Şimdi Ara

ENPARA-GARANTİ-GOOGLE PLAY ŞÜPHELİ İŞLEMLER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
2
Favori
2.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sabah telefonu elime aldığımda enpara kartınızdan ek para kullanılmıştır mesajını gördüm.Telefon faturası ödemesi olunca böyle mesaj geliyor alışkınım ama 2 adet mesaj vardı şüphelendim internet bankacılığından kontrol ettim 16 adet işlem yapılmış.Allahtan Hepsi google play üzerinden 1,49tl tutarında.Toplam 22,35tl...Üye işyeri adı Google* khanh hatinh...Kimdir hangi programın-oyunun sahibi bilen varsa sevinirim.

Hemen müşteri hizmetlerini aradım yakınınız yada siz farketmeden yapmış olabilirmisiniz dedi olmaz dedim çünkü telefonum otomatik ayarlı gece 00.00 da kapanıyor sabah 7.00 de açılıyor.Ve işlemler 06.44 de arka arkaya gerçekleştirilmiş.Ayrıca benim google play hesabımdan sipariş geçmişime baktığımda 6 ay önce alışveriş yapmışım güncel harcamam yok.

Hemen kartı iptal ettik.Gün içinde iade dilekçesini mail atacaklar bende onaylayacağım 45 gün sürermiş.Tutar çok düşük ancak ekpara kullanılmasa haberim bile olmayacaktı.Bu arada ekpara limitim 2.000 tl idi.Yani daha yüksek tutarlar harcanabilirdi.Vadesiz tl hesabınızda para tutmamanızı veya kullanmadığınız zaman kartınızı internetten alışverişe kapatmanızı önemle tavsiye ediyorum.Benim başıma gelmez demeyin.

Google Play yardımdanda iletişim formu doldurdum bekliyorum.
    Edit:Google play maille sorununuzu çözdüğümüzü umuyoruz diye mesaj gönderdi.Enparada mail gönderdi Param iade edildi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi garcy -- 30 Aralık 2016; 13:26:39 >

• Benden de çekildi hocam, bugün saat 19' dan sonra arka arkaya çekimler yapılmış. Hemen arayıp kartı kapattırdım, bana da aynen 45 gün sürebilir dediler. Benim harcamalar da Google üzerinden yapılmış ve kartla Google' dan daha önce herhangi bir hizmet almamış olmam da işi garip kısmı.
  • Benim hesaptan da bugün 3,50 lira ile 12,81 lira arasında 40 adet işlem yapılmış.
  • Bende herhangi bir hareket yok. VISA kullanıyorum. Acaba bunda etkili olan ne merak ettim. Bu açık Google Play ile ilgili olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Nautilus-

Benim hesaptan da bugün 3,50 lira ile 12,81 lira arasında 40 adet işlem yapılmış.

Yarım saat önce arayıp yarın işlemlern iadesinin yapılacağını bildirdiler. Belki meblağ küçük olduğu için çabuk sonuçlanmıştır. Sonucu bildiririm.
  • Bende yüzlerce google islemi yapılmış itiraz ettim bakalım ne olucak
  • Geçtiğimiz yaz benimde başıma gelmişti. Kartın plasy storeda tanımlı olması önemli değil. 2tl tutarında bir işlemdi enparayı aradım hemen iptal ettiler yeni kart gönderdiler. İşlemin iadesi içinde bayağı uğraştılar 2 ay içerisinde iade etmişlerdi tutarı
  • Google ile alakası yok. Dolandırıcılar sözde Google adını kullanıyorlar. Ben Aliexpress'ten şüpheleniyorum. Aliexpress sms onayı almadan para çekiyor. Dolayısıyla sızıntı Aliexpress ten kaynaklı olabilir. Diğer seçenek sızıntı EnPara'dan kaynaklı olabilir.
  • Yanlış anlaşılma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Why Shy -- 25 Aralık 2016; 22:53:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Why Shy

Konu başlığını düzeltin, Google Play ile alakası yok.

Hocam kafamızdan sallamadık herhalde.Resim ekledim.Dekont da üye işyeri google diyor.Enpara ile görüştüm google playdan para çekilmiş diyor.Nasıl alakası yok...
  • quote:

Orijinalden alıntı: garcy

quote:

Hocam kafamızdan sallamadık herhalde.Resim ekledim.Dekont da üye işyeri google diyor.Enpara ile görüştüm google playdan para çekilmiş diyor.Nasıl alakası yok...

Benim Google Play ile hiç bir alakam yok. Hatta Google,Youtube,Adsense vs. hiç bir hesapla bağlantım yok. EnPara'dan kim diyor Google Playdan para çekilmiş diye? Kim diyorsa kör cahilmiş. Dekontta dolandırıcılar Google adını kullanıp milleti kekliyor.
  • quote:

quote:

quote:

Benim Google Play ile hiç bir alakam yok. Hatta Google,Youtube,Adsense vs. hiç bir hesapla bağlantım yok. EnPara'dan kim diyor Google Playdan para çekilmiş diye? Kim diyorsa kör cahilmiş. Dekontta dolandırıcılar Google adını kullanıp milleti kekliyor.

Senin benim başkasının google play ile ilişkisi yok zaten.Adamın biri senin kartını biryerden bulmuş ve senin kartınla google play deki bir program-oyun ne ise onu satın alıyor kendi hesabına alıyor ama sadece senin kartını kullanıyor ve bunu defalarca yapıyor.Bir bakmışsın kartından 1,49 luk yüzlerce işlem yapılmış 1000 tl harcanmış.Harcama yaptığı adamda kendi adamı zaten.Yada kendisi...

• quote:

quote:

quote:

quote:

Senin benim başkasının google play ile ilişkisi yok zaten.Adamın biri senin kartını biryerden bulmuş ve senin kartınla google play deki bir program-oyun ne ise onu satın alıyor kendi hesabına alıyor ama sadece senin kartını kullanıyor ve bunu defalarca yapıyor.Bir bakmışsın kartından 1,49 luk yüzlerce işlem yapılmış 1000 tl harcanmış.Harcama yaptığı adamda kendi adamı zaten.Yada kendisi...

İyi de Google Play'den alışveriş esnasında SMS onayı istemiyor mu. Hiç alışveriş yapmadığım için bilmiyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

İyi de Google Play'den alışveriş esnasında SMS onayı istemiyor mu. Hiç alışveriş yapmadığım için bilmiyorum.

Bizim sadece kartımızı kullanıyorlar.Google play hesabı onların...Bu arada ilk mesaja google playa destek için mesaj atmıştım.Sorununuzu çözdüğümüzü umuyoruz diye yanıt döndüler ve param iade edildi.Yani google play ile alakası yoksa adamlar sorunu neden çözsünler değilmi?

• Google Destek Ekibi işlemlerin Google üzerinden gerçekleştiğini doğruluyor. Sizin aksini iddia ederken dayanağınız nedir, @Why Shy?
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Nautilus-

Google Destek Ekibi işlemlerin Google üzerinden gerçekleştiğini doğruluyor. Sizin aksini iddia ederken dayanağınız nedir, @Why Shy?

Bir dayanağım yok, yukarıda arkadaş Google Play'in bağlantısını açıkladı.Google'ın da bir suçu yok.Bizim kart bilglerini adamlar nerden buldu? Asıl sorulması gereken soru bu.
  • Benim durumda hiç bir gelişme yok. EnPara ilgilenmiyor galiba.
  • Ben de uygulama satın alırken hata iletisi alıyordum, sebebi bu büyük ihtimal. Geçmiş olsun, umarım çözüme ulaşılır kısa zamanda.
  • Benim parayı geri iade etti banka.4 günde sonuçlandı hızlı oldu.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.