Şimdi Ara

Enpara Kredi Kartı [ANA KONU] (380. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
15.435
Cevap
515
Favori
1.838.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
49 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 378379380381382
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Taksit dışında hiçbir espirisi kalmadı enpara banka kartının ve kredi kartının, yeni yılda bunuda kaldırırlarsa sadece ismi kalıcak enparanın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yüksek limitler neden isteniyor ki 20.000, 30.000 limitin yüksek olması bir ayrıcalık mı. takistle birşeyler alacaklar için belli bir limit isteyenleri anlıyorum da. 30.000 liralık limit'e taksitle ne alınır alınsa bile 6 yada 12 taksitte nasıl ödenir hiç bilmiyorum istisna olacak çok az insan vardır bu durumda. 30.000 lira limit demek dolandırılma ve kart bilgillerinizin çalınma ihtimalinizi artması. dolandırıcılara hırsızlara hedef olma ihtimalinizin artması demek. kimse başımıza gelmez demesin. böyle şeyler aniden olur Allah kimseye vermesin.
    kart limitlerini taksit vs. için 3.000 - 5.000 liraya çıkarmak isteyenler için ise enpara limit konusunda gördüğüm en bonkör bankadır. burada kredi notunuz da önemlidir muhakkak ben uzun süredir enpara kullanıyorum. birincisi çok aceleci olmayın bir kart aldığınızda banka ile yeni bir iş ilişkisine giriyorsunuz doğal olarak yeni bir müşteriye karşı temkinli olabilirler. siz aydan aya ödemelerinizi düzenli yaptıkça (asgari ödemelerde dahil) sürekli size mesaj bildirim geliyor zaten. ben ödemelerimi düzenli yaparım asgarisini ödediğim zamanda oldu 2000 lira limitle kredi kartı çıktığında taksit kampanyasından faydalanmak için aldım. daha sonra kredi kartı limitinizi 5.400 liraya yükseltelim diye bildirim geldi. kabul ettim taksit için kullanırım dedim. şuan 32.500,00 lira krediniz hazır diye mesaj bildirim geliyor bu bildirim enpara kullanmaya başladığımdan beri var miktar biraz arttı fırsatlarda çıkıyor. aynı şekilde 4.000 lira ekpara limiti teklif ediyor. ama ekpara demek borç demek bir ara ekpara kullandım sonra yine enparadan aldığım kredi ile kapattım. lanet olasıca bir şey kimseye tavsiye etmem ille bir şekilde çeker o ekpara bataklığı içine. geçenlerde yine bildirim geldi kredi kartı limitini 10.000 liraya yükseltelim diye uzak durdum direk. yüksek limit başa bela olur hatta şuan kredi kartı limitimi düşüreceğim ihtiyacım olursa taksit tekrar yükseltirim. yüksek limitler korkutuyor beni. bu limitler için özel birşey yapmadım maaşı aldığım zaman enparaya atıyorum faturalarımı vs. herşeyimi oradan hallediyorum borçlarımı düzenli ödüyorum. enpara da durum buyken başka bankalar 15.000 liralık kredimi reddetti. (düşük faiz nedeniyle başka bankalara yöneldim) demek istediğim bir bankaya müşteri olunca bankayla aranızda yeni bir iş ilişkisi gelişiyor onlarda sizinle ona göre iş ilişkisine giriyor. siz borçlarınızı düzenli ödeyip işlemlerinizi o bankadan yapınca her türlü kolaylığı görürsünüz. yeni müşteriyken yada müşteri değilken hemen her istediğinizi vermeye bilirler acele etmeyin borçlarınızı düzenli yatırın işlemleri enpara'dan yapın sorun olmaz istediğiniz limiti alırsınız limit konusunda rahat bir bankadır enpara. ama ihtiyacınız yoksa hiç limitinizi yükseltmeyin bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: 19yusuf05

yüksek limitler neden isteniyor ki 20.000, 30.000 limitin yüksek olması bir ayrıcalık mı. takistle birşeyler alacaklar için belli bir limit isteyenleri anlıyorum da. 30.000 liralık limit'e taksitle ne alınır alınsa bile 6 yada 12 taksitte nasıl ödenir hiç bilmiyorum istisna olacak çok az insan vardır bu durumda. 30.000 lira limit demek dolandırılma ve kart bilgillerinizin çalınma ihtimalinizi artması. dolandırıcılara hırsızlara hedef olma ihtimalinizin artması demek. kimse başımıza gelmez demesin. böyle şeyler aniden olur Allah kimseye vermesin.
    kart limitlerini taksit vs. için 3.000 - 5.000 liraya çıkarmak isteyenler için ise enpara limit konusunda gördüğüm en bonkör bankadır. burada kredi notunuz da önemlidir muhakkak ben uzun süredir enpara kullanıyorum. birincisi çok aceleci olmayın bir kart aldığınızda banka ile yeni bir iş ilişkisine giriyorsunuz doğal olarak yeni bir müşteriye karşı temkinli olabilirler. siz aydan aya ödemelerinizi düzenli yaptıkça (asgari ödemelerde dahil) sürekli size mesaj bildirim geliyor zaten. ben ödemelerimi düzenli yaparım asgarisini ödediğim zamanda oldu 2000 lira limitle kredi kartı çıktığında taksit kampanyasından faydalanmak için aldım. daha sonra kredi kartı limitinizi 5.400 liraya yükseltelim diye bildirim geldi. kabul ettim taksit için kullanırım dedim. şuan 32.500,00 lira krediniz hazır diye mesaj bildirim geliyor bu bildirim enpara kullanmaya başladığımdan beri var miktar biraz arttı fırsatlarda çıkıyor. aynı şekilde 4.000 lira ekpara limiti teklif ediyor. ama ekpara demek borç demek bir ara ekpara kullandım sonra yine enparadan aldığım kredi ile kapattım. lanet olasıca bir şey kimseye tavsiye etmem ille bir şekilde çeker o ekpara bataklığı içine. geçenlerde yine bildirim geldi kredi kartı limitini 10.000 liraya yükseltelim diye uzak durdum direk. yüksek limit başa bela olur hatta şuan kredi kartı limitimi düşüreceğim ihtiyacım olursa taksit tekrar yükseltirim. yüksek limitler korkutuyor beni. bu limitler için özel birşey yapmadım maaşı aldığım zaman enparaya atıyorum faturalarımı vs. herşeyimi oradan hallediyorum borçlarımı düzenli ödüyorum. enpara da durum buyken başka bankalar 15.000 liralık kredimi reddetti. (düşük faiz nedeniyle başka bankalara yöneldim) demek istediğim bir bankaya müşteri olunca bankayla aranızda yeni bir iş ilişkisi gelişiyor onlarda sizinle ona göre iş ilişkisine giriyor. siz borçlarınızı düzenli ödeyip işlemlerinizi o bankadan yapınca her türlü kolaylığı görürsünüz. yeni müşteriyken yada müşteri değilken hemen her istediğinizi vermeye bilirler acele etmeyin borçlarınızı düzenli yatırın işlemleri enpara'dan yapın sorun olmaz istediğiniz limiti alırsınız limit konusunda rahat bir bankadır enpara. ama ihtiyacınız yoksa hiç limitinizi yükseltmeyin bence.
    Tamam

• Arkadaşlar bu Enpara kartını her mağazada, markette, n11, hepsiburada gibi sitelerde istediğiniz gibi kullanabiliyor musunuz? Taksitlendirme imkanları tatmin edici mi?
    Şu markette, şu mağazada şu sitede kullanamadım, geçerli değil, taksit yapmadı vs gibi problemler varsa yazar mısınız?

• martingayx kullanıcısına yanıt
    alma kardeşim kara listeye girersin. kendine hakim olamaz harcarsın ödemezsin bişi olmaz der notunu düşürürsün boş yere
  • Sevgili Enpara ekibi, biliyoruz buraları okuyor hatta yorum yapıyorsunuz sonradan taksitlendirme limitinin hayat koşulları da düşünülerek arttırılması GEREKMEKTEDİR !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fizikfelsefesi -- 17 Ekim 2019; 13:34:57 >
    Bende öğrenciyim ve enpara kredi kartını kullanıyorum. Mantıklı kullandıktan sonra inanılmaz yararları oluyor. Kendini bilerek kullanacaksan al kardeşim.

Bende öğrenciyim ama o iş öyle olmuyor. 100-200 diye başlıyorsun sonra ipin ucu bir kopuyor geri toplaması zor oluyor bende şuan 13 bin küsür borç var.
  • Arkadaşlar ben banka kartı sahibiydim kredi kartına başvurdum başvuru onaylandı aklıma bir soru takıldı. şimdi tekrar bir enpara çalışanı gelip kredi kartı mı verecek ? yeni kart verince banka kartı iptal mi olacak ? yoksa kargo ile mi geliyor kart ? nasıl oluyor yardımcı olur musunuz ?
  • mkm5838 kullanıcısına yanıt
    Kredi kartı için danışman gelmez, kurye gelir. Bunu size söylerler

• quote:

Orijinalden alıntı: mkm5838

Arkadaşlar ben banka kartı sahibiydim kredi kartına başvurdum başvuru onaylandı aklıma bir soru takıldı. şimdi tekrar bir enpara çalışanı gelip kredi kartı mı verecek ? yeni kart verince banka kartı iptal mi olacak ? yoksa kargo ile mi geliyor kart ? nasıl oluyor yardımcı olur musunuz ?
    kurye imza karşılığı teslim ediyor banka kartını hesabınız için aynı şekilde kullanmaya devam ediyorsunuz. kredi kartını da ayrı kullanıyorsunuz.
  • benim kart aktif iletiye verilmiş artık ne zaman teslim ederler allah bilir.
    gönderi sayfası çalışmıyor nasıl takip edeceğiz nerede olduğunu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cimbomluekiz

Arkadaşlar bu Enpara kartını her mağazada, markette, n11, hepsiburada gibi sitelerde istediğiniz gibi kullanabiliyor musunuz? Taksitlendirme imkanları tatmin edici mi?
    Şu markette, şu mağazada şu sitede kullanamadım, geçerli değil, taksit yapmadı vs gibi problemler varsa yazar mısınız?
    enpara da taksit yaparken onay kutucuğu çıkıyor
    "Bu harcamanın yasal olarak taksitlendirilmeyen gıda, akaryakıt, telekomünikasyon, alkollü içeçek, kozmetik, ofis malzemeleri ve yurt dışı alışverişi içermediğini beyan ederim."
    telekomünikasyon da taksitlendir çıkıyor. diğerlerini denemedim. sana şunu söyleye bilirim pos cihazlarının kaydı oluyor market, restoran , kuyumcu diye ve enpara harcama taksitlendir de market pos cihazından geçen ürünü taksitlendirmeye bilir. zaten onaydan geçiyor ödemeyi yaptıktan hemen sonra taksitlendir bölümüne düşmüyor. onayladıktan sonra düşüyor. market pos cihazından geçmeden araştırmanı tavsiye ederim örneğin migros'ta taksitlendiremeye bilirsin. bir daha ki market alışverişimde çıkıyor mu diye kontrol edeceğim. aynı şekilde altın taksiti de yasak diye biliyorum kuyum'a kayıtlı pos cihazından geçince taksit yapmayabilir deneyen biri olmadan net konuşmak zor. hepsiburada , n11 de kullanmadım ama onlarda sorun olacağını sanmam.

• quote:

Orijinalden alıntı: 19yusuf05

enpara da taksit yaparken onay kutucuğu çıkıyor
    "Bu harcamanın yasal olarak taksitlendirilmeyen gıda, akaryakıt, telekomünikasyon, alkollü içeçek, kozmetik, ofis malzemeleri ve yurt dışı alışverişi içermediğini beyan ederim."
    telekomünikasyon da taksitlendir çıkıyor. diğerlerini denemedim. sana şunu söyleye bilirim pos cihazlarının kaydı oluyor market, restoran , kuyumcu diye ve enpara harcama taksitlendir de market pos cihazından geçen ürünü taksitlendirmeye bilir. zaten onaydan geçiyor ödemeyi yaptıktan hemen sonra taksitlendir bölümüne düşmüyor. onayladıktan sonra düşüyor. market pos cihazından geçmeden araştırmanı tavsiye ederim örneğin migros'ta taksitlendiremeye bilirsin. bir daha ki market alışverişimde çıkıyor mu diye kontrol edeceğim. aynı şekilde altın taksiti de yasak diye biliyorum kuyum'a kayıtlı pos cihazından geçince taksit yapmayabilir deneyen biri olmadan net konuşmak zor. hepsiburada , n11 de kullanmadım ama onlarda sorun olacağını sanmam.

Alıntıları Göster
    Kardeşim çok sağol,
    Peki taksit limiti falan yazmış arkadaşlar, o nedir?

Bir de giyim mağazalarında falan kasada direkt taksit olmuyor mu? Alışverişten Sonra kendimiz mi taksit işlemi başlatıyoruz? Tam anlamadım ..?.

• cimbomluekiz C kullanıcısına yanıt
    tek seferde en fazla 3000 lira yı 6 taksite kadar yapabiliyorsun. yada her 1000 liraya kadar harcama bir taksit hakkını götürüyor 60 lira üstü harcamalara taksit yapabiliyorsun. yani şöyle örnekleyebiliriz 60 lira bir harcamayı taksitlendirdiniz bu taksitkendirdiğiniz harcama 1000 liralık bir hakkınızı götürüyor 2000 lira hakkınız kalıyor. 60 lirada olsa 1000 lirada olsa bir taksit hakkınız gidiyor 1001 lira olsa 2 taksit hakkınız gider. ücretsiz taksit hakkınız ekstre kesiminde yenileniyor.

ödemeyi tek çekim yaptırıp daha sonra cep şube den yada internet şubesinden kredi kartı detaylarına girip harcama taksitlendir diyerek taksitlendiriyorsunuz. 6 taksite kadar seçiyorsunuz. eğer mağzada yaptırırsanız mağza vade farkı yansıtır ve taksitlendirilen harcama bir daha taksitlendirlemez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 19yusuf05 -- 17 Ekim 2019; 23:33:23 >
  • İnternet vergi dairesinden kyk borcu ödedim , taksitlendirilemez yazıyor provizyondan çıktı , taksit yapamam değil mi

• karaytu1 kullanıcısına yanıt
    Provizyondan cikip taksitlendirelemez yaziyosa taksitlendirme olmaz

• beyler yarın mobilya alışverişi yapacağım, kilit soru aklımda 3000 ye e kadar diyor ya 3000 tl çektirirsem taksitleniyo mu yoksa 2999 mu çektirmek lazım ???
  • ouzqan kullanıcısına yanıt
    Korktugum bu işte benimde borcu borcla kapatma durumuna gelince kapnması zor olıyo artık

• 
Sayfa: önceki 378379380381382
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.