Şimdi Ara

EOM HDD Yİ SIFIRLADIM FORMAT ATAMIYORUM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, sorunum şu şekilde bir arkadaşımın casper leptopu var ve bundan windows8.1 single language yüklüydü bu eom sürümmüş.Format atmak için flasa 3 farklı windows yazdırdım buna leptopda olan windows dahil. Fakat flastan görmüyor ve yükleme yapmıyordu. son çare olarak hdd yi başka bir bilgisayara taktım normal format adımlarını izledim ve başta fark etmediğim bir sorunla karşılaştım hdd 5 parçaya ayrılmış ve ben C dışında hiçbiryeri silemedim. bunu geç fark ettiğim içinde C yi silmiş bulundum. Şuan bu hddyi sıfırlama yapma şansım nedir? Yardımcı olursanız çok sevinirim tıkanıp kalmış durumdayım

• Merhaba,

Bunun için diski farklı bir bilgisayara 2. disk olarak takıp, aygıt yöneticisi üzerinden diskinizi sıfırlayabilirsiniz.
  • 2 method var.
    1) Bilgisayar uefi destekli ise İSO dosyasını rufus programından gpt olarak yazın. Ve bios'tan secure boot'u kapatın ve uefi modu açın. Boot menüde Uefi usb seçeneğini seçerek dil seçimi menüsüne gelin. Oradan bu yolu izleyin.
    Bilgisayarı onar > sorun gider> diğer kurtarma seçenekleri > komut istemi. Ve şu komutları yazın;
    Diskpart
    List disk
    Select disk x (x yerine harddiskin bir önceki komutta numarası var. Onu girin. Genelde 0'dır)
    convert gpt
    exit

Sonrasında bilgisayarı yeniden başlatıp Boot menüdeki uefi usb ile kuruluma devam edebilirsiniz.

============================

2)Bilgisayar uefi destekli değil İSO dosyasını rufus programından mbr olarak yazın. Boot menüde usb seçeneğini seçerek dil seçimi menüsüne gelin. Oradan bu yolu izleyin.
    Bilgisayarı onar > sorun gider> diğer kurtarma seçenekleri > komut istemi. Ve şu komutları yazın;
    Diskpart
    List disk
    Select disk x (x yerine harddiskin bir önceki komutta numarası var. Onu girin. Genelde 0'dır)
    convert mbr
    exit

Sonrasında bilgisayarı yeniden başlatıp Boot menüdeki usb ile kuruluma devam edebilirsiniz

Kolay Gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi InspectorGadget03 -- 18 Ağustos 2019; 22:17:16 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.