Şimdi Ara

enjektör temizleyicinin faydası varmıdır? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
1
Favori
33.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: NazımHikmetRan

Tamam bende mantığını açıkla diyorum işte , ben bilmiyorum cahil cühelanın biriyim. Hatta gazla debriyajı karıştırıyorum o derece.
    Şimdi beni aydınlat , deki ben dizel aracıma benzin koydum. Amacım şuydu. Benzin koyduğumda şu reaksiyonların gerçekleşecek. Teknik olarak anlat bana dinliyorum.
    dediğn gibiysen ne anlatsam zor yinede deneyeyim.
    enj. temizleyiciler kerosen yani daha kaliteli benzin diyelim.
    onun yerine normal benzin koyuyorum işte o ne yapacaksa aynını yapmasını bekliyorum.http://www.carboncleanturkiye.com/images/Icerik/15210_20120806_124205.pdf
    mim. %90 kerosen bknz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bytradm -- 10 Mart 2019; 23:33:28 >
  • bytradm B kullanıcısına yanıt
    Peki bende sana şöyle diyeyim ; teknik bir açıklama getireyim.
    Dizel viskozitesi daha fazla olan bir yakıttır ( dizel :850 kğ /m3 benzin : 750 kğ /m3 ). Bu yüzden dizel araçlar püskürtme yöntemiyle çalışır. Parlama derecesi benzinin çok daha düşüktür.
    Alt kalorifik ısısı benzinin dizele oranla daha yüksektir.
    Dizel araç silindir blogunda patlatma yaparak pistonları hareket ettirir , benzinli araç yanma yaparak( bu yüzden dizel araçlar gürültülü çalışır).
    Dizel araçta sıkıştırma zamanın sonunda , yanma odasının içerisine püskürtülür , benzinli araçta piston tekrar aşagı indiğinde. ( dizelin benzine göre yanmasının daha çok zaman aldığı için , bu yüzden dizel araçlarda pedaldan hemen tepki alamazsınız)
    Şimdi bu bilgilere istinaden ;
    Sen dizel aracına benzin koyduğunda ne oluyor.
    Bir kere yakıt pompanda oluşacak zararları geçerek konuyu uzatmadan motora gelmek istiyorum.
    Benzin alt kalorifik ısı degeri yüksek bir yakıt olduğundan yanma odanda aşınmalara ve enjektörlerine zarar verecek. Buda yanma odana yağ karışmasına neden olacak ki mavi duman atıyor demen bunun kanıtıdır.
    Sen dizel aracına benzin karıştırarak , pistonun sıkıştırma zamanının sonunda püskürtülen yakıtın daha çabuk alev almasıyla vuruntu sorunu yaşarsın ki yaşıyorsun zaten.
    Enjektörlerin ağız açıklığı fazla olduğu için ( dizele göre dizayn edilmiş ) enjektörlerinden damlama ( işeme halk tabiriyle ) olacaktır. Buda yine enjektörlerine zarar verecektir. Bu zarar silindir bloğunda aşınmalarada yol açar ayrıca.
    Şimdi ben mühendisim , birşey yaparken bunu bir bilgiye dayanarak yaparım. Falanca kişinin agzına degil.
    Bu forum benim gibiler yüzünden çöp olmuyor. Lütfen önce kendi bilginizi tartınız.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Malesef olay sizin dediğiniz kadar basit olmuyor , fotografta altını çizdiğim değerleri benzin değerleriyle karşılaştırırsanız ne demek istediğimi anlayacaksanız.

enjektör temizleyicinin faydası varmıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NazımHikmetRan -- 11 Mart 2019; 0:6:15 >
  • pek çok eleştirende şu algı oluyor sanırım
    sanki mazotu bi kenara koyup benzinle çalıştırıyoruz.
    yaptığım az miktarda benzin katmak bu yakıtı inceltecek
    daha iyi yanma ve yüksek ısıdan dolayı kurum-tortular temizlenebilecek.
    iki depo %5 benzinle gittim sıkıntı biraz azalmış durumda şuan %10-15
    arası karışım. ilk çalışma normale dönerse sade mazota dönecem doğal olarak.
  • Söz konusu ürün würth ise bu konuda ciddi tecrübelerim var. Bir kere bu ürün için hiç bir işe yaramaz denemez zira hem çok faydası hem de ciddi handikapları bulunuyor. Yani o kutunun içinde 300 ml motorin yok. Teknik detayını mühendis kardeşimiz daha iyi bilir ama setan artırdığı için 0 derecenin altındaki dış sıcaklıkta bile Ağustos ayındaki gibi sessiz ve seri çalışan bir motorla karşılaşıyorsunuz depoya eklediğinizde.

Bunu 150,000 km de 1.6 tdi jettaya ekleyen birinin partikül filtresi tıkandı ve ciddi maliyetler çıktı. Yani normal çalışmasında onca km boyunca biriken kurum bir anda egzoz sistemine kadar indi ve sisteme zarar verdi.

Kendim Fiat bravo ve Renault Laguna araçlarımda düzenli olarak kullanıyorum. Yaz aylarında ve uzun sürüşlerde kullanmaya dikkat ediyorum ki dpf sorunu çıkmasın. Ürün depodayken 3000 devir üzerine çıkmamaya dikkat ediyorum. Çünkü patlamaya etki ettiğinden üst devirlerde zarar vermesinden korkuyorum.

Ürünü kullandıktan sonra en az 2000 km boyunca aracın gaz tepkilerinde iyileşme oluyor.

Benzin gaz yağı gibi eski tip motorlarda depoya karıştırılan yanıcı maddelerin oringlerde ciddi hasara yol açabileceğini düşünüyorum ve kesinlikle tasvip etmiyorum.

Yaşlı ve kirli olduğunu düşündüğümüz bir motora ise önerim şudur ; Carbon Clean yaptırın ve hemen motor yağını değiştirin peşinden katkıyı ekleyerek uzun yol yapın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilk kullandğım ürün würth tr den katkı oldu.
    etkisi sınırlı oldu. benzin katmak daha faydalı
    gibi gözüküyor bana .vede ekonomik tabi.
    şahsi tecrubemi yazıyorum kimseyi hiçbişeye
    ikna gibi niyetim yok. zarar görsem onuda yazarım.
    Kömürün içeriği saf karbondur. Elmasın (pırlanta dediğiniz aslında pırlanta kesim çeşididir de neyse konu o degil ) içeriğide saf karbondur.
    Elmasla kömürü aynı maddelerdir diyebilirmiyiz. Elmasın mohs serliği 10 dur. Aşınmaz olarak kabul edilir.
    Enjektör temizleyicilerini , karosen içeriğine göre jet yakıtıyla bir tutmak ve buna dayanarak jet yakıtıyla benzini bir tutmak hatadır. Jet yakıtıyla benzin zaten hidrokarbon degeriyle başlı başına ayrı sıvı yakıtlardır.
    Beni yanlış anlamayın , amacım sizi eleştirmek değil.
    Yanlışlarımızı düzeltebilmek.
    Meraklı bir ülke olarak yorumu okuyup , bunu denemek isteyecek kaç kişi olacaktır siz düşünün.

• Arkadaşlar kullanma diyenler oldu ama ustam ısrar edince 40 litre mazota 1 paket liqui moil kattım. Sabahtan beridir geziyorum, 100 km oldu, şehir içi, arabanın titremesi hiç kalmadı. Daha atikleşti. Sadece ortalama yakıt tüketimi biraz arttı gibi. Depo bitip yeni yakıt alıncada yazarım.

• benim arabanın sıkıntısı bu şekilde video bu sabah
    çekildi. ilk çalışma böyle gün içinde no problem.https://youtu.be/KXxPRHRpbUk
    Üfleme var mı motorda?

• bildiğim kadarıyla yok . yarın çalışırken yağ çubuğunu çıkarıp bakarım.
    Çalışırken motor yağının kapağına beyaz bir kağıt koyup denermisiniz. Kağıdın ortası ıslanacak mı.
    Sorununuz bana yanma odasına yağ kaçıyor gibi geldi. Ama soğuk havalarda ilk çalıştırmada da bunu yapabilir.

• Beyler selam würth'üde , liqui moly'de boşverin ben size şu ürünü tavsiye ediyorum , kendi aracımda kullandım çok memnun kaldım ingiliz malı Cataclean sadece enjektörleri temizlemiyor , yakıtın geçtiği her bölgeyi temizliyor , bende bu tür ilaçlara pek güvenmezdim ancak alıp kullandım ve kullanıcı olarak yorumumu yazıyorum , aracım 2015 136 lık makyajlı kasa ceed , bu ürünü n11 'den aldım ve çeyrek depoya koyup 60-70 km kullandım , kullandıktan 1 gün sonra 200 tl'lik mazot aldım , şuanda aracın gaz yiyişi ve performansı süper oldu araç daha sessiz ve acayip seri , alt devirler canlandı ve tüm bunların sonucunda yakıt tüketimi düştü , mutlaka deneyin kesinlikle pişman olmayacaksınız ;)
    https://urun.n11.com/motor-temizleyici/cataclean-benzin-katalizor-egr-enjektor-subap-temizleyici-P249620737
  • Bunu 150,000 km de 1.6 tdi jettaya ekleyen birinin partikül filtresi tıkandı ve ciddi maliyetler çıktı

faydadan anladığınız bu ise tamam kullanın.
    masum vatandaşlar da bunları bilerek kullansınlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: a3l4i

Bunu 150,000 km de 1.6 tdi jettaya ekleyen birinin partikül filtresi tıkandı ve ciddi maliyetler çıktı

faydadan anladığınız bu ise tamam kullanın.
    masum vatandaşlar da bunları bilerek kullansınlar.
    Benim faydadan anladığım düzenli kullanımda karakışta 35 derecedeki kadar sessiz performanslı bir motor. Bunu da yazdım tehlikeli olabileceğini de belirttiğin örnekle yazdım algılayabileceğinizi umuyordum ama demek ki bunu yapamayanlar çıkıyormuş.
  • 1.6 tdi manuel caddy dpf arızası veriyordu, servis 2500 masraf çıkarttı, sıradan tamirci ler 400-1000 arası fiyat verdi, forumdaki tavsiyelere uyup enjektör temizleyici attım, arabanın arızası kalmadı ve aracın titremesi gitti, daha atak. Bugün bir kumar oynadım. Würth ün diğer ürünlerini de alıp koydum arabaya, inşallah olumlu dönüşler alırım ve ah vah etmeden burada paylaşırım. enjektör temizleyicinin faydası varmıdır?

• 1.6 tdi manuel caddy aracıma dizel enjektör temizleyici, radyatör sızıntı önleyici ve motor iç temizleyici kattım. Arabamın ciddi bir sorunu yoktu ama refkeksleri arttı. Temizlendiğini hissediyorum, çok yumuşak ve sessizleşti.

• Ben dpf temizleyici kullandım ama enjektör temizleyici kullanmadım farkı nedir? Mantık aynı mı?

• shakircan kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen aynıdır, bende bilmiyorum. Zararı olmuyor ara ara denemek lazım.

• Geçen hafta enjektör temizleyici katıp depoyu full yapmıştım. Her depo fullediğimde km yi sıfırlarım. 1 depo ile de yaklaşık 800-1000 km arası giderim. Şehir içi kullandım hiç şehir dışına çıkamadım. Yarım depo oldu anormal derecede yakıt çok ekonomik kullanmaya başladı. Sebebi ne olabilir? Enjektör temizleyicinin yakıtı az kullanmasına faydası olur diye kimse yazmamıştı. Fulledikten sonra şehir içi 434 km gitmişim. Bakalım ışık yandığında km kaç olacak?

enjektör temizleyicinin faydası varmıdır? enjektör temizleyicinin faydası varmıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tubalingo -- 20 Mart 2019; 15:34:12 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.