Şimdi Ara

Eos M50 Fujifilm X-T200 Sony A6000

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6
Cevap
0
Favori
863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bu makinelerden hangisini tavsiye edersiniz? Özellikle kullananlar varsa artıları ve eksileri nelerdir?

Genellikle doğa manzara fotoğrafları, kampta gece gökyüzü, yıldızlar vs çıkacak şekilde çekeceğim. (astrophotography değil, nebula vs çekmeyeceğim)

Hangi lensi tercih etmeliyim?
    15 45 - 18 55 kit lensler ihtiyacımı karşılar mı?

Bütçe 8 k civarı.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Fujifilm xt200 antrasit
    XF18-55 lens
    Tamrac çanta
    sandisk extreme 64 gb
    Filtre kiti uv polarize nd4 filtre
    M42 adaptör aldım.

Alet güzel. M42 adaptör ile evdeki helios 44mm lensi ve pentacon 135mm lensi bağlayabiliyorum.

Şimdilik memnunum. Bakalım öğrendikçe artı ve eksilerini yazarım.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 1,5 yıldır fujifilm x-t200 kullanıyorum.

Çok özenli kullanan birisiyim ve makineden oldukça memnunum. Fakat ısınınca arka lcd ekran dışa dönükse yuvasına oturmuyor.

18:55 lens var video için işimi görüyor fakat illaki yeni lens istiyor.

Ses kaydı için mikrofon şart ki bir çok makinede de şart.

1-2 ay öncesine kadar lens ve gövde yazılımı sorunluydu yani ne yama çıkardılarsa bir yerden sorun çıkardı. Şimdiki son yama ise sorunsuz. Bazen video kaydı alırken 2 saniye kayıt edip duruyor. Bazen unutuyorum ve video kayıtta sanıyorum. Hafıza kartından mı kaynaklı çözemedim...

F/p olarak bence piyasadaki en iyi cihaz.

tripod yuvası benim gibi çok çekim yapıyorsanız can sıkıcı bir hale geliyor. Pili çıkar yeni pil tak tripod tak...

• M50 içlerindeki en pratik ama en az görüntü kalitesi sunanı. Hele manzara/astro fotoğraf ile ilgilenecekseniz. Dinamik aralığı çok dar ve iso bantlanması oluyor; özellikle gölgeleri açarken. A6000'in görüntü kalitesi güzel ancak çok eskide kaldı, hatırlamıyorum ama wifi gibi bir takım güncel ihtiyaçları karşılamıyordu. Pili de çabuk bitiyor, videoda da diğerlerinden geride. Fujifilm X-T200'de yanlış hatırlamıyorsam X-t2'nin sensörü var, bu sensör çok iyi bir sensör ama bayer renk profili ile geldiği için X-t2 kadar performan vermeycektir. 18-55 lens ile alacaksanız diğer 2 makinenin direkt önüne geçer. Bence profesyonel olarak bile kullanılabilecek bir lens ki kullanan da var. Kit lensin çok ötesinde bir kalitede. 18 mm'de f/2.8 diyafram açıklığı ile ben çok temiz astro fotoğraflar çektim, 55 mm'de f/4'te güzel portreler çektim. İhtiyaç olursa 10-24 mm lens ya da Samyang 12 mm f/2 lensi gibi çözümler de var. İhtiyacı en başta kestirmek zor olur, 18-55'i alıp geçebilirsiniz ya da samyang 12 mm f/2 ile alıp daha sonra ihtiyaç olursa uygun fiyata ikinci el 18-55 lens alabilirsiniz.

• Arkadaşlar Merhaba

konuyla pek ilgili değil ama Fujifilm konuda geçtiği için buraya yazmak istedim. fujifilm sitesinde kullanılmak üzere 1000TL'lik bir çekim var ve fotoğraf konusuna çok uzağım. ay sonuna kadar birşey almam gerekiyor. açıkçası alıp satmaya çalışacağım. Bu sebeple sizce ne alsam biraz fiyat altına kolayca satarım?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.