Şimdi Ara

Epic Games Launcher Ryzen işlemcileri 20 dereceye kadar daha sıcak çalıştırıyor (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
1
Favori
5.709
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4.2ghz OC lu 3600 boşta 33 derece çalışırken epic launcher ı açınca sabit 41 derece çalışmaya başladı.

Evet maalesef doğru sıcaklığı yükseltiyor. Steam den şaşmamak lazım.

• Beyler bende r5 1600 var 24 derece genelde açıyorum 24 derece bir değişiklik yok
  • Ben geçtiğimiz aylarda silmiştim. Satın aldığım oyunlar vardı. Açıkçası hiç oynamadım bile. Silmemin nedeni hem oynamamam hem de Çinli şirketlerden hiç haz etmememden dolayıydı. Uygulamasının optimizasyonu da bariz kötü. Bir de aylar önce;

tracking-website-prod07-epic-961842049.us-east-1.elb.amazonaws.com

adresi ya pi-hole ya da glasswire kayıtlarıma düşmüştü, bloklamıştım.

• Ben cidden bunu hiç fark etmemiştim.

Bedava oyun vereceğine launcher yapsın artık Epic'de...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Google chrome : memory usage 1600.

"My ram now"

• GoldPunch kullanıcısına yanıt
    Düzeltirler mi hocam? Bende 5900x aldım crysis remastered oynamayı planlıyorum ama iğrenç platformdan başka yerde yok.
  • Benim işlemcim normalde 33 dereceyken birden 45 dereceye yükseliyor bunun yüzünden. Ryzen 7 2700X
  • Cok dandik ya o belli oyunlari geri donme steamdeki gibi degil bedava oyunlarida almiyorum ben
  • Çözümü çok basit. Launcheri başlangıçta pasif yapın. Sonrada oynadığınız oyunların kısayolunu masaüstüne ekleyin. Launcherle hiç işiniz olmaz
  • Epic Games Launcher Ryzen işlemcileri 20 dereceye kadar daha sıcak çalıştırıyor

tek çekirdeğe %16 yükleniyor 5 derece farketti bende.işlemci 3300x

• Aha yakalandılar Mining işini bırak artık Epic 😂
  • Isınsın
  • kdrakkc K kullanıcısına yanıt

bende diyorum pc niye boşta 60 derecelerde temiz format atmama rağmen

• Ben sadece oyunları almak için kullandığım için beni bağlamıyor, mobilden hallediyorum :))

• Epic Games Launcher Ryzen işlemcileri 20 dereceye kadar daha sıcak çalıştırıyor

Epic Games Launcher Ryzen işlemcileri 20 dereceye kadar daha sıcak çalıştırıyor

Arkadaşlar benim değeler bu şekilde.
    Epic launcher açıkken 26-32 derece de cpu değişiyor.
    Epic luancher ı kapatığım da da hemen hemen aynı değerleri alıyorum. 1-2 derece fark ediyor.

Core 1 yuksek gibi ama diğer core düşük gibi.
    Normal bir durum mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the-music -- 27 Aralık 2020; 14:6:20 >
  • the-music kullanıcısına yanıt

1 çekirdeği %35 civarı kullanıyor sürekli bir önceki sayfada detaylı analizim var.

İntel daha profesyonel olduğu için küçük iş taleplerinde sadece kullanılan çekirdeğe gerektiği kadar voltaj verirken amd musluğu sonuna kadar açıyor hatta eminim o 1 çekirdeğin yükü için tüm çekirdeklerin voltajınıda yükseltiyordur o yüzden 20 derece fırlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 27 Aralık 2020; 15:1:21 >
  • Yani bu durumda benim değerler normal mi?
    Bi sorun oluşuturur mu?
  • Hocam bu şekilde değerler.

• the-music kullanıcısına yanıt

Sizdede tek çekirdekte %35 civarı kullanım var herhangi bir sorun yok şuan epic böyle çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 27 Aralık 2020; 16:17:35 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.