Şimdi Ara

Epic, Apple'ın Fortnite'ın popülerliğinin azaldığı söylemlerini yalanladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen ay
  • Cevaplayan Üyeler 10
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 53 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • JonVaynen (1 mesaj) Steelo (1 mesaj) TheNewAtilla (1 mesaj) 12 Angry Men (1 mesaj) hollowman_ (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (1 mesaj) (5 mesaj) Uygulama (3 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Epic, Apple'ın Fortnite'ın popülerliğinin azaldığı söylemlerini yalanladı
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    399 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Apple'ın uygulama içi satın alımlar üzerinden kazandığı komisyonlardan kendini kurtarmak isteyen Epic, Fortnite'da uygulama içi satın alımların ödenmesinde App Store üzerinden ödeme haricinde doğrudan Epic sistemi üzerinden ödeme seçeneği getirmiş ve bu durum Apple ile arasındaki gerilimin başlamasına sebep olmuştu. Apple ve Epic arasında bir süredir devam eden münakaşa yapılan açıklamalarla daha da kızışıyor.

Ayrıca Bkz.OnePlus 8T'nin tanıtım tarihi belli oldu!

Yaklaşan duruşma öncesi iki şirket de karşı tarafı suçlayan, kendini haklı çıkarmaya çalışan açıklamalar yapıyorlar. Son olarak Apple, Fortnite'ın azalan popülaritesinden bahsederek Epic'in, oyuna karşı ilginin tekrar artmasını sağlamak için bu durumlardan faydalanıp bilerek konuyu uzattıkları yönündeki ifadeleri Epic tarafından yalanlandı.

Epic, Apple'ı yalanladı

Apple, geçtiğimiz günlerde, mevcut yaşanan durumlara Google Trends'ten aldığı bilgiler doğrultusunda: “Epic'in Apple'a karşı iddialarıyla hiçbir ilgisi olmayan nedenlerden dolayı, Fortnite'ın popülaritesi azalıyor. Fortnite'a olan ilgi Ekim 2019'dan Temmuz 2020'ye kadar yaklaşık %70 oranında azaldı. Bu dava (ve oluşturduğu ön sayfa manşetleri), Fortnite'a olan ilgiyi yeniden canlandırmak için tasarlanmış bir pazarlama kampanyasının parçası gibi görünüyor." ifadelerine yer vermişti.

Apple'ın bu ifadelerinin ardından Epic: "Apple'ın Google arama hacmi karşılaştırması için seçtiği süre boyunca (Ekim 2019 ile Temmuz 2020 arasında), Fortnite'daki günlük aktif kullanıcı sayısı gerçekte %39'dan fazla arttı." ifadeleriyle Apple'ın söylemlerini yalanladı.

Apple ve Epic arasındaki bu mücadele, 28 Eylül'de yapılacak olan duruşma ile daha fazla netlik kazanacak.

Kaynak:https://www.theverge.com/2020/9/19/21446701/epic-apple-fortnite-lawsuit-app-store
    Kaynak:https://www.engadget.com/epic-rejects-apple-claims-about-fortnite-ios-demand-164832295.html

|
    |

• Mobilden oyun oynayan insanlara akıl sır erdiremiyorum. Metrobüs'te felan mesela adam 40 yaşında pubg oynuyor inene kadar :D
  • Yüzbaşı
    274 Mesaj
    mobilden oyun oynayanlar ne zevk alıyo acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi th9 -- 20 Eylül 2020; 14:5:26 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    686 Mesaj
    Mobilden oyun oynayan insanlara akıl sır erdiremiyorum. Metrobüs'te felan mesela adam 40 yaşında pubg oynuyor inene kadar :D
  • Binbaşı
    1721 Mesaj
    Appleın fortniteın popülerliliğin bu nasıl cümle la

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Teğmen
    178 Mesaj
    Zamanında MS'e İnternet Explorer davası gibi Apple'a da bir tekel davası gelmeli amma...
    |
    |
  • Yarbay
    10414 Mesaj
    Telefonda bu tarz oyunlar zerre zevk vermıyor bana. Denemek ıcın geçen sene indirip birkaç sefer oynadım sonra sildim. Bu tarz oyunları klavye mouse ile pc de oynayacaksın.
    |
    |
  • Yarbay
    6996 Mesaj
    2018 kadar popüler olamasada hala en popüler battle royale oyunu fortnite.

Gelirlerde cod mw-warzone’un bile önündeler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    844 Mesaj

her yıl popüler oyunlar değişiyor

ve asıl önemli olanı insanlar büyüdükçe oyuna ilgisi azalyor ondandır

|
    |
    |
    |
  • Yüzbaşı
    289 Mesaj

Telefondan oyun oynayan biri degilim fakat neyine sir erdiremiyorsun adam yorgun eve giderken kafasini dagitiyor muhtemelen gunde 2-3 saati yolda geciyor gayet normal
    |
    |
    Steelo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
kripto para haberleri
Canlı Tv izle
Sohbet
Radyo Dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,656
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.