Şimdi Ara

Enpara ile internet harcamaniza %20 iade..Guncel site isimleri ilk mesajda (147. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.738
Cevap
73
Favori
154.738
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 145146147148149
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • geri ödeme alan var mı
  • kemal1414 kullanıcısına yanıt
    aynı şekilde vergi durumu olur mu diye ben de telefonumu satışa koymaktan çekindim. Arkadaşlar dikkatimi önemli bir şey var.
    Adam gittigidiyor'da yurtdışından getirme spot cihazları sözde 2 yıl garantiyle satır çatır satıyor. 2000 civarında işlemi var. Ve hiçbirine de fatura kesmiyor buna adım gibi eminim. Sizce bu duruma maliye ve site nasıl göz yumuyor ? çözen var mı. yoksa biz mi fazla panik yapıyoruz ..
  • helluri kullanıcısına yanıt
    Haftasonu ödeme yapılacağını sanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Be_Yourself

Haftasonu ödeme yapılacağını sanmıyorum.

geri ödeme alan var mı derken
    şuana kadar geri ödeme alan var mı demek istedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helluri -- 2 Kasım 2013; 17:57:41 >
  • helluri kullanıcısına yanıt
    şu ana kadar geri ödeme alan yok, çünkü kampanya en erken 5 kasım 2013 tarihinde geri ödemeye başlayacak
    ve 5 kasım 2013 tarihinde tekrar bilgilendireceğiz mesaj vs. yoluyla.

edit: bir arkadaşa 1 kasımda ödeme yapılmış neye göre yaptıklarını şu an için bilmiyoruz ama alacağınız geri iadeye göre düşünüyorum zaten şu bir hafta içinde hepimizin iadesi ödenir ve bizde öğreniriz neye göre (miktar- tarih orantısı) ödediklerini öğrenmiş olur aralık ve ocak ayına daha bilinçli ve hazır olarak gireriz

+şu ürünü sanalpazara koyayım arkadaş alsın mantığında olan arkadaşlar 3 kuruş için, değmez, kara liste konusunda finansbank çok iyidir olurda böyle bir açık yakalarlarsa kampanyayı iptal etmezler, ama faturasız ürün vs. satıldı diye sizin kampanyalarını iptal edebilir boş yere aracı firmaya komisyon ödemek zorundada kalabilirsiniz haberiniz olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meter90 -- 2 Kasım 2013; 18:42:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kemal1414

quote:

Orijinalden alıntı: Konac

quote:

ya ben korkumdan elimdeki 2 nci el birkaç tane ürünü korkumdan satışa çıkartamıyorum ama millet hileli satış işine giriyor :)

hele bir tane mp5 cihaz var çok az kullandık ve akıllı telefon alınca hiçbir işe yaramaz oldu ,sanki sıfır gibi duruyor (kutusu+aksesuarı+faturası ve hatta yanılmıyorsam garantisi bile devam ediyor)

ama bazı arkadaşların dediğine göre 2 nci el bile olsa fatura kesmemiz gerekiyormuş ,bu durumda bir sürü prosedürle uğraşmak ile hiç satmamak arasındayım :)

aslında bu olayda işte böyle dalavere yapanlar yüzünden çıktı (birkaç tane 2 nci el satanlar etkilendi)

Hocam bildiğim kadarıyla aynı ay içerisinde bir üründen 8 adete kadar bişey denilmiyor. Fazlası ticariye girdiği için fatura mecburiyeti ortaya çıkıyor. İkinci el üründe eğer elinizde ilk satıcı faturası bulunuyorsa faturaya gerek yok diye biliyorum. Fakat bunlar kesin bilgi değil.

işte sorunda burada :)

hiç birimiz emin değiliz ve ya tutarsa deyip girmek biraz cesaret istiyor :)

ayrıca bu dediğinizi kanunlarda bulmamız gerekiyor yoksa ben sadece 8 ürün sattım bir şey yapamazsınız dememiz mümkün mü ?

Hocam en mantıklısı tanıdık veya işinde usta bi muhasebeciye sormak olur bence
    Bir de şöyle bi mevzu var. Kendim Gaziantep de ayakkabıciyim. Toptan çalışıyorum. Fabrikalardan terlik faturası alıp kendim ayakkabı faturası kesiyorum. Şu ana kadar hiçbir sorun çıkmadı ve piyasada herkes böyle çalışıyor. Uzun lafın kısası Maliye sizi incelemeye almadığı sürece sorun olmaz ve muhasebecimin dediğine göre aylık 10.000 tl altını pek incelemiyorlarmis yine de ilk cümlede dediğim halen geçerli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• meter90 M kullanıcısına yanıt
    daha önce yazmıştım, 30 ekimde yaptığım 20 liranın ödemesi olan 4 lira 1 kasımda hesabıma geldi.
  • apespecter A kullanıcısına yanıt
    sizinki bir istisna olabilir hocam,
    veya sonuçta enpara mevduat yaratmak için yapıyor bu kampanyayı,
    düşük fiyattan yüksek fiyata doğru ödeme yapıyor olabilirler ama 1 kasım direkt vermeleri de cidden ilginç olmuş.

ekim'in ilk 15 gününde almıştım 5 kasım demişlerdi veya iş günü sarkarsa 7-8 kasım ama 1 kasım 'da veya erken ödeme gibi bir şeyden bahsetmediler

iyiymiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: meter90

şu ana kadar geri ödeme alan yok, çünkü kampanya en erken 5 kasım 2013 tarihinde geri ödemeye başlayacak

+şu ürünü sanalpazara koyayım arkadaş alsın mantığında olan arkadaşlar 3 kuruş için, değmez, kara liste konusunda finansbank çok iyidir olurda böyle bir açık yakalarlarsa kampanyayı iptal etmezler, ama faturasız ürün vs. satıldı diye sizin kampanyalarını iptal edebilir boş yere aracı firmaya komisyon ödemek zorundada kalabilirsiniz haberiniz olsun.

yok hocam bir sonraki ayın 5. işgünü sonuna kadar yani 5 kasıma kadar herkesin parasını yatırmış olmaları lazım para iadesi alanlar var yukarıda yazmış bir kaç kişi para iadesi aldıklarını

bende beklemedeyim 100 TL

• quote:

Orijinalden alıntı: tknn

aynı şekilde vergi durumu olur mu diye ben de telefonumu satışa koymaktan çekindim. Arkadaşlar dikkatimi önemli bir şey var.
    Adam gittigidiyor'da yurtdışından getirme spot cihazları sözde 2 yıl garantiyle satır çatır satıyor. 2000 civarında işlemi var. Ve hiçbirine de fatura kesmiyor buna adım gibi eminim. Sizce bu duruma maliye ve site nasıl göz yumuyor ? çözen var mı. yoksa biz mi fazla panik yapıyoruz ..

satış yaptıran sitenin vergi konusunda bir sorumluluğu yok (sizin sattığınız ürün için) onlar sadece kendi komisyonlarını alıyorlar ve o komisyon üzerinden vergilerini kendileri ödedikleri için kendilerini kurtarıyorlar

şöyle düşünün ,sizin bir dükkanınız var ve kiraya verdiniz ama adam sattıkları mallara fatura kesmiyor ve haliyle vergi kaçırmış oluyor

peki bu durumdan dükkan sahibi sorumlu tutulabilir mi ?

garanti konusu da ayrı bir konu ,bildiğim kadarıyla gümrük ve ticaret bakanlığına başvurmadığı sürece o mal garantili sayılmaz ve eğer şüpheniz olursa e-devlet üzerinden sorgulatıp garantili olup olmadığını anlarsınız

ve yine anlayabildiğim kadarıyla yurt dışından ürün getirip satanlar garantiyi kendileri veriyor ,yani bir sorun olursa yenisiyle değiştirmek gibi ama bunun kullanıcı hatası vs. olup olmadığı nasıl ispat edilecek o da ayrı bir sorun

yani anlayacağınız Türkiye'de gemisini yürüten kaptan sistemi var

ayrıca maliye mutlaka yakalar diye bir şey yok ama piyangonun size çıkmayacağının garantisi de yok ,o nedenle ya bulgura razı olacaksınız yada pirince gideceksiniz (eldeki bulgurdan olup üstüne bir sürü pirinç parası vermeyi göze alırsanız) :)

birde enpara %20 gibi olaylar daha da sıkıntılı olabilir ,misal banka şüphelenip araştırma yapabilir ve siz bu durumda mutlaka faturasını göstermek zorundasınız ,öyle biz kendi aramızda aldık-sattık olayını kabul edeceğini hiç zannetmiyorum ,bu durumda verdiği parayı hemen geri isteyecektir + suç duyurusunda bulunabilir ki işte o zaman ayıkla pirincin taşlarını :))

• en para internet şubesini kullanan varmı çok basit geldi şans oyunlarına ödeme bölümünü bulamadım çek alacaktım bir arkadaşltan
  • quote:

Orijinalden alıntı: lactobacillus

en para internet şubesini kullanan varmı çok basit geldi şans oyunlarına ödeme bölümünü bulamadım çek alacaktım bir arkadaşltan

Şan oyunları ödeme enpara da yok diye biliyorum bulamamıştım ben de

• quote:

Orijinalden alıntı: Alesta1818

quote:

Orijinalden alıntı: meter90

yok hocam bir sonraki ayın 5. işgünü sonuna kadar yani 5 kasıma kadar herkesin parasını yatırmış olmaları lazım para iadesi alanlar var yukarıda yazmış bir kaç kişi para iadesi aldıklarını

bende beklemedeyim 100 TL

hocam yanlış bilgi 7 kasım saat 17:30'a kadar yatacak herkesin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

ya ben korkumdan elimdeki 2 nci el birkaç tane ürünü korkumdan satışa çıkartamıyorum ama millet hileli satış işine giriyor :)

hele bir tane mp5 cihaz var çok az kullandık ve akıllı telefon alınca hiçbir işe yaramaz oldu ,sanki sıfır gibi duruyor (kutusu+aksesuarı+faturası ve hatta yanılmıyorsam garantisi bile devam ediyor)

ama bazı arkadaşların dediğine göre 2 nci el bile olsa fatura kesmemiz gerekiyormuş ,bu durumda bir sürü prosedürle uğraşmak ile hiç satmamak arasındayım :)

aslında bu olayda işte böyle dalavere yapanlar yüzünden çıktı (birkaç tane 2 nci el satanlar etkilendi)

Vergisi verilmis seyin tekrar vergisi verilmez. Iyi o zmn ikinci el araba alirken tekrar otv kdv odeyelim. Akla mantiga sigar mi ?

• Müşteri temsilcileride 4 4 lük hizmet veriyor.Bugun neslihan hanım çok yardımcı oldu . :)

• dominos.com.tr'de %20 iade var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ozan23

dominos.com.tr'de %20 iade var mı ?

Dominos internetten ödeme almıyor ki.
  • Khalasar kullanıcısına yanıt
    yemeksepeti'nde oluyor diye okudum. orda nasıl oluyor peki ?
  • Bende 73 TL geri iade bekliyorum. 15 TL hesapta var. 30 TL daha koyup ram alıyorum Şöyle bir yerden daha 100 TL gelse anakart halletsem
  • 
Sayfa: önceki 145146147148149
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.