4-5 arası gidip geliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hutne

death stranding mi oynasak ?

kuruduk.
    çok tekdüze oyun değil mi ya :)

• e.c.i kullanıcısına yanıt
    şu bataklık gibi olan yerdeki sorunlar halloldu mu? orası hallolduysa bende bi başlama isteği geldi en son gazeteci ile takılıp dedektifin görevleri yapıyordum galiba
  • togimacmac kullanıcısına yanıt
    spoiler ? ! ?

• Herkese iyi hafta ortaları saygıdeğer dernek üyeleri hafta sonunu boş geçtim yaklaşık 2 haftadır jedi fallen order ile cebelleşiyorum ha bitti ha bitirince yazarım derken bugüne kadar geldim. Cebelleştim çünkü oyun benim genelde sevdiğim tarz olan aksiyon bazlı değil. Hatta hiç sevmediğim souls mekaniklerini ve hatta kesinlikle oynamayı düşünmediğim sekiro dan bir mekaniği direkt araklamış. Oyunun türü şimdiye kadar oynadığım hiçbir şeye benzemiyor bir yerde “souls lite” diye bir tanım duydum bunun için cuk oturuyor bence. Zorluk seçeneği olması o lite ismini aldırıyor resmen. Tek cümlede özetlersem Tomb raider ın Starwars evrenindeki dark soulsdan olan çocuğu diyebilirim. Bonfire mantığını burada meditasyon noktaları almış yetenek puanlarımızı buralarda dağıtıyoruz. Ve oyunu burada kayıt edebiliyoruz. Bonfiredan tek farkı oyunda hızlı seyahat olmaması. Sadece orada da değil. Hiç yok. Tam bir sinir krizi. Oyun haritası zaten eblek bişey yön bulacağım derken kafayı yedirtiyor . Bir de o haritadaki görev tamamlanınca ekseriyetle gemiye dönmemiz gerekiyor. Haydi bakalım nereden gelmiştik tekrar gemiye nasıl döneceğiz uğraş dur. Anlıyorum yolda dönerken o düşmanları bir daha keselim de oyun süresi uzasın istiyorsunuz ama böyle zorlayınca insan sövüyor. Oyundaki mekanlar 4-5 gezegenden ibaret bazılarına tekrar tekrar gidiyoruz. Bu biraz sıkıcı olabiliyor. Ama yeteneklerimiz arttıkça başlarda ulaşamadığımız alanlara sonradan ulaşabiliyoruz ve bu mekanik sıkıcılığı biraz olsun engelliyor. Bu yeteneklerimiz de cidden oyun ilerledikçe açılıyor yani oyunun 9-10 . saatinde bile yeni yerlere ulaşmamızı sağlayacak yetenek açılır mı. Açılıyor işte. Şimdi yalan yok yetenek puanlarını adam gibi dağıttıktan sonra yapabileceğimiz hareketlerle özellikle 13-14. Saatlerde falan tam bir jedi gibi hissedebiliyor ve dövüşebiliyoruz. Ama işte başlangıçtaki kısımlar işkence. Düşünün çift zıplama bile başta yok. Oyundaki yegane yancımız BD-1 çok tatlı olmuş. Kendisi İsviçre çakısı gibi loot kutularını açıyor kilitli kapıları açıyor bilgisayarları hackliyor. Geliştirirseniz droidleri de sizin tarafınızda dövüşmesini sağlıyor. Hikayedeki diğer karakterler de meh seviyesinde. Ana karakterimiz harici olanlar pek bir şey koyamamış ortaya. Hele Bir Nightsister var. Tam zorlama bir ekleme. BD-1 ile açtığımız kutularda da anca kaplama falan çıkıyor ya da ışın kılıcı görselleri. Açıkçası insanın içinde bunları arayayım da bulayım gibi bir istek uyandırmıyorlar. Sadece Taşıyabileceğiniz potion sayısını artıran kutular var onlar biraz daha zor yerlerde onları avlamak zevkli. Öldüğümüzde meditasyon noktasından başlıyoruz. Kaydetmemiş olduğumuz puanlar da siliniyor. Ama bir yerden düşerek ölürsek oraya en yakın noktadan başlıyoruz ve puan silme olmuyor. Oyun burada affedici olmuş. İyi de olmuş. Grafikler ps4 de kötü PC de indirip denediğimde daha iyi duruyordu. Hem de orta pc de bile daha iyiydi. PC de 60 fps çok daha akıcı tabi. Ps4 de 30 fps bazı yerlerde kahrediyor resmen. Hadi 30 yaptınız kaplamalar düzgün olsa neyse , çoğu yerde geç yükleniyorlar. Yüklenince de hala kötü gözüküyorlar. Herkesin değindiği ışın kılıcının robotların ve yaratıkların uzuvlarını koparıp stormtrooper lara bunu yapmaması biraz garipsense de sonra Aman buna mı takılacağım şeklinde dert tasamın arasında kendine yer bulamadı. Oyundaki atla zıpla iyi de iki mekanik çok kötü birincisi Parry mekaniği bazen çalışmıyor bazen geç algılıyor. Ona güvenince patates olabiliyorsunuz. (Burada benim de becerememiş olma ihtimalim var çok b.k atmayayım.) Diğeri de kilitlenme mekaniği. Normalde R3 ile en yakındakine kilitlenmesine gerekirken özellikle kalabalık dövüşlerde rakip ölünce gidip en uzaktakine falan kilitleniyor. O sırada tekrar aç kapa. Rakipler ağzımızı kırıyor tabi. İyi bir şey yok mu var. Mezarlardaki mekanikleri ve bulmacaları kesinlikle beğendim. Force güçleriyle çok uyumlu olmuşlar. Genel özetle başlangıcı gayet sinematik güzel başlayıp ortalarda oldukça tekrara düşen oyun git gel görevlerinden sonra son bölümde tekrar seviyeyi yükseltip güzelce sonlanıyor. Fena bir deneyim değildi. Tekrar oynar mıyım? Sanmam. Belki kalan kutuları falan toplayıp platinlerim ama belki.

• Delikanlı gibi kim okuduysa özet geçsin

• Kardeşim çok güzel incelemeler değerlendirmeler, yazdıklarını cidden keyifle okuyorum, lise zamanlarında gameshow'la yatıp kalktığım zamanlar aklıma geliyo, hey gidi günler :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İyiki doğdun Erhan abi nice mutlu yıllara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kralexx42 -- 11 Aralık 2019; 13:51:55 >
  • crazytown_ kullanıcısına yanıt
    star wars ın yeni oyunu genel olarak güzel oyunmuş reis.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakcan42

çok tekdüze oyun değil mi ya :)

Alıntıları Göster
    oyun yok oyun

ne oynayacağız? fortnite mı? overwatch mı?
  • kralexx42 kullanıcısına yanıt
    Vay Celil'im, çok teşekkür ederim kardeşim...
  • e.c.i kullanıcısına yanıt
    Curie rabottu, onu sanayide bizzat ben yaptırdığım için sıkıntı olmuyor, bazen yatmadan önce yağlamak gerekiyor gerçi gıcırdamasın diyerektan
  • togimacmac kullanıcısına yanıt
    Hangi bataklık, ne bataklığı
  • quote:

Hangi bataklık, ne bataklığı
    far harbour dan bahsediyor olabilirler ?
  • Assassins creed odysse almıştım. 2 hafta oldu başlayamadım nioh fena sardı
  • quote:

Curie rabottu, onu sanayide bizzat ben yaptırdığım için sıkıntı olmuyor, bazen yatmadan önce yağlamak gerekiyor gerçi gıcırdamasın diyerektan

Evet ilk kurtardığımızda robottu ama sonradan sentetik bedene alıyorduk fena birşey oluyordu
  • fallout 4 kelimesi bile midemi bulandırmaya yetıyo.boyle dandık oyunları destekledıkce utanmadan daha beterını yapıyolar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spaceman81 -- 12 Aralık 2019; 15:42:0 >
  • İyi hafta sonları :)

• 
Sayfa: önceki 62726273627462756276
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.