Şimdi Ara

ENGİNE START DÜĞMESİNİ AÇMA KAPAMA DÜĞMESİ YAPABİLİRMİYİZ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • monza racing start storp engine paneli var elimde bunu bilgisayarda açma kapama ve reset düğmesi yapmak istiyorum nasıl yapabiliriz acaba bağlantısını ledlerinde yanmasını istiyorum

şuan powerdan sarı siyah kablo ile 12 volt bağlayıp ledleri yaktım ama power ve reset nasıl bağlanacak yada bağlanamayacakmı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SELBAL -- 16 Haziran 2017; 12:26:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Anakartın en alt kısmında(genel olarak) bir kablo karmaşası göreceksin.Power ve reset tuşları ve ona ait ledler oradadır toplam 8 kablo olacak.Daha fazla bilgi için anakartın kitapçığına bakabilirsin daha kesin bilgi elde edersin.Sonra o elindeki panelin düğmelerinden gelen kabloları reset ve power switch kablolarının yerine bağlıyacaksın.+ ve- yoktur kısa devre ile çalışırlar.Biraz karmaşık anlattım sanırım resim at ona göre tekrar anlatırım
  • Bu arada o düğmeler çift basmalımı(1 tık açma 1 tık kapama) yoksa tek basmalımı(bilgisayar açma düğmesi gibi)
  • cevap için teşekkürler şimdi durum şöyle

paneldeki kırmızı düpme pc düğmesi gibi ama değierleri açmalı kapamalı yani start düğmesi olamıyor fakat sorum şuydu mesela kırmızı start düğmesine power kablosunu bağlıyorum ve sorunsuz açma kapama oluyor yalnız ayrıca düğmenin içinde ledte var ona 12 volt vermek gerekşyor power sw kablosu ve 12 v birlikte olacağından anakartta kısa devre olacak bunun nasıl çözerim diye sordum

• quote:

Orijinalden alıntı: SELBAL

cevap için teşekkürler şimdi durum şöyle

paneldeki kırmızı düpme pc düğmesi gibi ama değierleri açmalı kapamalı yani start düğmesi olamıyor fakat sorum şuydu mesela kırmızı start düğmesine power kablosunu bağlıyorum ve sorunsuz açma kapama oluyor yalnız ayrıca düğmenin içinde ledte var ona 12 volt vermek gerekşyor power sw kablosu ve 12 v birlikte olacağından anakartta kısa devre olacak bunun nasıl çözerim diye sordum

Güç kaynağından 12V alabilirsiniz. Bilgisayarı başlattığınızda elektrik geçeceği için ledler de yanar.

• quote:

Orijinalden alıntı: seriallkiller

quote:

Orijinalden alıntı: SELBAL

cevap için teşekkürler şimdi durum şöyle

Güç kaynağından 12V alabilirsiniz. Bilgisayarı başlattığınızda elektrik geçeceği için ledler de yanar.

sağol hocam hallettim sonunda engine füşmesinin 12 v girişi ile açma kapama anahtarı bağlantı yeri ayrıymış sorun kalmadı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.