Şimdi Ara

.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
1
Favori
2.919
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6C7EF6CED -- 29 Temmuz 2018; 23:18:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aynısını halk bank içinde gördüm Hocam bugün büyük ihtimal yeni dolandırıcılık yöntemi

• Bankalar sürekli sms gönderiyor bunlara inanmayın diye. Bkm idi sanırım reklamını dönderiyordu. Bu tip reklamları şikayet edin hemen

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de 2 gün önce "enpara şube" diye reklam gördüm, yine böyle note 8 çekilişi, facebooka dolandırıcılık olarak bildirdim ama işlem yapmışlar mıdır bilmiyorum. Bunlar reklamı incelemeden direk otomatik yayına sürüyorlar heralde, reklamdan para kazanmasını biliyorsan, dolandırıcılık reklamlarını yayınlamamayı da bileceksin.

• yakapaca37 kullanıcısına yanıt
    Adam gibi kontrol falan yok galiba, parayı veren her şeyi koyabiliyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim olayı fark etmemle reklamın kalkması bir oldu.

Yalnız sahte domain açık ordan şifre kısmından bol bol küfrettim.

Akılları sıra kaydediyorlar.

• konuyu doğru yere açarsanız silinmez....
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

konuyu doğru yere açarsanız silinmez....

burası doğru yani..
    değil mi?
  • çok faydalı iş yapıyorsunuz ,niye silsinler ?
    bu tür sahtekarlıklar çok fazlalaştı ve çok can yakacak gibi
  • Şu Zuckerberg'in sitelerindeki mantığı anlamıyorum. Parayı basana sorgusuz sualsiz reklam verdirtiyorsun ortalık dolandırıcıdan geçilmiyor. Kontrol mekanizması kurmak bu kadar mı zor, bu reklamların kalkması için illa birilerinin hesabının boşalması mı lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Boone -- 16 Kasım 2017; 10:29:49 >
  • Arkadaşlar tüm güvenlik önlemlerini alıp(boş hesap her türlü işleme kapalı/kısıtlı) sahte internet şubesine girmeye çalıştım.

Girince telefona atmye giriş için şifre geldi. (onu girmedim tabi)

Demek ki bu sahtekarlar atm başında bekliyor.

Demek ki bu kişileri tespit etmek hiç zor değil.

• Hesapta 5 lira bırakacsınız atm'nin kamerasına suçüstü yakalanacaklar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Boone -- 16 Kasım 2017; 12:45:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Boone

Hesapta 5 lira bırakacsınız atm'nin kamerasına suçüstü yakalanacaklar

bankaların bunlarla uğraşması lazım ama ilgilenmiyorlar bile.

sahte siteler, telefonla arayarak şifre isteme vb binlerce dolandırıcı ortalıkta fink atıyor.

günde 10 kişiye yuttursalar temiz para.

nasıl olsa yakalayan yok, yakalansalar bile bırakılıyorlar.
  • CARNIVALE kullanıcısına yanıt
    Bankanın savunması hazır "şifrelerin güvenliğini sağlamak sizin sorumluluğunuz, bizi ilgilendirmez"
  • Çok komik bir durum ama şikayet edince kalmkması haftalar sürüyor iş işden geçmiş oluyor tamam biz düşmüyoruz genelde ama insanlar düşüyor ADRES SATIRI nin ne olduğunu bilmeyip online bankacılık kullanan milyonlarca kişi var

İŞİN EN GARİP YANİ BU DOLANDIRICILAR YAKALANINCA ÇOK AZ CEZA ALIYOR BÖYLE DEVLET YÖNETİMİ OLMAZ tamam bir seferlik insanları affetmek istersin anladık basarsın 15-20 yıl cezayı 1-2 yıl sonra şartlı salıver 20 yıl içinde ceza işlerse cezası ve artıkı önceki suçdan kalan 19 yılı ekle bakalım dolandırıcılık düşüyormu düşmüyormu
    ÜSTELİK SAVCILIK BU GİBİ İŞLERİ İŞ YÜKÜ GÖRÜP TAKİPSİZLİK VERİYOR ne işiniz var kardeşim işiniz kumpas kurmak mı dolandırıcıları yakalamak mı

Bu cumhuriyet kimsesizlerin kimsesi olarak kuruldu ama garibanların hapishanesine dönüştü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi realy078 -- 16 Kasım 2017; 15:11:43 >
  • Heheyt biz bunları çocukken yapıyoduk :))

Kaldımı böyle ucuz tuzaklar, lamerler

• Hocam bunu direk Enpara'ya iletebilir misiniz? Onların da haberi olması belki dolandırıcılığı daha çabuk ortadan kaldırır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trace-

Hocam bunu direk Enpara'ya iletebilir misiniz? Onların da haberi olması belki dolandırıcılığı daha çabuk ortadan kaldırır.

Doğru bunu yazayım.

Hatta tam tarih ve saat vereyim belki atm deki kayıtlara bakarlar.

• Hocam, her ne kadar idari ceza almasalar da, facebook ve twitter’da bu “fraud” ( dolandırıcılık) işleri için ayrı departmanlar var. Resmi bir başvuru olursa ivedilikle çözüme kavuştururlar.

• İlk resimden de çakma olduğu anlaşılıyor. Tasarım sırıtıyor. Çok güzel bir dolandırıcılık yöntemi ve hiç bir önlem de alınmıyor. Ne güzel.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.