Şimdi Ara

ENJEKTÖR TEMİZLEYİCİ İÇİN YORUMLARINIZ...? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (3 Mobil) - 3 Masaüstü3 Mobil
5 sn
39
Cevap
0
Favori
97.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

2012 1.4 TSI benzin LPG'li jettam var son zamanlarda ilk çalıştırmada özellikle çok ses yapiyodu vurur gibi TSI motorlarda bu doğal ama stop etme de olunca lpg'ciye gittim ilk benzinle çalıştığı için benzinde sorunun olduğunu ve enjektörde sıkıntı olduğunu söyledi ve würt adlı ürünü alıp depoya atıp 500 km filan benzinde yol yapmamı söyledi çok arastirdim ve aldım attım depoya sonra da yarım depo yaptım iki gündür sicakken de sogukken de hiç tek ses yok harika bir ürün.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, yeni üye oldum.

• Arkadaslar dizel yakit katkilari performans arttiricilar veya enjektor temizleyiciler oktan arttirici don önleyici v.s dedigimiz yada bize satilan urunler aslinda tek bir üründür.iceriginde Kerosen (gaz yağı)dısinda hicbirsey yoktur gaz yaği bu mesaji yazarken 9.90 tl litre basi fiyatindan pompalarda satista.Gaz yaği akaryakit kalite siralamasinda benzinden sonra gelir dizel gazyagindan sonra 3. Sirada yer alir.dizel ve gazyaginin özgul agirliklari birebir neredeyse aynidir bu sebeble depoya attiginizda cok rahat birbirine karisir ve ayrisma yapmaz.mazot yani dizelin donma noktasi -30/-35 iken gazyagi -45/47 arasinda jellesme yapar bu yuzden soguk bolgelerde deponuzda olursa sabah ilk marsi cok rahat tek seferde basarsiniz mazot icerigindeki bulunan parafin gazyagi tarafindan bloke edilir jellesmeyi onler buna kıs dizeli denir.farkli markalar 300 ml kutuyu cok fahis fiyatlara satar uyanik olun.dizel depoya gazyagi haric hicbirsey atilamaz.40 derecede parlama yapar mazot gibi ugrastirmaz.o yuzdende kalorisi yuksektir enjektor dahil yakit sistemi bu sicaktan faydalanarak kurumlari atar bunada enjektor temizleyici yakit sistem onarici veya dpf temizleyicide deriz.eger ambalajli kutuda alirsak.ayrica motor yagina katarsak yag degisimi oncesi motor flush ta deriz.yagi inceltir ve isidan kaynakli tum kanallara girer temizler en fazla 500ml.kullanilabilir.Gelelim akaryakit firmalarina ustun performan tiri viri dizelleri vardir icindeki katkilardan sebeb reklamlar doner durur Ne soylemistik dizele yada motorine gazyagindan baska bisey konamaz.ölcu onemli ama cok soguk bolgelerde %50/%50 kurtarir on numara yakar.gelelim bu muthis malzeme ne yapar be depoma koyuyorum aracim 1.6 peugeot 301 2013 model 270000 km 20 lt yakita yarim litre atiyorum nemi yapiyor aracim asiri derece sessiz he geldi yolda giderken rölantide titreme bayilma veya vuruntu kayboldu rahat mars basiyorum ve cabuk isiniyor motor bunun disinda 5. Vitesten 4. Vitese cekerken araci yukteyken böğurtu diye tabir ettigim sıkışma ve yigilma ortadan kayboldu bunlar benim gozlemlerim ben kendi aracimda kullaniyorum sizi bilemem.Yani anlayacaginiz bu meret litresi pompada 9.90 tl kutuya girdiginde lt fiyati 150 tl den piyasada satilmakta. inanirsiniz inanmazsiniz ben uygulamamdan oldukca memnunum arac benim sorun cikarsa oda benim sorunum.Ben ufak tefek bilgileri paylastim sizlerle naçizane bilinsin istedim.VAHSİ KAPİTALİZM araç sahiplerini korkulari uzerinden manipule ederek istismar etmeyi birakmayacak akilli olmakta fayda var.

• Lpg enjektör temizleyicisi var mesela benzin deposuna katılıyor hsjsjskslsjxnd çok mantikli

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 175binde lpgli aracım var.

Sürekli motor arıza ışığı yanıyor

oksijen sensörü kaynaklı

Enjektör veya katalizör temizleyici acaba fayda sağlar mı?

• Hocam katkı maddeleri /enjektör temizleyiciler hakkında bloğumda hazırladığım yazı ..okumanı öneririm.iyi günler

https://www.xn--arzatespit-yub.com/2021/10/araba-katk-maddelerimotor-yag-enjektor.html

• Yasindizman Y kullanıcısına yanıt

Güzel açıklama olmuş.

1.4 tdi var. ben de gazyağı atmayı düşünüyorum. ancak pompacıdan alırken, molotof mu hazırlayacan demesinler?

• Bu tür ürünlerin etkisi bence kısa vadede görülmez. Düzenli kullanırsan belki aracın uzun ömürlü olur ama onu da kanıtlamak kolay değil.

• zero01 kullanıcısına yanıt
    Hava akismetresine bak once istersen jakini sök bir sure kullan lamba yanmazsa sensor arizali yada kirli olabilir euro4 motor da sökulu sekildede kullanabirsin

• ABCdiküçgeni kullanıcısına yanıt
    5 lt rik bidon aliyorum ben tc numarasi veriyorsun.nalburlardada var yarim litrelik alip gidiyorsun sorun olmaz merak etme yanliz ölculu kullan 1.4 tdi motor euro 4 motorsa hava akismetresiminde fisini cek lamba yakmaz saniyorum arac fisek olur

• cricet C kullanıcısına yanıt
    Ilk depodan itibaren duzenli kullanim ömru uzatir.hep ayni yerden ayni pompadan yakit alma aliskanligi bu sebebten yazimda belirttim firmalar bunu ekliyorlar baska bisey koyamazlar

• arıza giderici A kullanıcısına yanıt
    Otomobil firmalari bir ikisi haric ayni zamanda kendi urettikleri yagi ve yakiti onermek zorundadir bakiniz fiat ve peugeot kendine mahkum birakir.yazin mantikli ve guzel ama püf noktasi diye bisey var bende yazimda bunu dile getirmek istedim

• Alonee12345 A kullanıcısına yanıt
    Iste o dunya para verip wurth alacagina 12 tl verip nalburdan yarim litre gazyagi alsaydin dahada iyi is gorurdu.ikisi ayni malzeme

katkınız için teşekkür ederim , bu tarz katkı maddelerinin bir standartı yok..neredeyse yüzlerce firma şu sorunu çözer şu problemi giderir diyor ama ortada kanıtlanmış bir veride yok..ve onlarca liralık fiyat makası var arada ..otomobil üreticilerinin yüzde yüzü bu noktada onay vermeden bence bu tarz maddeler kullanmamak gerekir..tekrar teşekkürler

• ABCdiküçgeni kullanıcısına yanıt
    Son bi ekleme daha yapayim gaz yagini araca cila olarakta kullanabilirsin.surdukten sonra iyice parlat pasta ciladan ciladan cikmis gibi olur.3/4gun toz bile tutmaz.

• hoksi kullanıcısına yanıt
    Benzin deposuna koyarsan oktan arttirici hale geliyor kerosen.yakitin dahada zenginlesir.

peki bu lpg enjektörüne ne yapıyor ?

• hoksi kullanıcısına yanıt
    Lpg tanim itibariyle likit petrol gazi benzinden daha ince daha kalorili bilirsin az cok lpg enjektorun kir pas tortu tutmaz cunku asiri kalori ve sicak buna musade etmez.lpg katkisi denilen hadise propan eklerler depodan buda yakiti dahada zenginlestirir.cakmak gazida bir tur lpg ve propandir.Unutma ne kadar isi o kadar az kurum ve tikanmadir.dizel dedigim sey yagli oldugu icin yanmadan sonra kurumlasma yapar.lpg de bu olmaz cunku ucuccu ve kuru bir yapisi vardir.araclarda en cok rastlanan hadise havayi tam alamadiginda dolayi yanma tam olmaz vuruntu titreme yapar.bunuda hava akismetresini temizligi buyuk rol oynar.hava akismetresinin fisini cekersen zengin karisim olur ve arac rahat hava aldigi icin cok seri olur.Hava akismetresi isin püf noktasıdir.her bakimda temizlet yada kendin temizleyebilirsin kontak sprey ile.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.