Şimdi Ara

Endonezya Ve Doğal Afetler

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Son zamanlarda sürekli bu ülkede hep doğal afet, uçak kazası vs... oluyor sizce fikri olan var mı bilinmedik bir silah kullanılmış olabilir mi?

• yani bu kadar sık doğal afet vs... olması normal gelmiyor bana fikirleriniz ne bu konuda?
  • Hocam silah olayı bana pek gerçekçi gelmiyor. Coğrafi konumu yüzünden bu tür olaylara fazlasıyla maruz kalıyorlar ve kayıpları fazla oluyor. Aynı şekilde Japonya'da da fazlasıyla olay oluyor. Mesela devasa depremler, tsunamiler, nükleer reaktör patlaması falan. Ancak Japonya daha gelişmiş ülke olduğu için bu tür felaketlere daha dayanıklı oluyor ve etkilerini çok daha hızlı atlatabiliyor. Endonezya daha az gelişmiş ülke olduğu için fazla önlem alamıyorlar ve coğrafi konumu Japonya'ya göre daha kötü. Haliyle kayıpları daha büyük oluyor.
  • Üfffffffffffffff ne silahı ya böyle şeyler okudukça yeminle beynimin küçüldüğünü hissediyorum kaç yaşındasınız olum siz 3 mü
  • kendileri 4 tane jeolojik kitanin kesişiminde bulunduğundan her türlü volkan, deprem, tsunamiye maruz kalmaya devam edecek. e tabi buna ek olarak muson bolgesinde yer aldigindan kuvvetli yagislar, sel, toprak kaymasi da bunlari takip edecek.

acikcasi bu olaylara ir kac gun maruz kalmazlar ise o zaman korkmalarinda fayda var gibi.
  • coğrafi konumdan kaynaklı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.