Şimdi Ara

(Al/Sat/Tak) gobl1n'in ThinkPad ağırlıklı Pro Lappop Pazarı (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
302
Cevap
26
Favori
44.897
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #İstanbul İlan Türü #Takaslık Cihaz Tipi #Dizüstü Kondisyon #Kullanılmış
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: HarryBlade

12.5" ThinkPad

Alt kasa defolu X230 i5 320HDD 8RAM SüperPil Thinkpad Pro

cihazi guzel insandan aldim.. Tesekkur ederim kendisine. Biraz beklettim. Cok kibar guler yuzlu ve yardimci olmaya calisan bir insan. Kesinlikle guvenilir. Fotograflarda neyse o cikti. Umarim diger cihazimida ayni kisiden alicam. Iyi alisverisler.
    Makinenin kralını aldın. Güle güle kullan. Yine de başka bir cihaz istersen olur. Buyur, gel.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Keyifli satışlar,

İlanlarınızda think serisi bolca şey okudum, herşeyi okuyamadım fakat, x240 serisi batarya arıyorum. Kasanın dışında kalan bataryadan temin edebiliyor musunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: nohackmove

Keyifli satışlar,

İlanlarınızda think serisi bolca şey okudum, herşeyi okuyamadım fakat, x240 serisi batarya arıyorum. Kasanın dışında kalan bataryadan temin edebiliyor musunuz?
    Teşekkürler. Maalesef harici batarya yok. Bir tane ikinci el dahili var.

• O ne kadar peki?

Bu arada x240 x250 x260 ve x270 bataryaları uyumlu sanırım
    240 ile 270 birbirine tam uyuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nohackmove -- 15 Aralık 2018; 23:24:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nohackmove

O ne kadar peki?

Bu arada x240 x250 x260 ve x270 bataryaları uyumlu sanırım
    240 ile 270 birbirine tam uyuyor
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-dizustu-notebook-sifira-yakin-thinkpad-batarya-pil-x240-t440-t440s-x240-45n1773-613600044/detay/

Benden eski üye olduğunuz için 50 kağıt inerim. Bugün de kesin son fiyatımdan biraz indim. Arkadaş eski üyeydi. Harici bataryanın yan sanayisini bulabilirsiniz, ki tavsiye etmem, bulabilirsiniz. Bu biraz zor.
  • Hocam hafif ve ssdli bir thinkpad arıyorum. Aklımda t470s var senin önerebileceğin farklı bir model var mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: zenciforvet

Hocam hafif ve ssdli bir thinkpad arıyorum. Aklımda t470s var senin önerebileceğin farklı bir model var mi ?
    X230.

• Peki hocam t470s ile x230 u kıyasla desem hangisi galip çıkar ?

• quote:

Orijinalden alıntı: zenciforvet

Peki hocam t470s ile x230 u kıyasla desem hangisi galip çıkar ?
    Ne desem ki şimdi? İkisinden birini kesinlikle satmama kaydıyla beleşe seçip alma hakkım olsaydı, x230'u seçerdim. İlanlarımda konu hakkındaki görüşlerim zaten mevcut... Burada ve Sahibinden'de.

Sizin gibi soru soran kimse, şimdiye kadar benden makine almadı. Alıcı müşteri telefon açıyor veya WhatsApp'tan yazıyor.

• Elinizdeki en ucuz Windows 10 yüklü Thinkpad hangisi acaba? Minimum 4 GB RAM lazım. Günlerdir Thinkpad bakıyorum ama buralarda fiyatlar Avrupa/ABD eBay'ine göre çok uçuk kalıyor ne yazık ki. :(

Daha dün eBay'de kız gibi dolu ve temiz SSD'li bir x230 gözümün önünde 70 dolardan başlayıp 132 dolara sahibine gitti :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 31 Ocak 2019; 1:41:36 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Elinizdeki en ucuz Windows 10 yüklü Thinkpad hangisi acaba? Minimum 4 GB RAM lazım. Günlerdir Thinkpad bakıyorum ama buralarda fiyatlar Avrupa/ABD eBay'ine göre çok uçuk kalıyor ne yazık ki. :(

Daha dün eBay'de kız gibi dolu ve temiz SSD'li bir x230 gözümün önünde 70 dolardan başlayıp 132 dolara sahibine gitti :(
    ebay'den getirtin ltfn. Ben 900'e HDD'li x240 sattım. 132 Dolar'a ben alamıyorum. 700'e yakın bir şey ediyor sanırım? Getirtmenin yolunu bulursanız haber verin, ben de getirtip satayım.

Bu arada sivri dilli hiç kimse benden tek bir cihaz alamadı bugüne kadar. Sivri dil görürsem, dilimi sivriltmek gibi bir huyum vardır.
  • Üstad,bende düşük özelliklerde pc ile harici dark tvbox var. He birde işe yararsa tekerlekli bilgisayar masası.
    Ayrıca (sanırım) hdd disk arızalı grundig netbook var.Ekranı yeni değiştirdim.Bataryası iyi. Adaptörü mevcut.

Bunları verip gerekirse üste para verip, moviemaker çalıştıracak kadar bir laptop almak istiyorum ama sizinle böyle birşey yapabiliyormuyuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: ARCadaS

Üstad,bende düşük özelliklerde pc ile harici dark tvbox var. He birde işe yararsa tekerlekli bilgisayar masası.
    Ayrıca (sanırım) hdd disk arızalı grundig netbook var.Ekranı yeni değiştirdim.Bataryası iyi. Adaptörü mevcut.

Bunları verip gerekirse üste para verip, moviemaker çalıştıracak kadar bir laptop almak istiyorum ama sizinle böyle birşey yapabiliyormuyuz?
    Hocam, bu saydıklarınızın hiçbirini satamam ben. Sizin istemediğiniz ürünü, eskiyse zayıfsa başkası da istemiyor. Böyle düşünün.

• Kusura bakmayın bende dahil olacağım biraz. Böke abiden 2 pc almış 1 pc yi geri ona satmış birisi olarak yazıyorum. Soru sordum bana cevap verdi whatsappdan ayrıyetten açıkladı alacağım kesin olmadığı halde kullanacağım programı bilgisayara indirip kurdu sırf sorumu yanıtlamak için... Aranızda ne geçti bilmiyorum ama esnaf adamdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: madman1

Kusura bakmayın bende dahil olacağım biraz. Böke abiden 2 pc almış 1 pc yi geri ona satmış birisi olarak yazıyorum. Soru sordum bana cevap verdi whatsappdan ayrıyetten açıkladı alacağım kesin olmadığı halde kullanacağım programı bilgisayara indirip kurdu sırf sorumu yanıtlamak için... Aranızda ne geçti bilmiyorum ama esnaf adamdır.
    Sağol kardeşim. Ne olup bittiği ortada. İlana telefonla iletişime geçin diye yazmama rağmen sütre gerisinden atıp tutan bir zavallı adam. Benim bunun gibilere ne kadar zaman harcadığımı bilemezsin.Ben hümanisttim. Beni insanlara karşı önyargılı olmaya zorladılar. Normal insanlara da bu tiplerin ezici çoğunluk olmalarından dolayı ters davrandığım oluyor.

Bana verdiği "bütçemi fazlasıyla genişletmem gerekecek" yalan cevabı delirtti beni. Klasik klavyeye, IPS ekrana vereceği para çok yüksek olacakmış. Yalancı. Peh. Ömründe yakından görmüş mü acaba bunları? Fiyatlar hakkındaki bilgisi de ortada. Ben 2700'e IPS, 16 GB, 512 SSD X230 sattım. Daha üç ay olmamıştır.

• PM mesajlarında da görüleceği gibi en başta sattığın mal ile alakalı herhangi bir direkt fiyat eleştirisi yapmadım. Alamama kararımdan bile ben diye bahsettim.Bahsettiğin cihazları da Almanya ve Ingılterede görüp tecrübe de ettim. Herhangi bir cihaz pislik atma olayı yok. Olayın senin küfür etmen ile başladığını hala göremiyorsun.

Konunda hala küfürler savurmaya devam et, yaşına, tecrübene saygımdan senin gibi karşılık vermeyeceğim. Şikayetimi edip geçeceğim.

Edit: Modlar küfür savurduğun mesajlarını olması gerektiği gibi silmiş, daha buraya yazıp da tartışacak bir şey yok. İyi satışlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lütfü696 -- 27 Şubat 2019; 16:34:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lütfü696

PM mesajlarında da görüleceği gibi en başta sattığın mal ile alakalı herhangi bir direkt fiyat eleştirisi yapmadım. Alamama kararımdan bile ben diye bahsettim.Bahsettiğin cihazları da Almanya ve Ingılterede görüp tecrübe de ettim. Herhangi bir cihaz pislik atma olayı yok. Olayın senin küfür etmen ile başladığını hala göremiyorsun.

Konunda hala küfürler savurmaya devam et, yaşına, tecrübene saygımdan senin gibi karşılık vermeyeceğim. Şikayetimi edip geçeceğim.

Edit: Modlar küfür savurduğun mesajlarını olması gerektiği gibi silmiş, daha buraya yazıp da tartışacak bir şey yok. İyi satışlar...
    Sen benim yazdıklarımı okudun ya, bana yeter. Mesaj silme ceza yiyeceğimi gösteriyor. Adres ver, kına göndereyim. Beleş. Zaten ceza yiyeceğimi biliyordum. Ne zaman bir trol beni zıvanadan çıkarsa, yapıştırırlar cezayı. Onurla taşırım.

• Dün itibariyle İzzet Hocamdan 3. thinkpadimi aldım. Artık bir şeyler yazma vakti geldi. Bu adam için ne anlatsam boş arkadaşlar, evine gidiyorsun, cihazı kurcalıyorsun, çayını içiyorsun sonra cihazı alıyorsun:) Her konuda sonsuz yardımcı oluyor. En başta sıfır t460 aldım daha sonra, pc kasamı İzzet Hocama sattım, peşinden T560 aldım, dün t560'ı verip sıfır t480s aldım. Her ne kadar teşekkür etsem az. Bu arada t480s'e bayıldım. Adamın burada yazmadığı, yazılı olandan kat ve kat referansı vardır. Güvenilir satıcının yanında artık arkadaş olduk. Hepsi için teşekkürler, hayırlı işler hocam:)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilanlarınızda çok güzel bir açıklama vardı, taşınabilirlik ise X alın, yoksa T alın gibi.
    bakıyorum ama bulamıyorum :)

edit: buldum

quote:

Mor Enter'lı klasik klavyeli, geleneksel sağlamlıkta bir Thinkpad istiyorsanız, ikinci nesil Intel CPU'lu X220 (hafif; portatif), T420 (orta ağırlık; orta yol) veya T520'den (ağır; masaüstü yerine sabit kullanım) birini seçmenizi tavsiye ederim. Daha eski modeller de sağlamdır, ancak bu nesil, bu klavyeye sahip en modern nesildir. X220, T420 ve T520 bire bir aynı klavyeyi kullanır. İkinci nesil M serisi i5'li bir Thinkpad, altıncı nesil U serisi i7'li bir Thinkpad'le aynı hızdadır. Yeni nesillerde ince ve düşük kapasiteli bataryalar kullanıldığı için, bu modellerin batarya ömürleri daha uzundur.

Chiclet klavyeli, geleneksel sağlamlıkta bir Thinkpad istiyorsanız, üçüncü nesil Intel CPU'lu X230, T430 veya T530'den birini seçmenizi tavsiye ederim. Daha eski modeller de sağlamdır, ancak bu nesil, geleneksel sağlamlığa sahip son nesildir. X220 ve X230; T420 ve T430; T520 ve T530'un kasaları aynı, klavyeleri farklıdır. Üçüncü neslin CPU'ları aynı saat hızında %10, iGPU'ları %50 daha hızlıdır. X230, T430 ve T530 bire bir aynı klavyeyi kullanır. Üçüncü nesil M serisi i5'li bir Thinkpad, altıncı nesil U serisi i7'li bir Thinkpad'den hızlıdır. Yeni nesillerde ince ve düşük kapasiteli bataryalar kullanıldığı için, bu modellerin batarya ömürleri daha uzundur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laider -- 22 Nisan 2019; 8:44:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: laider

ilanlarınızda çok güzel bir açıklama vardı, taşınabilirlik ise X alın, yoksa T alın gibi.
    bakıyorum ama bulamıyorum :)

edit: buldum

quote:

Mor Enter'lı klasik klavyeli, geleneksel sağlamlıkta bir Thinkpad istiyorsanız, ikinci nesil Intel CPU'lu X220 (hafif; portatif), T420 (orta ağırlık; orta yol) veya T520'den (ağır; masaüstü yerine sabit kullanım) birini seçmenizi tavsiye ederim. Daha eski modeller de sağlamdır, ancak bu nesil, bu klavyeye sahip en modern nesildir. X220, T420 ve T520 bire bir aynı klavyeyi kullanır. İkinci nesil M serisi i5'li bir Thinkpad, altıncı nesil U serisi i7'li bir Thinkpad'le aynı hızdadır. Yeni nesillerde ince ve düşük kapasiteli bataryalar kullanıldığı için, bu modellerin batarya ömürleri daha uzundur.

Chiclet klavyeli, geleneksel sağlamlıkta bir Thinkpad istiyorsanız, üçüncü nesil Intel CPU'lu X230, T430 veya T530'den birini seçmenizi tavsiye ederim. Daha eski modeller de sağlamdır, ancak bu nesil, geleneksel sağlamlığa sahip son nesildir. X220 ve X230; T420 ve T430; T520 ve T530'un kasaları aynı, klavyeleri farklıdır. Üçüncü neslin CPU'ları aynı saat hızında %10, iGPU'ları %50 daha hızlıdır. X230, T430 ve T530 bire bir aynı klavyeyi kullanır. Üçüncü nesil M serisi i5'li bir Thinkpad, altıncı nesil U serisi i7'li bir Thinkpad'den hızlıdır. Yeni nesillerde ince ve düşük kapasiteli bataryalar kullanıldığı için, bu modellerin batarya ömürleri daha uzundur.
    Aynen. Bu kadar izahattan sonra, inanın 20-30 sorabilen, sonuçta çöp bile almayan insanlar var. Trollüyor diye engelliyorum adamları. Standart esnaf bir-iki sorudan fazlasını cevaplamaz.

Alıcı telefon açar. Adam soruyor, üç, beş, on... Ara, uğraştırma diyorum. Aramazsa engelliyorum. Trol. Belli.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.