Şimdi Ara

EP35-DS3R ciler Bu Sorunla Karşılaşan Varmı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
1.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • otomatik nasıl yapılır.Yani kendi kendini ayarlıycak fan
  • quote:

Orjinalden alıntı: dallas41

otomatik nasıl yapılır.Yani kendi kendini ayarlıycak fan

bıos ta cpu fan control enabled var onu yap tamamdır
  • bi deneyelim bakalım.
  • olamzsa pek uğrsşms gçönder gitsin
  • Beyler sorun nasıl olduysa halloldu. hemen f2 biosa geri döndüm.. akşam makineyi clear cmos modundan çıkarttım elektrik bağlantılarını taktım pili tekrar taktım. power düğmesine bastım yine aynı şeyi yaptı. yaklaşık 7 -8 kere Kapandı açıldı kapandı açıldı. Şimdi bi problem yok. çalışmaya başladı... ne saçma bi durum anlamadım gitti..
  • Aynı Şeyle Tekrar Karşılaşa bilirsin sen power supley bi değiştir istersen :)
  • anakart bendede var aynı sorunu 1 haftalıkken yaptı baska power taktım fln fılan duzelmedı ve bıos update yaptım duzeldır 2 aydır sorunsuz calıyo.
  • Makine 2 gün çaşıltı bu sabah yine açma düğmesine bastım aynı şayi yaptı.. Herhalde servis yolu göründü gibi...
  • quote:

Orjinalden alıntı: tolgaciik

Makine 2 gün çaşıltı bu sabah yine açma düğmesine bastım aynı şayi yaptı.. Herhalde servis yolu göründü gibi...

götür tabi benimde başıma geldi aynı şey ugraşma daha fazla
  • Bu gigabyte anakartlarda böyle bir sorun var. Bende sistemi yeni kurduğumda 1 hafta aynı sorunla uğraştım. Yapmadığım şaklabanlık kalmadı. Neden sonra düzeldi ve 3 aya yakındır da bir daha öyle bir sorunla karşılaşmadım. Şimdi O/C (oyun oynar gibi voltajlı, voltajsız deniyorum sürekli) felan da yapsam çatır çatır çalışıyor.
  • Aslında o anakartta beklememek lazım öle hatalar. Power'inde bi problem olmasın
  • Tüm bileşenleri başka anakartta denedim. PSU casper ın 400 Watlık bi modeli.. ama başka psuda denedim.
  • ram lern voltajını sabitlersen hallolması gerekir d i aslında ben de ole kullanıyorum
  • Valla ben hiç bir sorunla karşılaşmadın çok memnunum kartımdan iyikide almışım
    senin soruna gelince biryeri yanlış bağlamış olmayasın
  • F3 BİOS SORUNLU... F2'YE DÖNÜN...
    KESİNLİKLE BİOSTANDIR...

HA PARDON ZATEN BİOSTAN OLDUĞU ANLAŞILMIŞ... 2 BASKI YAPTIK... ÖZÜR...
  • Sorunu çözdüm arkadaşlar.. Problem Ballistix Ramlerimden kaynaklanıyor.. 2X2 GB 800Mhz ve 4-4-4-12 frekanslarda problem yaşadım. Şu an 2X1 Kingston HyperX 900 mhz ramlerde 5-5-5-15 de şu anda hiç bir problem olmadan Ortos 2 gündür gece gündüz çalışıyor.. Balistixleri takında pcyi kapattığım zaman 3 5 defa açıp kapattıktan sonra bir daha açılmıyor... Ram frekanslarını tek tek denememe rağmen bir türlü stabiliteyi, tutturamadım...
  • Problem ondan değilmiş.. Sorun devam ediyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: tolgaciik

Problem ondan değilmiş.. Sorun devam ediyor

Kardeş belki denemişindir ama yukarıdada yazdım benimde öyle bir sorunum vardı. Şimdi yok şükür.

Bir iki şey sormak istiyorum.

1- Sistem bileşenleri (PSU dahil)
    2- O/C yapılıp yapılmadığı
    3- O/C var ise biostaki o ekranın görüntüsü (mümkünse)
    4- Kullanılan bios sürümü
  • E8400 OC yok
    2X2 Gb 800 mhz Ballistix ram. O.C siz
    EP35-DS3R F2 Bios.. (F3 biosuda yükledim sonuç aynı oldu geri F2 biosa dödüm.)
    MSI 8600GT-OC
    SkyStar2 Digital DVB
    Tplink Wireless Card.
    Casper 400 Wat PSU...

OC Yok. Bios F2 şuanda..
  • Merhaba;
    Bende de EP35 DS3 anaakart var. Windows'da sadece internet Expolorer çalışırken sistem sıcaklığı 45 derece görünüyor. İşlemci sıcaklığı da bu sırada 35 derece. Sistem sıcaklığının bu kadar yüksek olmasının sebebi nedir?
    Anakart: EP35 DS3
    İşlemci: p4 540 (3.2 GHz) Daha önce işlemciye hız aşırtma yapmıştım ancak ısınmanın sebebi bu olabilir mi diye düşündüğüm için 2 gündür "optimized defaults" ile çalıştırıyorum.
    Bellek: OCZ DDR2 1066 titanium
    Ekran Kartı: Gigabyte 1650 (Pasif soğutmalı model) Ekran kartından da şüphelenmiştim ancak ekran kartını zorlanmadan da (sadece IE açıkken) sıcaklık 45 derece.
    Güç kaynağı: Recom 600W
    Kasa: Recom Powerstation
    Heat-sink: Sunbeam Core Contact Freezer

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.