Şimdi Ara

Enflasyonu yüksek ülkede maaşlı çalışan olmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • enflasyonu yüksek ülkede en berbat şey maaşlı çalışan olmaktır, daha berbatı ise işsiz olmaktır.

şimdi esnaflar kafasına göre zamlar yapabiliyor kendilerini enflasyona karşı koruyorlar. mesela adam satığı bir şeye %50 oranında zam yapıyor.

peki biz maaşlı çalışanların maaşı %50 arrtı mı?yok.

devlet asgari ücretliye nispeten daha yüüksek zam yapmıştı,ama emeklilere sadece %7 zam yaptılar.

şuan en zor durumda olan emekli kesim,ama bu emekli dayıların çoğu da hala hükümeti savunuyorlar,yani biraz da hak ediyorlar bu muameleyi.

• Nacizane önerim ailene söyle sende ayni sekil elinden geldigince uzun zaman bozulmayacak gida stokla bu 1 2 sene sonra patlar domates olur 15 20tl kilosu ytd.Fakir zaten alamiyor ortasınifta bitiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haklısın

Çamaşır ve bulaşık makinesi ihtiyacım vardı

Ortalama 2-3 ay önce 2000 civarıydı fiyatlar

Şimdi aynı ürünler 3000-3500 lira olmuş

Benim maaşım hala aynı almadigima pişmanım

10,000 TL bile büyük maaş değil artık para çok değersiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Enflasyonu yüksek olan ülkede çalışmak dediğin gibi kendini rezil etmekten başka bir şey değil. Günü de kurtarmak lazım ama maalesef el kol bağlı oluyor. Bu durumlarda bile halinden memnun olan insanlar görüyorum ve diyorum ki daha beter olalım inşallah. Bu halk hiç bir şeyi hak etmiyor.

Başa gelen insan Dünyanın en iyi insanı, en bilgili insanı, en güvenilir insanı olsun. Halkın bu kafa yapısıyla o adamda ister istemez değişip, halkın isteğine göre karakterini değiştirecek.

Yani ben sürekli diyorum bizim bu çektiğimiz sıkıntıların ana sebebi siyasetçiler değil. Halkın ta kendisidir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.