Şimdi Ara

Engine Clock/Memory Clock nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
4.380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • evet beyler baslıktanda anlasıldıgı gibi bu ikisi nedir, ne anlama gelir.ekran kartı alırken hangisini öncelikli olarak göz önünde bulundurmalıyız

• GPU ve bellek hızları demek. Aynı seri kartlarda hangisi yüksek ise onu öncelikli olarak tercih etmek daha doğru. Farklı serilerde zaten chipset farkından bir önemleri kalmıyor.
  • tul vtx ile sapphire in 4850 ekran kartlarına baktım.vtx in engine clock u 665 ken sapphirenin 625 ancak memory clocklarda vtx:1900 sapphire:1986. oyun amaçlı alacağım bi sistemde hangi ekran kartını kullanmalıyım?
  • Aynı kartları araştırırken GPU veya belleklere değil soğutum olanağına bakın. Özel soğutum olmasına ve sıcaklık testlerine dikkat edin. Değerler, bazen kullanıcı değerlerine ters düşsede aşağı yukarı aynıdır.
    Aradaki farkları çok düşünmeyin Gpu'ya biraz o.c ile aynı değere ulaşıcaksınız zaten. Tabi standart gpuyla sıcaklık değeri başka,oc yapılarak alınan sıcaklık değerleri başka..

Tavsiye isterseniz PSU ile birlikte sistemi ve bütçeyi söyleyin yardımcı olalım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.