Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir Kullanıcı, 5 Masaüstü Kullanıcı
20.717
Cevap
558
Favori
1.792.442
Tıklama
Giriş
    2732 Mesaj

Bu nasıl bir soygundur yahu aklına geleni kesmiş

Bende halkbanktan kullandım daha kredi geçmedi şimdilik eksper ve bes kesildi 😬

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    BuMé®@NG kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: skayacik

Terbiyesiz herif ..ya da her neysen..
    Önce adam gibi yazmayı öğren..

Arkadaşlar daha önceki mesajlarımda ve diğer arkadaşlarla beraber edindiğimiz bilgileri paylaştık..Yararlı olmaya çalıştık..Görüldüğü üzere şubeden şubeye personelden personele rakkamlar ve kalemler maalesef değişiyor..Ben Ziraat ten çektim krediyi..Banka müdürü tanıdık olduğu halde embesil 2 tane bireysel çalışanı yüzünden çok uzun sürede tapuyu teslim alabildim..Okadar embesildiler ki bana sabit yerine değişken fazili kredi imzalatmışlar..kaçkez bankaya gidip kaçkez imza verdim inanamazsınız..Bir de peşin hayat sigortası yerin taksitli kesmişler.Son anda farkettim.Tüm sözleşmeleri tekrar imzalıycaz dediler..Bağrındım..Ben hiçbirşey imzalamam artık,sadece poliçeyi değiştirsenize dedim.Kavga gürültü sigorta birimini aradılar ve benim dediğim gibi olabileceğini ben bağrındıktan sonra anladı embesiller. Şube içerisinde birbirimize girdik..Bes zorunlu yaptılar.Giriş aidatı aldılar..Muhtemelen onu geri alamıyoruz ama eşim uğraşıyor...
    Sonuç olarak günümüz için çok uygun bir oranla ve uzun süredir takip ettiğim bir siteden oldukça diğerlerinden ucuza bir ev sahibi olduk.Allah niyetindeki herkeze nasip eder inşallah özellikle de ilk evi olacaklara..benim ikinci evim oldu..

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar Ziraat bankası Bes giriş ücreti ile berbaer 386 tl kesmişti..bugun telefon bankacığı üzerinden dün yapılan başvuruya istinaden 388 tl geri yatırılmış olduğunu gördük.Bu işte halloldu..zaten 2 adet birsyelimizi bozarak ev işine girdik..üstüne yeni birsyele zorlamaları hiç ahlaki değildi.normalde giriş aidatı eski sistemde iade olmaz ama yeni kanunda 2 ay içersinde tamamı iade oluyormuş eşime söylenen..
    Geriye sigortalar kaldı.Onlar için henüz bir incelemede bulunamdım ama hayat sigortası 1000/5 kanunla garanti altına alınmıştı..256.000 tl için 1280 tl verdim..ama diğerleri için araştıracağım..sonuca ulaşanlar yazarsa sevinirim..
    krizlerde ev fiyatları biraz geriler ve satışlar durur ama kriz çıkışlarında ev fiyatları krediler düşmeye başlayınca katlayarak devam eder artışa..geçmiş geleceğin aynasıdır..bunu şuan için söylemiyorum2 sene kadar daha bu kriz sürer..0,99 a düştüüne bakmayın..özellere bakın..ara ara ev fiyatları şişti boş ev sayısı arttı .. çok daha düeşecek vs vs fikirler beyaan eden arkadaşlar olmakta ama onlara merkezler için katılmıyorum kesinlikle..Kriz dışında dünyanın her yerinde merkezlerde ev fiyatları sürekli artar..benim fikrim ve İstanbul Anadolu Yakası 20 senelik tecrübem(3 kriz geçirdim)..Merkez dışları için yorumum yok..bilmiyorum..
    |
    |

• Binbaşı
    1391 Mesaj
    İng banka konut kredisini taşıyabiliyormuşuz. 1,34 galiba oran bununla ilgili bir bilgisi olan var mı ? Ziraatten 1,68’den çekmiştim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3yuq -- 3 Eylül 2019; 19:57:6 >

albaraka 1,29dan veriyor. aradım taşıma yapmıyorlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    3yuq kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1391 Mesaj

İng ve akbank’a Taşınabiliyormuş konut kredisi öyle yazıyor bir sayfada.

|
    |
    AslanAvda kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

1,48den çektiğin için zarar oluyor hocam :) yapılandırma faizlerini yüksek tutuyorlar

|
    |
  • Binbaşı
    1391 Mesaj

1,68’den çekmiştim 1,34 den konut kredisini ing ya da akbanka taşıyacağım hocam niye zararım olsun ?

|
    |
    AslanAvda kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

çektiğim yazacaktım hocam :) az önce müşteri hizmetleriyle konuştum, tam bilgimiz yok şubeyle konuşmanız gerekiyor diyor

|
    |
  • Çavuş
    94 Mesaj

Bankalarım yapılandırma oranları farklı olabiliyor.

Ama krediyi transfer ederken farklı olur mu bilemiyorum.

|
    |

Bu zaten konut kredisi transfer faiz oranıymış hocam bankadan teyit ettirmedim henüz ama emlak365.com öyle yazmış

|
    |
    halil_41 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

ön onay hemen belli olmuyor muydu?

peki katılım bankalarından transfer oluyor mu acaba ? bilen var mı ? öyle bir saçma durum ki faizi banka düşürüyor ama bize yansıtmıyor. banka : kuveyt türk
    |
    |

Halkbanktan ön onay 3 günde aldım dün de eksper geldi şimdilik herşey yolunda. Yoğunluk talep var bir iki gün sarkabilir.

|
    |
    dOmi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

2014 yılı sonlarında çektiğim konut kredisinde 400 TL kredi tahsis ücreti ve 650 TL ekspertiz ücreti alındı. Şimdi başvurarak bunları geri alabilir miyim? Bir kanun çıkmış sanırım da beni etkiliyor mu etkilemiyor mu tam emin olamadım.

Orijinalden alıntı: Natsukaw.S

Halkbanktan ön onay 3 günde aldım dün de eksper geldi şimdilik herşey yolunda. Yoğunluk talep var bir iki gün sarkabilir.

Alıntıları Göster
    Banka krediyi onaylandıktan sonra kaç gün içinde geliyor eksper üstat? experin sunduğu rapor bankada bekletiliyor mu bilgin var mı

N920C

expertiz firması bu işi babasının hayrına yapıyorsa alabilirsiniz,, kredi tahsis ücreti bu zaten yasal

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    kilecerme kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    N920C

arkadaşlar patır patır kredi çekiyorsunuz da , yarın öbür gün 0.60 0, 70 gelirse pat diye çok pişman olursunuz

N920C

hocam bu oranlarda transfer de çok uygun değil,, mesela seneye bu mevcut kredinizi 0.85 ten yapılandırma veya transfer etme imkanı olursa,, tekrardan başka bir bankaya transfer etme hakkı oluyor mu

|
    |

Kamu bankaları 0.99 dan daha aşağıya düşürecektir düşüncesini çoğu kişi söylüyor zaten ama 0,60-0,70 oranları biraz zor gibi. Keşke olsa ama o kadar düşeceğini sanmıyorum.

|
    |
    N920C kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

hocam biz 0,99a razıyız bırak 0.85i :D

|
    |
    N920C kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
HızlıCevap
Reklamlar
haberler
SEO
Canlı Tv izle
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.