Şimdi Ara

Epic games'in o kadar şeye rağmen sevilmemesi (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
388
Cevap
0
Favori
19.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
144 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kullanıcı arayüzü aşırı vasat. Tek ve en önemli sorununun bu olduğunu düşünüyorum. Lakin ne gariptir ki Epic Games bu sorunu sürekli göz ardı ediyor.

• Hocam arayüz değişse ve güzel özellikler eklense bana şimdi fazla zaman gerektirmeden gelişebilir gibi geliyor, zaten epic games adını bilmeyen insan yok artık oyun oynayıp da. Bu bedava oyunlarla daha çok tanındı ve kullanıcı kazandı, ancak millet bedavasını alıp gidiyor uygulamaya sövüyor çok kötü diyor falan, madem öyle almasın bedava oyun, bunu onlara dersen bedava oyun kanka hakkımız o almazsak olmaz diyorlar.

Ve görüyorum çoğu kişi şey diyor ya kardeşim 30-40 liralık oyunu bedava verse ne olur vermese ne olur güzel oyunlar değil diyor. Bu da tamamen saçma, adamlar en basitinden watch dogs 2 ve gta 5 verdi ama aç gözlü olan hep böyle oyun bekliyor 30 liralık oyun verince de yaranamıyor kimseye.

Ancak bende söylüyorum epic gamesin geliştirilmesi lazım arayüz en basiti ile. Bunlar olursa steame rakip olabilir.

• Keshi kullanıcısına yanıt

Aynen öyle google sitesi gibi bir arayüze sahip o konuda gerçekten çok rezil durumda.

Söylenilenleri göz ardı etmeleri de garip durum.

• quote:

Orijinalden alıntı: InspiredTiger

Hocam arayüz değişse ve güzel özellikler eklense bana şimdi fazla zaman gerektirmeden gelişebilir gibi geliyor, zaten epic games adını bilmeyen insan yok artık oyun oynayıp da. Bu bedava oyunlarla daha çok tanındı ve kullanıcı kazandı, ancak millet bedavasını alıp gidiyor uygulamaya sövüyor çok kötü diyor falan, madem öyle almasın bedava oyun, bunu onlara dersen bedava oyun kanka hakkımız o almazsak olmaz diyorlar.

Ve görüyorum çoğu kişi şey diyor ya kardeşim 30-40 liralık oyunu bedava verse ne olur vermese ne olur güzel oyunlar değil diyor. Bu da tamamen saçma, adamlar en basitinden watch dogs 2 ve gta 5 verdi ama aç gözlü olan hep böyle oyun bekliyor 30 liralık oyun verince de yaranamıyor kimseye.

Ancak bende söylüyorum epic gamesin geliştirilmesi lazım arayüz en basiti ile. Bunlar olursa steame rakip olabilir.

objektif olmayı öğren. hayatta sana biri bir iyilik yaptığında kusurlarını görmezden gelecek gibi bir halin var. yapma böyle. epic dedikleri kadar kötü. bedava oyunu almaları veya almamaları bir şey değiştirmez insanların. kraldan çok kralcı olma. adamlar kendi arayüzlerini yıllardır gram geliştirmemiş, sırf bedava oyun veriyorlar diye "ehe süper ya bu epic'in he rşeyi" demek kadar saçma bir davranış yok. resmen şu "hem iktidara sövüyorlar, hem de bu ülkede yaşıyorlar" kafasında bir şey seninki.

• Chandler Bing kullanıcısına yanıt

birşey sorucam da objektif olmayı öğren diyen sen objektif misin ?

Alıntı

metni:
    ehe süper ya bu epic'in he rşeyi"

Ben böyle birşey dedim mi ?? Hangi mesajımda dedim ?

Kendi ağzımla diyorum ki epic şuan bir temel atıyor arayüzüde geliştirilirse güzel yerlere gelebilir diyorum ki bu gayet olabilecek bir durum. Sırf bedava oyun vermeleri yüzünden iyi dediğim de yok ancak bu adamlar bedava oyunu boşuna vermiyorlar herhalde birşeyler deneyip bir yerlere gelmek istiyorlar fakat yine de gelemiyorlar. Ben de arayüz geliştirilip bir çok özellik eklenirse güzel yerlere gelebilir diyorum.

Ama, sayın çok objektif hocam bana objektif olmayı öğren diyor ne garip bir olay. Merak ediyorum neden böyle bir yorum yaptığınızı.

• Launcher bile soğumak için bir sebep bence. Az önce bir giriş yapayım dedim e-mail yazarken bug'a girdi sinirlendim kapadım.

• WhyNot? kullanıcısına yanıt

Ekşide takılmıyorum biraz baktım attığınız linke açılmış olabilir böyle birşey, bilmiyorum.

• Bence Epic'in iki önemli sıkıntısı arayüz ve sosyallik kısmı. Şahsen bedava oyun vermesine rağmen o uygulamayı bilgisayarımda bulundurmak istemiyorum. Yoksa kuponlar falan çok iyi.

Ayrıca Steam'deki arkadaşlık sistemi çok başarılı. Arayüz çok kullanışlı. Yayın bile yapılıyor.

Epic bu kadar oyun verirken boş durmayıp bence steamle rekabet edecek bir düzen değişikliğine gidiyordur. Yakında çıkar haberleri.

Son olarak da Steam pahalı falan diyenler olmuş. Arkadaşlar steamde her ay indirim oluyor. Oyunların indirimli fiyatları neredeyse hep sabit. Misal her ay 17tl'ye inen Witcher3'ü sen indirimsiz fiyatıyla pahalı diye eleştirirsen herkes güler ve Steam kulanmadığını bilir  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmettsezis -- 19 Aralık 2020; 2:22:47 >
  • quote:

birşey sorucam da objektif olmayı öğren diyen sen objektif misin ?

Alıntı

metni:
    ehe süper ya bu epic'in he rşeyi"

Ben böyle birşey dedim mi ?? Hangi mesajımda dedim ?

Kendi ağzımla diyorum ki epic şuan bir temel atıyor arayüzüde geliştirilirse güzel yerlere gelebilir diyorum ki bu gayet olabilecek bir durum. Sırf bedava oyun vermeleri yüzünden iyi dediğim de yok ancak bu adamlar bedava oyunu boşuna vermiyorlar herhalde birşeyler deneyip bir yerlere gelmek istiyorlar fakat yine de gelemiyorlar. Ben de arayüz geliştirilip bir çok özellik eklenirse güzel yerlere gelebilir diyorum.

Ama, sayın çok objektif hocam bana objektif olmayı öğren diyor ne garip bir olay. Merak ediyorum neden böyle bir yorum yaptığınızı.

demedin ama insanlardan sırf bedava oyun aldıkları için laf etmemelerini istiyorsun. epic kötü diyorlarsa almasınlar oyun diyorsun. bu da kraldan çok kralcı olduğunu gösterir. adamların kendisine saygıları yok, sen saygı duysunlar istiyorsun diğer insanlardan. epic sadece bedava oyun veren bir platform şu anda, dahası değil. sen bir yerlere gelebilir diyorsun, kendileri sanki bunun farkında değil. düzeltmiyorlar işte, yapacak bir şey yok. kim niye epic'i sevsin bu durumda? niye saygı duysun? alır bedava oyununu, kötüye de kötü der ki kötü.

• ahmettsezis kullanıcısına yanıt

Arayüz ve sosyallik yok. Ancak güzel adımlar atarlarsa steame rakip olabilirler konu boyunca bunu söyledim durdum ama olsun.

• Epic Games, platform kalitesi olarak, Steam'in çok gerisinde kalıyor. Epic Games'in verdiği, cidden kaliteli olan oyunlar var fakat Steam, sadece oyundan ibaret değil; birkaç tık fazlası. İnsanların sosyal iletişim kurmasına yarayan, her türlü istatistiği tutan ve çok sevilen bir platform.

Steam, Epic Games'ten farklı olarak kişiye "özel" hissettirebiliyor. Neredeyse tamamen kişiselleştirebilir profili, arkadaşlar ağı, profil yorumları, ekran görüntüleri, paylaşılan bağlantılar, oyunların rozetleri, oyun başarımları, bir oyunu satın alıp almamana bir nebze de olsa fayda sağlayan oyun incelemeleri bölümü, koskoca takas dünyası, oyun içi/dışı marketi, profil level'lari -ki birçok oyuncu için önem arz eden bir durum-, arkadaş aktiviteleri ve oyunlara özel atölyeleriyle, kişiyi daha ileriye götürüyor. Örneğin, atölye eksikliği yüzünden, biri Steam diğeri Epic Games kullanan iki arkadaş, Ark Survival'ın keyfini birlikte çıkaramıyor çünkü atölye gerektiren mod, harita vb. şeylerin eksikliği engel oluyor. Bir diğer örnek ise, GTA V'in, Steam harici çevrim dışı olarak yani internet bağlantısı olmadan hikâye modunun oynanamaması. Epic Games'in dağıttığı bedava GTA V'lerden bir kopya da ben edindim fakat hikâye modunu, internet bağlantısı olmadan oynayamadım; Steam'den indirim kovalayıp satın aldım. Rocket League'i de bedava olacağı haberi geldikten sonra sırf Steam kütüphanemde bulunsun diye satın aldım.

Steam, kitap seven birisinin içi kitap dolu eviyse; Epic Games sadece, kitap seven birisinin ziyaret ettiği küçük bir kütüphane olarak kalıyor. Epic Games'in var olması beni mutlu ediyor, bedava verdiği kaliteli oyunlarıyla, yaptığı indirim ve kupon imkânlarıyla haz veriyor fakat sunduğu imkânlar eşit olana kadar, Steam, ev gibi hissettirmeye devam edecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bubblez -- 19 Aralık 2020; 2:27:22 >

• quote:

Arayüz ve sosyallik yok. Ancak güzel adımlar atarlarsa steame rakip olabilirler konu boyunca bunu söyledim durdum ama olsun.

Size demedim hocam. Her konuda olduğu gibi fanboylar basmış burayı, onlara dedim  

Dediğim gibi, boş durduklarını sanmıyorum. Modern bir sosyal ağ deneyimi sunarlarsa Epic'e akın akın kullanıcı kayar. Aslında Fortnite'ın başarısından sonra hemen girmeleri gereken bir işti, neden geç kaldılar anlamadım.

• Alıntı

metni:
    epic kötü diyorlarsa almasınlar oyun diyorsun

Bunu dediğim doğru, bende kötü diyorum ancak bazı kişiler görüyorum epic gamesi yapanı s.keym falan diyerek veya daha ağır şekilde sövenler var. Ama adam her hafta düzenli olarak bedava oyunu almayı ihmal etmiyor niyeyse. Benim zaten bahsettiğim konu bu.

Bende arayüz kötü diyorum, geliştirilse güzel olabilir diyorum. Ama millet ana avrat sövüp gelip yine de oyun alıyor bedavadan. Bana yanlış gelen nokta bu. Ben eleştiri yapıyorum adam saldırı yapıyor. Bu yanlış.

Ben epic gamese ana avrat sövsem bir daha programa girmem silerim bile sövdüğüm platformdan neden oyun alayım ?

Kraldan kralcı gibi görünmüş olabilirim ancak öyle değilim, kendimi açıklayamadım galiba umarım bu yanıtımla anlarsınız.

• Malesef. Steam gibi bölgesel fiyatlandırma, topluluk, yorumlar vs vs. Steam aşktır. Epicte oynarım tabi ama RL için epice girmem mesela STEAM DEVAM .

• quote:

Alıntı

metni:
    epic kötü diyorlarsa almasınlar oyun diyorsun

Bunu dediğim doğru, bende kötü diyorum ancak bazı kişiler görüyorum epic gamesi yapanı s.keym falan diyerek veya daha ağır şekilde sövenler var. Ama adam her hafta düzenli olarak bedava oyunu almayı ihmal etmiyor niyeyse. Benim zaten bahsettiğim konu bu.

Bende arayüz kötü diyorum, geliştirilse güzel olabilir diyorum. Ama millet ana avrat sövüp gelip yine de oyun alıyor bedavadan. Bana yanlış gelen nokta bu. Ben eleştiri yapıyorum adam saldırı yapıyor. Bu yanlış.

Ben epic gamese ana avrat sövsem bir daha programa girmem silerim bile sövdüğüm platformdan neden oyun alayım ?

Kraldan kralcı gibi görünmüş olabilirim ancak öyle değilim, kendimi açıklayamadım galiba umarım bu yanıtımla anlarsınız.

anladım. sen de kusura bakma ben de neden yükseldim bilmiyorum.

• Yapılan en kaliteli yorum. Katılıyorum.

• Chandler Bing kullanıcısına yanıt

Sorun değil hocam, forumda alışık olduğumuz durumlar. Siz de kusura bakmayın.

• Steam ın kullanıcılara daha rijit gelmesidir sebeplerinden biri.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.