Şimdi Ara

Enjektör Temizliği İle Carbon Clean Aynımı Oluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba uzun uğraşlar sonucu egzoz emisyondan geçtim bu emisyon bu kadar sıkımı katalizör manifold oksijen sensörü bunlara gerçekten bakılıyor mu yoksa ben çakalların elinemi düştüm bütün herşeyi değiştirdim enjektör temizliği yapılacak dediler en sonunda onuda yaptırıp geçtim ayrıca bu enjektör temizliğinin ne gibi yararı olur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaş muayene istasyonunda kaldıktan sonra özel bir servise gittik. Hemencecik 100 liraya enjektör temizleyici kitleyip 20 km yol yapıp öyle gelin dediler. Yolu tamamlayıp döndük cihazla biraz oynadıktan sonra değerleri kaydedip gönderdi. İşlem bu kadar basit. Arkadaştaki araç benzinli idi. Bi farkını görmedim desem yeridir. Çünkü aracı ben kullandım. Ayrıca benzin gibi temiz ve çözücü bir maddenin enjektörü kirletmesi hiç mantıklı gelmiyor. Şayet yakıt filtresi ve benzin deposunda sorun yoksa. Kısaca para tuzağı olmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dreamerrrr

Arkadaş muayene istasyonunda kaldıktan sonra özel bir servise gittik. Hemencecik 100 liraya enjektör temizleyici kitleyip 20 km yol yapıp öyle gelin dediler. Yolu tamamlayıp döndük cihazla biraz oynadıktan sonra değerleri kaydedip gönderdi. İşlem bu kadar basit. Arkadaştaki araç benzinli idi. Bi farkını görmedim desem yeridir. Çünkü aracı ben kullandım. Ayrıca benzin gibi temiz ve çözücü bir maddenin enjektörü kirletmesi hiç mantıklı gelmiyor. Şayet yakıt filtresi ve benzin deposunda sorun yoksa. Kısaca para tuzağı olmuş.

Enjektör temizlenmeden önce değerler 1000 1200 arası geldi kırmızıydı enjektör temizlendi ona rağmen 600lere indi 4000 devir 15 dakika gaz vere vere 300 350lere düştü bilmiyorum artık para tuzağımı oldu

• Araba kaç model kilometre kaç bunlar önemli etken enjektör kirlenebilir normaldir

• Literaryy L kullanıcısına yanıt

işte mevzu uydurmaya çalışmak. Ani yüklenmede araç zengin karışıma girer. Fakat devrini almaya başladığında normal karışım. Ardında yumurtaya basar gibi bastığında da tüketimin azalmasıyla emisyon da düştüğü için değerlerin normalleşmesi tamamen olağan. Aynısını istasyondaki kişide yapabilir ama tanıdık değilseniz kimse uğraşmaz. Başka bir arkadaşın partikül filtresiz aracını götürdük. Ve istasyondan kusursuz çıktık. Başka da yazmam gerekiyor mu?

• Tuvturk disindaki emisyon olcum yerlerinden bazilari katki malzemesi satabilmek icin emisyon yuksek cikti, bunu kullanmazsan duzelmez vs deyip korkutup urun satiyorlar. Kullaniyorsun 10km sonra her sey cok guzel cikiyor. 10km de gelen guzellik yani

• quote:

Orijinalden alıntı: Ccestr

Araba kaç model kilometre kaç bunlar önemli etken enjektör kirlenebilir normaldir

Araba 2000 model 188.000de

• quote:

işte mevzu uydurmaya çalışmak. Ani yüklenmede araç zengin karışıma girer. Fakat devrini almaya başladığında normal karışım. Ardında yumurtaya basar gibi bastığında da tüketimin azalmasıyla emisyon da düştüğü için değerlerin normalleşmesi tamamen olağan. Aynısını istasyondaki kişide yapabilir ama tanıdık değilseniz kimse uğraşmaz. Başka bir arkadaşın partikül filtresiz aracını götürdük. Ve istasyondan kusursuz çıktık. Başka da yazmam gerekiyor mu?

Artık eskisi gibi değil eskiden katalizör olmadan bile emisyondan geçiliyordu artık sıkı denetim var değer kırmızı gelirse tamiri yapılması lazım

• Cihazı bağlamadan geçti araç. Eskisi dediğiniz de geçen yıl.

• quote:

Cihazı bağlamadan geçti araç. Eskisi dediğiniz de geçen yıl.

Şahsen benim bulunduğum bölgede öyle bir emisyon ölçümü yapan yer yok zaten doğru olanda olmaması detaylı incelenmesi kusur varsa onarılmalı katalizörsüz araba emisyondan geçecek ondan sonra hava kirliliği

• Karbon temizliği motorun içini temizler, enjektör temizleyicisi adı üstünde. İki ürünü de aracı sıfır aldığınızdan itibaren belli kmlerde kullanırsanız faydasını görürsünüz elbette özellikle dizel araçlarda. Yoksa geçici bir fayda sağlar. Fakat enjektör temizleyici daha sık kullanılması gerekir, ortalama 2-3 bin km de bir tam depoya atmak lazım gibi.

Fakat yağ bakımlarını 10 bin km de bir, özellikle mazot filtresini 3 bakımda bir benzinli araçlarda ise benzin filtresini tabi yaklaşık 5 bakımda bir değiştirmek, kaliteli ve orjinal filtreleri kullanmak genel itibari ile yeterli sayılır. Bakım malzemesinden ne kadar kaçarsanız parçalar o kadar çok aşınır.

• Matheas kullanıcısına yanıt

Burada emisyondan geçti diye sevinmiş gibi mi duruyorum. İçler açısı sistemi anlatıyorum. Bu kadar iddialı konuştuğunuza göre bir çok istasyonda emisyon bölümünde çalışmış olmanız lazım. Eğer böyle bir iş yapmıyorsanız ülkenin geldiği durumu görmeniz dileğiyle.

• quote:

Burada emisyondan geçti diye sevinmiş gibi mi duruyorum. İçler açısı sistemi anlatıyorum. Bu kadar iddialı konuştuğunuza göre bir çok istasyonda emisyon bölümünde çalışmış olmanız lazım. Eğer böyle bir iş yapmıyorsanız ülkenin geldiği durumu görmeniz dileğiyle.

Hayır yanlış anladınız enjektör temizliğine para tuzağı olmuş demişsinizya bende diyorumki enjektörlerde pislik varsa o arabanın değeri ne yaparsan yap yüksek çıkar arkadaşın aracına doğru bir uygulama yapılmış aslında

• Öncelikle;

Carbon clean dediğimiz dolay başta emme manifoldu olmak üzere aracın hava emdiği kısım ve bölgeleri, hortumları kurumdan arındırır. Kabataslak böyle bi işlem detay vermeyeceğim. Enjektörle alakası yoktur

Enjektör temizliği ise direk enjektörü hedef alır. Arabanın hava alması, egzoz gazını vermesi, emisyonlar gibi durumlarla alakası yoktur. Enjektörleriniz inci gibidir ama emme manifoldunuz ve boğaz kelebeğiniz vs leş içindedir

İkisi arasında bağlantılı bi olay yok.

Egzoz muayenesi olayına gelirsek;

Tüvtürk yani araç muayene ettiğimiz istasyonlarda bulunan egzoz muayene istasyonları en denetimli, sıkı ve göz açtırmayan yerlerdir. Dpf si delik, egrsi tıkalı, araç yazılımlı, kısaca dizellerin özellikle başını ağrıtacak bol kara dumana sebep olacak şeylerden dolayı egzoz muayenesinden geçemezsiniz

Ha bazı ipini koparan "egzoz pulu verilir" diye gördüğünüz sanayide derme çatma yerler var ve herkes bunlara gider en yaygın olanlarıda bunlardır. Kapısında küçük bi yeşil font üzerine yazılı beyaz yazıda "yetkili egzoz muayene istasyonu" yazar. Buralar afedersinizde Hiçbir değeri kıstas almadan, bol abim çekebileceğiniz, hatta abartanları duydum ceplerine para sıkıştırarak, çeşitli gevşekliklerin bulunduğu kişiler tarafında ipini kopardıklarına egzoz muayene pulu çok rahat vermektedirler buralara giderseniz hertürlü geçersiniz ama o pulu yasal olmayan bi şekilde elde ediyorsunuz

Kendi dizel aracımda dpf delik, lambda sensörlerinden birisi fakir karışım algılıyor, egr valflerimde büyük ihtmalle kurumlu ve tıkalı. Olduğu yerde boştayken kara duman atma yok fakat geri vitesteyken veya d de iken gaza orta basmalarda, köklemelerde kısacası araç yüke girdiğinde arkaya horul horul kara duman atmakta. Ben ne yapacağım tabiki dpfmi inşallah çıkma alıp egr valflerimide temizleteceğim emme manifoldumuda temizleteceğim ve lambda sensörlerimi bi güzel temizledikten sonra DAHA EKONOMİK, DAHA SERİ, ALT DEVİRLERİ DAHA DOLU bir şekilde doğayı katletmeden keyfime bakacağım.

Bu forumda dpfyi deldirdiğim zaman dpf egr iptalini savunduğum mesajlarım olmuştu. Onları bulsam sileceğim ve bu kötü davranışı yaptığım için özür dileyeceğim

Dpfside egrside her bir parçanın alnından öperim. Adamlar dizel motoru asıl keyifli yapacak ve emisyonlarıda düşürecek motor gücünden feragat etmeyen parçaları bi halt bildiğini sanan biz Türk milleti fütursuzca ve saçma bi şekilde iptal edip doğa katliamına, araçlarını öldürmeye sebep oluyorlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Carbon clean düzenli aralıklarla yapılırsa sonuç verir. 50k-100k-150k gibi. 188bindeki araca ilk defa uygulanıp tam randımanlı bir sonuç beklemek hata olur.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.