Şimdi Ara

Enjektor temizleyici ürünler hk. yardım edermisiniz.. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
1
Favori
142.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sizlerer artık bu bölümde yardımcı olmaya çalışacağım.
    Saygılarımla,

http://forum.donanimhaber.com/m_14031726/mpage_1/key_//tm.htm#14031944

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanuzay -- 4 Mayıs 2007; 16:58:54 >
  • Başta mümkünsüz olmak üzere herkese selamlar
    2008 model caddy dsg otomatik sahibiyim aracım 15000 km de
    7000 km de yarım kg yağ esti hadi dedik yeni ham motor esebilir yani eksilebilir.10000 bakımı yapıldı ve şu an araç tam 15000 km de
    fakat 10000 km den 15000 e gelinceye kadar 1lt daha yağ eksildi servise sordum normal dediler
    ama bana göre anormal ve üstelik araç hafif duman atıyor bilhassa yüke bindiği durumlarda -rampa-dipgaz vs-
    başta mümkünsüz olmak üzere fikir ve yardımlarınızı bekliyorum
    selamlar
  • arkadaşlar bu ürünleri sırasıyla deneyen biri olarak.makinayla yapılan işlemi sağlıklı buluyorum.toyota marka bir temizleyici kullanmıştım.fakat çok o kadar hissedilebilir bir değişiklik olmadı fakat makina temizliğinde bayağı hissedilir değişiklikler olmakta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enforacle
    yaw gerek yok karbon filan çıkın otobana 2 saat sürün yükske hızda hiçbirşey kalmaz tum kurum vs yanıp ekzostan atılır.

Bu DOGRU mu arkadaslar
  • liqui moly benzinli araç için enjektör temizleyici kullandım gayet iyi bir ürün.4/3 dolu depoya eklettim.ilk çeyreğe düşünce tekrar 4/3 dolulukta doldurdum depoyu bir zararını görmedim.

2-3 ayda bir uzun yola gidip geliyorum otobanda 160-180 hız aralıklarında 10-15 dakika kullanıyorum ondan sonra araba rahatlıyor kurum vs ne varsa atıyor haliyle :D ama şehir içi kullanımda çok köreliyor araçlar

Enjektor temizleyici ürünler hk. yardım edermisiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur512 -- 19 Kasım 2011; 13:18:17 >
  • Konu çok eski ancak araştıran arkadaşlar için bir bilgi paylaşmak istedim. Bu tarz katkı maddeleri unutulmamalıdır ki ilave edildiği benzin mazot gibi yakıtları inceltirler. Bu nedenle 4/3 doluluk oranından az depolarda kullanılmamalıdır. Ayrıca şehir için trafiğinde 2-3 hafta kullanmak uygun değildir. Mümkünse uzun yolda hatta tek bir depoda kullanılması tavsiye edilir.
  • ENJEKTÖR TEMİZLEMEDE PROBLEMİ OLANLAR ÜRÜN ADI : FC 101
    ÜRETİCİ: BURSAN KİMYA
    tel: 0224 441 4425
    www.bursankimya.com
  • arkadaşlar benim 2006megan 1.5dcı 125.000km deki aracıma bosch car serviste ultroson ışını ile enjektör temizliği yaptırdım inanın cok fark ediyo 150tl işçilik dahildir... şiddetle tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: BAVARİA

Başta mümkünsüz olmak üzere herkese selamlar
    2008 model caddy dsg otomatik sahibiyim aracım 15000 km de
    7000 km de yarım kg yağ esti hadi dedik yeni ham motor esebilir yani eksilebilir.10000 bakımı yapıldı ve şu an araç tam 15000 km de
    fakat 10000 km den 15000 e gelinceye kadar 1lt daha yağ eksildi servise sordum normal dediler
    ama bana göre anormal ve üstelik araç hafif duman atıyor bilhassa yüke bindiği durumlarda -rampa-dipgaz vs-
    başta mümkünsüz olmak üzere fikir ve yardımlarınızı bekliyorum
    selamlar

Aracından mavi duman çıkıyorsa yağ az da olsa yanma odasına giriyor ve yakıtla beraber yanıyor demektir. Genelde bu durum turbo milinden kaynaklanır. Aracın alt kısmında Intercooler'e giren hortumları kontrol ettirebilirsin. Burada aşırı yağ birikimi varsa turbo milinden kaynaklı bir sorun olabilir. Intercooler'e giren yağ yanma odasına girdiği için mavi duman atıyor olabilirsin. Bunun miktarı fazla ise bunu servislerde tespit edebilirler.

• hakanuzay kullanıcısına yanıt
    hocam kolay gelsin.ben 2 adet würth dizel enjektör katkısı sipariş verdim cuma günü elimde olur sanırım.http://www.n11.com/wurth-dizel-enjektor-temizleyici-300-ml-P30313186 linkide budur fiyatı uygun geldiğinden aldım.
    aracım megane 2 sedan 1.5 dci.araç 223 binde bakımlı bir araç fakat daha önce babamın aldığı kötü mazottan dolayı enjektörlerden biri arızaya girmiş çıkmış bunu usta böyle söylemiş.şuan öyle bir sıkıntısı yok ama enjektörler temizmi değilmi bilmiyorum açıkcası.araçta kalkışlarda kolayca gaz yemiyor gibi geldi son zamanlarda bana yani böyle hafif bir tutukluk var gibi onun haricinde gidişi çekişi güzel zaten.şimdi size sorum bu aldığım 2 kutu würth nasıl kullanayım.depoyu fulleyipmi çeyrek depo koyup yüksek devirde mi yardımcı olursanız sevinirim
  • kesınlıkle yakıt katkısı kullanmayın para tuzagı hepsı benım getze kullandım deponun ıcınde boyaları soktu attı yakıt pompasını bozdu bır suru masraf cıkardı en guzel yontem aracınızı pompacıya goturun sokturun enjektorlerı temızletın
  • Afacan Dennis kullanıcısına yanıt
    Kutunun üzerinde ne kadar mazota katılacağı yazar. Tahminim 1 depoya 1 kutudur. Yarım depo - yarım kutu da ayarlanabilir. Bir depoya iki kutu boşaltma.
    Katkıdan hemen şehirler arası yola çıkıp biraz devirli kullanmakta fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alphace -- 10 Ekim 2014; 7:21:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ntugral

kesınlıkle yakıt katkısı kullanmayın para tuzagı hepsı benım getze kullandım deponun ıcınde boyaları soktu attı yakıt pompasını bozdu bır suru masraf cıkardı en guzel yontem aracınızı pompacıya goturun sokturun enjektorlerı temızletın

Siz hangisini kullandinız markası neydi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alphace A kullanıcısına yanıt
    Arkadas yukarda ceyrek depodan az mazota katıp yuksek devirde kullanın aracı demiş de cevapta vermiyor yazilanlara

• quote:

Orijinalden alıntı: Afacan Dennis

quote:

Orijinalden alıntı: ntugral

kesınlıkle yakıt katkısı kullanmayın para tuzagı hepsı benım getze kullandım deponun ıcınde boyaları soktu attı yakıt pompasını bozdu bır suru masraf cıkardı en guzel yontem aracınızı pompacıya goturun sokturun enjektorlerı temızletın

Siz hangisini kullandinız markası neydi ?

Wurth marka kullandım

• ntugral N kullanıcısına yanıt
    Bu gun elime gecti pazar gunu uzun yolda deneyecegim yarim depo mazota ilave edecem bakalim bu gun sanayide rastgele bi ustaya gittim park sensorleri icin.adamlar wurth marka katki vs kullaniyor sorayim dedim ne ayak bunlar diye kullan tuplu araclar daha cok kullanmali dedi

• evet arkadaşlar yine geldim.hissedilir bir etki olmadı.yaptığım şeyi anlatayım.gittim opetten 90 tl lik mazot aldım ona ilave ettim.daha sonra uzun yola çıktım yaklaşık 300 km yol yaptım kattığım gün ara ara aracı sıkıştırarak ara ara 140-150 mazotu vakumlama modu yani.daha sonra şehir içi bir süre kullanım.sadece stop etmelerde titreme azaldı.onun haricinde önümüzdeki günlerde daha net gözlemlemeye çalışacağım daha net şeyler yazacağım bekleyin beni.
  • Enjektör Yakıt Sistem Temizleyici

Technolit Yakıt Sistem Temizleyici 29,43 Tl
    http://www.e-teknolit.com.tr/asp/product/224/Enjektor-Yakit-Sistem-Temizleyici#.VGX9jPmsVDA
    -Bütün akaryakıt sisteminde, kurum haline gelmiş artıkları çökelmiş kurumu ve reçineleşmeyi,tankın içinden yanma odasına kadar çözer.

Bir Konuyuda hortlattım hadi bakalım

• Bir cortta benden gelsin.

Würth'ün bahsedilen Yanma odası temizliği ve enjektör temizleyici katkısını kullandım. Bu tür katkıların şehir efsanesi olduğunu düşünen, faydası olsa bile çok minimum olacağını düşünen biriydim.

Ürünle ilgili ilk izlenimim; daha sokağı döndüğümde aracın hem sesinin hem gaza tepkisinin değiştiğini bariz farkettim. Sonrasında 80km kadar bir yol yaptım gerçekten aracımı tanıyamaz oldum. Bugün uygulama yapılalı 1 hafta kadar oluyor. O ilk günkü atiklik yok fakat yinede eskisinden daha iyi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Aracım 1997 4.6cc v8 Range Rover Vogue + Gasitaly LPG.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.