Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (957. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: geryoneus , neonxxl1001 , aliaydn
3 Kayıtlı Üye (3 Mobil) ve 6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü4 Mobil1 iOS
5 sn
31.180
Cevap
902
Favori
3.030.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 955956957958959
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: halil5

Büyük geçmiş olsun hocam. Rabbim kimseyi sınamasın mal mülk gelir geçer. Ev alma işi de sıkıntı para cebinde olucak hemen tapu ödeme olucak. Banka süreçleri uzun oluyor satıcı başkasına da satmış olabilir.
    Saolasın hocam umarım kimsenin başına gelmez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bulunduğum yerde akbank yok.
    Yapacağınız her taşımada aynı masraflar tekrar tekrar önünüze çıkacaktır.
    O yüzden bu masraflarla karşılaşmamak için en uygun orandan taşıma yanda yapılandırma yapmak.

• halil_41 H kullanıcısına yanıt
    1.17 ile akbank taşıma onaylandı,, şuan faizi ile 211000 tl olan borç, akbank a 159000 tl olarak taşınacak

yeni taksit 84x1876 tl 1.17 faiz oranı akbank

eski ödeme şekli kalan 115x1840 tl 1.55 vakıfbank

ciddi bir oran var arada,, eğer tasimasam zaten her taksit şuan için 1490 tl si aylık sadece faiz kısmı 4 ay sonra faizler düşerse mesela yeni bir taşıma yaparsam 4ayda sadece faize gidecek para ile taşıma masrafı karşılanıyor, masraf konusunda kaybettiğim birşey yok gibi,, şuan ki taşıma da 4 5bin arasında bir masraf olacak gibi totalde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konut kredim Vakıfbank'ta... 1,13'ten almıştım 1,5 yıl önce...

Hiç yakında aynı bankadan yeniden yapılandırma yaptıran oldu mu? Pek yanaşacaklarını zannetmiyorum ama hesapta 15000 karım olacak gibi görünüyor.

Kamu dışındaki bankalar benim 1,13 oranıma göre şu anda pek cazip değil. Belki bir daha faiz indirimi olursa cazip duruma geçebilirler...
  • Mantıklı olmuş hocam. Beklemek ile de paranın faizi gidiyor zaten dediğin gibi. 0.90 bandına felan düşerse bir daha taşırız. Bende haber bekliyorum teb den exper geldi gitti

• quote:

Orijinalden alıntı: sirswager

Arkadaşlar, 0.99’dan 36-48 ay veya 60 ay vadeli kredi başvurusunda bulunan oldu mu ?

Biraz önce Halkbankasın’da bir işim vardı, bir arkadaşı, başka bir bölümdeki bankacı kadın çalışana “noldu ya faizler, şart falan var mı?” diye sordu cevap olarak “sıfır ve 2.el konutta geçerli ancak 60 ay uygulanmıyor sadece 120 ve 180 ay” dedi şok oldum.

Kadına sordum ancak tam bilmiyorum yanlış yönlendirmeyeyim sizi dedi, aşağıdaki bireysel kredicilere yönlendirdi ama kimse yoktu bir bilgi alamadım.
    Var mı bilgisi olan?
    0.99 dan 84 ay çektim halk banktan

• turkuaz70 T kullanıcısına yanıt
    turkuaz bende halbanka 72 ay vadeli 100bin için başvurdum..çektiğiniz kredi limiti ve masraflarını paylaşırsanız sevınırım.
  • Evet daha önce anlattığım gibi ev işi yattı. Kredi tamamdı , tapu aşamasında ev sahibinin yaptığı dalavere yüzünden bitti . Pazartesi krediyi iptal ettirmeye çalışacağım. Bakalımm hayırlısı.

• Bilisimci1903 kullanıcısına yanıt
    Hakkınızda hayırlısı olsun.
    Müteahhitlere hiçbir zaman sonsuz güvenmeyin.
    Evi hayırlarına satmıyorlar.
    Mutlaka sözleşme yapın.
    Kredi iptali kolay olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: halil_41

Hakkınızda hayırlısı olsun.
    Müteahhitlere hiçbir zaman sonsuz güvenmeyin.
    Evi hayırlarına satmıyorlar.
    Mutlaka sözleşme yapın.
    Kredi iptali kolay olur.
    Teşekkürler hocam . Bundan sonra sözleşme yapacağım. Umarım sadece ekpertiz ücreti ile yırtabiliriz.

• taşıt kredisi 0.99 olmuş diyorlar ziraat için. sitesine girdiğimde 1.25 yazıyor hala
  • konut düşer mi bekleyeyim mi aylardır araba alacağım diye bekliyorum.ev buldum oturduğum evi alacağım.ama kredi düşer mi sizce.pişman olmak istemiyorum
  • Emir kullanıcısına yanıt
    kelin ilacı olsa başına sürermiş :D hocam kimse bilmiyor ama son 2 toplantı kaldı bu yıl
  • Taşıt kredilerinin 1.50 lardan 0.50 lere düştüğü yerde herşey olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: parafudur

turkuaz bende halbanka 72 ay vadeli 100bin için başvurdum..çektiğiniz kredi limiti ve masraflarını paylaşırsanız sevınırım.
    47.000₺ çektim masraflar:
    Hayat sigortası:497₺
    Ferdi kaza gibi sigorta yapmışlar(bilgim dışında) 397₺ iptal ettirdim hesabıma yatırdılar .cayma süresi 1 ay .1 ay içinde iptal ettirebilirsiniz
    Ekpertiz:854₺
    Tahsis ücreti:235₺
    İpotek Tesis:155,76₺
    Dask:95₺
    Konut Sigortası:139₺
    aldığım ev stüdyo daire olduğu için dask konut sigortası düşük geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: AslanAvda

kelin ilacı olsa başına sürermiş :D hocam kimse bilmiyor ama son 2 toplantı kaldı bu yıl
    3 ay daha arabasız kalırsam biterim ben her şeyi düşürdüler konutta nedir bu inat
  • turkuaz70 T kullanıcısına yanıt
    hayırlısı olsun dostum cevap verdığın için teşekkürler.Allah sana güle güle oturmayı ve ödeme kolaylığı versın.ben müdür yakınımın tanıdığı olduğu için hıcbısey sormadım pazartesi salı ne masraf cıkarıcaklar görücez.
  • Ziraat bankası bugün yeni bir kredi güncellemei yaptı ve NORMAL paketlerinde yüzde 1,43 olan TAŞIT KREDİSİ faiz oranını yüzde 0,99 seviyesine çekti.

Sırada özel bankalar var.

• yapılandırma çok dillendiriliyor, umarım olur. en azından 1.05den yapsınlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Takip ettiğim bir ev vardı fiyatı 525 , kredi düşünce 600 yapmış . Bunun gibi bir kaç daire daha arttırmış . Konut kredisi inşallaj düşer ama böyle fırsatçılar tükenmez . Taşıtın 0.99 a düştüğü yerde konutun daha da düşmesi temennimiz.

• 
Sayfa: önceki 955956957958959
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.