Şimdi Ara

Enerji Bakanı'ndan inciler: 'Avrupa'da en ucuz elktrk kullanan 3.ülkeyz. Benzn orda 26 bzde 14 TL'😄

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
1.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Enerji Bakanı'ndan inciler: "Avrupa'da en ucuz elktrk kullanan 3.ülkeyz. Benzn orda 26 bzde 14 TL"😄Barış Olsunyoutube
    Enerji Bakanı Fatih Dönmez: "Benzini En Ucuz Kullanan Ülkelerden Biriyiz" (24 Ocak 2022)
    https://youtu.be/RsudRXRB3ck

"Avrupa'daki benzin fiyatlarına baktığımızda.. Türkiye'de 14 lira civarında.. Avrupa'da 1,5 euro gibi bir fiyat görüyoruz. Hollanda, Norveç, Almanya gibi ülkelerde.. Türk Lirası bazında 26 lira gibi fiyatlarla satılıyor."

"AVRUPA'DA ELEKTRİĞİ EN UCUZ KULLANAN ÜÇÜNCÜ ÜLKEYİZ"

"Benzer bir durum elektrik ve doğalgazda da var.

Avrupa'daki başkentlere baktığımızda; elektik fiyatları, Türkiye'de son fiyat ayarlamasından sonra bile Avrupa'daki en ucuz elektrik kullanan üçüncü ülkeyiz.

Bizden daha düşük, Sırbistan ve Ukrayna var. TL'ye çevirerek söylüyorum. Daha iyi anlaşılsın diye TL bazında söylüyorum"

https://abcgazetesi.com/enerji-bakani-fatih-donmez-avrupada-benzin-26-lira-elektrigi-en-ucuza-kullanan-ucuncu-ulk-415453

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 25 Ocak 2022; 9:39:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Demi ya Avrupa'dan çok daha ucuza elektrik kullanıyoruz.Tabii bunu TL'ye çevirirsek öyle oluyor.

Mesela Almanya'da asgari ücret 1.584 euro Türkiye'de ise asgari ücret 4.253 lira.Yani düşünün koskoca Almanyadan daha fazla asgari ücret veriyoruz.

Tabii bu aklar için böyle.

Gerçekte ise 1.584'ü Türk lirasına çevirirsek adamlar aylık TL bazında 24.189 lira para kazanıyor.4.253 lirayı euroya çevirirsek biz ayda 278 euro'ya denk geliyor.

Şimdi oturup hesaplasınlar Almanya bitmiş mi yoksa Türkiye mi bitmiş...

• Böyle adamlar var başımızda, binlece şükürler olsun. Her konuda Avrupada elin kafir din düşmani müslüman katillerinden daha iyiyiz.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • "DAHA İYİ ANLAŞILSIN DİYE TL BAZINDA SÖYLÜYORUM"

• the game is played broken.

• Adam yurt dışındaki satış fiyatını TL çeviriyor ve biz'den pahallıya satış yapılıyor diyor ? ben mi yanlış anladım yoksa gerçekten bunu mu dedi ? demiş olamaz ya bir bakan bunu demiş olamaz Enerji Bakanı'ndan inciler: "Avrupa'da en ucuz elktrk kullanan 3.ülkeyz. Benzn orda 26 bzde 14 TL"😄 

• Dogru soyluyor 26 lira olmalı benzin mazot

• Bunun adı alenen milletle......... Geçmektir.

• tamam artık bütün ülke işe arabayla gidebilir nede olsa çok ucuz

maaşın 3'te 1'i gidebilir ama olsun

• AnadoluEfes kullanıcısına yanıt

sana da iyilik yaramıyor daha iyi anlaşılsın diye bu yöntemi kullandığnı söylüyor bakan...her şeye muhalefet olmayın bir hizmeti de tebrik edin

• 90 dolara alınıyorsa bu petrol bizim ve avrupa ülkesindeki asgari ücreti de söyle ona göre hesap yap.. Birim hesabı yapsa anlayacak ama işine gelmiyor..

• Koca ülkenin bakanına bak.

Ak seçmen her lafı hak ediyor bu adamları seçiyorlar...

• Karşısında adam sunu soramadı mi ? Asgari ücret orda ne burda ne ?

• Benzin mazot 20+ liralar geliyor demekki şimdiden alıştırma ve yolu yapıldığına göre.

Haa bi de " yollll yabdılar yeğenim" ama o yolda gidecek araba kalmayacak ;)

• Bu güzel bakanlarımızın en sevdiği oyun "halka geçirmece"

Enerji Bakanı'ndan inciler: "Avrupa'da en ucuz elktrk kullanan 3.ülkeyz. Benzn orda 26 bzde 14 TL"😄

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrBonez -- 25 Ocak 2022; 11:40:26 >
  • Harcarken hep Euro ile karşılaştırırız.

Maaş Alırken TL hesabı yapmaz ama

• Doğru aslında daha ucuz ama mesele vatandaşa mı daha ucuz yoksa döviz kazananlara mı, önemli olan biziz, önemli olan bizim alım gücümüz ve bu konuda yıllardır berbat haldeyiz ve giderek de kötüleşiyor. Böyle açıklamalarla yakıtı 20 liraların üstüne çıkaracakları sinyalini veriyorlar diye düşünüyorum.

• Aldıkları maaşları da TL'ye çevirse orada duramaz.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.