Şimdi Ara

Epic’in patronu Tim Sweeney’e göre PS5’in SSD’si PC dahil tüm platformların en iyisi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
1.713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • WmGMD W kullanıcısına yanıt
    Pci 4.0 ssd olabileceği konuşuluyor ki bu da 5gb/s okuma yazma ile sata ssd nin 10 katı bir hız demek,
    Ddr3 1066mhz 8.5gb/s olduğunu düşünürsen hafızanın komple ram’den oluştuğunu düşün o derece bir hız yani :)
    Bu da demek oluyor ki bambaşka bir ssd teknolojisi bulmuşlar.
    Bence bundan sonra ddr5-ddr6 vs devam etmek yerine ram alanını ssd den kullanılmaya başlamalıyız, böyle bir teknolojinin önünü açmalılar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • jac0B0 kullanıcısına yanıt
    Bambaşka bir çözüm buldukları yok. Sadece yeni çıkan teknolojiyi koyuyorlar cihazlarına ve bir kaç rutüş. Bu kadar. Gerisi reklam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • .V. . kullanıcısına yanıt
    Sıralı test yaptığımda SATA'lar yarı hızlarda gezinirken M2 disk tam dediği hızlarda yazma yaptı.Linux dd ve sync komutları ile yaptım testi. Samsung 850 ve 970 Evo ile test yapmıştım.

Buradaki etken şu, SATA port güney köprüsü üzerinden işlemci ile haberleşirken kullandığı PCI'e yolları tek. Siz SATA üzerinden haberleşirken ortak yol üzerinde az trafik olsa da sürekli az sayıdaki yavaş arabalara takılıyorsunuz(kesilmeler/interrupts) ama PCI-e üzerinde sadece size ayrılmış bomboş yol üzerinden haberleşiyorsunuz.

• TheJudgé kullanıcısına yanıt
    Iphone madem çok iyi fotoğraf çekiyor Apple fotoğraf makinesi pazarına da girsin görelim. Tam olarak bunu dedin az önce. Ve konunun en beğenilen yorumu bu. İnsan gerçekten hayret ediyor.

• BCRTVKCS kullanıcısına yanıt
    Neyden bahsediyor
  • Ssd olayı daha çok geliştiricileri ilgilendiren bir durum.

• Arkadaşlar pc mühendisliği okumadım çokta anladığım söylenemez ama kısaca kendi tahminimi söyliyim.Şimdi bu oyunlarda texturelar ekran kartına yük bindiriyor biliyorsunuz.Optimizasyon için napıyorlar uzak nesnelerdeki grafikleri kesiyorlar görmediğimiz yerdekileri ise oyun motoru siliyor.Hdd ile bunu yaptığınız zaman textureların tekrardan yüklenmesi geç oluyor.Ama ssd ile bunu çok hızlı bir şekilde yapabilirler.Bu sayede optimizasyonu çok daha iyi çok daha iyi grafikli oyunlar yapılabilir diye düşünüyorum.Bu sadece benim tahminim tabi bence bu kadar ssd üzerinde durmalarının nedeni sadece yükleme süresinin kısalması olamaz.

• PrensMişkın P kullanıcısına yanıt
    Bambaşka bir çözüm yok sadece yeni teknolojiyi koyuyorlar lafı birbirini çürütmüyormu? 😆 Bu ne doyumsuzluk sanki burdaki herkez 4k 240hz oyun oynuyorda bunu beğenmiyor. Donanım hiçbirşey değildir bugun halen ps3 ile gta 5 oynanıyorsa işin yazılımda bittiğini aklınızın bir yerine koyun....

• gcb1903 kullanıcısına yanıt
    Hocam bu tiplere bişey anlatamazsın.
    Bunlara göre konsol çöp pc en iyisi.
    Hatta pc en iyisi olabilmesi için de amd işlemci olması lazım yoksa 9700k bile çöp derler hiç bir işe yaramayan işlemci der bu forumdaki tipler.
    Uzun süre ara vermiştim tekrar geldim ama aynı tipler devam ediyor, bilgi yok fikir var, objektiflik yok subjektiflik var.
    Forumun adı donanım haber değil çöp forum olması lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: EvenstarGS

Arkadaşlar pc mühendisliği okumadım çokta anladığım söylenemez ama kısaca kendi tahminimi söyliyim.Şimdi bu oyunlarda texturelar ekran kartına yük bindiriyor biliyorsunuz.Optimizasyon için napıyorlar uzak nesnelerdeki grafikleri kesiyorlar görmediğimiz yerdekileri ise oyun motoru siliyor.Hdd ile bunu yaptığınız zaman textureların tekrardan yüklenmesi geç oluyor.Ama ssd ile bunu çok hızlı bir şekilde yapabilirler.Bu sayede optimizasyonu çok daha iyi çok daha iyi grafikli oyunlar yapılabilir diye düşünüyorum.Bu sadece benim tahminim tabi bence bu kadar ssd üzerinde durmalarının nedeni sadece yükleme süresinin kısalması olamaz.
    Bu dediklerinin etkisi ne kadar?
    %1 ?
    %2 ?

• Lord Melkor kullanıcısına yanıt
    Unreal'ın geliştiricisi Epic Games :)

• an agony A kullanıcısına yanıt
    Dediğim gibi bu konuda bir eğitimim yok işin uzmanı değilim.Ancak bu görünmeyen yerlerdeki textureları kaldırma olayı optimizasyonu baya olumlu etkiliyor.Neyse bunun ne kadar etkili olup olmadığını göreceğiz.Saf ekran kartı gücü mü daha etkili olucak yoksa daha hızlı depolama birimi mi.Bu arada ben oyun fiyatlarından dolayı Xbox x series + Gamepass taraftarıyım. :))
  • .V. . kullanıcısına yanıt
    Buna hedef saptırma derler, demek ki bu konsol başka bir taraftan fiyasko/falso yiyecek demektir.

Bilin bakalım nereden ?
  • jac0B0 kullanıcısına yanıt
    PCI-Express 4.0 NVMe geçen yıl PC' platformuyla beraber geldi zaten.

Konsollardaki yeni değil yani.

Epic’in patronu Tim Sweeney’e göre PS5’in SSD’si PC dahil tüm platformların en iyisi

Önceki konsollarda da hazır HDD'yi al konsola tak sat olayı vardı, Sadece teknolojik olarak değişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 14 Mayıs 2020; 11:58:58 >
  • EvenstarGS kullanıcısına yanıt
    Texture yüklemesini RAM belleği yapar. GPU Hdd'den bilgi beklemez. Beklerse 1-2 saniyelik gecikmeye kadar varır o iş. GPU'nun 3gb 6gb vb. versiyonları bu yüzden var.
  • Yeni nesil demek Open World oyunlar demek zaten. PS5 ve SSD baya avantajlı olur. God of War 2, Spider-Man 2, Horizon 2, Bloodborne 2 rakiplere fark atar

• Ps5 te 9gb/sn compressed okuma hızı var pc ile ayni degil yani haber içeriğindeki yorum yanlış

• CWaRRioR kullanıcısına yanıt
    Tamam bende onu diyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.